CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betysek
28. kvě 2012

Dnes máme za sebou první monitor. Natáčení dělali v sedě a byl tam pěkně hustý vzduch, tak že jsem se tam složila. Ještě že jsem těsně před tím stihla zavolat sestřičku. Chvíli jsem asi byla mimo, protože říkala, že mě něčím otírala a to si vůbec nepamatuju. Tak že se pokračovalo v leže a strávila jsem tam zase hodinu. Mimčo se nechtělo hýbat, tak že ho museli několikrát budit. Přesně takhle to probíhalo v prvním těhu, ostaní maminy tam byly 15 min a já hoďku, protože Eli si vychrupkávala.

lnk
28. kvě 2012

@betysek 🙂 tak hlavně, jestli je v pořádku 🙂
já zítra jedu do brna na to vyšetření do prenatalu, tak jsem zvědavá, jak dopadnem...

radule21
28. kvě 2012

@lnk Tak držím pěsti ať Ti to dobře dopadne.

radule21
28. kvě 2012

@betysek Jo tak tohle já znám taky. Taky mě bylo šoufl,sice jsem ležela na zádech tak jsem nemohla někam spadnout,ale zle mě teda bylo moc. Pak už mě vždy monitorovali jen v poloze na boku. A trvalo to tak 3/4 hodky. Tak už to nějak musíme brát,hlavně, že jste v pohodičce a zdráví.Hodně štěstí.

betysek
28. kvě 2012

@lnk Držím pěsti na zítra. Dej zítra vědět, jak jste dopadli. 😉

lnk
30. kvě 2012

@radule21
@betysek
tak jsem ráda, že jsme do toho Brna jeli. Doktorka všecko prohlídla a vše je v naprostém pořádku. Mimčo je dostatečně vyživované i okysličené. Placenta je v pořádku, průtoky taktéž. Srdíčko i mozeček taky. Zkontrolovala všecky vnitřní orgány a nikde žádný zádrhel. Prďolka už má 2,5 kg. Jen obličejíček už nedokázala moc zachytit, že už je hodně velkej, ale už má i vlásky. 🙂 tak jsem strašně ráda, moc se mi ulevilo. po tom, jak mě doktor vystrašil, tak zas můžu být v klidu.. 😉

bobecek79
30. kvě 2012

@lnk super zprávičky Inko,hlavně,že je mimísek v pořádku. A 2,5 kg super váha. Maminko,tak se opatruj a budu na Tebe myslet každým dnem. Vím,že až přidješ domů z porodnice,nebudeš mít na PC čas,ale ozvi se nám,že jste v pořádku. Opatrujte se!!!!!

lnk
30. kvě 2012

@bobecek79 to víš, že pak dám vědět, ale ještě pořád máme čas, ještě 5 týdnů, ale řeknu ti, že ke konci to letí neskutečným tempem 🙂

betysek
30. kvě 2012

@lnk Super, to je fajn, že je všechno v pořádku. Taky se vždycky uklidním, když vidím, že je vše, jak má být. Už se nám to taky krátí. Termín máme skoro za 2 týdny.

kveta
30. kvě 2012

@lnk Je este moznost ist kazdy tyzden na skontrolovanie prietokov a placenty k sukromnemu gynekologovi za hotovostnu platbu.. 4 tyzdne bez kontroly v tomto stadiu su trocha dlhy cas.. 😕

@radule21 Skus aj proteinove napoje.. urychluju boj s oHSS.. Drzim palce..

lnk
31. kvě 2012

@betysek 🙂 tak to už máš za dveřma 🙂 tak hlavně ať ti to dobře dopadne 🙂

lnk
31. kvě 2012

@kveta no já jsem z vesnice a s těma gynekologama mám trošku problém. musela bych jezdit někam do města a v autě už se mi jezdí docela blbě ☹ mě hodně uklidnila v tom Brně, dokonce to prošla několikrát a říkala mi, že kdyby byl špatně okysličovaný, tak by to šlo někde poznat, někde by bylo něco napuchlého a to nemá, takže nic nenasvědčuje tomu, že by byla špatná výživa nebo okysličení. tak jsem ráda.. ono tady na té vesnici je to přece jen pořád jako 100 let za opicema 😀 město se s tím nedá srovnat. na vesnicích pořád k těm porodům a těhulím mají takový laxní přístup, alespon mně to tak připadá. možná se mi to zdá, protože jsem prvorodička, navíc jsme čekali na tento zázrak 5 let, tak bych i od těch doktorů očekávala trochu víc, ale to bych toho asi chtěla moc... 😉 tak hlavně, že jsme v pořádku a doufám, že to už zvlázneme i do porodu a i porod bude bez komplikací. už aby to bylo za náma a všechno dobře dopadlo. 🙂 ten konec je opravdu nejhorší. 🙂

betysek
31. kvě 2012

@lnk Dnes jsem byla v poradně. Prcek podle utz váží 2 týdny před termínem 3,9 kg. Takže budu asi rodit obra. 😉 Doufám, že se rozhodne vykulit co nejdříve. Doktor mi zakázal sladké úplně a ovoce nejlépe taky. Tak že to mám přečkat jen na zelenině. Ale zase říkal, že přeci jen už je to druhé dítě a druhé se rodí lépe. Prý uvidíme příští týden. Porod se mu vyvolávat nechce. Když jsem prý zvládla 3,9 kg poprvé Eli jen s Vexem, tak druhé zvládnu taky.

betysek
31. kvě 2012

@lnk Určitě bude mimčo v pořádku. Teď má dost doktorů utz, tak měří průtoky každou poradnu, ale já při prvním těhu chodila k doktorce, která utz taky neměla, tak že jsem byla jen v Prenatalu na 3 utz. Poslední utz mi dělali ve 32tt. Asi 3 týdny před termínem jsme přestěhovali a doktorka mi řekla, ať se domluvím, v porodnici, kde budu rodit, aby mi tam dělali i poradnu, až půjdu na monitor. Tak že jsem šla 2 týdny před termínem poprvé na monitor. Chodila jsem jednou za týden na monitor a utz mi v porodnici nedělali ani jednou. Po termínu jsem chodila na monitor 2x týdně, ale utz taky nikdo nědělal. Malá se narodila přesně týden po termínu.

radule21
31. kvě 2012

Ahoj holky, tak ze 7 vajíček mě nakonec zbyla 2 a ty mě v úterý zavedli.Testuji 12.6. Tak snad se to povede. Jedno jsem nemrazila,asi by to nemělo smysl, tak jsem si je nechala obě zavést i když jedno mimi už mám ,tak snad nebudou teď dvojčata,ale musela bych to nějak zvládnout.Těhulky přeji hodně štěstí. Už to máte za chvilinku.
@betysek Přeji hodně štěstí, to je teda macíček,ale zvládneš to určitě.Hlavně ať jste zdraví.

betysek
31. kvě 2012

@radule21 Moc budu držet pěsti, ať to vyjde a uvidíš na testu //. Taky to u nás tak dopadlo. Zbyly nám v den transferu jen 2 embrya a i když doma už jednoho prcka máme, tak jsme nechali zavést také obě. Přesně jak říkáš, nechtěli jsme mrazit jedno embryjko a taky jsme si říkali, že to když tak nějak zvládneme. Držím pěsti. 😉

jimmy1
31. kvě 2012

@radule21 držím moc pěsti na testík!!! a na celé těhulení 😵 pohlaď bříško a vyřiď tam prckům, že vám všem tetky koníkovky drží co můžou 😵

lnk
1. čer 2012

@betysek juu, tak to budeš mít pěkného macíčka 🙂 mně se teď poslední týden dost rozjela cukrovka 😒 takže jsem s ovocem taky skončila. a to zrovna začly jahody a třešně.. 😠
no nic no, musím to nějak vydržet, nerada bych, aby mi ještě dali na poslední měsíc inzulín..

lnk
1. čer 2012

@radule21 tak držím všecinko co mám, aby to klaplo a alespoň jeden bojovníček tam vydržel 🙂

zaneta2
4. čer 2012

Zdravím všechny, kontrolní utz jsou v pořádku. máme 22 folikulů a opu je naplánovaný na středu 6.6. od včera se mi zdá že na mě něco leze. spíš takov škábání v krku. myslíte že by to mohlo být špatné při opu?

radule21
4. čer 2012

@lnk
@betysek
@jimmy1 Ahoj holky, děkuji za podporu, všechny Vás moc zdravím a přeju pevné nervy ,ať Vám vše vyjde a porod proběhne bez problému.

betysek
4. čer 2012

@zaneta2 Pěkná úrodička. Já měla 6 folikulů.🙂 Teď je takové blbé počasí a virozy dost řádí. Nevím, jak moc to při opu vadí, ale třeba se ti to nerozjede. Mě poškrabává v krku už taky asi 4 dny a čekám, co z toho bude. Moc si nedovedu představit, jak rodím s rýmou a kašlem. Malá kašle s přestávkami už měsíc a manžel 2 týdny. MOc držím pěsti na středu. 😉

zaneta2
4. čer 2012

@betysek taky jsem byla překvapená, když jsem viděla černé kuličky 😀 a že jich bylo. doufám že nachlazení nebude vadit. dneska se cítím stejně jako včera, tak se to snad nerozjede. tak porod to si taky nedovedu představit a nemocí vlastně nedovedu si ho představit ani bez nemoci. budu mít premiéru pokud se všechno podaří. 😉 teď ještě dodržovat pitný režim, tak mě to dole všechno tlačí. už aby byla středa a bylo to za mnou.

lnk
4. čer 2012

@zaneta2 krásná úrodička, tak ať jich je hodně do mrazáčku, ať se ti krásně vyvíjí 🙂 ale bacha na hyperstimulák! ve středu držím pěstičky 🙂

zaneta2
7. čer 2012

@betysek
@lnk
ahojky holky, tak to mám za sebou. podařilo se 8 schopných vajíček. dnes si budu volat, tak jsem zvědavá. jinak první injekce agolutinu dle předpokladu jsem si píchala sama, manžel prostě neměl sílu. aby toho nebylo málo tak se mi podařilo ji stříknout až na strop 😀 chtěla jsem si vytolačit vzduch, byla tak nějaká překážka ve stříkačce a lup a už to bylo 😀 stejně jsem chtěla malovat ložnici. jinak jsem měla dost problém olej stříkačkou natáhnout. taky vám tam vždycky trošku zůstalo? manžel mi tvrdil že se to nemusí natáhnout celé, pří stačí jenom 1ml, nepamatuji si že by to ale sestra říkala.
jinak hyperstimulák mi nehrozí, říkal pak doktor, že všechno bylo bez komplikací a v pořádku. všechno je ok 😉

betysek
7. čer 2012

@zaneta2 Moc gratuluju. Jak jsi zvládla píchnout sama agolutin do zadku? Taky jsem o tom přemýšlela, když manžel odjel na služebku, ale došla jsem k závěru, že sama se tam neotočím, tak jsem začala brát dřív utrogestan.

betysek
7. čer 2012

Ahoj holky. Mimčo mělo pocit, že už dlouho nebylo žádné pořádné vzrůšo - tak že dnes v poradně šok - je KP. V pondělí valím do rizikové poradny a jelikož je to takový macek, tak nás s největší pravděpodobností čeká císař. To by mě zajímalo kolik mimin se otočí na začátku 40tt. Tohle těhotenství je fakt jeden extrém za druhým.

zaneta2
7. čer 2012

@betysek díky 🙂 ptala jsem se už včera sestřičky jestli si můžu píchnou i sama v případě kdyby on nemohl (asi jsem tušila že to nezvládne) tak si můžu píchat o stehna shora, takže jsem si k tomu pěkně sedla a bodla a bylo to. jak je to s tím množství? stačí vytáhnout co jde, může něco zůstat ve skleničce? jak jste to dělali vy.

betysek
7. čer 2012

@zaneta2 Myslím, že se nám taky nikdy nepodařilo vytáhnout všechno, že na dně vždy něco zůstalo, ať jsem dělala, co jsem dělala.

zaneta2
7. čer 2012

@betysek dělá to strašně blbě, jenom stříkačkou. jsem zvědavá jak budu ze stropu drhnout ten agolutin, ale jak pěkně mě to vystříklo 😀 stejně jsem chtěla předělat ložnici na jinou barvu, tak budu muset i strop přemalovat 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru