CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobecek79
27. dub 2012

@jimmy1 tak děkuji za radu,já myslela,že bude císař a hotovo. Jen nevím,jestli dva prcky za sebou dám....

jimmy1
27. dub 2012

@bobecek79 to víš, že dáš 😉 ten první protáhne tomu druhému pěkně cestu a ten druhý pak půjde jako po másle 😎

bobecek79
27. dub 2012

@jimmy1 jsi hodná,děkuji za podporu. Však až to bude dám vědět. Ale je to za dlouho,i když utíká to. Za chvilku prázdniny a potom abych se pomaličku už chystala.... 😀

lnk
27. dub 2012

@bobecek79 holka, to uteče, ani nebudeš vědět jak 🙂 mně to těhu stráááááášně letí 🙂 A neboj, třebas zvládneš i přirozenej porod, jedna moje známá rodila dokonce trojčátka přirozeně a letos jim budou dva roky... 🙂

lnk
27. dub 2012

@pampeliska36 ahojky, držím pěstičky, ať screening dopadne dobře, jsou to nervičky 🙂 tak tfuj tfuj tfuj a pak dej vědět 🙂

lnk
27. dub 2012

@jimmy1 no já si právě taky říkám, že na to, aby se otočil ještě má čas, tak doufám, že to nenechá na poslední chvíli a že to potom stihne 😀 s císařem absolutně nepočítám, počítám pouze s normálním porodem 😉

andinecka
27. dub 2012

@ivetule
gratulka k poloze miminka.
Nám se Zuzanka otočila hlavičkou nahoru, když jsem ležela v 37tt v porodnici.
Jinak jak to zvládáš, co malej - těší se???

bobecek79
27. dub 2012

@lnk za 14 dní jdeme do poradny,písnu Ti jak jsme dopadli,... Co mě holky napsaly,asi bych raději zkusila ten přirozenej,záleží co na to budou říkat naši prcci. Jak dlouho se jim bude u maminky líbit.

ivetule
27. dub 2012

@andinecka děkuju no malej je nadšenej a prý se moc těší. Jsem zvědavá až budeme doma všichni jak bude nadšenej. 😉 Jinak Míla dává dost zabrat takže večer jsem ko. Ale docela to utíká a hlavně jak už je teplo tak je to hned lepší. 🙂

ivetule
27. dub 2012

@pampeliska36 držíme palečky at dopadne na 1. Utíká to krásně. 🙂 Dej vědět pa pa.

pampeliska36
27. dub 2012

@ivetule
@lnk holky děkuju 😉

lnk
30. dub 2012

@bobecek79 budu držet palce, aby dvojčátka vydržely co nejdýl, ale většinou co jsem slyšela, tak jsou o měsíc dřív, tak s tím raději počítej a nenechávej výbavičku na poslední chvíli 🙂 já jsem si říkala, že začnu řešit výbavičku až tak v květnu... jenže pak mi nějak začlo být nedobře, tak jsem zpanikařila, a začla jsem pořizovat věcičky už teď v dubnu a řeknu ti, že jsem ráda, protože mám pocit, že teď už každý týden jde znát 😉
tak dej potom vědět, jak jste dopadli 🙂 já jdu za 14 dnů na ultrazvuk už do nemocnice, kde budu rodit, prý aby o mně věděli 🙂 tak jsem taky zvědavá, co ten náš brouček 🙂

lnk
14. kvě 2012

ahojte holky,
tak jsem byla dnes na UTZ, dopadli jsme zatím dobře, prďolka už má 2 kg, a zdá se býti zatím vše v pořádku. doufám, že u vás je taky vše OK. mějte se.

lnk
14. kvě 2012

jinak teda ještě jsem z toho dnešního UTZ tak nějak rozladěná... ☹ moje doktorka chtěla, abych už na tento poslední UTZ šla k nám do nemocnice, kde budu rodit, předtím jsem byla na těch prvních dvou v Brně v Prenatalu. Kromě toho na UTZ nechodím, protože moje doktrorka UTZ nemá. Musím říct, že s vyšetřením v Brně se to absolutně nedá srovnat. Myslela jsem si, že zas budou kontrolovat, jestli jsou v pořádku vnitřní orgány, tak to se nekonalo. Jen mi ho změřili, podívali se na placentu - doktorovi se zdálo, že tam vidí placenty dvě, jednu vepředu, druhou vzadu, když se díval podruhý, tak už viděl jen jednu (nevím, co si o tom mám myslet) a pak mi měřil průtoky pupečníkem, a říkal, že jsou vyšší než by měly být. Ale že to nevadí. Teď jsem se dívala na internet, že to není dobré, že s tím souvisí zhoršené okysličování malého. Tak já teda fakt nevím. Zítra jdu ke svojí doktorce, jenže ona má taky takový přístup, že nic neřeší, tak nevím, jestli taky nemám nic řešit a čekat jak to dopadne...

jimmy1
14. kvě 2012

@lnk u mě UTZ ve 30tt proběhl během minuty 😖 "zvážil" mimčo, kouknul, že je KP a že placenta je vepředu... toť vše!!! 😠 žádné měření průtoků ani kontrola orgánů se nekonalo 🤐 ale co nadělám? prdlačky...
Minule to bylo taky tak. Jenže pak jsem od 32tt jezdila už na Obilňák kvůli preeklampsii a hlídali si mě tam, to bylo co 14 dní krev a podrobný UTZ, každý týden kontrola a CTG. Jenže to jsem byla dost "riziková".
Teď se zatím tlak drží, tak mám "jen" standardní péči 🤐

zaneta2
15. kvě 2012

ahoj holky, chtěla jsem se poradit. od 10.5. stimuluji a mám trošku problém s injekcema. první se celkem dala, pak o víkendu se mi to zdálo už lepší, ani jsem necítila vpich, jenom trošku tlak, žádné krvácení ranky. dneska jsem se přesunula na stranu kde mi píchala sestřička v caru první a bolestivý vpich, pak tlak taky dost nepříjemný, musela jsem ještě pomaleji tlačit než vždycky a pak mi tekla trošku krev. myslíte že tam může být žilka nebo něco? protože mě taky trošku tekla krev právě v caru na tomto místě? je možné nějak znecitlivět místo vpichu? díky moc za rady. to víte je to pro mě nové a tak se ještě rozkoukávám. 🙂

betysek
15. kvě 2012

@jimmy1 Standardní asi ne,spíš podstandardní. U mne trval utz ve 30tt aspoň 15 min.Všechno měřil,na orgány taky koukal, jestli je všechno v pohodě. Tak že to spíš záleží na doktorovi. Ve čtvrtek jdu do poradny, tak jsem zvědavá, jetsli se už prcek otočil,nebo jestli se mu v příčné poloze pořád ještě líbí......

betysek
15. kvě 2012

@zaneta2 Já myslím, že je to normální, že občas nějakou žilku napíchneš. Mně se to stalo asi 3x. Pak se mi v tom místě udělala modřina, tak je pak jen dobré píchnout další mimo modřinu. 😉

zaneta2
15. kvě 2012

@betysek právě si myslím že na tom místě je asi žilka. zítra se musím přesunou na druhou stranu, tam to bylo v pohodě 😉 díky

jimmy1
15. kvě 2012

@betysek je to asi doktor od doktora... Klárce se furt líbí KP 😖 ale stejně půjde sekcí, tak je to vlastně skoro fuk. Jsem objednaná na revmatologii po dlouhé době, ale až v 36tt tak snad nebude paní Dr. dělat ofuky a napíše mi doporučení k sekci, ať nemusím pak sáhodlouze "vysvětlovat" v porodnici, proč sekci 😎
@zaneta2 taky se mi to občas stávalo, vyteklo trochu krve, pak se udělala modřinka... tak jsem příště píchla o kousek vedle a dobrý. Však je na tom břiše místa dost 😉

zaneta2
15. kvě 2012

@jimmy1 tak můžu teda píchat i na hustěji asi že? teď nechávám cca 3cm místa mezi jednotlivými. spíš nevím jak budu píchat pak i menopur. sestřička říkala že tak 5cm od sebe, protože budu píchat dvě injekce. abych měla dost místa na břichu 😀 asi to moc řeším co? to víš jsem v tom nová a nevím co mě čeká

jimmy1
15. kvě 2012

@zaneta2 teď můžeš píchat klidně husto 😉 akorát jak jsou dvě (nebo i tři) zaráz, tak by měly být minimálně 5 cm od sebe 😉
A v poho, řešily jsme to na začátku všechny 😉

lnk
15. kvě 2012

@jimmy1 hmmm, tak vidím, že v tom nejsem sama... asi jsem raději do toho Brna neměla ani jezdit, když bych neměla s čím srovnat, tak bych z toho nebyla tak rozmrzelá. Ale tak včera mě to fakt hodně naštvalo. Moje doktorka UTZ nemá, takže za celé těhu jsem byla pouze 3x. Z toho 2x v Brně, kde jsem měla jistotu, že všecko prohlédli a teď napotřetí tak odfláknuté. No prostě opravdu rozdíly mezi nemocnicí a prenatalem jsou obrovské... v nemocnici jsem jen další z mnoha... no tak budu doufat, že je vše OK a že nenastanou žádné komplikace do porodu, během něj ani po porodu... Další UTZ už nebude a k doktorce mám dojít na kontrolu zase za měsíc. tak snad to bude dobré. dneska jsem se jí ptala na ty průtoky a říkala mi, že to je dobré, že lepší je když jsou průtoky větší než menší. tak nevím, tak to nebudu řešit.

vodni
15. kvě 2012

@lnk Já jsem si zaplatila v prenatalu jeden utz za 500, udělali opravdu důkladně, prohlédli vše, taky mi cosi zjistili (nějaký "zářez v toku") a pak si mě pozvali na kontrolu (to už zdarma). Neměla jsem doporučení od dr, bylo to poté, co jsem venku už s břichem spadla, takže jsem chtěla mít jistotu. Tak kdybys byla na pochybách, tak za tu pětistovku to myslím stojí. A dali mi k tomu i 3D fotku 😉

lnk
15. kvě 2012

@vodni a to jsi tam byla ve kterém týdnu těhu?

lnk
15. kvě 2012

@vodni tak jsem se nakonec do toho Prenatalu raději objednala... přeci jen, alespoň mě to trošku uklidní.. sice je to až za dva týdny, ale to vydržím 🙂

vodni
15. kvě 2012

@lnk bylo to tuším 24tt - spadla jsem a trochu i na bříško ☹ Byli moc chápaví, dokonce mě vzali přednostně (byla jsem dost odřená a špinavá, asi se smilovali 😉 ) A celé vyšetření trvalo tak 20minut

vodni
15. kvě 2012

@lnk Tak oprava, dívala jsem se, bylo to 29tt

betysek
16. kvě 2012

@lnk Já jsem tedy asi měla štěstí. Při prvním těhu jsme bydleli v Brně a moje doktorka neměla utz, tak že mě na všechny utz posílala do Prenatalu (byla jsem tam 3x), i když jsem vlastně neměla vůbec žádné komlikace a ani se nedaly žádné předpokládat. Teď už v Brně nejsem, ale asi jsem natrefila na bezvadného doktora, nebo je to možná částečně i kvůli tomu, že Eli měla tu vrozenou vadu srdce, ale sám mě poslal 2x na utz do Prenatalu, že ho mají kvalitnější, ten ve 30tt sice udělal sám, ale myslím, že hodně kvalitně, alespoň jsem byla spokojená. Připadalo mi, že prohlédl úplně vše a detailně. Dokonce jsem se dozvěděla, že on sám má lepší utz než májí v místní porodnici. 😉 Tohle těhu mi skoukne mimčo na utz vlastně na každé kontrole. Je fakt, že to hodně uklidní, když vidíš a slyšíš, že všechno je v pořádku.

betysek
16. kvě 2012

@lnk A jakou má mimčo polohu? Už je hlavičkou dolů?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru