CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
18. srp 2010

@vodni Jsem hodně zvědavá jaký sperma bude. My jsme totiž měli v únoru ( teda manžel měl 😀 ) 44 milionů, progresivně rychlých 27%, morfolohie 19%. A měl prý nějak moc shluklé buňky či co, dostal ANT na týden Azitorx. pak 2 měsíce jedl vitamíny, který nám v Heliosu přímo doporučili na zlepšení sperma ( my blbci si mysleli, že se to může nějak rapidně zlepšit, nechali tam 2 tisíce 😝 ). Pak byl v Heliosu, už v červnu na kontrolním spermiogramu, ten vyšel hrůzostrašně - prý počet spermií tak malý, že z toho nešla udělat ani morfologie 😲 Jsem se tenkrát naštvala, objednala nás do UNICY. Zjistila jsem totiž, že doktorka nám zapoměla říct, že po ATB se spermie ale 3 měsíce budou obnovovat ( což je jasný, ale mě to nedošlo ) a výsledky se objeví až posléze. Ještě tentýž měsíc, za 14 dní po tom spermiu v Heliosu, se dělal spermiogram v Unice - počet byl 10 milionů, morfologie 3%. zajímalo by mě, když ANB bral v dubnu, což bude do OPU už 4 měsíce jestli bude spermio lepší než bylo v tom červnu - co myslíš? 😖 Manža dělá řidiče z povolání, což je na to prý to nejhorší ( snad ještě cyklisti ), pak kouří krabičky cigaret denně, jediný co teda ho můžu pochválit tak vůůůbec nepije alkohol, nesportuje, jen rád maká rukama, za volantem se strašně rozčiluje ( což je taky naprd ), vypije i 5 káv denně, zdravé stravě taky moc nedá.....Teď mi řekni, co s ním mám dělat ☹ Ale miluju ho, to je jasný ( jen ay to nevypadalo, že ho chci tady jen nějak zahanbit, to ne )

raduza2
18. srp 2010

@drndapetka ahoj tak z toho si nic neděl můj manža taky kouří jak buchlý kamna

vodni
18. srp 2010

@drndapetka neboj peti, ono jim na těch tvých 17 vajec stačí 17 kousků, ty tam určitě budou 😉 My nasadili taky vitamíny, ale zase takový rozdíl to neudělalo (vlastně jen v počtu, ale to jsem tu myslím už psala). Myslím, že když měl manžel celkem nedávno tak dobrý výsledek (44mil je opravdu super, a 19% taky dobrý), tak to určitě byl jen nějaký výkyv po těch antibiotikách, a to už by mělo být dost daleko... OPU budeš mít v neděli 😉 to je půlka srpna, tak to už bude ok, A pokud jde o kouření a řízení, no to má sice negativní vliv, ale zase si vem, že před tím prvním spermiem se manžel taky v tomto asi nijak nekrotil, a jak dopadlo 😉

vodni
18. srp 2010

@raduza2 😀 😀 😀 já buchlý kamna naštěstí nemám 😝

raduza2
18. srp 2010

jen takovej dotaz já láduju manže vit .C.selen ,zinek ,rybi tuk a vitamín E ,čím je láduje ?? 😀

drndapetka
18. srp 2010

@vodni to je pravda, děkuji za povzbuzení 😉 Ale tohle nesmí vědět manžel, hulil by ještě víc, kdybych povolila uzdu 😀 Já taky kouřila, tak mu nic nevyčítám, najít pevnou vůli je těžký 😝 Ale jde to 😉

raduza2
18. srp 2010

@vodni buď ráda,je to hrozná já teda kouřila taky asi cca 1/4 roku už nekouřím ,ale byli to krušný chvíle když jsem z něj ten kouř cítila honila se mě huba 😀

raduza2
18. srp 2010

@drndapetka takže taky znáš jký to jsou muka já kouřila staršně dlouho 😒

drndapetka
18. srp 2010

@raduza2 tím samým, momentálně jsem mu přidala i kyselinu listovou....ale jak píše vodni, ono se to ukáže možná jen v množství a když je ICSI tak doktor mi myslím říkal, že jimna to stačí i 5 milionů spermií, mám pravdu
@vodni ? 😕

vodni
18. srp 2010

@raduza2 fuuuuj rybi tuk, ten bych nemohla ani vidět jak to jí 😝 Můj baští: vit. C (šumivá tableta), vit E, selzink plus,(selen+zinek v jedné tabletě) a ještě kys.listovou, tu nám Frgala taky doporučil, že to není jen pro ženský

vodni
18. srp 2010

@drndapetka Na ICSI jim stačí spermie jen v řádu kusů, resp, potřebují tolik zdravých spermií, kolik je vajec, takže určitě 5mil satčí bohatě 😀 Co nám Frgala říkal, že nejdůležitější je, aby morfologie neklesla pod 1%, že sice někdy embryologové píší i 0,5% ale to že už je blbý.

drndapetka
18. srp 2010

@raduza2 kouřila jsem cca 7 let půl krabičky denně. jednou se mi podařilo nekouřit měsíc, ale stejně jsem polevila. teď nekouřím od 13. dubna 😉 Ale můžu říct, i když jsem vnitřně přesvědčená o tom, že na cigarety už nesáhnu, dělám to hlavně kvůli tomu mimísovi, nebudu lhát 😒 Je dost možný, že porodím a první na si si vzpomenu bude cigareta 😀 Moje kámoška to tak měla, bohužel. Cítím se skvěle, líp se mi dobíhá autobus 😀 Nebyla jsem od té doby nemocná 😉 Kouř mi strašně ještě pořád voní, když si manžel zapálí tam mám euforii, ale cigaretu do ruky bych nechtěla. Pak se ve mě vzbudil ještě hroznej strach o manžela....když jsem kouřila, tak jsem to tak nevnímala....mám strach, že se mu něco stane ☹

drndapetka
18. srp 2010

@vodni ahááá 😉 no ale stejně....i když najdou těch 17náct morfologicky dobrých, nikdo už nezaručí, že nesou dobrou genetickou informaci 😒

vodni
18. srp 2010

@drndapetka to je paráda, že jsi s tím přestala, třeba až bude prcek, tak to manžel taky aspoň trochu omezí, na mimčo by snad nebafal, a když bude muset chodit na dvorek nebo balkón, tak se mu do zimy nebude chtít tak často... 😉 😝

vodni
18. srp 2010

@drndapetka no jo, to nemůžou nikdy, prostě příroda si do toho nemůže nechat kecat zas tak úplně, dost, že jí doktoři lezou do zelí v tom ostatním 😉

raduza2
18. srp 2010

@vodni ten rybí tuk má v takovejch tobolkách takže to dává v ohodě

raduza2
18. srp 2010

@drndapetka taky jsem přestala kouřit kvuli těhu. 😀

vodni
18. srp 2010

@raduza2 bleeee, i tak - já to musela když jsem byla malá, tak mám averzi - i kdyby to vonělo a chutnalo po jahodách, tak prostě ten pocit, že to je rybí tuk... to bych nedala 😉

drndapetka
18. srp 2010

@vodni víš kolik mě to stálo prošení, aby to omezil, a nic nepomohlo ☹ Chlapi jsou v tomto moc sobečtí, nenechá si vzít něco co mu "dělá dobře". 🙄 Když přijde mimčo, tak má útrum, nešáhne na něj, to nesnáším 😠 Nebo když vidím, jak jede mamina s kočárkem a hulí, bych jí tu ruku zlomila 😅 pan doktor Gogela mi udělal tenkrát na konzultaci radost, když mi po 3 měsících nekouření napsal do papírů "nekuřák", byla jsem na to strašně pyšná a ráda, že mi tak věří 😉

raduza2
18. srp 2010

a musím teda podotknout že jsem byla hnusnej závislák a jak říkáš cítím se líp teď 😀

vodni
18. srp 2010

@luciiiie @kveta holky (nebo jiné těhule), já nějak zapomněla, jak je to se sexem po ET - kdy? Zatím se přiznávám jsem nějak nechtěla, ale už by bylo na čase 😝 😝 😝

drndapetka
18. srp 2010

@raduza2 no hele, já přestala taky hlavně kvůli mimču, to byl hlavní impuls, pak se k tomu přidaly i ostatní pozitva, takže i kdyby mimčo teď nepřišlo, vidím v nekouření výhody dál, i když nebudu tahat pupek 😉

drndapetka
18. srp 2010

@vodni myslím cca 7 dní, nesmíš, ne?

vodni
18. srp 2010

@drndapetka nebo když vidím těhuli jak si připaluje jednu od druhý, fakt hnus... Jste kočky dobrý, že jste to zvládly!

drndapetka
18. srp 2010

@vodni vyhráno ještě nemáme, ale snažíme se, že
@raduza2 ? 🙂

drndapetka
18. srp 2010

@vodni mám kámošku, co celý těhu tahala do plic krabičku denně, narodil se jí klučina, malinkej 2,50kg , uřvanej, ale zdravej....a pak je těhulka, která žije zdravě a narodí se jí postižený mimčo...kde je sakra ta spravedlnost? 😠

vodni
18. srp 2010

@drndapetka já si to právě od prvního ivfka nepamatuju 😝 A musím říct, že se trochu bojím 😔 Vím, že je to blbost, že jestli jsuo zavrtaný, tak že to nemůže mít vliv, ale je to takovej nějakej pocit prostě... 😅 Asi snad v tom celibátu vydržíme až do testu, abych si pak neříkala, že jsme na to hupsli nějak moc, a kvůli tomu třeba // nebyly... 😅

vodni
18. srp 2010

@drndapetka to máš pravdu... spravedlnost je dávno v háji, to bysme si tu nepsaly v neplodnosti 😔 Ale takto to brát nemůžem, prostě, my se o miminka snažíme o něco víc, tak taky uděláme co půjde, aby bylo zdravý 😵

drndapetka
18. srp 2010

@vodni já jsem třeba rozhodnutá, že manžel bude mít do 12 tt prostě útrum....strach převládne nad chtíčem....

drndapetka
18. srp 2010

@vodni pokud to manžel vydrží, tak se do testování zdržte...pro dobrej pocit, že jsi nic neudělala špatně 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru