CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

kveta
21. bře 2014

@tevi V prvom trimestri som krvacala kazdu chvilu. Dokonca som nevedela do 11. tyzdna, ze som tehotna, lebo som niektore krvacania povazovala za menstruacie. A mam zdraveho drobca. Takze nevzdavaj to a bojuj!!!

tevi
21. bře 2014

@kveta diky za odpoved. Porad na to musim myslet. Snad to bude v poradku.

vanushka
21. bře 2014

@hancami9 aspon 10.den po KET vyckaj s testovanim, je este skoro...davali ti jedno embryo ci dve ? 🙂

doko
21. bře 2014

@tevi ahoj, ne neopakovalo 😉 po první kapačce a dávce léků to přestalo a hematom se hned začal krásně vstřebávat. a po každé kapačce byl menší a menší, až po týdenním pobytu v nemocnici zmizel úplně (ale já jen ležela, nesměla jsem si ani nalít pití, měla jsem pípák v ruce a kvůli všemu houkat na sestry a když mě vezly na utz, tak na vozíku). prostě jsem byla regulérní ležák 😀 ale pro miminko bych tam klidně ležela i měsíc v kuse. těšíme se na naše první, to první jsme potratili a strašně jsme se báli, že to dopadne stejně ☹ ale jestli je Vaše mimčo takový bojovník, tak to určitě zvládne. jako ta naše malá.......to každý říkal, to je jasný, to je holka, chlap by to dávno vzdal a taky že jo 😀 😀

tevi
21. bře 2014

@doko s tou holkou bacha! Jak jsem čekala první - krvácela jsem skoro celé těhu, ale myslela jsem si, že je to z IVF. Tři doktoři nám řekli holku a v růžovém jsme jeli s Víťulou z porodky. Doma tolik šatiček, a věcičky vesměs laděné do holčičích barev. Druhé IVF - KEt nevyšlo vůbec. Ani jsem neotěhotněla. Třetí IVF - KET sice vyšel, ale šestý týden důsledkem krvácení konec. Teď se to podařilo tak, že tomu sám doktor nechtěl věřit. Pořád má nějaké katastrofální scénáře. První, že to není možné, pak že to je mimoděložní, pak že nevidí srdíčko, pak, že ten hematom to malé strhne. Už jsem z toho na nervy! Snad to teda vyjde.

tevi
21. bře 2014

jo a když jsem krvácela - min. týden, tak žádná hospitalizace. Prý ležet můžu i doma. Buď se to udrží nebo ne. Žádná kapačka. Mám utrogestan a ten prý stačí.

doko
21. bře 2014

@tevi no já té holce docela dost věřím, protože nám to řekli na Prenatalu na screeningu a všem kamarádkám to tam vyšlo to pohlaví 😉 a když ne, nic se neděje, nám je to stejně jedno, prostě se konečně chceme dočkat miminka. jo to znám, doktoři vždycky straší- ale asi je to lepší, než dělat falešné naděje. pak je to zklamání ještě daleko větší. ale s tím, že nejsi v nemocnici teda čumím!!!! u jakého doktora jsi byla? to by se mi teda nelíbilo takový přístup. já měla 2x denně kapačky na vstřebání hematomu, 6x denně utrogestan, 3x denně ascorutin a 3x denně pambu. a teda hlavně to ležení v posteli- což bych doma asi nezvládla tak poctivě jako tam 🙂

hancami9
23. bře 2014

@vanushka ahoj, dali jsme 1 malucha😀 s testem zkusim vydrzet do stredy

hancami9
23. bře 2014

@tevi tak to nechapu,co to mas za doktora!? Ten je z caru nebo nekde z nemocnice? Misto podpory ti dava poradne zabrat! Drzin mic palce, at ten hematom mizi.

tevi
23. bře 2014

To mi rekl doktor v nemocnici - zastupce primare. Jinak muj doktor taky slouzi v te same nemocnici a s tim lekarem se zna. Je to pry prvni trimestr, tam je to riziko potratu vysoke a priroda uz pry musi sama rozhodnout. Kazdopadne holky, to krvaceni ustava, jenom to spini tou starou krvi, tak snad ten hematom pomalu mizi. Poctivr porad lezim, tak snad ve stredu na ultrazvuku bude nase miminecko vitalni.

doko
23. bře 2014

@hancami9 držím pěsti, ať to dobře dopadne a prcek se chytne 🙂
@tevi první trimestr sice jo, ale to Ti má "blbej" hematom urvat vitální embryo, jen proto, že je to první trimestr? ☹ tak hlavně, že ležíš a Tvůj stav se zlepšuje, to je to nejdůležitější 🙂 bylo by fajn, kdyby se ta potvora hnusná celá vstřebala!!!!

hancami9
24. bře 2014

@tevi tak to je dobře, ze krvácení ustává🙂 určitě to dobře dopadne!!!

@doko děkuji

zkusím vydržet s testem do středy, to bude 12.den po KET a Pregnyl už by taky nemusel ovlivnit výsledek testu

tevi
24. bře 2014

@hancami9 12. den uz by mely jit videt // a moc ti preji, aby tam byly!
@doko ja z toho taky nemam dobry pocit, ale mam obavu se postavit lekari, aby mi to nejakym zpusobem nevratil. Kazdopadne mi hodne poskocilo brisko a je mi porad nevolno, tak myslim, ze je vse v poradku. 🙂

tevi
24. bře 2014

Holky, dovolte, abych vam predstavila naseho mimiska, bohuzel ta velka dutinka nad plodovym vackem je ten hnusny hematom, co toho bobiska muze kdykoliv strhnout... ☹ Ale my budeme lezet a odpocivat, at se tak nestane, a broucek nam pekne roste.

kveta
24. bře 2014

@tevi Drzim palce!!!

doko
24. bře 2014

@tevi já si taky myslím, že je vše na dobré cestě 🙂 hlavně ty nevolnosti mě vždycky dost uklidňovaly....ne že by byly nějak příjemné, ale vždycky jsem byla ráda, že je mám 😀

jakoubekzdenka1711
24. bře 2014

Ahoj rada bych se k vam pridala, mam za sebou 3.ivf a 1xket ted v unoru bohuzel negativni,obrecela jsem to a 4.4. Se chystame do car name konzultaci , manzel chce zkusit ivf s min. Stimulaci tak nevim s kym si o tom muzu pokecat jestli me vezmete do spolku dekuji zdenka

doko
24. bře 2014

@jakoubekzdenka1711 ahoj, já mám za sebou minimálku na Unice, tak kdyby Tě něco zajímalo, klidně se ptej 🙂

jakoubekzdenka1711
25. bře 2014

@doko to by bylo skvele, kolik jsi platila a jaka byla uroda, bojim se Toho hold Jen na to name nasetrili

doko
25. bře 2014

@jakoubekzdenka1711 platili jsme úplně za vše dohromady 17 000,- Kč (z toho 3 000,- Kč jsme si chtěli připlatit za PICSI- takže bez toho by to bylo levnější) 😉 měla jsem 8 vajíček, 5 zralých a 4 se oplodnily. vyvíjely se celou dobu, až ten 5. den se dvě zastavila a dvě byla prvotřídní kvality. tak jsme si obě hatchující blastocysty nechali zavést a teď čekáme holčičku (nechat si zavést dvě jsme byli rozhodnutí už dlouho a dr náš názor jen podpořil, vzhledem k prodělanému potratu říkal, že si stejně myslí, že se chytí jedno, tak jsme chtěli zvýšit šance aspoň na to jedno). a teď z toho čekáme holčičku 🙂 za mě bych do minimálky šla určitě znovu......sice jsem na klasickém IVF nebyla, ale přece jen ty menší dávky hormonů jsou plus pro tělo 😉

jakoubekzdenka1711
25. bře 2014

tak to gratuluji a přeji hodně a hodně zdravíčka, no mám z toho strach, neboť jsem pročítala hodně diskusí a holky tam psali, že to není nějak valný, v únoru když jsme byla na ketu tak bylo jen jedno embrio - expandující blastocysta moc jsem tomu věřila a nic, to zklamání, však víte jak se člověk cítí, nechtěla jsem už do ničeho jít, ale manžel po týdnu, že půjdeme na ivf aspoň s min. stimulací, však vítě na klasiku to moc stojí a my hold nejsme bohatí, tak šetřím jako divá, a mohu se zeptat čím jsi stimulovala?

mereni_iq
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jakoubekzdenka1711
25. bře 2014

@doko a mohu se zeptat na věk? mě je 37let a není to pozdě?

vanushka
25. bře 2014

@doko jejjjj gratulujem 🙂 🙂 🙂

@tevi drzim palce !!!! bude vsetko ok, vidis ako pekne malicky bojuje 🙂

doko
25. bře 2014

@jakoubekzdenka1711 děkuji 🙂 no je fakt, že mi je 25 let a když jsme se o minimálce rozhodovali, bylo mi 24. manžel je o rok starší a naštěstí jsme docela brzo zjistili, že jsme neplodní. nám to vyšlo na první pokus, ten potrat byl z přirozeného otěhotnění. jestli je to pozdě nevím, doktor poradí ☹ ono spíš záleží na hormonálním profilu, než na věku 😉 ale zase chápu, že klasické IVF je daleko dražší a za pokus člověk nic nedá 🙂 já kdybych se musela rozhodovat mezi klasickým IVF za plnou cenu a minimálkou, zkusila bych minimálku. ale pokud doktor z výsledků vidí, že je bez šance, asi by bylo zbytečné "vyhazovat" 14 000,- Kč ☹ to bych vážně nechala na lékaři. my zas byli připravení jít na klasiku a doktor, že je to zbytečné, že jsme moc mladí a že by šel do té minimálky- takže nás sám nasměroval a troufám si říct, že dobře 🙂 stimulovala jsem clostillbegytem 5 dní a pak jsem píchala 5 dní fostimon 125 jednotek denně. no a nakonec pregnyl na uvolnění. dohromady mně ty léky stály 3 000,- Kč (ale to jsem započítala do těch celkových 17 000,- Kč). 😉

jakoubekzdenka1711
25. bře 2014

@doko hmmm, no uvidím, určitě napíši děkuji

jakoubekzdenka1711
25. bře 2014

@doko jo a kolikrát jsi byla na kontrole v car? zdenka

doko
25. bře 2014

@jakoubekzdenka1711 byla jsem docela často- na utz jsem chodila obden, abychom věděli, jestli je nějaká reakce na léky, nebo bude potřeba zvyšovat dávky 😉 ale celkový počet úplně přesně si nepamatuji ☹ budu držet pěsti, ať to dobře dopadne 😉 P.S: a měsíc před tou minimálkou jsem začala užívat Femibion 800 a Nosifol (údajně by ty vitamíny měly zlepšovat kvalitu vajíček, ale jestli to opravdu k něčemu bylo, nedokážu posoudit). každopádně uškodit nemůžou, maximálně pomoci 🙂

doko
25. bře 2014

@jakoubekzdenka1711 jo a když jsme přijeli na ET, tak nám sestřička říkala, že tam mají paní, která šla na minimálku, nastimulovali jí jeden folikul,z toho jedno jediné vajíčko, to se oplodnilo a z transferu bylo zdravé miminko a až dítko odrostlo chtěli druhé, zase se nastimuloval jenom jeden folikul, z něj jedno vajíčko, to se oplodnilo a bylo druhé zdravé miminko 😀 😀 takže ono se podle statistik a tabulek řídit nedá 😉

tevi
25. bře 2014

Jsem v nemocnici, zacala jsem hodne krvacet. Nevypada to dobre.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru