CAR v Praze. Máte tip na kvalitní CAR?

marca22
13. únor 2011

Ahojky, kam kdo chodíte do CARu a jak jste spokojené? Chodím k Apolináři, ale připadá mi, že mají takový laxní přístup, tak se chci poohlédnout jinde.

bruni
14. únor 2011

ahoj, já chodím do Pronatal Praha a jsem tam spokojená. Mám za sebou zatím 1 IVF. Moc zkušeností zatím nemám, protože tam jezdím jen na OPU a ET, ale i tak byli na mě vždy moc hodní. Prý je tam výborná laboratoř. Je to ale soukromé sanatorium, takže asi trochu dražší, nevím. Orientační ceny u hrazené IVF poj. VZP jsou: léky 3-6tis., ICSI 7500kč, PK 2500kč, KET 5000kč, katetr 500kč u ET/1500kč u KET, zamražení myslím 5000kč (já ho neměla).

len
14. únor 2011

Marca, nevím, co chceš slyšet, ono u každého CARu se najde hromada nadšených a pak spousta těch, co odtamtud zdrhla, protože jim to tam z nějakého důvodu nevyhovovalo. Obecně mám pocit, že to vyjde všecko dost podobně, jen je třeba dělit CARy na soukromé a státní (hlavně z finančního hlediska, úspěšnost i přístup k pacientovi budou podobné, ale vykompenzované nižším pohodlím).
Já naopak na Apolináře nedám dopustit, ale vždycky je to o tom, co od CARu kdo očekáváme. Já po nich chtěla nejdřív oba důkladně vyšetřit a teprve poté to zkoušet od těch nejméně náročných metod (adekvátních diagnóze, je jasné, že třeba při neprůchodných vejcovodech je IUI zcela zbytečné zkoušet) až po ty složitější. Možná, že přesně tohle někdo nazve laxním přístupem, já jsem za to naopak nesmírně vděčná - jak píšu, je to o tom, co přesně si od té léčby slibujeme. Jediná věc, ve které jsou teda soukromé CARy stopro lepší než státní, jsou čekačky na darovaná vajíčka, ve státních se čeká i roky, v soukromých je to za cenu o dost vyšší investice otázka maximálně měsíců.
To byl i důvod, proč jsem se zkusila poohlédnout jinde (u Apoli už čekám na dárkyni rok a furt nic) a po podrobném průzkumu zkusila jeden soukromý. Záměrně nejmenuju, protože mám pocit, že to bude všude hodně podobné, ale ve výsledku navzdory milým doktorům (ty mají u Apoli taky) a vzorně čistým záchodkům (ty u Apoli rozhodně nemají), tam tu komerci cítím opravdu hodně 😔 A pak je jen otázka, zda ti to tak vyhovuje, pokud jo, není důvod Apolináře nezměnit 😉