CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ilaunica
1. lis 2010

@luciiiie dekuji za optimismus je kolikrat hodne potreba 🙂

stazina
1. lis 2010

Ahoj ženy...
@pampeliska36 já na to složení profertilu taky koukala, že bych to koupila zvlášt...sehnala si ale ten glutation, nebo jak se tomu nadává?
@luciiiie díky, si moc hodná 😉
Mějte se , hezký den

kac3nka
1. lis 2010

Ahoj holky,
tak jsem se dneska na ty genetické testy do Brna těšila a hlavně, jak mě dr. Frgala uklidní a můžu teda říct, že jsem z toho víc smutná, než když jsme tam jeli. Byli jsme totiž u prim.Otevřela, všechno nám vysvětlil, jaké jsou možnosti, kdyby byl problém, že na druhý pokus se mám objednat až v lednu, ale všechno to říkal stylem, že za dveřma je další pár a tak nějak neosobně. Je mi jasné, že víc neměl co říct, ale od dr. Frgaly to všechno zní jako když s tím párem soucítí, jestli mi rozumíte...No nevím... ☹

lenceslava
1. lis 2010

@kac3nka ahoj souhlasím s tebou.My si tedy s otevřelem docela popovídali,ale i tak.Já si chci po novém roce domluvit schůzku přímo s frgalou,zavolám jemu a uvidím co mi na to řekne.

kac3nka
1. lis 2010

Tak to jsem ráda, že si to nemyslím sama. Opravdu jsem dneska věřila tomu, že si trochu zlepším náladu, ale celou cestu domů mi bylo do breku. On to bere jako normální věc, jako na běžícím páse a než jsem se nad něčím vůbec zamyslela, už jsme byli venku...Pokud by to šlo, taky bych šla radši k dr.Frgalovi

lenceslava
1. lis 2010

@kac3nka ona to je jejich práce,pod rukama jin prochází spoutu lidí s různýma potížema,nemůžou litovat všechny.Určitě to přejde.Já sice brečím každý den,ale pak si vždycky řeknu že může být i hůř. chce to čas.Udělaj testy a budete zase chytřejší.

kac3nka
1. lis 2010

Jasně, je mi jasné, že nemůžou všechny litovat, ale stačí styl, jakým to říkají, to dělá hodně....A máš pravdu, může být hůř, takže to asi nebude tak strašné.

raduza2
1. lis 2010

Ahojky kočky.

@kac3nka tak to je mi líto,ale pan dr O. je opravdu takový trošku hrrrr,je mladej .A to ti ta genetika dopadla tak špatně ??

raduza2
1. lis 2010

@jezulicka kdepak jsi dnes celý den 😉

kac3nka
1. lis 2010

@raduza2 dneska nám teprve brali krev na genetiku, ale říkal, že je divné, že ty spermie vajíčko oplodnily, sice z 11 bylo najednou 7 a druhý den se zastavily úplně. Prý se to stává tak čtyřikrát do roka, což mě zarazilo, myslela jsem, že se to stává častěji...

raduza2
1. lis 2010

@kac3nka aha mylsela jsem že už jste jeli pro vysledky ,ale nevěš hlavu ,třeba na něco příjdou a budou chytřejší 😉

kac3nka
1. lis 2010

@raduza2 Doufám, protože už nám říkal i o možnosti dárcovských vajíček nebo spermií 😒

raduza2
1. lis 2010

@kac3nka to nám taky nabízeli ,ale to bych nechtěla ,jelikož jsem špatně reagovala na stimulku ,tak ted budu mít krátkej protokol a uvidí se

pampeliska36
1. lis 2010

ahojte holky moje 🙂

@raduza2
@kac3nka
@lenceslava holky neveste hlavu... urcite bude lepe a vse se zlepsi... porad musime doufat a verit! a myslim, ze to nas drzi i "nad vodou"... prece se to musi jednou obratit 😉

hodne sil preji!

raduza2
1. lis 2010

@pampeliska36 ahojky pampeliško ,to víš že se to zlomí ,musí 😅

pampeliska36
1. lis 2010

@raduza2 ahoj rady 😉 taky v to doufam! ikdyz zklamani je v ruznych podobach a ruzne velike... 😨

raduza2
1. lis 2010

@pampeliska36 žádný zklamání se konat doufám nebude,zlomíme to uvidíš 😀

pampeliska36
1. lis 2010

@raduza2 jenze ja az po novem roce ☹ to tak vypada...

raduza2
1. lis 2010

@pampeliska36 je mi to jasný a to by nešlo nasadit ted jak budeš mít ms ??

pampeliska36
1. lis 2010

@raduza2 no ja to nasadim hned jak budu mit tu dalsi MS... jenze to je az nekdy kolem 15teho listopadu a pak se to uz "veze"... 😖

raduza2
1. lis 2010

@pampeliska36 tak to je za chvílu 😅

teckovanaorchidej
2. lis 2010

@ilaunica
ahojky, tak co testla jsi dneska ráno? 🙂

raduza2
2. lis 2010

ahojky holky 😅

@ilaunica jsme napnutééé

@teckovanaorchidej ahojky mamino

jezulicka
2. lis 2010

ahoj holky,jen vás zdravím mám tu od včerejška návštěvu tak nesedím na pc ani dnes nebudu...tak se mějte...a
ilaunica tobě držím pěstí at je to tam..páá 🙂

raduza2
2. lis 2010

Holky mám vás všechny pozdravovat od Drnapetky a že na vás moc myslí

kveta
2. lis 2010

@kac3nka Len poznámka: dr. Otevřel bol po dave zlých lekárov prvý človek, čo upozornil môjho exa, že s jeho spermiogramom je otehotnenie podľa výskumov vylúčené... takže pri zlom spermiograme by som volila na konzultáciu dr. Otevřela.. lebo študuje najnovšie výskumy a bohužiaľ má pravdu v tom, čo hovorí. My sme vtedy išli do darcu spermie.

vodni
2. lis 2010

@kac3nka je mi líto, že jsi nebyla u dr.F - ten mi právě v podobné situaci dodal naději. Vím, že dr.O je taky kapacita, ale někdy je přístup mnohem důležitější než co má načteno... Určitě se příště zkus objednat přímo ke konkrétnímu doktorovi, se kterým ti je "příjemné" se o těch věcech bavit. S tím, že nabízejí dárcovský materiál se moc netrap, myslím, že to mají nějak povinné upozorňovat na všechny možnosti, ale taky chápu, že tě to spíš víc vylekalo - apoň já z toho byla trochu vedle, když při první stimulce, při které bylo jen jediné embryjko, dokonce ještě před OPU zazněla informace o tom, že pro příští cyklus by byli dárci (vajíček i spermií) lepší... Pro nás je to ale nepřípustná varianta, kterou odmítáme i za cenu toho, že mimi nebude vůbec. Teď budeš zase o kousek dál, budete mít hotové další testy, zkusí ti jiný protokol nebo léky, jen je třeba to nevzdávat a jít do toho s optimizmem, i když je to těžké. Nemyslím plané naděje, ale od toho jsou různá vyšetření a testy, aby se plané naděje vyloučily a člověk mohl věřit a jít dál... Jo a měli jste ICSI nebo jste šli jen na klasické IVF?

kac3nka
2. lis 2010

@kveta Nám dal včera dr. Otevřel souhrn prvního IVF a vysvětloval nám, že spermiogram sice nebyl nejlepší, ale ani ne tak špatný aby mohl udělat závěr, že manželovy spermie nebyly schopné vajíčko oplodnit. Víc samozřejmě můžou ukázat ty genetické testy, ale prý jsou úplně normálně schopné oplodnění. Pokud by testy nic nezjistily a měla bych při druhém pokusu zase hodně vajíček, navrhoval zkusit polovinu oplodnit manželovými a polovinu dárcovskými spermiemi. Tak by se asi nejspíš odhalil problém...ale to je ještě daleko

kac3nka
2. lis 2010

@vodni Přesně moje řeč, že přístup je někdy důležitější. Ono nestačí na mě vychrlit spoustu informací a ještě navíc s těmi dárci. Já se toho taky docela bojím a při té přestavě se mi hrnuly slzy do očí ještě v čekárně a teď nevím, jestli bych do toho šla. Mám pocit, že bych se s tím nemohla smířit. Ale jak říkám, počkáme na výsledky testů a nebudem ještě dělat závěry. Měli jsme ICSI.

luciiiie
2. lis 2010

@kac3nka genetika dopadne dobře a napodruhé se zadaří, uvidíš 😉 Nad dárcem je ještě spousta času přemýšlet. Jedné kočce (lucifirek) taky tenkrát navrhovali dárce, že jim nic jiného nezbývá a teď mají Kubíka ze svých spermií 😉 Oni na to přijdou a pomůžou vám 😉 Drž se. Zkuste třeba zobat nějaký vitamínky zatím, tím nic nezkazíte 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru