Čeká nás IUI, vyšlo některé napoprvé?

hanicinka
1. črc 2012

Ahoj holky jsem tu poprvé. Snažíme se o mimčo pět let, nyní jezdíme do Stellartu v Teplicích.Čeká nás první IUI. Vyšlo Vám to některé napoprvé? Mám endometriozu, tak to vše půjde obtížně, ale bojujeme. Ještě žádné dítko nemám tak alespoň jedno. Máte někdo podobný problém, potřebovala bych povzbudit. Děkuji všem. 🙂

pidalka12
28. čer 2016

Samotné IUI mně něbolelo, ale tak tři dny tak šíleně bolelo břicho..neuvěřitelné. Nás čeká další IUI, a snad to vyjde 🙂

antoaneta
12. dub 2017

Ahoj, ráda bych znovu otevřela tuto diskuzi, ať už pro nově příchozí, jako jsem já, a nebo s doufáním toho, že se sem vrátí někdo kdo si tím prošel a bude ochotný předat své zkušenosti a případně i rady. Čeká mě první IUI. Snažím se o tom něco zjistit, ale s dalšími informacemi mám pocit že nic o tom nevím a nemám ani dobrý pocit. Včera jsem byla 12 DC, na ultrazvuku, folikul 16 mm, do té doby jsem byla bez stimulace, jen mi pak tam dali Ovitrelle 250 injekci, kterou jsem si měla ten den večer píchnout, tedy včera večer a zítra na 11 hodinu jsem objednaná na IUI. Dnes mě celý den hrozně bolí břicho, křeče v podbřišku, jsem jakoby nafouklá s pocitem jako bych měla dostat MS. Uklidňuji se tím, že asi za to může ta injekce, která by měla asi? pomoct k dozrání a uvolnění vajíčka. Ale kvůli těm bolestem, mám taky strach jestli mi k tomu už předčasně nedopomohla. Tedy rychleji, než měla. Jako jestli se už dnes nestalo a vajíčko se už neuvolnilo. Nic moc mi neřekli, takže ani nevím, jak to vlastně je. Včera mě překvapilo že už mě objednali hned na čtvrtek, nevím jestli folikul byl už dost velký, nebo nebyl, jak rychle dozraje do potřebné velikosti a jaká je vlastně ta potřebná? Nevím ani jestli ještě předtím, než mě spermie zavedou, tak jestli mě předtím vyšetří aby zjistili že je vše o.k. a není to zbytečné? Manžel jde předtím už na 8 hod. na odběr sperma a já na zavedení v 11. Zákroku se nebojím ani případné bolesti, vydržím to, ale jsem zvědavá co bude pak? Jestli mě tam nechají chvilku odpočívat, jestli mi dají nějaké léky na podporu atd. Nic mi o tom neřekli. Někde prý dokonce volají další den potom, nebo za dva dny na kontrolu jestli ovulace proběhla a případně zavedou čerstvé spermie, takže vlastně zákrok zopakují. Můžu se prosím zeptat, jak to bylo u Vás? Stejně tak? Zhruba velikost, bolesti břicha apod. Přepadá mě pesimismus..... proto i uvítám případné rady, co dělat nebo naopak nedělat po.., ale chápu, že hlavní je věřit a doufat. Děkuji

ivhuska76
12. dub 2017

Ahoj, já byla na IUI tři krát a bohužel bez úspěchu,ale nakonec se to povedlo přirozeně a teď tu spinka v postýlce naše 4měsíční holčička. My byli v Pronatalu a byli jsme celkem zklamaní,šlo to tam jak na běžícím pásu. Co mě zarazilo tak,že po zavedení mé nenechali ani chvíli ležet s hned hup dolů. Jinak vůbec nic nebolelo. Před zkontrolovali folikul s zavedli sperma,dali mi utrogestan na udržení. No a jak říkám u nás bohužel nepomohlo ani na potřetí.

antoaneta
12. dub 2017

@ivhuska76 moc děkuji za odpověď a moc gratuluji k zázraku. A mohu se zeptat, když se Vám to povedlo přirozeně, bylo to třeba v souvislosti s tím IUI? Víš, jako třeba hned měsíc na to, po nevydařeném pokusu, že si třeba byla ještě nějak něčím nastimulovaná, nebo tak. Nebo čím to? nějaké podpůrné léky, vitamíny, výživa....

janule001
12. dub 2017

moc zdravim,pred 10 lety jsmebyli naIUI a vyslo nam to hned napoprve- a to se na nas divali skepticky,bez Ivf pry nemame sanci.Jabyla na Obilnaku,po zavedeni tam tak 20minut lezela a pak s utrogestanem domu🙂 takdrzim pesti🙂

antoaneta
12. dub 2017

@janule001 jé, tak to je super, nám také nedávali šanci, já i manžel problém, prý jedině IVF, ale teď se manželovi o sto procent zlepšil spermiogram oproti těm minulým a chceme vyzkoušet nejdříve míň náročnější, tedy IUI. A taky chodím na Obilňák 🙂, tak třeba?...ale neupínám se na to, jsem spíš skeptičtější, variantu IVF nevylučujeme a pokud se nezadaří (max. zkusíme 3x) tak vzhledem k věku, nebudeme otálet. Ale moc děkuji za zprávu, moc si mě potěšila a dodala jsi mi optimismus, že si byla na stejném místě. Trošku jsem začala pochybovat, našla jsem nějaké negativní zkušenosti. Ale i když to člověka nahlodá, tak vím, že místo kam chodíš je jen součástka celku té cesty k dítěti.... děkuji, přeji jen to nejlepší

ivhuska76
12. dub 2017

@antoaneta no naposledy jsem byla na.IUI v listopadu 2015 a otehotnela jsem v březnu 2016. Ale v lednu 2016 jsem nám s manzelem objednala pripravek fertility blend a po dobrani jeden a půl balení jsem otehotnela. Zkusila jsem ho na doporuceni mych dvou kamaradek,které po něm také do čtyř měsíců otehotneli. Tak nevím jestli to byla náhoda nebo opravdu funguje. Důležitý je,že se to po třech letech zkoušení povedlo 🙂 a moc držím pěsti moooc ať se brzy zadari u vám 🙂

antoaneta
13. dub 2017

Takže holky, den D je za mnou, už je mám v břiše. A teď děj se vůle boží a pak vydržet ještě ty další dny, než bude rozhodnuto. Bude to boj, to čekání, nehlídat se, nemyslet na to, nepozorovat se. I na záchod čůrat chodím opatrně, abych je nevytratila 😅 si připadnu k smíchu. Jinak prohlídka před transferem neproběhla, takže nevím novou velikost folikulu, ani jestli ovuluji, na mou otázku, jestli nemůže být i po, že mě včera i dnes, po píchnutí té injekce strašně bolelo břicho, tak mi řekli že vajíčku ta cesta trvá déle a pokud se už uvolnilo a já ovuluji, tak se třeba aspoň tak potkají někde na cestě.😕 tak nezbývá než věřit. Jinak potom mě nechali s vypodloženým zadkem 20 minut ležet, předepsali Utrog., který si mám začít zavádět od pondělka 3krát denně a za 14 dnů mám přijít na odběr krve. Pokud nedostanu MS, testovat sama nemám, nejdřív však max. 2 dny před tou kontrolou, že prý test může být zkreslený.
@ivhuska76 aha tak souvislost to mít nemůže, jinak fertily blend taky bereme🙂, já i manžel, kromě jiných, už teda nějaký ten měsíc. Třeba nakonec taky pomůže. A když ne úplně k miminku, tak minimálně k lepšímu výsledku spermiogramu. Ten se mu o dost zlepšil. Bere sice různé věci už dlouho, ale prostě nějaké ty podpůrné prostředky taky určitě pomáhají.
@janule001 můžu se tě prosím ještě zeptat, jestli si vzpomeneš, ten Utrogestan si začala brát kdy po a kolikrát? Hlodá mi hlavou, další jiné informace, že někdo ho bere už hned po IUI a já mám s ním začít až v pondělí 😕

antoaneta
19. dub 2017

Takže holky, snažím se nepozorovat a nevnímat, jak mi je, ale každé píchnutí řeším. Nevím, jestli to může být ještě od Ovitrelu, nebo to může dělat Utrogestan - zavádím od pondělka 3x denně, ale bolí mě dost břicho, tak jak bych to měla každou chvilku dostat. Dnes jsem 7mý den po IUI, v břichu mě to píchá, bolí, i záda mě bolí, včera jsem měla i žravou. No možná po těch velikonocích spíš rozežranou 🙂 Ale to že by to mohlo souviset s potencionálním těhotenstvím si moc nefandím. Jen si to vnitřně přeju. Unavená jsem dle situace, čůrat nějak častěji nechodím, prsa mě taky nebolí, ani nic dalšího, z čeho bych mohla vydedukovat, že je to prostě nějak jinak a třeba že sem těhotná.
Která z Vás je teďka také v očekávání jako já? Jak vy se cítíte? Příští čtvrtek - 27 mám jít na krev, jak to dopadlo, těhotenskému testu odolávám, navíc ještě je stejně hodně brzo. Ale to břicho, někdy jsou to až křeče, prostě jako kdybych to každou chvilku měla dostat .☹

charlii
25. dub 2017

@kamino A spermiogram jste měli ok?

charlii
25. dub 2017

@janule001 a spermiogram jste měli ok?

kamino
25. dub 2017

@charlii ano, ten byl v pohode. Pak jsme se snazili o druhe,bohuzel pak 6x nic, 3x IVF, 8xKet a prd.. a to jsem uz mela stitnou srovnanou, PCO zmizely.. zadny problem, sle psychika prsvovala.. jednou to bylo do 6 tydnu a odeslo..

charlii
25. dub 2017

@kamino je to masakr, já se snažím být v pohodě, ale pokaždé když to dostanu...tak jsem úplně mimo...

kamino
26. dub 2017

@charlii jo to je, ale myslim ze.je to fakt psychikou.. v prvnim pripade jsem otehotnela ve vypovedni lhute , chodila na konkuzzy... tady jsem se soustredila moc..

charlii
26. dub 2017

@kamino to mi říká hodně lidi, ale ja nevim jak to vypnout, to "chtěni" 😊

kamino
27. dub 2017

@charlii kdybych to umela,.neni Bobes jedinace🙂 🙂

pajusenka
27. dub 2017

Ahojky, já byla na IUI celkem 2x a napodruhé za zadařilo - moc jsem tomu nevěřila, jelikož se léčím se štítnou žlázou. Vyšlo to po 2,5 letech. Nyní jsem v 10tt. Takže hlavu vzhůru - jde to a držím palečky 🍀 😉

charlii
29. dub 2017

To ti moc přeju Paji 🙂 já měla včera holky z práce u nás doma, "dámská jízda", bylo to fajn, ale tříhodinová diskuse o porodu (všechny mají děti), to byla pro mě fakt síla...připadám si, jak někdo kdo je oproti nic neuplný a čím víc ty oči kmitaly mimo mě s výroky "však víš jak", tím víc jsem se chtěla vypařit a nechat je u nás sama...3 hodiny... 🙂

antoaneta
14. kvě 2017

ahoj, holky, tak jsem opět zde, na chvilku jsem se odmlčela...můj první pokus tedy nevyšel, asi jste pochopily, ms sice hned nedošla, ale ani těhu test, ani krev nenasvědčovala zdárnému pokusu. Takže vysazení utrogestanu, který to zbrzdil, ještě na další tři dny a pak ms dorazila. No myslela jsem si že další pokus až příští měsíc, jak v mém případě říkali doktoři a světe div se, šla jsem na rychlou kontrolu ve čtvrtek a nestačila jsem se divit. Folikul 22 mm, pár hodin na to injekce a další den, včera, dopoledne druhé IUI v pořadí. Takže chytré knihy se pletou, ovulovala jsem opět na té stejné, správné straně jako minulý měsíc a mohla jsem se tedy do toho pustit znovu. Jsem ráda, že jsem nemusela čekat až na červen. Jééé, kdyby se podařilo. Mám takový zvláštní pocit, že třeba když je to všechno jinak, že by to mohlo vyjít. První pokus jsem s tím počítala, připravovala jsem se, baštila různé doplňky, těšila se, byla jsem zvědavá....a přesto nic. A teď zcela nepřipravená, zaskočená, všechno tak strašně bylo rychlý, neplánovaný. A je to i celkově jiný. Poprvé 12 DC - 15mm folikul, teď 12 DC - 22mm folikul, minule jsem měla po celou dobu takový nepříjemný bolesti - jako extrémně silná ovulace, nebo menses. Bolelo mě děsně břicho, křeče, nafouklá, bolavá, unavená, záda, no prostě absolutně bez chuti a energie. A teď nic... no nic, jako trochu břicho bolí, asi dozvuky ovulace, ale jinak nic. Dokonce jsme včera večer byli schopni to s manželem ještě posichrovat, ale minule jsem neměla ani na to pomyšlení. Já vím, že je to moje toužebné přání a možná se na to zbytečně fixuji, ale třeba? co myslíte? no prostě první a teď druhý pokus, sto a jedno. Úplně jiný. Jen to čekání bude stejný. Stejně hrozný. Takže dnes jsem 1 den IUI (včerejšek - zavedení nepočítám) a začínám odstřihávat metr. Kdo je na tom stejně jako já?
A jak jste na tom vy, jak jste vy daleko, kolikátý den, a nějaké novinky?

kuhnice
8. čer 2017

Ahoj, já mám PCO a celý problém vyřešilo 5 tabletek clostíku. První IUI a je to tam 🙂 hlavne nezoufat. Ono to vyjde.

kachiiina
1. zář 2017

Zdravím... Tak nás dneska čeká první IUI po dvou letech snažení... 🙏 Včera píchnuto OVITRELLE a dneska jdem na věc... Nemůžu vůbec dospat😀

terkapce
25. zář 2017

Ahoj holky, Tak jsen po utz v sanusu-vysledky jsou takove, ze hornonalni profil je ok, pco se nepotvrdil, ale pry mi hapruji zase hormony stitne(jsem od kvetna po odebrani a vse bylo super ok z krve az ted) FSH mam 5, a mam zase zvysene atpo -mam hashimoto takze o tom vim(autoimun. Zanet celeho tela) dale mam TSH 4,5. Na utz mi rekla ze mam nizkou sliznici a zitra mam jit na dalsi kontrolní utz (folikul oba meli v patek cca 10mm) dnes jsem se stitnou (resp. Bez stitne :lol: :lol: :lol: )na kontrole ve stresovicich, tak uvidíme. Ta sliznice mi neroste je pod 5mm uz od unora- pila jsem ted kontryhel ale ms po nem byla tak bolestiva ze se to nedalo… nejake „babske rady“? Jinak tem co nasli // moc gratuluji :* Pritel ma dle vysledku spermio nizky pocet takze cekame na to jestli pudeme tento tyden na IUI, ma to smysl s nizkou sliznici a vysokym FSH? V sanusu chteji za injekci 1000,– tak se mi to nechce jen tak vyhodit :think: :think: :,(

helenas92
11. pro 2017

Ahoj holky! Muzu se zeptat, jak jste dopadly?
Dnes me ceka prvni IUI, mam trochu strach-jak se dovidam, ze par dni po IUI boli bricho. Delam s detmi 2-3roky a porad nekoho chovam, zvedam a chytam 😄 nerada bych si nejak uskodila na zdravi. Z prace si vzit volno ted koncem roku nemohu.
Jak jste na tom tedy vy? A bolelo to vsechny nebo je sance ze to snesu jinak?

blauen
12. pro 2017

Holky nám po léčbě neplodnosti 3/4 roků léčba vyšlo hned první IUI.

blauen
12. pro 2017

@helenas92 my měli dva dny po sobě IUI a celé dva dny jsem myla okna a že jich bylo a stěhovali těžký nábytek na domě. Vůbec mě břicho nebolelo, je pravdou, že mě sice jednou píchlo na boku, ale to bylo vše a to nemuselo vůbec být v souvislosti s IUI. A přesto nám hned vyšlo první IUI i přes tu těžkou námahu. Držím palečky!

helenas92
12. pro 2017

Díky moc @blauen!
Takže to není pravidlem 🙂 prosím můžu se tě ještě zeptat, stimulovali tě nějakými hormony před IUI?
IUI se dá dělat dva dny hned po sobě? To šel partner takhle brzy po sobe 2x na spermio?
Já se modlím aby to vyšlo. Snažíme se 1,5 roku a oba jsme “v pořádku”... u vás našli konkrétní problém?

blauen
12. pro 2017

@helenas92 Nemáš vůbec zač! Určitě to není pravidlem, já nepociťovala vůbec že mám po dvou IUI. Už si to moc nepamatuji, ale myslím že cca kolem 10 dne mě šíleně bolelo břicho a bylo špatně a to bylo uhnízdění vajíčka 🙂 Můj dr. mi dělal 2x po sobě IUI dělá to běžně a oba dva dny dával manžel sperma. Brala jsem 3 měsíce Prednison, pak Clostilbegyt a nakonec Utrogestan. U nás s manželem našli konkrétní problémy, ale největší byl na mojí straně, já likvidovala manželovy spermie, resp. moje tělo.

helenas92
12. pro 2017

Prosim te @blauen a jak jste prisli na to, ze tvoje prostredi likviduje manz.spermie? Co ti udelaji za test, aby se na tohle prislo? My byli v Iscare poprve pred par dny a sepsali s nami jen rod.anamnezu a vlastne jsme jen papirovali, pak moje prohlidka, odevzdali jsme rok stary papir ze spermiogramu a rovnou nas pozvali na IUI za 3 dny + s tim udelat novy spermio rovnou.
Ale nic jineho se neresilo zatim, nejaka pricina? Nic... to asi budeme resit az ted, ale bylo mi divne, ze neprobehly zadne testy a rovnou se slo na IUI..

blauen
12. pro 2017

@helenas92 Můj dr. mi nechtěl udělat IUI bez všech testů mě a manžela. Byli jsme v Podolí v Praze, jeli jsme přes celou ČR...kde manžel musel dát spermio mě brali nevím kolik ampuli krve a pak následoval snad 1,5 hodiny rodinnou anamnézu a v jakém prostředí pracujeme. Čekali jsme na výsledky 2 měsíce, kde pak se zjistily příčiny mě a manžela. Přesně už nevím co to byly za problémy, papíry šly rovnou dr. a já jsem taková že jsem se v tom nepitvala. Jen vím, že moje tělo se bránilo manželovým sperimiím a a do toho manžel jich měl málo a ještě pohyblivých, to je myslím Oligo....Většinou ti co chtějí vydělat dělají IUI ráz za ráz a neřeší příčinu.

biedronca
15. kvě 2018

Obnovuji téma:

My se snažíme rok a něco o 1 mimi, je nam 27 let. Přítel čerstve spermiogram v naprostém pořádku. Vcera jsem přišli z první konzultace v CARU v Ostravě a hned jedeme clostylbegyt a 1 IUI. Pry ale 1 páru z 10 vyjde otěhotnět z IUI. Je opravdu velmi malička šance.....
V lednu samovolnyk potrat, takže průchozí vejcovody "pravděpodobně" jsou a nemusí se průchodnost pred IUI dělat.