CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

sblanch
26. říj 2011

@lnk nepropadej panice, to nemusí být známka něčeho negativního. Uvidíš příští čtvrtek. Budu na tebe moc myslet. S testováním bych taky počkala, taky bych se nepřimněla k injekcím agolutinu, kdybych nenašla //...

sblanch
26. říj 2011

@luciferka29 taky se přidávám ke gratulantkám, to je super, rozhodování by asi bylo hodně těžké... Nedovedu si to vůbec představit... Takže třikrát hurá!!! 😀

sblanch
26. říj 2011

@jimmy1 První krůčky, to je skvělý zážitek 🙂 Nedáš foto do svého fotoblogu?
Píchance mě taky někdy svědí, ale dá se to. Nevíte vlastně někdo, proč v Unice preferují agolutin? Někde dávají progesteron ve formě utrogestanu. Ale asi jsou injekce přesnější. Člověk by se klidně postavil na hlavu a vydržel jak by doktoři chtěli, kdyby to mělo pomoct...

mrkvicka28
26. říj 2011

Tak jsem zase hodila prá foteček do alba

luciferka29
27. říj 2011

holky mooooc dík za podporu 🙂 😲

ivetule
27. říj 2011

@betysek jak jsi dopadla? Neměla jsi jít na UTZ kolik je tam bobíšků? Snad jsem to nepopletla. 🙂

jimmy1
27. říj 2011

Tak zase nakukuju jestli se objevily nějaké novinky a ono to tu dneska zeje prázdnotou 😕
My za chvilku valíme na cvičeníčko s Martínkem, minulý týden jsme nebyli, to jsem měla zrovna po punkci. Dneska bude teda cvičit s Martínkem táta, já tam budu jen na čumendu 😉

lnk
27. říj 2011

@jimmy1 asi všichni netrpělivě očekávají své testovací dny.. 😀 první by měla být na řadě ivetule
@ivetule - kdy máš den D?

ivetule
27. říj 2011

@lnk já už ve středu. Bojím bojím a nervy pracují. 😒

ivetule
27. říj 2011

@lnk ty myslím ve čtvrtek vid? 🙂

michzde
28. říj 2011

Ahoj holky, mám prosbu ...chystáme se s manželem do Unici, slyšela jsem na ni všelijaké názory ...
Jste v Unice spokojené ??? Díky moc.

jimmy1
29. říj 2011

@michzde ahoj 🙂 já v Unice jsem spokojená... už odtud máme Martínka (z KETu) a teď mám 8.11. testovat jestli se povedlo další mimi 😉

jimmy1
29. říj 2011

Ahojte všichni 🙂 koukám, že když je prodloužený víkend svátkem, tak je tu pusto a prázdno 😕 jasnačka, máte manžílky doma, tak není čas na net 😝
Jenže nám táta právě včera večer odjel do práce ☹ je to mazec sama s Martínkem 😀 jsem si nějak za těch 10 dní co tu byl s náma furt odvykla... tak si budu muset zase pěkně rychle zvyknout 😝 Ale v pondělí táta zase přijede 😵
Jenže už nemá ani den dovolený, takže do konce roku je "plně k dispozici" jak povídá jejich mistr 😎 Všechny zbytky dovči vyplácal teď na to naše IVF.
Agouš dneska ráno byla píchnout babi, táta jí u mě na zadku nechal vzkaz v podobě dvou ohraničených prostor, kam má píchat 😀

vodni
29. říj 2011

@michzde Ano, byla jsem moc spokojená. Vodníček je sice až na třetí pokus, ale u nás to je zázrak 😉 Jinak nějaké info najdeš na https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/

vodni
29. říj 2011

@jimmy1 😀 😀 😀 já jsem říkala tehdy sestře v unice, aby tam manželovi fixkou nakreslila terč, aby se mu dobře strefovalo 😝 Na té straně kam to píchala na ukázku ona to bylo ok (to pak dělal podle vpichu, který byl ještě trochu vidět), ale druhou stranu musel odměřovat a terč by se hodil 😀

betysek
29. říj 2011

@ivetule Na UTZ jdu až v pondělí, pak dám vědět. Teď se na net moc nedostanu, Eli má piřád ucpaný nos, tak se snažíme rýmu nějak spustit, ale zatím se nedaří. Ke všemu se mi ze všeho jídla zvedá žaludek. Měla jsem to i v těhu s Eli, ale teď je to mnohem silnější. Nevím, jestli je to těmi hormany, které do sebe láduju,,,,

betysek
29. říj 2011

@vodni Manžel si taky nechal od sestry namalovat kolečka na můj zadek, kam má Agolutin píchat. Připadala jsem si jak kraslice - měla jsem ještě další značky kvůli měření obvodu břicha....

betysek
29. říj 2011

@michzde Já si na Unicu nemůžu stěžovat, ale nemám s čím srovnávat. Byl to náš první pokus a hned vyšel - teda ještě čekáme na potvrzení UTZ, ale snad to bude v pořádku. Když jsem vybírala CAR, tak jsem zjistila, že všechny mají něco pro a něco proti. Většinou záleží, jak rychle se komu zadařilo. Jinak na Unice doktoři i sestřičky jsou moc fajn.

michzde
29. říj 2011

Ahoj holky, díky moc za názory. Já jsem zatím od svého gynekologa dostala žádanku na dvě vyšetření, které
on sám neprovádí, mám se na někoho obrátit nebo zajít do nemocnice což se mě moc nechce.
Takže se chystám obvolat pár CARu abych zjistila jestli je možné u nich tyto dvě vyšetření podstoupit.
Přítel byl na spermiogramu, moc dobře nevyšel, takže je mě jasný, že stejně v nějakém CARu skončit musíme.
Unica je mě trochu sympatická v tom, že tam pracuje Dr. Gogela, který mě měl na starosti při prvním rizikovém těhotenství, tenkrát ještě pracoval v Bohunicích, Dr. Malý to stejný ...
Je mě jasný, že záleží na tom na jakého doktora budeme mít štěstí atd.
Pročetla jsem pár diskuzí, ale člověk je z toho jen zmatený. Někdo nadává na Unicu, někdo na Helior, Repromedu ....atd ... takže těžko pak vybírat, kde budou nejlepší a nebudou z Tebe zbytečně tahat peníze.

betysek
30. říj 2011

@michzde Píšeš, že jsi měla jedno rizikové těhotenství. Tak že už máš jednoho prcka doma? Na Unice to funguje tak, že pokud má partner špatný spermiogram, tak ženskou nijak nevyšetřují, aspoň před prvním pokusem. Hlavně pokud už jedno dítě má přirozeně. My máme taky jednoho prcka přirozeně a manžel má špatný spermiogram a mě žádné vyšetření nedělali. Řekli mi, že když už mám jedno dítě normálně, normální těhotenství, dítě donošené, normální porod, tak že ve mně problém nebude, že na IVF nepotřebuju žádné vyšetření. Nevím, jak to probíhá v jiných CARech. Ale záleží asi na tom, proč jsi byla na rizikovém těhotentví. Nevím, jestli bude stačit jen obvolat CARy, spíš si budeš asi muset domluvit přímo konzultaci, ale uvidíš. Ale je fakt, že když víš, že je v Unice doktor, kterého znáš a věříš mu, tak bych volila určitě Unicu, psychika je při IVF asi to nejdůležitější. Psychicky je to pěkně náročné, hlavně tím že víš, jak strašně jsi blízko....

jimmy1
31. říj 2011

Ahoj holky 🙂 je tady v té čekárně nějak pusto a prázno 😕
@ink @ivetule nesvrbí vás prstíky na testovačku???
@sblanch jak to zvládáš?? ten clexane pícháš do břicha? budeš píchat celé těhu??
Já tak nějak necítím nic 😕 takže mám pocit, že to nevyšlo 🤐 no uvidíme, včera jsme ještě píchali poslední pregnyl, tak stejně testnout nemůžu...

ivetule
31. říj 2011

@jimmy1 Ahoj radši to nepokouším už ty dva dny to vydržím. Byla bych hrozně smutná kdybych tam nic nenašla. 🙂 Ty pícháš pregnyl tak to tě aspon nebude pokoušet aby jsi testovala dřív. 😀

sblanch
31. říj 2011

@jimmy1 clexane se píchá do břicha, u nás se toho ujal naštěstí manžel. Já jsem zbabělec, od druhého to bolí daleko miň. A kdyby se zadařilo, tak nevím, jestli budu píchat dál - asi jo, pochopila jsem, že je to kvůli srážlivosti, asi něco zjistili z krve, mě teda nic neřekli - ale jen dali clexane.
Jinak mě na střídačku bolí a nebolí břicho, navíc mám nějaké křeče - jako kdyby trochu zažívací potíže. Takže nevím... Pondělí daleko, ale MS může přijít dřív - kéž by nepřišla...
Tebe břicho nepobolívá? Já ho teda cítím nepřetržitě od punkce, ale čemu to připisovat, radši nepřemýšlím...
Na testování dřív mít odvahu nebudu, i když 10 dní od pregnylu to asi je. Stačí, kdyby to nedopadlo, když se to dozvím v pondělí...

sblanch
31. říj 2011

@ivetule A co nervy, pracují, pracují? Asi to je čímdál horší, ne? Teda aspoň takhle to vždycky funguje u mě... Když se to blíží, tak jsem jako v křeči.
Všem komu se termín testování blíží držím moc pěsti 🙂 Tahle vlna už musí být úspěšná!

lnk
31. říj 2011

@jimmy1 ahoj, prstíky mě nesvrbí, protože si myslím, že na 99 % to zas nevyšlo. od minulého úterka nebo středy mě strašně bolí břicho, bohužel se budím bolestma v noci, ráno vstávám s bolestma a celej den trpím tak, že občas i brečím bolestí. ach jo, endometrioza se mi asi ozývá v plné palbě... jenže úplně stejně to proběhlo i ve všech předchozích pokusech - koncem prvního týdne po ET dostávám tak strašné bolesti, že druhej týden v podstatě jen protrpím, už mě to upřímně nebaví, v noci se nevyspím, všechno mě bolí, jsem vzteklá... ach jo ☹

lnk
31. říj 2011

jo a to jsem ještě dneska potkala kamarádku, která mi říkala, že ve čtvrtek jde rodit.
hned bych si to s ní vyměnila. Radši bych šla ve čtvrtek porodit, než si dělat další sněhobílý těhotenský test...

petruska83
31. říj 2011

@sblanch Moc vám všem držím holky pěsti......

jimmy1
31. říj 2011

@sblanch MS nepřijde, nemá šanci vůči těm všem lékům které bereme se prosadit.
Já jsem prvně myslela, že testnu tak ve čtvrtek. Teda spíš jsem byla rozhodnutá, ale jak se to blíží tak se čím dál víc bojím, že bude na testu bílo a odvaha testnout mě opustila.
Břicho sem tam zacítím, ale nic zásadního 😕 a to často tahám Martínka 😝 je to na palici 😎 čekárna je náročná...

sblanch
31. říj 2011

@lnk to mě teda moc mrzí, že tě tak moc bolí břicho... Ale podle mě to furt nemusí nic znamenat, neházej flintu do žita! Já tě chápu, taky mě pobolívá břicho a moc v // nevěřím... Takže nálada pod psa. Naštěstí ten náš skutečný pes mě odpoledne vytáhl ven, bylo pěkně, takže jsem přišla na jiné myšlenky.

sblanch
31. říj 2011

@jimmy1 bohužel i přes léky - teda nebrala jsem nikdy estrogen, ale jenom progesteton - utrogestan, jsem kromě jednoho pokusu vždycky ms dostala... Nevím, jak to je možné, když by měl progesteron ms oddálit, ale podle dr to bylo tím, že se embrya neuchytila. Uvidíme, co bude tentokrát.
Dnes jsem při venčení potkala jednu pejskařku, jejíž dcera prochází něčím jako my tady - a po x pokusech se jim to povedlo, je v 5. měsíci. Tak nevím, jestli mě to má povzbudit nebo rozhodit...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru