CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

hanulinecka
3. bře 2009

ještě jeden poznatek pro micánek kamarádky která chodí k apolináři neplatila ni za IVF měla všechno to co hradí pojištovna léky fostimon,PK ty 2dny co hradi pojištovna a neměla žádny nadstandarty a povedlo se má holčičku jak mareček stejně starou
a ted už tady fakt nejsem 😀

macinta
3. bře 2009

jj..Zuzko. Obě KM. Ale Dr. Gogela říkal, že nejspíš počet vajuch ovlivnil kvalitku ☹

hanulinecka
3. bře 2009

maci i tu kvalitu to je rpavda já poprvé měla asi 6 vajuch a nechytlo se a podruhé 25 vajec 😀 a z nich máme marečka a z nejhoršího spg co jsme za celý rok měli takže opravdu štěstí a nikdy nikdo nezjistí proč zrovna jo nebo ne 😵 😵 😵 😵

tak nakonec šel ven MM a já povysávala 😀

lucifirek
3. bře 2009

HOlky volala mi Jeany, je v pořádku,cituji doslova-odebrali jí 11 vajíček,nechávají oplodnít všechna,bolí ji bříško,ale jinak fajn 😉

hanulinecka
3. bře 2009

takže kdyby se nám 2,pokus nezadařilo říkali by měli jste moc vajiček nevalné kvality a špatné spermio 😀 😀

lenulinka21
3. bře 2009

Lucifírku určitě neměnte kliniku. Ted už u Vás ví co a jak. Hlavně tvoji stimulaci apod.
Jinde byste začínali zase znovu a v jiném prostředí takhle už to znáte a víte co vás čeká.
S tím spermiem si nic nedělej my ho měli při OPU ještě horší jak předtím
my měli jen 8mil, a morfologie jen 2procenta.nám řekli, že jimstačí i 0,5procent. A to jedl vitamíny a já nevím
co všechno a stejně to nepomohlo k lepšímu ☹ a jak psala Stazka my měli to štěstí, že to vyšlo
na poprvé.

hanulinecka
3. bře 2009

ta kamarádky co si dávali jedno dárce a jedno svoje vlastně neví čí je 😵 😵 ale miluji ho bezmezně taky se hodně natrápili a načekali

my jsme se taky potom dohodli že ještě zkusíme svoje a pak dárce ta touha po mimi byla veliká,ale lucif vy jste na záčátku tak bych nad dárcem neuvažovala 😵

zuzuza
3. bře 2009

JJ maci, kolik je tady vhodný počet vajíček? Já četla že od 10 do 15, já jich měla 12 a oplodněných 9 a pokračovalo jich 7, tak by to mohla být dobrá kvalita ee? už zase dedukuju co a kdyby🙂

Lucifirku děkujem za zprávy, moc mě mrzí, že tady nemůžeš pisat takto dál s náma, ale vid ze tu s náma budeš??

macinta
3. bře 2009

Hanuli, chichi 😀 jsou tam ale fikaní 🙂

hanulinecka
3. bře 2009

zuzu jj to je myslím ideální ty vajíčka 😵 😵

teri81
3. bře 2009

Ahoj všem uničankám 🙂

Luciferku, nebud skleslá, my máme taky morfošku 3% , po 1. neúspěchu nám Otevřel naznačoval,že když to nevyjde podruhé, přikláněl by se k oplodnění půl na půl s dárcem,takže jsme s tím i počítali.
Prof. Malý nám ale řekl,že nevidí důvod zatím k dárci a Dr. Frgala řekl,že stačí 1% k ICSI.
Počet spermií máme 12 mil ,takže taky nic moc.
No a jedno z těch 3% dobrých spermoušů mi tu ted řve na posteli a jdu ho navlíkat do kombinézy a jdem
kočárkovat.
Takže klídek, fakt se netrap, budete mít vlastního mimíska 🙂

macinta
3. bře 2009

Já měla třicet vajuch 😝

teri81
3. bře 2009

tak to je mazec 🙂 Macinta

luciiiie
3. bře 2009

Jeany gratuluju k úrodě 😉
Macinto 30??!! ojoj 😨

zuzuza
3. bře 2009

Maci ty brďo!!!!!! Mě napočítali na veječnících při druhém utz kolem 50 folíků, naštěstí mi stopli puregon a dozrály jen ty největší, jinak by to byl hyperstimulák jak prase.

lucifirek
3. bře 2009

Holky vy jste toho napsali.

Ahoj Micanek já měla Gogelu u punkce a u ET a nemůžu si na něj taky stěžovat. Jinak s těma cenama je to složitější,záleží,co byste museli podstoupit. Ale jinak to co si většina z nás připlácí vychází zhruba kolem 25.000 a cca 3500 za léky,to se může různě lišit. Toto jsou nehrazené zákroky pojiśťovnou. Zbytek stimulace hradí,to je cca,to je jen můj odhad 80000,- nevim. Tři pokusy jsou hrazené pojišťovnou, v případě neuspěchu a jsi na jednom CARU ti zaplatí ta klinika 4. pokus (tedy jen to,co normálně hradí pojišťovna).

Stazi,to mě právě štve,že když si člověk neřekne,tak to nenabídnou,jsem už rozhodnutá,že pokud s tím bude souhlasit manža,vyžádáme si příště Frgalu,uděláme si poznámky a budeme se prostě ptát. Snad jsou to taky chlapi,ne. A každej chlap,nebo i ten pár touží po tom mít vlastní dítě. A hned po jednom neúspěchu jít do tohoto.
Stazi kdyby udělali genetiku a bylo to špatný,tak je to jasně daný a člověk to tak bere,ale takhle? Tak 10.tis není zase tolik,když by člověk věděl,jak na tom je. Moc ti děkuji,určitě se na to zeptám.
My s tím zlepšením také nějak nepočítáme,jemu se to zlepšilo i bez vitaminu. Ale asi chce mít jistotu,že pro to vše udělal. Třeba i kdyby se to aspoň o kousek zlepšilo.

macinta
3. bře 2009

jj. Teri mazec. Od čtvteční punkce do neděle jsem lezla skoro počtyřech ☹ Bylo mi dost blbě. Ale pak jsem jela do lázní a teď už se zase těším na další snaženíčko.

lucen
autor
3. bře 2009

Ahojky Lucifirku je mi líto že to nevyšlo a my tenkrát poprvé při odběru spermio měly morfologii 5% a při OPU jen 3% a ptala jsem se doktora na genetiku a on řekl že podle vývoje embryjí by mělo být vše v pořádku že se mi přesně v ten daný den vyvýjely jak měly uplně vzorově ale domluvily jsme se že pro klid duše nám jí udělá oboum a mě ještě tu imulologii jestli náhodou moje tělo vevypudí embrijka ale to taky říkal že na to se bere ten prednison ale že to radči zkontrolujeme.my máme jed tedka na kontrolní spermio a přítel má s něho strach aby jsme neměly morf.na 0% no snad né začal baštit vitamínky ale doktor říkal že je to dobře ale není nikde zaručené že pomužou ale at je bere že nic stím nepokazí.toto mi vše říkal Frgala a Otevřel

lenulinka21
3. bře 2009

jo holky úplně jsem zapoměla ty výsledky z dnešní poradny. tak AFP je to NEGATIVNI!!!!!
pohleví zase nic ale 25.3.jedem na 3D a tam nám to prý řeknou.
Lucenku Ahoj 🙂

zuzuza
3. bře 2009

Lenulinko a kdepak jsou nějaké fotečky? Tak super, aspoň nějaké pozitivní zprávičky dneska🙂

luciiiie
3. bře 2009

No Lenulinko supééér... to jsem zvědavá, co to bude. Ale ať je to kluk nebo holka, hlavně, ať je to zdravé. 🙂

macinta
3. bře 2009

Ahoj Lenulinko,tak to je parádička. Jen jsem se teda těšila, že dáš teplý bonz o pohlaví 😉

lucifirek
3. bře 2009

Zuzy já rozhodně nepřemýšlím nad tím,že bychom odešli,to v žádném případě. Taky razím názor. Že na každé klinice se najde člověk,který je tam nad míru spokojen a na druhou stranu,který je tam nespokojen a stěžuje si.

Hanulinečka o Reprofitu jsem taky hodně slyšela a vím,že mívají krátký protokol a minim.stimulaci hormony. Ale jak jsem psala,z Unicy se mi zatím nechce. Ale oni razí jenom dlouhý protokol.

Luciiie na neschopenku jsem se ani neptala,mám ji od své gyndr.,co bych dělala doma,dřív jak za 4 měsíce to nebude. Budu tento týden,příští týden ještě zvážím,doma.

Hani,rozhozdě do dárcovství takhle brzo nepůjdeme. To PGD je možný,je to teda docela mazec. Ale kdyby to bylo k něčemu platné.

lenulinka21
3. bře 2009

taky jsem si říkala že nám to pan doktor poví ale mimi se schovávala nalepila
se na sebe a neukázali se. Stydlivečci malincí... 🙂 🙂
Ale my si už počkáme a já vám to určo povím fotečky musím říct kamarádovi
ponevadž jsem antitalento na tyhle věci. Holky děkuji Vám... 🙂

luciiiie
3. bře 2009

Lucifírku však já vím, že to nebude dřív než za 4 měsíce, ale myslela jsem to tak, jak ještě dlouho budeš doma, víš?

lucifirek
3. bře 2009

No vidíš LENULI,vysvětli mi,proč nám pořád cpou ty dárcovské. Přece jim musí být jasné,že pro většinu je to až poslední nouzová možnost. Nám to tak taky říkali,že i když jich je jen jedno procento,tak z toho něco vyberou.
Jinak Lenuli,to je super,že testy jsou v pořádku a mimi se krásně vyvíjejí. 😉

Teri,děkuji,jsi hodná,ještě,že tu jste. Každý touží po svém mimi a dárcovské sperma je pro něj až ta poslední možnost. Zatím to zkusíme tak jak to bylo. Manžovi se zvedl počet z 12mil. na 27mil. a to je hodně velký posun. Uvidíme z dalšího spermiogramu

Zuzy určitě tu s vámi budu i nadále. Akorát až budu chodit do práce,tak budu moct kouknout až večer.

lucifirek
3. bře 2009

No Luciiie,nechce se mi jít hned zítra,tento týden ještě budu určitě a příští ještě nevím,domluvím se s mojí gyndr. 🙂

zuzuza
3. bře 2009

Lucifirku, bud ještě aspon ten týden doma, užívej si volna, určitě si ho užiješ ted víc, než když jsi se každý den strachovala jaký bude výsledek testu viď? Já to ted taky ty dny přežívám, nikoli prožívám, ale dala jsem si předsevzetí, že kdyby se mi tento pokus taky nevyvedl, tak budu do KETu doma a užívat si to volno!

Jinak v reprofitu teda mají jen ty krátké protokoly? No já vím, že krátký měla taky třeba dckami, měla jen 6 vajíček myslím a zbylo do ET jen jedno jediné, něvím, mě to přijde jako dost málo, když už zaplatís cyklus a mít z toho jen tak malo vajiček? Ale třeba to tak není, ale myslím, že martek taky měla jen malinko vajíček, taky ani na zmražení nezbylo.

Tak holky, já mažu konečně po 4 dnech ven, k máti na injekci, už mě celkem bolí zadek, večer zase nakouknu.

Lucifirku ty se drž!!!!!!

lenulinka21
3. bře 2009

Asi to bude znít blbě ale je to tak. Každá klinika se snaží vydělat peníze.
čím více úkonů tím lépe pro ně, že? Někoho nutí třeba do ICSI a přitom to není potřeba.
To samé AH někde ho v CAR nedělají že je to zbytečné že to nemá zásadní vliv ale
někde vám ho nabízí. To stejné je i u dárcovství mají z toho peníze určitě si nechte Luci udělat
kontrolní spermio jaky my a byli jsme v šoku v Ostravě vyšel úúúúúplně jinak.Ale hádej s etam
s něma v Unice. oni to vždy umí vysvětlit.

jarkabilik
3. bře 2009

lucifirek tak to mi je moc líto ☹ a tak jsem doufala že by to mohlo vyjít

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru