CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
5. črc 2010

holky ja se pro dnesek loucim.... dobroooooooooooo noc 😎

vodni
6. črc 2010

@mufinka0 Já chtěla po negativním 1.IVF začít taky co nejdříve další stimulací. Takže jsem se domluvila s dr. a jak přišla 3. MS od ET, tak jsem 3. den šla na krev a nasadila Marvelon. Dřív to prý neschvalují pojišťovny.

mufinka0
6. črc 2010

@drndapetka 😀 😀 Hm,..jenže já hádky nesnáším!!! Jinak s tou MS by to bylo tak, že já bych ji dostala cca 1.8. a začala brát Marvelon, no a začátkem září až dojde další MS tak bych začala stimulovat, víš.. 🙂 Ale uvidím jak to s náma dopadne..já si tady plánuju a dr. mi udělá hormonální profil a nebude to v pořádku, nebo budu mít ještě po té první stimulce cysty atd. Takže asi už nad tím nebudu přemýšlet a nechám to osudu a doktorům 😀 Já čekala MS včera a nic,..a dnes zatím taky nevypadá že by chtěla dorazit! To je v pasti! Těhotná být nemůžu, na to nemám "potrubí", ale mám strach aby to nesouviselo se stimulkou,..snad mi ten cyklus moc nerozházela.. 😒 😒 😠

mufinka0
6. črc 2010

@vodni A nemáš strach že by ti to nějak uškodilo? Nějak rozházelo hormony, extrémně zatížilo vaječníky??.. Já teda jo. Už jsem byla rozhodlá, že do IVF jdu v září znova, ale ale ale.. Jak jsem napsala nechám to na doktorech. 🙂 Tebe netlačí ani věk kvůli pojišťovně, tak proč se do toho ženeš už tak brzy??

vodni
6. črc 2010

@mufinka0 Netlačí mě pojišťovna (to by byla ta ideální varianta), ale tlačí mě vše ostatní, sice je mi 35, ale tělo se tváří, že nastupuje do přechodu (tj. předčasné ovariální selhání) 😒 Takže extrémní zátěž něčeho, co každou chvíli vypoví službu napořád klidně risknu, strach rozhodně nemám... Nicméně, proběhly 3 cykly, 3 MS, takže je to mám jako ten klasický minimální odstup...

mufinka0
6. črc 2010

@vodni No jo,.. Nespravedlivý,..fakt jo. My máme zas problém s manžou a jeho spermiogramem,...on měl hrozně špatný, byl na operaci a momentálně má normospermiogram, takže v poho i na normální oplodnění bez ICSI,..jenže...Může se mu ten problém kdykoliv vrátit. Ikdybychom počkali do dalšího jara, tak nám nikdo nezaručí že spermiogram bude mít stejnej jako teď,..Nakousla jsem možnost zamražení sperma, jenže to se mu moc nelíbí,..že to přece ještě vydrží,.. No chápeš, ješitnej chlap! 😀 Takže ikdyž já nemám vejcovody a počkali bychom tak zas nemůžu spoléhat na něj.. 🙂 DILEMA! 😀

mufinka0
6. črc 2010

@vodni Prosím tě, počítala sis jak první MS to, když jsi zjistila že se IVF nepovedlo? ?? Já slyšela že se MS hned po nezdaření nepočítá...víš.. Takže já furt čekám na tu 3 co bude v srpnu a v zářijové MS už bych začala 🙂

vodni
6. črc 2010

@mufinka0 My to máme ještě v kombinaci s oligoasthenoteratozoospermii ☹ takže fakt nemůžem na nic čekat... Já to konzultovala s Frgalou, ne že bych ho nějak přesvědčovala, prostě jsem mu řekla, že chceme začít co nejdřív co to půjde, takže jsem to počítala tak, jak mi řekl. Sice to bylo opravdu to naprosté minimum, ale první MS byla ta hned po ET v dubnu (a je pravda, že někde píšou, že ta se obvykle nepočítá), pak další v květnu a teď v červnu při té třetí jsem už byla 3. den na krvi na hormonální profil + nasadila Marvelon. Být tebou, zkusila bych se objednat třeba na poradnu a zkonzultovat, kdy by bylo dobré začít - může se to u každé lišit...

vodni
6. črc 2010

@mufinka0 A manžu přemluv na to zamražení - vždyť přece se to mražené sperma pak použít nemusí, ale budete mít jistotu. Já kdybych věděla, jak to s námi dopadne, taky bych na něj tlačila 😎

mufinka0
6. črc 2010

@vodni jj,..to je jasný a s tím rozhodně počítám. Jsme objednaní 16.7. na konzultaci, takže to všechno do detailu proberem 🙂 Jsme objednaní jak do Unici tak do Repromedy,..ještě přesně nevíme kam půjdem na IVf 😒 Po konzultaci se pro jednu z klinik rozhodneme. 🙂 Moc ti přeju,..tedy vám přeju aby to konečně vyšlo!!! Slíbilas mi, že mě budeš motivovat těma // !!! Tak na to nezapomeň!!! 😠 😠

mufinka0
6. črc 2010

@vodni No já spoléhám na to, že mu to vysvětlí doktoři na konzultaci 😀 Takže já na něj jdu obklikou... 😀 😀 Už ho do toho nebudu tlačit já,..ale oni ...Takže tak...

vodni
6. črc 2010

@mufinka0 Máš to s manžou dobře vymyšlené 😉 Já doktorům věřím, takže momentálně jsem přesvědčená, že ty // budou jak jsem slíbila 🙂 Sice vím, že to může dopadnout všelijak, ale nebudu přece předem počítat s tím, že by nebyly - to bych do toho snad ani nešla. Já jsem na Unice spokojená. Jediné co mi trochu vadilo, je střídání doktorů, teda, že nejsi pokaždé u toho stejnýho - ale nejspíš je to tí, že jsem se"zamilovala" do Frgaly 😉 a pak jsem byla vždycky nešťastná, že mě vzal někdo jiný...

pampeliska36
6. črc 2010

holky my mame taky zamrazeny spermio 🙂 bali jsme se, aby jsme pak nemeli jeste vetsi problemy... takze "zichr" je "zichr" 😀

pampeliska36
6. črc 2010

@vodni souhlasim s tebou 😀 frgala je milacek!!!

pampeliska36
6. črc 2010

@mufinka0 16.7. se uz bliiiiiiiiiiiiizi 😀 😀 😀 taky odpocitavam... to bude muj prvni ultrazvuk 😉 hele a kdy mate domluvenou schuzku v Repromede?

mufinka0
6. črc 2010

@pampeliska36 My máme 16.7. na 10h v Repromedě a 13h v Unice 😀 Takže to sfouknem v jeden den!!! 😅 Ale mám teď nějakou krizi a přemýšlím jestli na ten druhý pokus nemáme ještě počkat,...no snad se zase "vyčasí" a budu vidět jako reálný to září. 🙂 Když já to mám jednou tak a podruhé zas jinak.. 😒 Právě s těma spermijkama jsme to už dořešili,..jak budem na tom pohovoru, tak se domluvíme na zamražení. Nevím ale kam se na to chodí,..to vám dělali v Unice, nebo nějaké spermobance?? A kolik se za to platí?? 🙂

pampeliska36
6. črc 2010

@mufinka0 nam to delali primo na unice. podepsali s nami zadost o zamrazeni spermii na dobu urcitou (jeden rok). poplatek za rocni uchovani je 1.100 kc a poplatek za zamrazeni je 600 kc. pred odberem vezmou manzovi krev - to je kvuli infekci... no a pak jeste pred zamrazenim vam prijde rict embryolozka jake jsou kvality... jestli to ma cenu vubec mrazit 😉 muj manza toho mel na prvni odber mene, tak nam nabidla moznost, ze muze prijit jeste jednou, takze tam sel za ctyri dny jeste jednou a to uz platil jen 600 kc za odber... a mame zamrazene 4 davky. dalsi prodlouzeni je vzdy na jeden rok a vzdycky je to na zadost pacienta opet pisemnou zadosti.

pampeliska36
6. črc 2010

@mufinka0 vis co ja si myslim? kdyz jsi ted na vazkach... tak urcite te zase "nakopne" navsteva CARu a konzultace. nedovedu se vcitit do tvych pocitu po nezdarenem IVF, ale treba ti fakt pomuze to, ze si o tom promluvite v jinych CARech a to je urcite dobre, ze uvidis i jiny pristup jak byl na obilnaku a udelas si hned na obe centra nazor... fakt si myslim, ze vas to zase nakopne 😉

pampeliska36
6. črc 2010

holky ja se chtela zeptat na takovou UPLNE STUPIDNI HLOUPOST... 😀 piju tak dve kavy denne... nemela bych to nejak omezit? vim, ze vetsinou holhy tehulky kavy nepiji... tak si jen tak premitam hlave, jestli to ze sveho "pitneho rezimu" uplne nevypustit 😀 ja jsem ale blbka, co? ze premyslim o takovych kravinach... 😀 😀 😀

drndapetka
6. črc 2010

@pampeliska36 Nééé, nejsi blbka 😀 Můj názor je takovej, že pokud si neděláš přímo silnýho turka, tak kafe vůbec neva. Já teda piju normálně rozpustný s mlíkem a se třema lžičkama cukru každý ráno na nízkej tlak. Je to taková melta, ale pomůže mi to, abych celej den v práci pak mohla fungovat 😉 Turka bych ale raději nepila.....To si raději kup bezkofeinové-vím že jeden druh turka je bez kofeinu....

drndapetka
6. črc 2010

@pampeliska36 Mě třeba kafe na večer usppává, i když by mělo mít úplně opačnej účinek 😀 takže večer kávu piju spíš na chuť 🙂

drndapetka
6. črc 2010

Ale teď raději po věčerech popíjím zelený čaj ( když mám chuť na něco teplýho ) . ten má antioxidační účinky a krásně pročišťuje tělo, to bych teďka možná být Tebou při stimulce zkusila.....Ale narozdíl od kafe zase prý tlak trochu snižuje 😒

Jééé holky, já jdu zítra na tu krev a začínám papat Marvelon 😀 huráááá, hurááááá 😀 😀 😵 🙂 Přemýšlím jestli ho zobnu hned po odběru a nebo až večer. Jak se má brát? Je tro jedno jestli ráno nebo večer? 😕

drndapetka
6. črc 2010

Můžu mít blebj dotaz? 😀 Po IVF můžou být jen jendovaječná dvojčátaka, že jO? Jako buď dvě holky a nebo 2 kluci....páreček je nepravděpodobnej, nebo ne? 😅

mufinka0
6. črc 2010

@drndapetka Ne ne,..můžou se chytnout obě embryjka a jedno být holka a druhý kluk,..takže klidně i párek!!! 😀 Ato kafe můžete holky, já se na to po ET ptala. Ne teda 3-4 denně a nějaký siláky, ale normální kafe jo. Některá to dokonce potřebuje kvůli nízkýmu tlaku v těhu! 🙂 A ten zelenej čaj bych v těhu nepila,..stejně jako mátu!!! To je všude na netu psáno, že toto v těhu nee. Byliny vůbec... 🙂

mufinka0
6. črc 2010

@pampeliska36 Pampel, na kolikátou 16.7. půjdeš?? Třebas se potkáme... 🙂

luciiiie
6. črc 2010

@drndapetka páreček můžeš mít, proč by ne? a dvojčátka můžeš mít jak dvojvaječená (když se uchytí obě dvě embryjka), tak jednovaječná (když se ti jedno embryjko nadělí)... 😉

mufinka0
6. črc 2010

Mějte se holky a dobrou noc všem!!! Sladký sníky 🙂 😉

drndapetka
6. črc 2010

@mufinka0 No já jsem totiž kukala do diskuze těhulek z Unicy a tam všechny měli buď 2 holky a nebo 2 kluky 😀 Ale většina případů bylo jen jedno miminko, tak jsem si oddechla 😀 A hodně holkám to vyšlo na první pokus, tak mi je teď trošku líp u srdíčka 😵

drndapetka
7. črc 2010

Ahojenky 🙂

Tak dneska jsem byla na té krvi v Unice. Ta krev, co mi byla brána před 10ti dny na štítku a prolaktin je úplně v pořádku 😵 Tak doufám, že i dnešní odběr bude fajn.

Jinak se mi posunul termín začátku stimulky o 3 dny dřív 😵

Tááákže: Dneska první Marvelonek, poslední 30.7. a začátek stimulky 27.7. , jupííííííí 🙂

luciiiie
7. črc 2010

@drndapetka gratuluji k dobrým výsledkům 🙂 Takže ti to nakonec posunuli? Teď už to jen poletí 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru