CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
5. črc 2010

@pampeliska36 Ještě mám dotázeček.....dívala jsem se Ti do albíka na Tvou výbavičku a všimla jsem si, že jsi vyfasovala společně s injekcemi i lék Prednisol.....To Ti dali v Unice automaticky a nebo sis o něj musela říct, že Ti ho dali na základě vyšetření? dočetla jsem se totiž, že Prednisol je super, zvyšuje šance, tak bych ho taky moc ráda

drndapetka
5. črc 2010

@lukza To jo, ale ty nervy 😀

drndapetka
5. črc 2010

pak jsem holky ještě slyšela , že společně s Prednisolem není špatné brát i Wobenzyn a od OPU do potvrzení těhu brát 1x denně 1/4 Anopyrinu na lepší děložní sliznici. Co si o tom myslíte?

Pak ještě zvažuju, zda si nekoupím Femibion 800. Doporučil mi ho tenkrát mudr. při druhém těhu, ale zas si říkám, že jak budu brát pak tu listovku kterou vyfasuju v Unice, že by se ty dva doplňky asi bily, protože vlastně ve Femibionu už listovka je 😒 Co jste brali vy za multivit doplněk před ET?

mufinka0
5. črc 2010

@drndapetka Petule,..jen abys měla denně chvilku kdyby ses neládovala práškama 🙂 Já o Wobenzymu teda neslyšela. Prednison ti dají automaticky, já ho na obilňáku taky brala a je to proto aby tělo nezareagovalo nějakou alergií na to embryjko 🙂 Takže šance jako takové nezvyšuje,..spíš snižuje riziko potratu, ale uhnízdění embrouše neovlivní. Já brala ten Mamavit a dopručilo mi to nezávisle na sobě víc doktorů...jsou tam i další vitamíny nejen listovka 🙂 Na sliznici budeš mít injekce toho Agolutinu, tak si myslím že už víc není potřeba, ale tak zeptej se jak budeš na té krvi, třeba ti poradí ještě něco navíc...a pak nám to sem napiš, a´t se taky můžem zásobit 😀 😉 😉

mufinka0
5. črc 2010

@drndapetka Ikdyž Wobenzym je asi dost dobrá věc,..já ho brala po laparce a musím říct že jsem se dostala hodně rychle do normálu a všechno se mí líp a hlavně rychleji zahojilo! 😉 Ale zda se dá užívat i při stimulce a při těhu to nevím,..zase bych se raději poradila s dr. v Unice. 😉

mufinka0
5. črc 2010

Holky teď dotaz pro všechny 🙂 myslíte že počítají začátek stimulky nasazením Marvelonu, nebo až když se začnou píchat injekce Puregonu a Gonalu?? Jde mi o to, že mi každý doporučuje 3 cykly pauzu, ale pokud bych chtěla jít koncem září na ET, tak bych musela začít zobat Marvelon už v srpnové MS, že jo? To bych ale měla pauzu jen 2 MS...Ale pokud to neberou jako stimulku, tak bych do toho jít mohla... Nevíte některá jak to přesně je?? Protože na Obi antiko nedávají tak se to tam počítalo jinak.. 😒 😒

pampeliska36
5. črc 2010

@drndapetka Prednison mi dali automaticky v Unice 😉 takze ti ho daji taky urcite!

pampeliska36
5. črc 2010

@mufinka0 no ja nevim, ale muzu ti jen popsat jak to mam ja 😀
... marvelon jsem brala mesic a posledni tabletku jsem dobrala 28.6., ale zacatek stimulacniho procesu byl 25.6., to jsem vlastne dostala i rozpis lecby a zacla pichat Dipherelin a brat jimi doporucene leky. takze zacatek je vlastne az mesic po brani antiko... ale nevim, jak je to pri te pauze po nezdarem IVF... na to bych se asi zeptala pri te konzultaci 🙂

pampeliska36
5. črc 2010

ja teda holky nic navic za leky neberu, krome toho Euthyroxu na svou stitnou zlazu... drzim se toho, co mi napsali a doporucili na Unice 😅

drndapetka
5. črc 2010

@mufinka0 začátek stimulky je až když začneš píchat injekce..... 🙂

na ten wobenzyn se optám.....prý se s tím Prednisonem dobře snáží a skvěle doplňuje 😉

drndapetka
5. črc 2010

@mufinka0 Podle mě, když doporučují 3 cykly pauzu, tak tzn. že musí projít 3 menstruační cykly. Jenže ty by jsi tu 3 mršku dostala po dobrání Marvelonu, ne?

drndapetka
5. črc 2010

Mufi, ty mens. cykly asi bez ohledu na to, jak jsou dlouhé.....myslím 😒 Ale ty problémy s MS nemáš, nebo jo?

drndapetka
5. črc 2010

@mufinka0 Aha, teď to čtu 😅 Měla bys teprve druhou MS 😒 No to nevím, raději se optej, napiš nebo zavolej do Unicy. Vím teda, že známá byla na ET o svátcích v prosinci a v dubnu už začala znovu stimulovat ( neměli KRYO ), takže tzn. že ale musela už v březnu brát Marvelon a tudíž jí proběhly taky jen 2 mrchy, pokud počítám správně 😒 Ale musela to nakonec vzdát a k dalšímu ET nedošlo-úplně se jí rozházely hormony ☹

drndapetka
5. črc 2010

@drndapetka Možná je lepší dát tělu delší pauzičku a nebo ho zkusit pročistit nějakou kůrou, ale nevím jaký to po stimulce je, když se nepovede, tak zas nevím jak se cítím, asi taky hodně záleží na člověku jak mu je ...... Nám třeba po druhým potratu mudr. doporučil 3 měsíce přestávku, ale mě bylo už po první mrška o.k., tak jsme začali snaženíčko hned.....

drndapetka
5. črc 2010

Jééé, já sw tak těším jak spápnu ve středu první tabletku Marvelonu 😀

kveta
5. črc 2010

Holky, nezabudnite už teraz zobať kyselinu listovú... vysvetlenie je v tej brožúre, čo ste v Unice dostali.

mufinka0
5. črc 2010

@drndapetka No 3 mrchu bych měla po dobrání Marvelonu někdy začátkem září 🙂 Ona se totiž nepočítá MS hned po stimuzlce, jako když zjistíš že IVF bylo neúspěšné, takže já počítám červnovou, červencovou a v té srpnové už bych začala brát Marvelon, pokud bych chtěla mít ET tak v polovině září.. Ale já nevím,..domluvím se ještě v Unice a pak uvidím 🙂 Na zimu bych to nechtěla,..pak bych musela zas až na jaře a to nevím jak bych vydržela... No uvidíme 🙂 Já s MS problémy nemám,..mám ji pravidelnou 🙂

drndapetka
5. črc 2010

@kveta Já listovku papkám už od dubna každý den jednu tabletku....beru ji od firmy Medpharma...je to forte kys.listová, která je silnější.....normálně doporučují denní dávku 400mg, tahle má 800mg, tak nevím jestli to není moc, ale pak ji vyměním za tu, co mi dají v Unice.....určitě mají lepší 😉 Do toho papkám ještě vit. E, ten je dobrý pak pro rozvoj embrijka

drndapetka
5. črc 2010

@mufinka0 No ale pokud bys plánoval ET tak na září, tak to bys už teďka někdy měla ale dostat mršku a začít papkat Marvelonek, protože já ho začnu jíst teda od středy a ET mi vychází na poslední týden v srpnu.....

drndapetka
5. črc 2010

zhruba na konec srpna.... 🙂

drndapetka
5. črc 2010

Jo holky a když jsme u těch vitamínů atd. tak hooodně důležité jsou 3 omega nasycené mastné kyseliny - tzn. papkejte hodně rybiček......Já si dávám každý den jednu konzervu tuňáka, bych se po něm uťápla 😀 😀 😀 😀

pampeliska36
5. črc 2010

ja taky listovku jim uz celkem dlouho 🙂 ted ale mlsam tu, co mi predepsali oni 😀

pampeliska36
5. črc 2010

@mufinka0 bude lip 😉 nekdy je potreba trosku vybourit klidne manzelske vody 😀

drndapetka
5. črc 2010

@pampeliska36 Pampal, a kolikati mg to je, co dávají v Unice?

pampeliska36
5. črc 2010

.... my jsme byli dneska skoro cely den na prehrade.... bylo to uuuuuuuuuuuuzasne!!! doufam, ze bude zitra taky tak pekne pocasi 🙂 a jak pujdeme do prace, tak by se mohlo ochladit 😀

pampeliska36
5. črc 2010

@drndapetka pockej, kouknu se 😉

drndapetka
5. črc 2010

@pampeliska36
@mufinka0 Jojo, to je fakt, my míváme taky itálii 😀 Ono to vztah pročistí a pak je zase fajn 😉

drndapetka
5. črc 2010

@pampeliska36 Koupali se na přehradě nějací lidi? prý tam není pořád nějak extra čistá voda 😒

pampeliska36
5. črc 2010

@drndapetka 10 mg v jedne tablete

pampeliska36
5. črc 2010

@drndapetka no bylo tam dooooooooost lidi na dece a dooooooooooooost lidi i ve vode 😀 i muj manza se jednou vykoupal a prej dobry 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru