CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

teckovanaorchidej
30. bře 2011

Baffffffffffffffff holky,
kafčo si klidně dejte, když to nebude lomcovák a bude jedno nebo dvě denně 🙂 🙂

kac3nka
30. bře 2011

@pampeliska36 Nevím, jestli změna času nebo co, ale i normálně potřebuji nastartovat kafem. Ale jedno denně mi stačí, takže nejsem žádný kafař. 🙂 Už mě to ale napadlo, jestli ho nemám vypustit úplně, ale když mi sestra povolila dát si na oslavě i jednoho panáka... 😀 😀

kac3nka
30. bře 2011

@teckovanaorchidej Ahoj, tak to jsi mě potěšila 😉 😉

pampeliska36
30. bře 2011

@teckovanaorchidej nazdarek 😉

suuu
30. bře 2011

Ahoj všechny mooc zdravím!! tak ja dnes 10 den poET mužu říct,že břicho docela dobrý,ale mám šílenou bolest v tříslech a nohách(křeče),a často chodím čůrat....
o tom kafe..četla jsem,že kava je dobrá na udržení mimi..nevím co je na tom pravda,ale už jsem to slišela víckrát!!
všem přeju moc štěstíčka a přeji krásne //

vodni
30. bře 2011

Čau kočky, tak já vám teda k tomu pozorování přidám: čůrávka byla pořádná a trvala celekm dlouho, pak samozřejmě dloubání, píchání v podbřišku (různá místa), pocit zmláceného těla, jako když na vás leze chřipka (bála jsem se, že jsem ji chytla), tak k večeru jakoby pocit, že mám rýmu, ale za chvíli zas nic (pak jsem někde vyčetla, že i ty dutiny tak můžou reagovat, ale vidím to jako blbost), no zkrátka, všechno co tady popisujete může být dobré znamení 😀 😉

vodni
30. bře 2011

@suuu Jo a to kafe, já teda četla, že je to naopak, že kofein je pro embryo špatný... 😕 Já nepiju od stimulace až do teď, jen takovou tu šlichtu bez kofeinu a absťák řeším tak, že čichám k manželovým hrnečkům pořádného kafíčka 😉 Ale asi jedno slabší denně by škodit nemělo. Ten kofein obecně dobrý není ani v těhu - ani kola by se neměla, sice někomu pomáhá vychlazená kola po ránu proti těhu nevolnostem (ty jsem neměla, takže nemůžu potvrdit), ale jde o to si dát jen hlt...

kac3nka
30. bře 2011

@vodni Ty jo, já jsem úplně celá zmlácená a i při chůzi mi to trochu dělá problém. Ale není to 4.den po ET nějak brzo?

vodni
30. bře 2011

@kac3nka 😀 😀 😀 no jasně že je to brzo 😉 Ono to jsou hodně účinky těch léků, ale radit ti, ať to nezkoumáš a nepozoruješ nebudu - vím, že je to zbytečné 😉

vodni
30. bře 2011

Kofein
Kofein je nejen stimulující složkou, ale zároveň má i diuretické účinky, tedy působí močopudně. Podle výzkumů International Food Information Council Foundation vysoká hladina kofeinu prodlužuje čas potřebný k tomu, než se vám podaří počít. Přiměřená konzumace kofeinu na druhou stranu dobu potřebnou k početí neovlivňuje. Jiné studie však dokázaly, že kofein může být příčinou potratu či zpomalení růstu vyvíjejícího se dítěte. Nebezpečná je konzumace tří a více šálků kávy za den.

(jinak stačí zadat do googlu slova - kofein embryo - a vesměs se nedoporučuje nikde...)

kac3nka
30. bře 2011

@vodni Bože, já jsem takový debil. 😒 😒 Jak nepiju Colu a podobné hnusy, v sobotu jsem na oslavě na ni měla chuť, tak jsem vesele pila Pepsi... 😖 😖

suuu
30. bře 2011

s tím kafem je to složité!! ja piju rozpustnou kávu rano,ale je to taková vodička 😀 s mlíkem!!
v 1 těhotenství jsem pila kavu 3 krát deně.... trpím nízkým tlakem a hodně mě to pomáhalo! je pravda,že mala je ďáblík asi ju káva pořdně nakopla 😀 😀

vodni
30. bře 2011

@kac3nka to ale nevadí - to je myšlené, kdybys to pila ve velkém a dklouhodobě, takto jsi nic pokazit nemohla, neboj - určitě jsi na oslavě nevypila litry 😀

vodni
30. bře 2011

@suuu no, je možné, že je to individuální, ale raději bych to nepřeháněla. Jasně, že jedno dvě slabší kafe jsou ok, ale prostě žádné tři a více turků denně... K tomu instantnímu, piju to bez kofeinu, ale i tak se to snažím spíš odbourat a asi přejdu na nějaký to caro apod., protože se mi teď moc nechce do sebe cpát chemii...
A jinak zajímavé: http://www.chytrazena.cz/zdravi/pece-o-telo/pij...

teckovanaorchidej
30. bře 2011

Jéšinky, holky, když máte na slabý rozpustný s mlíkem chuť, tak si dejte. A když se ta chuť potlačuje, člověk je ve stresu a to je o dost horší, ne?

vodni
30. bře 2011

@kac3nka musela bys vypít přibližně litr, aby to bylo stejné množství jako jeden šálek kávy, a v klidu jsou i dva denně, takže ok 😉

(2dc=200ml) Obsah kofeinu
Káva 120 mg
RedBull 60 mg
Čaj 50 mg
Coca-Cola 31 mg
Kofola 30 mg
Pepsi 26 mg

vodni
30. bře 2011

@teckovanaorchidej no dyť to říkám jedno dvě slabší denně je naprosto OK 😉

pampeliska36
30. bře 2011

ja teda nejsem nejakej silnej "kafar" a tak jsem kavu tak nejak odbourala 🙂 a kdyby naaahodou jsem dostala chut, tak mam nescafe bez kofeinu... rekla bych, ze se to vyrovna tomu slabemu kaficku s mlekem 🙂 😉 a chut kafe to ma a ani nepoznam, ze tam neni kofein...

kac3nka
30. bře 2011

@vodni nééé, litry ne, to by mi ani nechutnalo 😅 Tak to je v klidu 😀

pampeliska36
31. bře 2011

dobre ranko holky 🙂 😉

pampeliska36
31. bře 2011

@misha83 ahoj... tobe se to uz taky blizi, ze? oni ti budou jeste tento tyden volat? nebo az pristi?

pampeliska36
31. bře 2011

@kac3nka uz jsme zase o den pokrocily v cekarne 😀 vypada, ze nam sem bude svitit slunicko, otevru okno a pujdu koupit nejake nove casopisy, at se nenudime 🙂 🙂 🙂 jak se mas?

kac3nka
31. bře 2011

@pampeliska36 Ahoj 🙂 No jo, dneska jsem se hlemýždím krokem posunula do 5.tého dne 😀 Břicho mi povoluje, ale pořád je trochu jak zmlácené, ale začínám se budit dvakrát za noc místo jednou jako obvykle. A to chlastám čaje na spaní 😀 Jinak dneska bude krásně 😉 😉

vodni
31. bře 2011

Ahoj kočenky! Já jsem to buzení v noci měla jasný - vždycky kolem 3h jsem pádila čůrat 😀
Jinak mě pomalu chytá panika - teda vlastně dvě paniky 😅 Jedna ze zítřka, to jsem se nějak začala bát 😔 a druhá z toho, že (budete se chechtat) - že mám v břiše dítě 😀 😀 😀 Prostě jak se dívám, že mám na počítadle 163 dní, tak mi to přijde tak šíleně neuvěřitelný, prostě začínám bláznit 😝 Ale samozřejmě v dobrým 😉

kac3nka
31. bře 2011

@vodni Ahoj, to se teda fakt chechtám 😀 😀 Ale rozumím 😉 Já jsem byla pořád zvědavá, jaký to bude pocit, až budu mít v sobě embryjka a zatím teda nic 😅 Ale samozřejmě až bude břicho, to už by mi asi začlo docházet 😅 teda doufám...
A zítra jdeš na kontrolu?

kac3nka
31. bře 2011

Jinak se vám holky svěřím s takovým delikátním problémem (jako že já musím mít vždycky něco extra...). Normálně mě v sobotu k večeru pobolívalo na pravé straně pod podbřiškem v místě stydké kosti a když jsem se pak doma podívala, tak jsem v tom místě měla kůži nafouklou, jakoby měnší otok. Zajímavé je, že mě to zabolí vždycky když vstanu a když třeba ležím, otok zmizí. Ale jinak v klidu to nebolí. Nebo když si to zmáčknu, zmizí to a pak se to zase nafoukne. Hleděla jsem na to a nedalo mi to, psala jsem Dr.F. Včera mi volal a říkal, že jedině by to mohla být ještě reakce po OPU, ale že s transferem to asi nemá nic společného. A pokud nemám zvýšenou teplotu (což nemám), mám si to třeba jen chladit. Já jsem si ale myslela, že jsem to mohla mít třeba vevnitř pohmožděné od těch zrcátek nabo manžel říkal, jestli to třeba neudělal Pregnyl, když mi ho poprvé v tu sobotu sestra píchla zrovna na pravou stranu. To mi přijde ale jako blbost, že by se ten Pregnyl přesunul dopředu a nafoukl pod kůží 😕 Ale netuším... 😕

pampeliska36
31. bře 2011

@vodni ahoj! ty jsi teda cislo 😉 😀

pampeliska36
31. bře 2011

@kac3nka ja se z tebe teda po... 😉 no to teda vubec netusim, co to muze byt...! nejsi treba na neco alergicka? nebo tak neco... a je ten otok i jakoby cervenej? no clovece to teda jsem neslysela asi od nikoho... 😒

pampeliska36
31. bře 2011

@vodni zitra na tebe budu MOCINKY myslet! vim, jak je to pro tebe dulezite 😉 uvidis, ze vsechno dobre dopadne a vsechny vysledky budou v poradku!!!

kac3nka
31. bře 2011

@pampeliska36 nevím o tom, že bych byla na něco alergická...a červené to není... já už se ze sebe asi taky po... 😖

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru