CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
17. bře 2010

Tak jsem doma.Přijeli jsem už před nějakou dobou ale musela jsemsi chvilku oddychnout.na UTZ jsem nebyla.Dr.mě kontrolovala rukou.Hlavičkumáme dole tak jsem moc ráda.Já jsem taky v pořádku-čípek se zase upravil a všechno je v pohodě.Za 14 dbí jdu na UTZ a pak už mě převelí do porodnice.Dneska mi dali papíry na mateřskou-od po ndělka mám ukončenou neschopenku a jsem oficiálně na mateřské.Ještě mi dělala Dr.stěry na nějaký bakterie a za těch 14 mi udělají znovu krevní obraz.
Zítra dopoledne jedu se ségrou na veveří-snad se konečně dozví co to bude.
Jinak jsem mojí Dr. řekla že v Unice umí dělat asi jen kluky,tak se smála a až potká Dr.Malého tak mu to vyřídí 😀

lucifirek
17. bře 2010

Jani kočárek bude super.
Betys tak dobrá zprávička. 😉 Jo na tý unice moc holek nedělají.

vladis
17. bře 2010

ahoj holky tak ja jdu v pátek na revizi tehu se nekoná

weny
17. bře 2010

Vladis, to je mi moc líto. Luciferku a Betys, vybraly jste pěkné kočárky. U mě nic nového není, zatím čekám na MS

natalka28
17. bře 2010

Vldis, je mi to líto!!!☹

Tak ta kamarádka, co v úterý rodila a malá je na JIPce, tak stále doktoři neví co se děje. Nefungují jí plíce. Prý se to může miminkům po porodu stát, ale trvá to max 10 min. Sofince už nefungují 2 dny. Neví co dělat☹

hanulinecka
17. bře 2010

Ahojky holky jen z rychlíku zdravím jsme na dovolence na čerstvém vzduchu 😵 trochu nabrat sílu

chci jen vladi je mě to moooc llíto ☹ ☹ ☹ ☹ drž se taky tím procházím,ale zvládneme to jsme silné holky 😵 😵

naty snad to bude dobré nevím teda okolnosti,ale to ji jako vubec nefungují??narodila se předčasně??,kamarádky holčička se narodila s nevyvinutýma plícema sice v termínu,ale zvládla to a je z ní normální žabka držím pěstičky.....
mějte se asi se ozvu až budu doma pa

mrkvicka28
17. bře 2010

Vladis to je mi líto
Naty to je fakt hrozný a v kolikátem týdnu se malá narodila? Ale určitě to zvládne. neboj tobě a miminku se to určitě nestane

lucifirek
17. bře 2010

Vladi,to mě moc mrzí,se mi tomu nechce uvěřit,já jsem věřila,že bude všechno v pořádku. Drž se.Určitě se brzy zadaři. 😉

natalka28
17. bře 2010

Narodila se týden po termínu. Plíce prý vyvinutý má, ale oristě nefungují☹

lucifirek
17. bře 2010

koukám,že zítra nepůjde kůn,zavádějí novou verzi.
Natalka to je divné že,to mívají mimnka,když má maminka curkovku ne?

lucifirek
17. bře 2010

Já jdu zítra na poradnu,ale písnu teda,až půjde koník.

kveta
17. bře 2010

Natalka28, na príklade Aninam som sa naučila, že ak pri pôrode v Čechách klesnú ozvy dieťaťa pod 110 /alebo 100?/, tak je nutný okamžitý cisársky rez. Podľa toho popisu pôrodu to zrejme niekto s personálu nezvládol, takže okrem iného by som na mieste matky podala trestné oznámenie... ale najskôr nech nazrie do svojej dokumentácie z pôrodu /má na to právo/ a ofotí si dokumenty o poklese a vymiznutí oziev.

Mimochodom mozog toho dieťaťa funguje? Nejedná sa náhodou o mozgovú smrť? To by totiž vysvetľovalo to nedýchanie... A bolo by vhodné urobiť CT vyšetrenie mozgového kmeňa, ktoré riadi dýchanie... ale to by asi tí doktori fakt aj niečo chceli robiť... 🤐

Ja som dnes bola v poradni, ale poviem Vám, že som rada, že som bola na Veveří, lebo dnes mi dieťa skontrolovali len z rýchlika, žiadna kontrola prietokov srdca alebo počtu prštekov sa nekonala...

natalka28
17. bře 2010

No Květy, psala, že za 7 dní jí budou dělat nějaké vyšetření mozku. Po porodu říkala, že malá měla slabé ozvy a někdy i žádné. Doktoři jí dneska řekli, že pokud bude mozek OK, tak to může trvat klidně i 2 roky!

mrkvicka28
19. bře 2010

Ahoj holky tak nám to konečně zprovoznili
luci jak jsi dopadla na kontröle?

kveta
19. bře 2010

Natalka28, toto je blbá otázka, ale lekári tvrdia, že môže dva roky trvať, než začne dýchať alebo než umrie?

Vladis, myslím na Teba.

betys
19. bře 2010

Teda bue mi trvat než si zvyknu na novou verzi stránek.
Ségra včera dopadla na Veveří dobře,miminkoje zdravé,Dr.Vlaším říkal že je to krásné nosaté miminko a bude to holka 😀 .Takže dohromady budeme mít párček-jen budou 2 měsíce od sebe.

lucifirek
19. bře 2010

Ahoj holky,no teda chvíli mi trvalo,než jsem vás našla. 😠
Já včera v pohodě,byla to taková rychlost,jen vím,že vše v pořádku,dostala jsem žádanku na test na cukrovku,takže za čtrrnáct dní musím zajít. Jinak jsem se ptala na obvodního a zubaře sestřičky,omlouvala se ,že mi to neřekli a mám si to teda zařídit. 😉 Tak dobrou noc a hezký víkend,nevím,kdy se sem dostanu 😉

luccatko
19. bře 2010

ahoj holky....byla jsem dnes na kontrole a mimča jsou v pořádku.chtěla jsem fotečku a prý mi ji pošle,tak jsem zvědavá...nakukovala jsem na mail a zatím nic,doufám,že nezapomene.jinak jsem tady teda trochu bloudila 😠

lukza
19. bře 2010

Ahojky holky

Vladis je mi to strašně líto držela jsem pěstičky at je vše OK ☹ .

Jeany já jsem v noci když jsem přijela do porodni podepsala oba dva papíry jak že chci lokální tak celkovou nárkozu já byla přesvětšená že chci lokální ale v tu noc jsem chytla jaksi strach stoho,ale ráno jsem ten papír s celkovou rostrhala a nechala lokální a jsem za to moc ráda.

Betys to je krásné že budet mít dvě mimča v rodině skoro zároven 🙂))

no nic utíkám do hajan at se trochu prospím než se dítko zbudí

lucifirek
20. bře 2010

Lucatko tak to se těším na na novou fotečku. Mě mrzí,že jsme si o fotečku z 21.tt zapomněli říct. ☹

Já jsem se moc dobře nasnídala.Dělala jsem koláč s tvarohem a povidlím. 🙂 Tak ho jíme třetí den.Mám ho moc ráda.

jeany
20. bře 2010

Ahoj holky, tak konečně MK jde, ale trvalo mi to než jsem to tu našla a musím říct, že ty předešlé stránky byly daleko lepší. Toto se mi tak nelíbí.
Jinak, já jsem byla ve čtvrtek na ultrazvuku a měla jsem pravdu, ža malý leží napříč bříškem. Jen jak jsem si mylsela, tak leží jen opačně, hlavičku má na levé straně. Na další utz mám jít za 3 týdny a uvidí se , jestli se otočí. Jinak byl v pořádku. Musím říct, že ta kontrola tady u nás také nic moc, jsme rozmlsané Brnem na Veveří a přístup tady těch doktorů je dost laxní. Jsem moc ráda, že jsem na to Veveří jezdila.
Už jsem nachystala postýlky, tak to šoupnu do albíčka.

Vladis, to je mi moc líto. Co se stalo, krvácela jsi nebo něco jiného? Ale může se zase podařit přirozeně, ne?

jeany
20. bře 2010

Holky, teď nahlížím do fotoalba a žasnu kde zmizly fotky. Co s tím proboha udělali? No fakt hrůza, jsem z toho rozhořčená, to tam budu muset dát znovu? Musím se podívat i k vám ostatním, jestli to také tak blbě udělali.

jeany
20. bře 2010

No, tak to zkouším a to se musí rozkliknout, fotky tam naštěstí jsou. No než si na to zvyknu, ale fakt se mi to moc nelíbí.

betys
20. bře 2010

jeany-mě se tahle nová verze taky moc nelíbí.Zrovna si chystám tašku do porodnice. 😉

jeany
20. bře 2010

Ahoj Betys, jo raději to měj už přichystáno. Já už to mám zbaleno a jsem klidnější. 😀

jeany
20. bře 2010

Jé holky, teď si v tom tak listuji a my nejsme mezi snažilkama, ale v sekci nedobrovolná bezdětnost. Co to je za blbost?

kveta
20. bře 2010

No, Jeany, za vznik sekcie Nedobrovoľná bezdetnosť som asi zodpovedná ja... 😕 Pred rokom som navrhla adminom, aby zriadili túto sekciu, nech sa neúspešné snažilky nemusia v sekcii Snažilky konfrontovať s víťaznými témami úspešných tehuliek...

Dr. mi zrušil môj šetriaci sa režim, takže už nemusím ležať celý čas, ale poviem Vám, že za ten mesiac ležania mi tak poklesla kondička, že aj tak veľkú časť dňa ležím od únavy... Ascorutin vysadený a už budem len dva týždne na Duphastone a koniec s liekmi...

megynka
20. bře 2010

tak kveta za tú sekciu ti tade veľmi pekne ďakujeme 😠 pekná kravina, veď sa všetky snažíme a sme na tom úplne rovnako ako ostatné baby v diskusiách za snažiliek,toto vyčlenenie je urážlivé, aspoň pre mňa

kveta
20. bře 2010

Megynka, ak si na tom úplne rovnako ako ostatné baby v diskusiách zo snažiliek, tak to Ti gratuľujem a úprimne závidím. Nie všetky sme mali to šťastie...

megynka
20. bře 2010

a nie všetky v snažilkách sú tehotné, všetky tieto diskusie sú vo svojej podstate o tom istom

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru