CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
5. črc 2010

No já jsem to ale věděla, že to tak dopadne. U mě nikdy nemůže jít všechno hladce 😖 Vím, že to není zas až tak důležitý, že to asi moc zbytečně hrotím, já mám jen strach, aby se mi to kvůli té pitomé krvi všechno neposunulo třeba o měsíc, když si tak hrozně na tom 2 nebo 3DC lpí ☹

drndapetka
5. črc 2010

@mufinka0 Jo a ještě jsem se divila, proč mi napsal začátek stimulky až na 30.7., protože podle té MS a podle toho, že je v Marvelonu 21 tabletek mi to vůbec nevycházelo-to bych musela dostat z Marvelonu ještě 7 tablet navíc, abych měla poslední na 2.8., jak mi napsal do papírů. On prostě asi počítal s tím, že když mám nepravidelné a dlouhé cykly, že po injekci nemá MS šanci dojít takl brzo, jenže já jsem navíc byla předtím ječště nabuzená Duphastonem a když se k tomu přidal ten Agolutin, tak si prostě mrška pospíšila 😀

luciiiie
5. črc 2010

@drndapetka ale ten začátek stimulky budeš mít pořád stejnej..to oni ti ho neposunou. Dají Ti navíc ten Marvelon, taky jsem to tak měla... 😉

drndapetka
5. črc 2010

@luciiiie Jako , že jsi šla na odběr krve až 4DC? Mě doktor právě říkal, že si na tom2-3DC trvá, ale jak to jám udělatkdyž jsou ty svátky, že? 😖

luciiiie
5. črc 2010

@drndapetka no to právě už nevím kolikátej den, ale spočítal mi začátek stimulky později, než to vycházelo, protože se sestra divila, že jedu nějak brzo, jestli jsem to jako dostala dřív, tak říkám, že né (mám cyklus pravidelnej), tak mi pak museli dodávat ještě cca 4-5 tabletek, teď nevím. Tak nevím, jak to tenkrát počítal 😕 Stejně je to divný, že tam nikdo není, že? A 600 bych za to taky nedávala, když to můžu mít zadarmo 😉

drndapetka
5. črc 2010

@luciiiie Myslíš teda, že když tam zajdu na tu krev až v tu středu ráno, kdy vlastně budu začínat už ten 4DC, že to bude vadit moc? četla jsem na netu, že na hormonální profil se má chodit 2.-4.DC, ale že teda nejlepší je to ten 2DC, jenže to jsem dnes 😒 A ten 4DC v papírech napsanej nemám, ale tak když to tak vezmu-dostala jsem mršku v 11hodin v nedě+li, takže když tam budu ve středu do 11hod. tak to bude ještě defakto 3.den 😀

kveta
5. črc 2010

@drndapetka Po mne chceli kedysi tiež 2.-3. deň profil. Niektoré CARy akceptujú aj 4. deň, ale Unica má svoje výpočty potreby hormónov postavené na výsledkoch z 2.-3.dňa. Preto som to vtedy riešila tou nemocnicou na Slovensku a samoplátcovstvom.. Inak tých 600 korún mi nepríde ako až taká pálka, keď si uvedomíš, že na základe toho zvýšiš šance na úspech IVF, ktorý stojí finančne oveľa viac... V preklade povedané: škoda, keby to nevyšlo len preto, že si nechcela investovať navyše 600 korún... a ešte jedna poznámka: najbližšia nemocnica, ktorá mi bola pred rokom ochotná urobiť hormonálny profil v deň voľna, bola 230 km ďaleko napriek tomu, že jeden slovenský CAR som mala priamo pod oknami, takže som kvôli tomu profilu ešte aj cestovala dokopy 460 km. 😔

drndapetka
5. črc 2010

@kveta Já to chápu jak to myslíš, ale já jsem přímo z Brna, takže si do Unicy můžu zajet na krev klidně teď hned, ale zajímalo by mne jestli tam opravdu někdo bude, abych tam nejezdila zbytečně. Pokud je to opravdu tak nutné udělat HP do 3DC tak zkusím tedy ještě zavolat na mobil, který jsem dostala od těhulek, který je určený na akutní stavy- tohle akutní stav asi není, ale snad mi poradí 😉

kveta
5. črc 2010

No, presne pred rokom tam nik nebol.

drndapetka
5. črc 2010

@kveta A ty jsi měla číslo na mobil a stejně by Ti tu krev nikdo nevzal, jo? 😲

drndapetka
5. črc 2010

Já se na to fakt vyseru 😠 ( pardon za výraz ) Proč se toto musí dít zrovna mě 🙄

kveta
5. črc 2010

Nie, ja som s nimi vyjednávala vopred, že čo ak mi to vyjde takto cez sviatky... no a záver bol ten, že som si to riešila po vlastnej línii... Na ten núdzový mobil som volala fakt len v núdzi... napr. o pol druhej v noci z pohotovosti z nemocnice, keď slúžiaci lekár potreboval konzultovať s Unicou čo so mnou... Zlatý Otevřel, bol veľmi ústretový aj v tak nekresťanskú hodinu...

drndapetka
5. črc 2010

takže na ten mobil asi volaz nemám, že? to by bylo blbé 😒

kveta
5. črc 2010

@drndapetka To je úplne na Tebe...

lukza
5. črc 2010

@drndapetka určitě bude stačit až ta středa protože den kdy dostaneš MC se nepočítátakže ve středu budeš 3DC a to je v pohodě.to bys musela dostat MC ráno aby se to počítalo a ještě k tomu by jsi musela začít krvácet hned uplně jasnou červenou špinění se ještě nepočítá do MC na HP tak mě to teda řekly v Unice

lukza
5. črc 2010

@drndapetka jééé ta máš fotečku hezkééé

drndapetka
5. črc 2010

@lukza jenže já začala včera v 11hod rovnou krvácet, takže ve středu budud už bohužel ten 4DC ☹

drndapetka
5. črc 2010

@lukza Takhle: V sobotu jsem večer po 20hod. začala trošku špinit, a v neděli v 11hod.dopoledne jsem už začala plnohodnotně krvácet, takže jsem dneska už 2DC-bohužel

vodni
5. črc 2010

@drndapetka já jsem v unice byla i na velikonoce, tj. svátky nesvátky, opravdu tam službu mají, tak že by nebrali jen v nepracovní době telefony? 😒 Asi bych zkusila volat přímo doktorovi - nám dali vždy vizitku a říkali nám, že můžeme volat kdykoliv, kdyby bylo něco urgentního, tak bych to prubla... Nebo tam prostě ráno kolem 8 zašla teda jestli to nemáš daleko...

drndapetka
5. črc 2010

@vodni No , od jedné holky z druhé diskuze jsem dostala číslo na Otevřela. Nejdřív jsem nechtěla volat, aby mě neuškrtil, že ho otravuju ve svátky, ale nakonec jsem mu brkla. Pověděl mi, že když dojdu ve středu tak neva, že u toho odběru je tolerance 1 den, tudíž že oni pro jistotu píšou 2.-3DC, ale ve skutečnosti se dá krev nabrat 1.-4DC ( někdy i max.5DC). Holky a já tak vyšiluju 😀 Tak mi padl kámen ze srdce.....Jinak říkal, že zítra tam nikdo nebude, kdo by mi krev nabral....takže asi normální sestřičky tam nejsou, jen embryolog, jeden mudr a anesteziolog, když se dělá OPU....Takže ještě že tak to dopadlo, můžu oslavovat, že vše zlé se nakonec obrátilo v dobré 😀

vodni
5. črc 2010

@drndapetka Super, tak vidíš... Já o těch velikonocích tam byla na injekce, a sestřičky tam normálně byly... No asi to mají různý. Je fakt, že mi tehdy Frgala taky říkal, že kdybych to dostala v pátek a nestihla dojít, tak že můžu přijít i v pondělí, což je 4.DC...

luciiiie
5. črc 2010

@drndapetka promiň jsem tu nebyla, no já bych řekla, že ta středa úplně stačí....

drndapetka
5. črc 2010

Ještě že existuje koník, jinak bych vyšilovala do středy 😀

Holky, děkuju moc za rady a za trpělivost se mnou, jsem zbytečnej nervák 😀

luciiiie
5. črc 2010

@drndapetka aha, teď čtu, že jsi volala Otevřelovi 😉 No vidíš...teď můžeš v klidu dál menstruovat 😉 Ale řeknu Ti, že já mám pech taky na takový věci 😝

drndapetka
5. črc 2010

@luciiiie No to já právě mám taky strašný štěstí na zákony schválnosti 😝 Jsem zvědavá jak nám proběhne stimulka bez problémů. Jak se tak znám, tak nějaký zádrhel se určo ještě najde 😅

pampeliska36
5. črc 2010

@drndapetka UUUUUUUUUUUUUUUUUUF!!! clovece tu celej den nejsem a ted si to vsechno docitam... ty to teda nemuzes mit uplne jednoduchy, co? 🙂 prosim te... hlavne, ze se to vyresilo a muzes v klidu menstruovat 😀 a ve stredu SUP na krev... at v tom tady nejsem uplne sama 😉

drndapetka
5. črc 2010

@pampeliska36 No možná jsem vyšilovala až moc, ale já už jsem prostě taková, že musím mít všechno ťip ťop 😀

Jojo, ve středu první pilulka Marvelonu a začátek stimulky na 30.7. Nebo myslíš, že mi ji posunout na dřív, když došla i mrška dřív? 😕

pampeliska36
5. črc 2010

@drndapetka to nevim, ale myslim, ze ne 😨

drndapetka
5. črc 2010

@pampeliska36 no mě by to vůbec nevadilo, kdyby to bylo dřív 😀

lukza
5. črc 2010

@drndapetka to je supr že to tak dopadlo mužeš být aspon v klidu 🙂)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru