CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ivetule
2. led 2011

@jezulicka neboj ta váha může jít nahoru jak musíš ležet. Až budeš moc na procházky tak se to určitě zastaví. Já jsem šla dolů s váhou ,ale vůbec mi to neublížilo. 🙂

andinecka
2. led 2011

@jezulicka
ahoj, já váhu sice řeším - ale spíše proto, že se do ničeho nevlezu.
Dnes mě Lucka řekla, jak mě za pár dnů vyrostlo bříško.

A taky ty jsi skoro jednou tolik těhulka nežli já.
takže už máš na nějaký kilča nárok a navíc musíš ležet.

andinecka
2. led 2011

@jezulicka
poslala jsem ti mailík 🙂

andinecka
2. led 2011

@ivetule
já se děsím pořád.
za těch zbývajících 7 měsíců budu šedivá

jezulicka
2. led 2011

@andinecka nestresuj...to asi všichni jsou nervozní co se může stát...ale to neovlivníme to je nejhorší..
poslala jsem ti meil..

hhaanka
2. led 2011

@andinecka : Amnioc. se nestresuj. Jít na ní nemusíš, je to na tobě. Já na ni jít měla - vyšel mi v tripplech blbě estriol - ale podepsala jsem jim, že nejdu. Dlouho jsem přemýšlela, hlavně nad riziky amni., některé kamarádky měly komplikace, a po čtvrtém pokusu mi to přišlo jako zbytečné riskování. Ale bylo to i tím, že screening v I. trim. byl v poho. Tak jestli jsi na něm byla, bývá mnohem přesnější než tripply. A věk - to musíš zvážit sama. Důležitá je také odpověď na otázku, zda bys to řešila, pokud by ti v amn. něco našli. Ale jen tak pro příklad: V porodnici mi vyprávěla holčina, že jí našli v plodovce, že bude nějaký problém, a takže stres největší až do konce, a holčička zdravá - jen měla na jedné nožce srostlé prstíky blánou, která se normálně v těhu ztrácí. Chirurgicky jí to šmikli a bylo. A jedné známé testy spleltli, táhli jí do Hradce, další vyšetření, pak jí řekli, že to byl omyl - ale to jsou takové výjimečné případy.

teckovanaorchidej
3. led 2011

ahojky holky,
amnio jsem absolvovala, chtěla jsem prostě vědět, na čem jsem. Nebyla jsem ani na prvotrim. screeningu, pouze mi poměřili hodnoty NT (šíjové projasnění) a NB (nosní kůstka), žádná biochemie a žádné triply, vychází totiž taktak všelijak.
Samotný odběr - než jsem se začala pořádně děsit, bylo po všem. Bolí to míň než odběr krve, opravdu. Vyčistí břicho, zaměří utz sondou, znovu vyčistí a zaměří, pak pích, 20 ml plodovky odeberou do stříkačky sondou nasazenou na tenké dlouhé jehle. Trvá to snad 1 až 2 min. Pak vyčistí zalepí a hotovo. Do zadečku injekce Magnézia 10 ml, ta pak ale bolí jako sviňa, ale musí se to vydržet. Dva dny doma v klidu na divanu a pak 14 dní se šetřit.
Výsledky záleží na vás, do 3-4 týdnů definitívní, do 24 až 48 předběžné (cena 2 500 Kč, my si je nechali udělat).
Byla jsem na tom odběru hlavně kvůli věku a chtěla jsem vědět prostě co a jak. Hlavně podle mě záleží na tom, kdo ten odběr dělá a jak to umí. Vydržet se to dá. 🙂 🙂 🙂

vodni
3. led 2011

Ahoj kočky,
tak jsem tu v novém roce, sice jsem vám už přála s předstihem, ale přát se musí tuplovaně, pokud jsou přání veliká, takže přeju - však víte co 😉 😵

@raduza2 @lenceslava i vám jsem stejně jako sobě připíjela nealkošampusem (fůůůj 😖 ) na pěkná vajaja 😀 a @drndapetka tobě na pěkně vydatné hrošíky 😉

Já samozřejmě netestila, zvažuju tu středu, jestli test, nebo krev. Možná ho přece počůrám a čistě teoreticky v případě // půjdu hnedle ještě ve středu na krev.. Ale já nevím, s tímhletím mým pokusem je to nějaké zapeklité, však víte..., takže zase tak na ty zázraky nespoléhám. Koneckonců, mám už praxi 😝

@pampeliska36 kočičko moje, jsi silná ženská, chtělo by to, aby tě teď nějak víc povyšetřili, přece jen ty blastíci byli tak pěkný.. 😔 Pak zase budeš mít ten cíl blíž. To mi vždycky pomáhalo, najít na tom všem něco pozitivního a pak ignorovat to ostatní okolo, a držet se jen tohohle pozitiva (u mě víc vajíček, lepší spermio atd.) 😵

@tevi každý den jsem na tebe myslela kočko! Jsem si říkala, tak, tevi 4 já 5, tevi 3, já 4... A ty už zatím testíš o sto šest, potvoro 😝 Ještě to nevzdávej, zítra může být líp, ale je dobré, že jsi trochu "připravená". Já si třeba to, že nikdy mražáky mít nebudu sama sobě taky tak nějak podala, že vlastně mražení člověka je trochu "divný", takže ho vlastně vůůůůbec nechci 😀 a proto že jsem vlastně ráda, že k mražení nikdy nedojde 😎 Ve tvém případě se úplně vidím, jak bych si pěkně sama sobě nahlas říkala, že přece bráška nemůže mít stejně starého brášku - když byli stejně počatí, tak by byli vlastně stejně staří, i když vlastně ne... No prostě vždycky si nějaký takový blábol utvořím, a pak se k němu upnu (blbá co, no jo, ale tak nějak se v tom člověk asi musí naučit tancovat, aby to nějak zvládal a neskládal se tak rychle...). A navíc, měla jsi tak úžasný dar, že jsi měla Víťu hned napoprvé, takže to ber tak, že pokud bys musela jít do dalšího IVF, tak určitě bude reakce zase skvělá a výseledek jakbysmet 😉

@mufinka0 jeeej, to je dost... psala jsem ti IP k vánocům, tak mi přišlo nějak líto, že jsi se neozvala 😖 A hele, já ti slíbila dálnici a tu jsem ti taky dodala!!! Takže můj slib je splněný, ty bys ty mé chudáčky 5tt vodníčky úplně zazdila!!! 😠 Já jsem byla šťastná i z těch pěti týdnů a to doslova, ne vzpomínání z nostalgie, ale opravdu jsem ráda, že u mě byli... 😵 V lepší časy se musí věřit pořád, čáry nečáry... Byl by to pěkný bonus, ale život je moc krátký na to, abychom jej celý obětovali jen na ty čůrací papírky... Prostě ještě jeden rok tomu dám a pak celkem s klidnou hlavou řeknu dost 😉

@jezulicka moooc krásné fotečky, v tomto roce už budeš šťastná maminka, to je pěkné 😵 stejně jako @teckovanaorchidej 😵

@andinecka Andi, ty už zase trojčíš 😀 Amnia se neděs, buď na ni nepůjdeš, nebo koukni na orchidejku, ta ji podstoupila před časem, a jak tu psala, zvládnout se to dá. Pokud budeš víc v klidu, když se udělá, tak určitě kvůli miminku vydržíš vše 😵 Kdybys měla stresovat, že jsi na ni jít měla, a nešla jsi, tak by mu to taky moc neprospělo...

@ivetule já to tak měla podobně - u prvního jsem necítíla vůůůůbec nic, a u druhého jsem vaječníky cítila fest. Ono to bude hodně individuální, ale určitě je to dobrá věc, že má člověk zevnitř nějaké průběžné zprávy, viď 😉 Tak folíčci, pěkně rosťte!!!!!

tevi
3. led 2011

@vodni No nazdárek. TO jsem ráda, že se ozýváš. Jsme si říkali, copak, kdepak... A ty zatím dovolenkuješ...
Máš mocinky pěkné teorie. Teď jsem to vydržela tři dny beztestit, tak jsem na zítřek zvědavá. Když tak si uděláme ve středu výletek. Ale i s malým - nemáme hlídání. Tak jsem zvědavá, jestli ve 4 ráno vstane. Pořád nějak tak doufám, že to ještě výjde.

vodni
3. led 2011

@tevi Ahoj! No jo, jsem teoretik, kterýmu se to pěkně říká, co? 😝 Prostě jen to řeším jak to přijde, vždycky to prostě bohužel je hop nebo trop,,, Gratuluji k beztestění, to musela být dost silná vůle to ráno vydržet, viď 😉 Ale víš jak, ty papírky nejsou na stopro spolehlivé, a to ofic. datum nestanovují asi jen tak pro nic za nic 😉 Takže uvidíš... Možná se ve středu potkáme, ještě furt nevím, jak to s tím udělám. Testit doma se mi fakt nechce ☹

nali1
3. led 2011

Ahoj holky,
hlásím se po delší době a chci Vám všem popřát vše nejlepší do Nového roku.Snad tento bude lepší a budou se tu objevovat jen samé dobré zprávičky.Jinak Vodní,Tobě přeji hodně štěstí při testování
🙂 U nás jinak i ten třetí pokus nevyšel,takže Vánoce nebyly nic moc...Teda asi vyšel,desátý den po ETU test pozitivní,ale pak každým dnem slábnul a v den testování sněhobílo.Takže jsem už taktéž zastáncem netestit dříve,pak je to jen větší zklamání.Takže přeji hodně sil a hodně miminek v tomto roce.

tevi
3. led 2011

@vodni třeba nám to ještě výjde oběma... Nechceš si ten testík udělat se mnou zítra ráno? Jen tak?
@nali1 ahoj, nevzdávej to... Taky hodně štěstíčka tento rok...

vodni
3. led 2011

@nali1 Ahoj, tak to mě mrzí, vím co to je - biochemické jsem měla druhý pokus, v den TT a týden poté //, další týden už nic... To jsem teda už ani netestila, protože opakované hCG bylo jasné. Teď ten třetí pokus je celý takový prapodivný, tak s tím ani moc nepočítám 😝 takže doufám, že se mnou půjdeš do boje napočtvrté 😎
Takže promiň @tevi, já ten test prostě dřív neudělám ani o ten den 😅 resp. předpokládám, že ho neudělám vůbec 😝 Ale zítra po ránu na tebe budu moc myslet, abys třeba ještě byla první dvoučárková v tomto roce 😵

andinecka
3. led 2011

ahoj holky, já vím, že šílím a vy přitom máte každá svoje starosti. 🙂 🙂

tak se nezlobte.

@vodni
máš pravdu, pokud půjdu, budu si to vyčítat a pokud ne, tak taky. Myslím, že už máš přečtenou 😝 😝 😝
@orchidejko - můžu se tě zepta, kde jsi na té amnio byla? děkuji

andinecka
3. led 2011

ahoj holky, já vím, že šílím a vy přitom máte každá svoje starosti. 🙂 🙂

ale já mám 1. st + specializaci specku (psychopedie - mentální retardace) a když jsem byla na praxích v ústavech pro děti s postižením, tak .........

tak se nezlobte.

@vodni
máš pravdu, pokud půjdu, budu si to vyčítat a pokud ne, tak taky. Myslím, že už máš přečtenou 😝 😝 😝
@orchidejko - můžu se tě zeptat, kde jsi na té amnio byla? děkuji

andinecka
3. led 2011

no, tak já jsem čím dál tím lepší,
že bych soutěžila o to, kdo napíše nejvíce příspěvků???? 🙂 🙂

drndapetka
3. led 2011

Ahooooooj holkyyyyy 😵

Tak jak se daří v novém roce? 🙂

Hlásám, že můj manžel asi spadnul na hlavu 😀 Přestal totiž kouřit 😕 No to jsme zvědavá, zda to zvládne a vydrží to....Kéž by, moc bych si to přála 😵 No a mimo odvykání se dokonce rozhodnul, že započneme další přirozený pokus o hrošíka, takže 1.1.2011 byl pro nás nový začátek 😉 A kdyby se nepodařilo, v dubnu nás čeká KETík 😀

tak holky.....blýská se na lepší časy 😀 😉

nali1
3. led 2011

@vodni Neboj,ještě do toho půjdu,ale nevím,nadšení zatím nějak odpadlo.Seženeme penízky a jdem na to. 🙂 Tobě mooc,moc,moc přeju abys našla //.Samozřejmě nejen Tobě.

vodni
3. led 2011

@nali1 Taky už jsem se poptala v bance 😝 Ale na 4. pokus něco připlácí VZP (proplácí doplatky za léky), a něco třeba unica... Ještě chci dát jednu šanci gonalu, na který jsem reagovala dřív 😝 Samozřejmě pokud by bylo po středě zapotřebí 😎

vodni
3. led 2011

@drndapetka Jůůůůůj, velká gratulace ségra 😉 To je skvělý začátek 😵 Ale on ten tvůj samec měl stejně celkem slušný spermio i s kouřením, viď 😉

andinecka
3. led 2011

@jezulicka
ahoj, jak se máš?
já mám uklízecí den - od půl 4 jsem uklízela byt, abych pak celá šťastná mohla v šest hodin jít spát.

pampeliska36
3. led 2011

ahojte holky... uz jsem konecne doma... dneska mi brali krev trikrat 🙂 jednou rano unica, jednou rano na stitce a pak podruhe zase unica 😨
krev neukazala zadne prekvapko... pan primar otevrel byl uzasnej... ale co se da u nas vymyslet... ze? 😅 no tak tedka jednou menstruace, pak menstruace a zacnu brat marvelon a pak KETik
... no jsem nejak z toho vseho smutna ☹ a zklamana... ale kdo by nebyl... ja jsem nejaka netrpeliva a tento kolotoc je na me uz moc dlouhej ☹ ach jo... no nic... musim se s tim vsim opet poprat a jet dal
holky diky, ze na me tak myslite!!! 😉

teckovanaorchidej
3. led 2011

ahoj všechny moje holky, myslím na vás testulky, ať už z krve nebo z moči na papír. Ať už tak jsou ty dvě dálnice.
pampeli, no co se dá dělat, holka moje, sebrat sílu a trpělivost. Už tě tu taky potkávám nějakou dobu, tak příští KET už to musí klapnout. Moc bych ti to přála, a nejen tobě i tevi a vodni a všem.
Andi, klid, všechno zvládneš, máš IP.

tevi
3. led 2011

@teckovanaorchidej jsi hodná, tak nám tu nahoď pár bacílků. .. 21tt to je nádhera. Horší půlka za tebou.
@drndapetka co já bych dala za to, aby manža přestal kouřit. Leze to do peněz jak sviňa! Dva litry, to by se šetřilo, jááááj!
@pampeliska36 to oni berou krev víckrát? Jsem celá nervní z toho zítřejšího testíku...
@vodni úplně tě chápu a vůbec se nezlobím. Však se už jen dvakrát vyspinkáš... Já asi neusnu... Teď jsem zjistila, že mám jen test s citlivostí 25, ale i tak by to mělo jít vidět...
@andinecka mi dneska pomohl s úklidem manža. Měla jsem návštěvu. Jestli bude zítra nega, s pomocí mám útrum!
@ivetule mě i při prvním brutálně bolely vaječníky. Měla jsem i OHSS, ale zvládli jsme to bez infuze. To bych nemohla hned na ET, tak naštěstí to tenkrát vyšlo. Já totiž měla na každém vaječníku okolo 60 vajíček. Mazec, co? Nakonec jich vybrali zralých přes dvacet, ale bolest jak kráva!

pampeliska36
3. led 2011

@tevi neeee jen mi pak jeste doplni nejake dalsi vysetreni 😉 jinak ji berou jen jednou 🙂 neboj!

pampeliska36
3. led 2011

@vodni hele ne mysli ZASE AZ TAK DOPREDU!!! jeste neni tento aktualni proces ukoncen... takze nedelejme predcasne zavery!!!
hele dopises mi ty negace do tabulky? 😖

tevi
3. led 2011

Jaká by měla být ta hodnota, nebo co ti řekli? Máš vysadit léky? Doufám, že žádná kyretáž. Tu jsem absolvovala v září a děs a hrůza!

pampeliska36
3. led 2011

@teckovanaorchidej ty jo toto vali... neuveritelny 21. tyden 😀

pampeliska36
3. led 2011

@tevi no ja jsem mela v krvi nula HCG... takze se mnou si jenom pan primar sedl a rozebral celou situaci. vysadila jsem jen vsechny leky a budu cekat na menstruaci... jinak NIC!

tevi
3. led 2011

@pampeliska36 aha. Ultrazvuk ti dělali?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru