CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
30. črc 2010

@vodni jejda, no já jse před měsícem na UTZ který mi dělal Gogela měla na pravým 7 folíků ve vel. 5mm, a na levým 6 folíků ve vel. 5mm a jeden ve vel.15mm. Ale podotýkám, že já jsem ovulku měla asi tak 2x do roka, nepravidelný cykly, tak snad u stimulky to naroste tak jak má

mufinka0
30. črc 2010

@drndapetka No teď jich tam mám těch 11,..ale tak musím počítat že by se mohli při stimulce schovat... Snad néé,..ale tak člověk nikdy neví. 😀 😀

natulaaa
30. črc 2010

@mufinka0 jj mám a fsh mi kleslo z 8,5 na 7,5 žádný luxus to není,ale jinak dobrýý,aspon to šlo dolu 😵 ale lh mám 5,tak to mi sestřička říkala,že není žádný problém,že to je jen o 2 jednotky,tak ji budu věřit noo 😀 😀

Petko a já pátou teprve 😝 😝 😝 😝 😝 ,se mi to táhne jako smrad,já už se nemužu dočkat,až pojedem do unicy,i když ten čípek auuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 ,Mufi budou ti v repromedě proštuchovat ten čípek taky?

vodni
30. črc 2010

@mufinka0 ono to bude taky individuální, přeci taky nejsme všichni stejně velcí že jo 😎

vodni
30. črc 2010

@drndapetka Tak to je asi super ne? 😉 Normálně se totiž vždycky zvětšuje jen jeden, ve kterým je při ovulaci uvolněné vajíčko, takže to mohl být ten 15mm (teda nepíšeš, kolikátý den cyklu to bylo)

natulaaa
30. črc 2010

@drndapetka no při normální ovulaci praská folík kolem 20-23mm,ale jak je to u stimulky to nevíím,jestli všechny musí být tak velké 😒 😒

mufinka0
30. črc 2010

@vodni jj,..až budu mít po OPU a budu vědět kolik potenciálních miminek mám, tak budu klidnější.. Já si furt myslela že 7 je v pohodě,..a ono asi nééé 😀 😀 😀 Páč na Unice to dr. Frgalu zaskočilo a v Repro taky říkali že s tím něco uděláme.. Na OBI mi tvrdili ža standard nějaká průměr je 8-9,..tak jsem se těšila, že nejsem hluboko pod průměrem... 😠

mufinka0
30. črc 2010

@natulaaa Asi by měli být...

mufinka0
30. črc 2010

@drndapetka A FSH a LH máš kolik?

vodni
30. črc 2010

@mufinka0 Na OBI myslím mají jiný protokoly a léky ne? Možná tím, jak je Unica tak hodně pro-léková, tak mají standardně vždycky víc. No a pak možná to brali vzhledem k tomu, jaká jsi mladice... 😉 Jinak nemusí být všechny stejně velké, my posledně taky hráli o 2 kousky, i když jeden to nedohnal... Prostě jen musí být v průměru nějaký počet asi

natulaaa
30. črc 2010

@mufinka0 a ty kolik máš fsh a lh?

mufinka0
30. črc 2010

@pampeliska36 Nemáš těhotenské příznaky, protože ještě být ani nemůžou ale hlavně je na sobě zbytečně nehledáš a nevyvoláváš... Tak ti to pohodářství závidím.. 😉 😉 Jsi fakt borka!!! 😉 😉 Jen tak dál!!

vodni
30. črc 2010

@natulaaa Naty, ten čípek, je to jako bolestivá menstruace, dá se to fakt vydržet (Frgala byl skvělej), jen v málo případech to dělají v anestezii, protože to nejde jako některým holkám tady. Fakt se toho neboj, dyť jsi bojovnice přece!

natulaaa
30. črc 2010

holky ale je blbé,že ty kliniky to prostě nemají stejné,tak jakto,že nějaká klinika má málo léku a druhá si potrpí na hodně ,tak co je pak lepší 😒 😒 ,přece jsme všechny relativně na tom stejně ,tak i ty metody by měly být podobné,no néé 😠 😠 😀 😀

natulaaa
30. črc 2010

@mufinka0 já myslím,že tím,že se furt něčím dopuješ,tak to ty příznaky tlumí néé 😀 😀
@vodni no já už byla na tolika zákrocích,že už zvládnu fakt všechno 😵

mufinka0
30. črc 2010

@natulaaa 😅 Jsem teď v práci, takže nevím... Ale prý v normě. Myslím že bylo kolem 3,4 FSH a 1,7 LH. Jako dobrý, ale prý LH v poměru kapičku zvýšené.. Tak nevím.. 😒

vodni
30. črc 2010

@natulaaa Já nevím, já myslím, že je dobře, že má člověk na výběr... Na spoustu věcí máš spoussty řešení, takže to jak která klinika postupuje, prostě volí to, co mají nejosvědčenější oni. Já třeba bych místo injekcí nechtěla čichat nebo zavádět - možná je to pro pacientky tak nějak jako pohodlnější (před prvotním děsem z injekcí jsem si to taky myslela), ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že injekce prostě líp a přesněji působí (nic odnikud nevyteče, na dávku ani nemá vliv jak moc dobře dýchneš...). Takže já šla mimo jiné do Unicy i kvůli tomu

mufinka0
30. črc 2010

@natulaaa Rady,..no...mi bylo řečeno, že Obilňák dělá IVF s minimálníma dávkama léků,..a já měla 225 jednotek Gonalu... Což v Unice nedávají hned!! Takže asi to nebude zas tak pravda. Slyšela jsem že Unica jde hodně přes chemii, ale na druhou stranu v Repro říkali že možná dostanu 300jednotek,..takže kde je pravda,,,

vodni
30. črc 2010

@mufinka0 to je divný, vždyť je to přesně dvojnásobek 😕 a to říkali, že by mělo být ne?

drndapetka
30. črc 2010

@vodni Bylo to 35DC, ale já poslední rok měla cykly 70denní, tj. když ovulka byla tak až kolem 45DC 😝

mufinka0
30. črc 2010

@vodni ano,..já jsem taky spíš pro injekce,..ale mi dávali na OBI vybrat zda chci píchat nebo čichat...a já chtěla čichat,..Myslela jsem si že si injekcí ještě užiju dost,..SAKRA! Měla jsem píchat! Te´d rozhodně budu... Utrogestan je humusáckej a ten Synarel sprej do nosu taky..blééé 😝 😝

mufinka0
30. črc 2010

@vodni Tak jsem to asi napsala blbě.. 😀 Ale to FSH nebylo ani 4,..takže pak mám vyšší to LH než jsem vám tady teď napsala... Kouknu doma a napíšu.. 😀

drndapetka
30. črc 2010

@mufinka0 Nevím kolik mám FSH a LH, ale asi o.k. když nikdo z Unicy nevolal 😒

mufinka0
30. črc 2010

@vodni Tákže už to mám,..FSH 3,3 a LH 2,07..Koukala jsem do mailu z OBI.

mufinka0
30. črc 2010

@vodni A to mi řekli, že při těchto hodnotách mi neproběhla ovulka.. 😒 Nevím a nerozumím tomu.. Možná ani nechci rozumnět .. 😀

vodni
30. črc 2010

@mufinka0 já nevím, všude říkají, že účinky to má stejné v jakékoliv formě, a že je to jedno jak to do sebe dostaneš. Já jsem ale prostě pro píchání 😝

mufinka0
30. črc 2010

@drndapetka 😉 Určo o.k. To by ti jistě volali.

mufinka0
30. črc 2010

@vodni Nooo podle mě ale jak jsi psala ta injekce nevyteče,..ale ten sprej můžeš šplíchnout míń nebo víc a je to...A navíc jsem po tom někdy kýchala ...no hrůza... Při druhém IVF už ho nechci,.ikdyž 1 mi celej zbyl.. 😒 😒

natulaaa
30. črc 2010

@drndapetka myslím,že kdyby to bylo moc zlé,tak že by se ti ozvali 😉 😉 ,ale u tebe by mě to fakt zajímalo,protože u vysokého fsh se prý neovuluje a já ovuluju a fsh mám vyšší 😠 😠 ,ale určitě ti brali HP už i v minulosti a myslím,že kdyby bylo špatné,tak by ti řekli,že v čem je problém a Peti řekli ti vubec někdy,že proč neovuluješ,přišlo se na to?

mufinka0
30. črc 2010

@vodni A ty čípky Utrogestan byly dost nepohodlný,..pak ze mě stejně vytekly,..takže myslím že injekce jsou lepší...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru