CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
22. říj 2014

@nikaa666 ahojky, tak co?? jak dopadlo tvé dnešní testování?? 🙂

nikaa666
22. říj 2014

@lnk ahojky....no tak ti nevím, dělala jsem si 3 testy. Dva klasika levné a jeden dražší s kapátkem. Všude bílo ☹ V pondělí jsem ale taky zhřešila a testla jsem ten dražší Mamatest, nic na něm nebylo, ale když jsem ho vytáhla dneska, tak tam byla slabá čárka....jsem z toho všeho jelen. A jak jsem tak po limitu pořád koukala na ty dnešní testy, na tom kapátkovém se mi občas pod určitým úhlem něco ukázalo, uplně slaboulinkého...ale to mě z toho asi jen hráblo. Takže nevím, dneska budu volat do CARu a uvidím co mi řeknou, nebo co se uvidí zítra na krvi. Ještě asi skáknu pro jeden ten dražší mamatest a ráno ho ještě prubnu.

jimmy1
22. říj 2014

@nikaa666 i zázraky se dějí, tak držím pěsti, ať je zítra krev pozitivní!

lnk
22. říj 2014

@nikaa666 tak si zajdi zítra na krev, to bude nejjistější... já měla v den testování opravdu krásné silné dvě čárečky. ale třebas to máš jen pomalejší náběh, každopádně si myslím že už by to bylo vidět hodně ☹ tak držím pěsti, aby ti krev dopadla dobře...

lnk
22. říj 2014

mimochodem já dnes v noci měla taky sen a v něm sněhobílý těhotenský test :--( tak doufám, že to není nějaká předzvěst ☹ podvědomí už pracuje na plné obrátky ☹

nikaa666
22. říj 2014

Takže zrovna jsem dorazila z Caru, vzali mi krev a odpoledne uvidím no. Akorát se do té doby zblázním ☹ Nečekám, že to bude pozitivní, ale bylo by to příjemné překvapení. No kdyžtak po novým roce na KET no ☹

nikaa666
22. říj 2014

@lnk většinou se stane opak toho co vidíš ve snu ne? 😉

lnk
22. říj 2014

@nikaa666 tak držím pěsti! 🙂 kéž by to byl opak toho, co je ve snu 😀

nikaa666
22. říj 2014

@lnk Mě se poslední dobou zdají takové prasečiny, že se i někdy v noci vzbudím hrůzou..ty hormony asi dávaj hlavě zabrat. Naštěstí o mimi nic. Jen jednou se mi zdálo, že jsem se probudila a byla jsem těsně před porodem 😀 Propásla jsem celé těhu a byla jsem z toho tak smutná....no ale to už je nějakej ten pátek zpět.

nikaa666
22. říj 2014

Tak krev je negativní ☹ dneska si dám teda pořádnou sklenici vína na žal. KET prý v lednu.

lnk
22. říj 2014

@nikaa666 tak to je mi moc líto ☹ tak se dej do kupy, užij si vánoce, pořádně zapij silvestra a v lednu už budeš abstinovat, protože budeš těhule 🙂

nikaa666
23. říj 2014

@lnk @lnk a to mi vyšel takovej krásnej test po limitu, když jsem se vrátila domů...jsem jen koukala jaká je tam pěkná čárečka. No každopádně, Mám teď před sebou jednu důležitou autorizační zkoušku a v prosinci 14 dní školení taky se zkouškou, Aspoň se budu stresovat "v klidu" 😀 a budu se těšit z úspěchů vás ostatních 😉

andela01
23. říj 2014

@nikaa666 tak to mě moc mrzí 😢 myslela jsem na tebe a držela palečky. Úplně jsem to prožívala s tebou. Ale hlavu vzhůru, určitě nový rok začneš brzy jako těhulka 🙂 Teď hlavně odpočívej a nabírej síly 😉

lnk
23. říj 2014

@nikaa666 skvělej přístup. na všem negativním hledej vždy něco pozitivního 🙂 hezky pěkně odzkouškuj a pak hezky v klídku můžeš těhulkovat 🙂 🙂 víš, jak mi bylo brutálně zle první čtyři měsíce??? to by ses fakt nic nenaučila.... 😀 😀 hlavně mít skvělej přístup, to je základ! 🙂 tak se drž!

nikaa666
23. říj 2014

@andela01 dík za podporu, já se budu těšit na fotečka miminka...to budeš mít krásnej vánoční dárek. Kdy máš termín?
@lnk No už jsem si včera večer pěkně dala vínko a grilovanej hermouš...už jsem měla docela absťák 😀 tak se mi hned zvedla nálada. Z toho jsem právě měla strach, že se mi to skloubí a budu jezdit těhotná po školeních a zkouškách a budu blejt jak amina. Termín mi oznámili totiž teprv toto pondělí. A ty už začínáš s přípravou na KET? By mě taky zajímalo, čím mě pak budou zase dopovat.

andela01
23. říj 2014

@nikaa666 je fajn, že to takhle hezky zvládáš 😉 Myšlenkama budeš na zkouškách a KET tu bude co nevidět 🙂 Termín máme 1.12., ale spíš to vypadá na plánovaný císař asi kolem 21.11. To se ale bude ještě upřesňovat. Mně třeba vůbec nic nebylo na začátku těhu. Chudinka @lnk Nedokážu si představit, že by mi bylo takhle dlouho zle 😕

nikaa666
23. říj 2014

@andela01 jejda...jak to že císař? To ti řekli ségře, že nikdy rodit normálně nebude, že má nějak srostlou dělohu se střevem bo co 😲 Já mm sice plechovej žaludek, nevolno mi nebylo víc jak 10let....ale mám takovýho tucha, že bych zrovna na to kápla a bylo mi zle 😠

andela01
23. říj 2014

@nikaa666 pro císaře je víc důvodů dohromady, takže když se to posčítá, vychází to na něj. Ale bránit se rozhodně nebudu. Po 15ti letech snažení, běhání po doktorech, všech investic a všeho kolem udělám už cokoli, co mi kdo řekne, jen aby vše dobře dopadlo. A můj dr. je taky pro císaře z preventivních důvodů (aby se nedej bože něco pokazilo při porodu, atd. ). No nebýt ultrazvuků a rostoucího bříška, tak ani nevím, že jsem těhotná. Možná proto říkám, že bych si to těhulkování klidně protáhla ještě o nějaký ten měsíc, ale samozřejmě se mooooc těšíme na mimouška, to určitě jo 😉

lnk
23. říj 2014

@nikaa666 jojo, čekám MS a začnem KET. co se týká léků, tak mám listovku,prednison, estrofem, píchat pregnyl a agolutin, tak ať víš, co tě zas čeká 🙂 a neboj, ono to celkem rychlo uteče, kor když máš před sebou zkoušky, pak vánoce a už v tom zas budeš "lítat" 🙂

lnk
23. říj 2014

@andela01 ajaj, císař? tak to ti holka nezávidím. ale plně chápu, že už je ti to šumák, hlavně ať je na světě krásné a hlavně zdravé miminko, kor po tolika letech snažení... tak to už máš za chvilku, tak ať ti to všechno dobře dopadne! no můžu ti říct, že poslední měsíc už stejně za nic nestál. a posledních 14 dní mi bylo už brutálně blbě, kulila jsem se jak balon, nikam už jsem nechodila, seděla jsem doma na zadku a přála si, aby už to konečně bylo za mnou. nakonec jsem ještě přenášela a porod mi vyvolávali 🙂

andela01
23. říj 2014

@lnk já doufám, že to zvládneme tak hravě, jako těhu 😉 A můžu se jen zeptat, když tady tak čtu, co vše bereš za léky ohledně KETu: tak obecně celý KET, je to taky nějaká větší finanční investice?

lnk
23. říj 2014

@andela01 KET už není tak finančně náročný. beru listovku, prednison, estrofem, pregnyl, agolutin, vychází to nějak asi kolem 5 tis. a je to takové "rychlejší" než celé IVF

andela01
23. říj 2014

@lnk já vím, že se tam platí něco kolem rozmražení, přípravy a tak, ale ještě mě zajímalo, kolik moc se doplácí za ty léky (je jich docela taky dost). Ale díky za info. Sice jsem ještě neporodila jedno mimi a už se vyptávám na další 😀 No možná proto, že do KETu chceme jít celkem brzy 😉

lnk
23. říj 2014

@andela01 neboj, to tě po porodu a prvních měsících rychlo přejde to nadšení 😀 ale chápu, že tě to zajímá...

andela01
23. říj 2014

@lnk to mi říká spoustu lidí 😀 jenže my jsme si řekli, že chceme i druhý mimi stihnout dřív, než mi bude 40 😕

lnk
23. říj 2014

@andela01 tak to zas jo, to mi věř, že každý rok je znát ☹

petka136
23. říj 2014

Ahoj holky!
Můžu se připojit? 7.10. jsem byla na první konzultaci u prof. Malého. Dnes jsem začala brát Marvelon a 11.11. v 11:00 další konzultace a zahájení protokolu. Pokud vše půjde podle plánu, tak 25.11. odběr vajíček a kolem 5.12. transfer. Jen budu asi trošku vybočovat - celý proces absolvuji jako náhradní maminka. 😉

nikaa666
24. říj 2014

@andela01 taky bych chtěla dvě děti do 40, ale rozdíl mezi nimi 4roky....si vymrčuju co....stejně to bude uplně jinak, než si plánuji 😀 a budu ráda za jedno 🙂
@lnk tak to mi ještě pár dávek léků zbylo od teď, tak to budu moct použít, teda kromě agolutinu. To zas bude můj nadšenej, že může píchat injekce 😀 hrozně ho to bavilo.

@petka136 ahojky, no klobouk dolů...náhradní maminka....a to probíhá jak? To je legislativně možný? 🙂

lnk
24. říj 2014

@petka136 tak to smekám. to bych asi nezvládla. ale určitě tím uděláte obrovskou radost jednomu páru 🙂

lnk
24. říj 2014

@nikaa666 jojo, já chtěla dvě děti do třiceti. nakonec jsem první rodila ve třiceti dvou 🙂 léky určitě použiješ, já to taky pak používala u dalších KETů. a ten agolutin, ten je fakt vražednej, ten taky můj nějak nedává, tak snad se s tím poperem... 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru