CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
24. srp 2009

Holky zdravím vás.
Jani poslala jsem ti mailíka.

Luciiiie doufám,že se to ještě do čtvrtka změní. Nevěš hlavu. Musíme bojovat

HOlky koukám,že některé z vás uvažují o změně caru. My jsme teď opravdu na na rozpacích. V pondělí jedeme na indikační poradnu a pak se asi rozhodneme. Na tom auditu nás absolutně zklamal ten přístup. KDyby nebylo sestřičky Zuzky a ostatní sestřiček a toho,že mi pak dr. Frgala volal,tak už bychom se tam asi neukázali. Te´d opravdu zvažujeme a po tom zjištění,že pojištovna platí 4 pokusy a kdekoli fakt nevím. Asi uvidíme,co se bude dít na té poradně. Ale to jednání doktorů je opravdu děsný,čekala jsem trošku lidské chování a to že nám navrhnou nějaké možnosti. když tě chtějí získat to slibují hory doly a pak..... Bohužel o peníze jim jde všude.
Manžel si tento týden pojede udělat spermio do jiného caru,tak jsem zvědavá.

luciiiie
24. srp 2009

No Luci, přesně o tomhle uvažujeme taky. Udělat kontrolní spermio někde jinde. Vsadím se, že tak špatný nebude... 😅

lucifirek
24. srp 2009

No manžovi to pořád vrtá hlavou,víš ale oni na to budou mít v Unice rychlou odpověď,že mají přísnější kriteria,nebo tak něco. Ale prostě nás tam tím přístupem zklamali. Hlavně ti doktoři,ktomě teda dr.Frgaly,ten mi připadá v pohodě. Ono to ve většině carů není o nic lepší. Zatím asi zůstaneme,ale budeme muset přitvrdit. Zeptáme se na genetické vyšetření DNA spermia. Jsem fakt zvědavá,jak to manželovi v jiném caru dopadne. Špatné ho má určitě,jinak bych byla těhu,že jo.

luciiiie
24. srp 2009

Luci špatný máme i my, ale myslím, že zas tak hooodně špatný nebude... už se to tu přece jednou rozebíralo, že jinde ho tak hrozný. Teda pokud to bylo tady na diskuzi...ale myslím, že jo.

lucifirek
24. srp 2009

jo,jo,už jsme to tady probírali. My ho máme opravdu špatný. My měli minule jen 1%. Poprvé tři procenta. Nevíme ani přesné výsledky kontrolního spermia. Manžel si tam volal a ani mu neřekli konkrétní hodnoty,jen řekli,že to bylo skoro stejné jako minule. Takže nevím,jestli máme 12mil a 3% morfologii,nebo 40mil. a 1% morfologii. Tak jsem zvědavá,co nám řeknou v pondělí. To mě právě taky mrzí,tím člověk získává pochybnosti.

jeany
25. srp 2009

Holky ahoj 😀
Luciiie, já po prvním pokusu taky zvažovala jiný car, ale pak když jsme šli znovu na druhý pokus tak se nám to zdálo už lepší, prostě byl lepší přístup. Ale zvažovala jsem přestup, teď už to nezvažuji, už to nechám tak.
Lucifírku jsem moc zvědavá jak dopadne manža se spermiogramem jinde. Kdyby to bylo dost odlišné, tak to by bylo velmi zajímavé.
Jary já to mívám vždy tak max. 4 dny a teď to mám už 6 dní. Tak dlouho to nikdy nemívám. Ale snad už mi to dnes skončí.
Betys jsem zvědavá co napíšeš, jak se vám dnes budou embryjka vyvíjet. To už brzo budeš mít transfer, co.
Květy a co ty? Jak se vyvíjí vaše embryjka? Myslím na tebe a držím palce.
Zdravím ostatní................

lnk
25. srp 2009

ahoj luciferku, ja se naopak vubec nebudu divit, kdyz to manzelo vyjde jinde o moc lip... o unice uz jsem slysela bohuzel vic nez dost, takze iluze uz si zadne nenechavam... manzel mel na prvnim vysetreni hooodne spatnej spermiogram... pak jsme sli na OPU a najednou mel spermiogram v poradku, aspon nam to rikala embryolozka... hmmm, vyber si... 😉 akorat bych tvemu manzelovi radila, at si nedela spermio v zadnem CARu, ale at si zajde do normalni nemocnice - tam je nenuti zadna vidina zisku vysledky zkreslovat... a pak to teprve zacne byt zajimavy 😉

betys
25. srp 2009

Ahojky.Můj manžel měl jen průměrně dobrý spermio-nic moc.Ale měl ho úplně stejný i v nemocnici.Má totiž varikokélu a chodí stím k doktorovi.Půjde na podzim na operaci.Nechali jsme to až po ICSI.Takže se o něj budu v říjnu strachovat ☹

kveta
25. srp 2009

Ahojte,

ja som 9. deň po ET a je to pre mňa dôležitý medzník a mám z neho nervy, lebo pri prvom IVF som práve na 9.deň začala potrácať, takže dnes som nekľudná a dúfam...

K tomu spermiogramu: my sme s manželom obišli asi 6 rôznych inštitúcií a až na jednu, všade boli výsledky spermiogramu totožné s Unicou, takže my máme v tomto smere overené, že Unica nám v tomto smere hovorila pravdu.

K tomu či skončiť alebo neskončiť s Unicou: tiež ma to občas napadá, hlavne keď stále dostávam OHSS a to som do tohto IVF išla s tým, že radšej chcem, aby predčasne ukončili stimuláciu než by som dostala OHSS. Môj manžel si už nepraje, aby som išla do ďalšej stimulácie, lebo sa bojí OHSS, takže toto IVF je pravdepodobne moje posledné. Najskôr mi prišlo divné, že by som svoj veľký sen o dieťatku zabalila kvôli strachu, ale keď sa na to pozriem manželovými očami, má pravdu: tiež by som nesúhlasila, aby môj manžel riskoval tretie OHSS kvôli počatiu dieťaťa, príliš by som sa o neho bála, takže ho chápem a súhlasím s ním.

Jeany, ja mám už ET dávno za sebou. Mám sa podivne. Včera som bola veľmi spavá, behala som stále na malú a bolo mi mierne nevoľno - všetko príznaky tehu, ale má to malú chybičku, že sa mi nechce veriť, že by som mala takto rozvinuté príznaky už 8. deň po ET, takže stále hútam, čo mi to vlastne je...

Betys, prepáč, že to sem napíšem, lebo je to v podstate Vaša vec s manželom a ja to nemám čo komentovať, ale nejde mi do hlavy prečo ste tú varikokélu riešili takto, že najskôr ICSI a potom liečba varikokély. Šťatistiky hovoria, že rok po operácii varikokély má polovica mužov schopnosť počať dieťa prirodzenou cestou, tak nerozumiem, prečo ste ten rok nepočkali. Moji príbuzní spadajú do tejto štatistiky: rok po operácii počali chlapčeka. Držím Ti palce. Len prosím Ťa, pre môj kľud, si pozri tému o OHSS, sú tam popísané príznaky, tak aby si ich vedela rozpoznať, sa mi nepozdáva to Tvoje brucho ako balón...

Luciiie, biely test nič neznamená. Ja som mala biely test ešte 13. deň po ET a 15. deň tam boli dve čiarky. Nie je nič stratené... 😉

lnk
25. srp 2009

ahoj Kveto, smekam pred tebou.. ja uz po prvnim OHSS vim ze do dalsiho nejdu, takze pouze dojedem KETy a koncime, manzel si to take nepreje, ale ani ja si to nepreju... na co by mi bylo tehotenstvi, kdybych ho zaplatila svym zivotem, ze? 😉
a hlavne s tebou souhlasim ohledne betys, mne se totiz to jeji bricho taky moc nelibi... dost mi to me OHSS totiz pripomina...

jeany
25. srp 2009

Květy, jo já jsem to popletla. Vím, že jsi měla v neděli transfer. Květy tak ať dnešní den se ti nic špatného nepřihodí. Kdy budeš testovat? Vydržíš do testovacího dne nebo to zkusíš dřív?
Luciiie, do čtvrtka se to může ještě změnit v dobrý výsledek. 😉

betys
25. srp 2009

Břicho už se mi zklidnilo a myslím že kdybych měla nějaké problémy tak si toho doktoři všimnou nebo ne?
A stou varikokélou.U nás máme ICSI kvůli mě a ne kvůli manželovi-mám protilátky proti spermatu.Takže kdyby měl po operaci tak by se nic nezměnilo.Byl u několika doktorů a mají na operace docela nrváno takže by mu to vyšlo někdy touhle dobou a to jsme nechtěly-muselo by se pak čekat na ICSI.Takže odložil operaci na podzim-už máme na děto zaděláno takže už nás to nezdrží.
Volala jsem do Unici-máme 8 embryjek a předběžne vychází ET na čtvrtek ale ještě mi to zítra upřesní. 😉

kveta
25. srp 2009

Začala som krvácať.

betys
25. srp 2009

To je škoda.Třeba to neznamená nic hrozného.Držím palce!

lnk
25. srp 2009

kveto, drzim pesticky na rukach i nohach!

jeany
25. srp 2009

Květy, myslím na tebe ať to dobře dopadne. 😉

prcekpet
25. srp 2009

ahoj holky,

kveta - drz se! Myslim na Tebe!!! 🙂

jarkabilik
25. srp 2009

ahojky holky zdravím všechny a přeji hezky den

lucifirek
25. srp 2009

Ahojky kočky,přeji krásný večer.

Ink a spermio udělají i v nemocnici? Nevěla jsem,že jsou na to zařízení u nás asi ne. JInak já už iluze stratila. A vy zůstáváte na Unice. Já si zase nemyslím,že by jinde to bylo o moc lepší,ale možná aspoň ten lidský přístup by nebyl špatný.

Betys ale mám pocit,že ta operace by mu mohla moooc pomoci. Moc o tom nevím,ale myslím,že jo. Na jiné diskusi si hodně chváli pražský Iscare a Dr. Kočího.

Kveta, držím pěsti,ještě to nemusí znamenat tragédii. Doufám,že to dopadne jenom dobře.

Holky jak se zjistí ta varikokéla,musím se na to mrknout na net.Nevím,co to je.

zuzuza
25. srp 2009

Holky, nedá mi to, abych nereagovala k té unice, teda nechci nikoho odrazovat, ale to, jak mi př auditu nabízel Gogela na další pokusy zkoušku s dárcem a my za dva měsíce na to otěhotněli přirozeně, byla to ta pravá dobrá spermijka, to je fakt vrchol. Moje mudr. říkala, že by je fakt nejraději poslala někam, něco v tom smyslu, že dvěma mladým lidem řeknou po rvním nezdaru dárce, vrchol vrcholů, a to mi pak z jiného caru psali, že by to naše spermio bylo vhodné i na iui, to nám v unice samo nenabídli, ale to bylo možná i tím, že byl problém hlavně u nás. Taky mě docela překvapuje, že se s doktorem tam domluvím na ket, oni si to ani nikam asi nepoznačí, jak nejde o ivf nejlépe icsi, tak je jim to fuk a třeba ani do dneška se mi odtud nikdo neozval. Jako o peníze jim jde všude, to je jasný, já jsem tam jinak byla spokojená, pač jsem to chtěla hned a rychle, ale s tím dárcem to byl fakt vrchol, tak jen moje poznámka.

Jinak holky, na 100% budeme mít kluka, včera předvedl své pohlaví v celé své kráse, už mi pěkně začíná tvrdnout bříško:(, už začínají starosti🙂.

Luci, já dělala po otěhu test asi 14. den po ovulaci a byl bílý, pak 16. den už stín, ale samozřejmě chápu, že už asi nedoufáš, já jsem taky měla jasno 14 dní po et a už jsem nečekala, že se něco do 17. změní. Je mě to líto Lucii, su pěkně nasra....., jaká je to nespravedlnost:((((.

lucifirek
25. srp 2009

zuzy to jsou přesně moje pocity,když tě chcou získat,naslibují ti hory doly a pk ti hned cpou dárce,nikdo z nás na to nechce normálně přistoupit,každý toužíme po vlastním a po první neuspěchu mě to fakt přijde mazec. Jde jim jen o ty jejich tabulky. Bohužel mi to tak připadá.
A už vůbec nechápu,proč to cpali vám,když jste tak špatné spermio neměli. Asi to prostě cpou každému,komu se poprvé nezadaří,fakt to nechápu.
Zuzuzy hod sem nějakou fotečku bříška,at tě vidíme. Těším se na srazík,až vás uvidím.
Luciiie tobě držím pěstičky.

pec
25. srp 2009

Ahoj holky, snad můžu mezi vás... 😉 Mám 1 holčičku po prvním pokusu. Měli jsme štěstí ... O panu profesorovi si myslím své ... Naštěstí jsem většinou spolupracovala s Otevřelem a ten byl tenkrát moc fajn. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s KET. Máme 8 mražáčků a pomalu začínáme uvažovat o druhém mimču. Vůbec nevím, jak to probíhá, jestli se taky berou nějaký léky, jestli jsou kontroly atd. A taky kolik to stojí? Předem děkuji za jakoukoliv info. 🙂

lucifirek
25. srp 2009

Ahoj Pec,samozřejmě můžeš mezi nás. S ketem bohužel zkušenost nemám.ALe holky ti tu určitě písnou své zkušenosti. Tak to máte spoustu mrazáčku,to se určitě zadaří. 😉

jarkabilik
26. srp 2009

ahojky holky zdravím všechny
pec ahojky vítám tě mezi námi, určitě zavolat na unicu a domluvit se že by jste měli zájem jinak co vím tak je pak rozmrazí a vola se jim jestli mrazačci přežili a v jakém jsou stavu co vím tak se asi 3týdny před začíná brát prednison,kyselina litová pak divina bílé tablety,pregnyl 5 dní před ketem a taky po ketu,platili jsme 3850,-(popl.za rozmrazení 2200,- a popl.za ket trans.1650,-) + léky podle potřeby,ale to může být u každého jiné

jarkabilik
26. srp 2009

pec jinak to jsou informace z podzimu lonského roku tak neví jestli měnili placení poplatků za ty výkony 🙂

jeany
26. srp 2009

Holky ahojte 😎
U nás je dnes po ránu slunečno a docela teplo, jiné rána byla dost velká zima, bez svetru se jít ven nedalo.
Zuzy,jsem ráda, že se taky ozveš. 😉 To je dobře, že jsi v pořádku a moooooc velká gratulace k chlapečkovi. Jak se bude jmenovat? A fotku bříška by jsi sem mohla hodit, aby chom se nad tím pokochali. 🙂
Jinak musím holky říct, že nám dárce nenabízeli. Možná, že jsme hned na začátku řekli, že chceme jedině svoje miminko, to už si přesně nepamatuji. Ale u Zuzky to byla fakt síla nabízet dárce a pak se jim to za chvilku povedlo přirozeně, nad tím rozum zůstává stát.
Jinak jak jsme před časem psala o mojí známé co taky chodí na Uniku, tak se jim to napotřetí povedlo a to je daleko mladší než já a je zdravá, problém je u jejího manži se špatným spg. Tak si říkám, že do třetice i nám by to už mohlo vyjít. 🙂
Květy a co ty, je to dobré? Všichni tu na tebe myslíme. 😉
Luciiie a i tobě přeji, aby se to ještě obrátilo v dobrý výsledek. Testuješ nadále nebo čekáš do čtvrtka?

lukza
26. srp 2009

Ahojky holk jdu vás pozdravit.
Jeany tak manžu už máš doma že.to jr upr že tomá zs sebou.
Luciiie držím pěstičky at na tom zítřejším testíku najdeš nakonec // a když né tak at krev vpátek je pozitivní.myslím na tebe.
Kvety doufám že je to dobré.
Betys to je krásný počet věřím že jse budou držet i dneska a zítra šup k mamince do bříška .
Lucifirku a co vy jak bojujete už po dovči zaběhlí ve starých kolejích co?
Jarkobilik tobě se to už taky krátí do kontroly budu držet pěstičky at je vše OK.
Zuzuzi tebe zdravím a opatruj se🙂)
Jinak vás moc zdravím neměla jsem tedka čásek vás pořádně pročíst byla jsem nemocná tak doufám že jsem nic nepomatala.přeji hezký den jen s hezkýma zprávama 🙂

kveta
26. srp 2009

Ahojte,

tak ja mám klasický menzes, takže nádeje som v podstate pochovala.Lieky a injekcie beriem až do oficiálneho testovania, ale nevidím v tom nejaký zmysel. Mám sa tak všelijak. Tým, že to bolo moje posledné IVF a ešte navyše bola možnosť počatia podporená OHSSkom, som to videla ako najnádejnejší pokus. Teraz zvažujem, či vôbec ešte ísť do KETov. Mám v rodinnej anamnéze rakovinu prsníka a sama mám veľa endometrióznych ložísk, pričom lieky na KET môžu oboje nechať zvrhnúť na rakovinu, tak rozmýšľam, či mi pri tak malej šanci na počatie, ako máme, vôbec stojí za to riskovať rakovinu prsníka alebo endometriózneho ložiska... alebo či sa mám rozhodnúť, že už som riskovala viac ako dosť a zabaliť to a byť rada, že som to v zdraví prežila.

Zisťovala som si čosi o "minimálnej stimulácii", ktorú ponúka Reprofit. Píšu, že pri nej nikdy nedochádza k OHSS, ale keď som pozerala akými liekmi to robia, tak mi to prišlo v podstate rovnaké ako antagonistický protokol, ktorý u mňa OHSSko spustil plus sa tam berú tie lieky na spustenie rakoviny prsníka a endometrióznych ložísk, takže zrejme ani toto nie je pre mňa riešenie.

Takže teraz čakám na potvrdenie negatívneho testu a premýšľam čo ďalej urobím s mojím životom, keďže za posledné dva roky som všetko podriadila snahe o mimi a ostatné aktivity šli bokom. Bude to ešte ťažké sa s tým všetkým vyrovnať, najmä s tým pocitom nespravodlivosti, že som zažila toľko bolesti a trápenia a nikam to neviedlo, kým iné sa hlásia na interupcie, ale na to asi nesmiem ani myslieť... Toto obdobie bolo hádam dobré aspoň na to, že som viac spoznala samú seba, prvý krát som sa stretla s vlastnou bezmocnosťou, prečistili sa rady mojich priateliek a prehĺbilo sa moje presvedčenie, že mám po boku vynikajúceho manžela. Teraz je čas ísť ďalej.

luciiiie
26. srp 2009

Ahoj holky,
jo Jeany, testla jsem zas dneska a ani prd. Předtím tam něco bylo, ale to byl zbytek Pregnylu, protože jsem si ho píchala ještě ve čtvrtek. No je to prostě prohraný, jsme z toho zklamaní.
Jinak nám taky dárcovství nikdo nenabízel, ale u Zuzky to byl teda fakt úlet....
Kveta...nevím co napsat, je mi to líto... neměla by sis radši zavolat do UNICY? Zdraví je na prvním místě....

luciiiie
26. srp 2009

Pec napíšu ti do IP, já KET zrovna končím.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru