Čeká nás první IVF

laola
28. pro 2007

Prosím, nevkládejte odkazy na jiná témata. Toto téma zakládám pro holky/ženy, které se v množství informací na internetu ztrácejí... a v již založených tématech nemohou najít to, co je právě zajímá.

juliet
7. led 2008

píchal mi je manžel, já jsem se bála .... ale Puregon bych asi ke konci už zvládla taky, ale on už měl cvik, tak jsem ho v tom nechala, aby měl taky nějaké zásluhy 😀

dagina
7. led 2008

Ahojky, tak mám úspěšný první den puregonu, také jsem ale zaúkolovala manžela. Bála jsem se, ale nic to není. Julitet, takž cca za 14 dní budu mít mimísky také????

marinka
7. led 2008

Tak já jsem začala píchat injekce 3.1, 15.1 jsem byla na OPU a 18.1 byl ET. Kdy jsem byla na UTZ už nevím, ale bylo to 2x do OPU.

murasek
7. led 2008

ahojky, marinko dekuju za ta data, ja jen pro predstavu, jak by to mohlo byt - i kdyz je to individualni. Ja picham od 3.1 Gonal, na ultrazvuk a krev jdu 10.1., odber by dle slov byl cca 12.1, pokud se vse podari a transfer podle vyvijeni embryjek, priplatome si prodlouzenou kultivaci,a le zalezi na rozhodnuti emryologa. Holky ja se tak tesim.
Dagino, ten prvni pichanec byl nejhorsi, ale ted uz bude jen lip 😀
Marinko, kdy se ti broucek narodil? Mela jsi behem tehu nejake problemy, byla jsi doma nebo jsi chodila do prace? Hodne otazek, ale dekuju moc.

juliet
7. led 2008

dagi, uvidíš, jak budeš reagovat, ale určitě se dočkáš, neboj 🙂

murasek
8. led 2008

ahojik, jak se vam vede? dnes picham cetrotide, docela slusna jehla, mam strach 😢
jak jste na to ostatni? Krasny den.

murasek
8. led 2008

ahoj, mam cetrotide uspesne za sebou, cca 2 hodky mi bylo spatne - asi nizky tlak, ale uz dobry. Kdepak jste kocenky? 😀 😀

laola
autor
8. led 2008

šmankote, holky, teď už mám strach i z těch injekcí... 😒 Zítra jdeme do Caru, tak jsem zvědavá, jak budeme pokračovat... 🙂

murasek
8. led 2008

laolo, neboj se, neboli to. zitra si uz jdete pro rozpis a zacnes stimulovat?

laola
autor
8. led 2008

zítra má manža kontrolní spg. a já jdu na krev. Tak nevím, co s náma budou pak dělat. Jestli už začneme nebo budeme ještě čekat...

murasek
8. led 2008

nebudou ti delat hormonalni profil? Co manza a spermio, je to dobry? Ze jde na kontrolni..

laola
autor
8. led 2008

Ten už mi dělali a je v pořádku až na mírně zvýšený prolaktin, který by prý otěhotnění až tak vadit neměl, ale Dr. ho chce projistotu zkontrolovat. Spermio je horší, málo a nízká pohyblivost, takže u nás je IVF víceméně jasné.

murasek
8. led 2008

jj, a doporucili vam genetiku nebo tu uz mate taky za sebou? 😀

laola
autor
8. led 2008

zatím nedoporučili

juliet
8. led 2008

nám taky genetiku nedělali
laolo, neboj, bude to OK 😉

laola
autor
8. led 2008

juli, díky 🙂

dagina
8. led 2008

Ahojky, Juliet, kdy jdeš na srdíčka??? Nebo už jsi na nich byla??? Už se těším na fotku 🙂 . Laola, my také máme bídné spermio, ale na IVF je dostačující. Mě zatím po stimulaci nic není, ale to ještě asi může přijít 😒 . Nám genetiku před IVF dělali, prý je důležitá 😒, třeba tě na ni ještě pošlou, ale záleží na CARu.

juliet
9. led 2008

Dagi, na srdíčku jsem byli v pondělí, vše je OK. Fotečku mám, ale ještě jsem je nějak nezvládla dát do albíčka.

Dagi, hlavně hodně pij a jez bílkoviny, ať nemáš OHHS. A samozřejmě vy ostatní, co stimulujete 😉

murasek
9. led 2008

juli, tak to je parada... to byla si pocit, ze? krasny... 😉 tak tfuj tfuj!!! jj tekutiny a bilkoviny - pra je to dulezite... uz ted s sebou vsude nosim hydrant 😝 😝

laola
autor
9. led 2008

Tak holky, nám se IVF odkládá. Manža má spermio ok, tak jsem dostala Clostil a máme se snažit normálně... Tak uvidíme, moc tomu nevěřím...
Co je tu nového?

murasek
9. led 2008

lao, odklada? to jsem jeste neslysela.... co vam rekli - krome toho, ze to mate zkusit sami? jako, ze jejich pomoc ted nepotrebujete? jsem z toho jelen ☹

laola
autor
9. led 2008

Říkal, že když se spermiogram zlepšil, tak že by to mohlo jít normálně... Tak budu brát ty prášky, pak půjdu na ultrazvuk a podle toho se budeme snažit... Moc tomu nevěřím... 😒

murasek
9. led 2008

lao, preju hodne stesti, zkuste ho pak nejak presvedcit, i kdyz by bylo urcite lepsi, kdyby se vam to povedlo prirozene, hezky doma v postylce 😉 loucim se, jdu do hajan. Dnes jsem vzhuru od 4, nemohla jsem spat, tak zatim papa, zitra se ozvu. 😉

laola
autor
9. led 2008

Murasku, děkuju 😀 Dobře se vyspi 😉 Dobrou

dagina
9. led 2008

Ahojky, laola, tak přeji hodně štěstíčka při domácím snažení, je určitě příjemnější 😒 . Prosím tě, jak jste docílili dobrého spermatu??? Nám dr. řekl, že to jen tak nejde, malinko zlepšit to jde prý vitamínama, ale to je asi dlouhodobá záležitost, a není 100%. Manžel jedl zinek, selen, vit. E, a kde nic tu nic ☹ , sprmio se spíš stále zhoršuje, tak to už ani nebere. Co baštil tvůj manža????
Holky, včem najdu nejvíce bílkovin??? Chodím pořád na malou, pít se snažím dost. Dík za info.
Přeji krásný večer.

marinka
10. led 2008

ahoj murasku, promiň, že odpovídám až teď..Anička se mi narodila 8. října, úplně přesně na termín 😀 V těhu jsem žádné problémy neměla, akorát pár dní se zádama, vychýlil se mi obratel, ale to bylo kvůli problému s páteří a s těhu to nesouviselo. Doma jsem byla od ET celé těhu, až do nástupu na mateřskou. Dohodly jsme se tak s mojí dr., měla jsem docela psychicky náročnou práci a taky tam bylo větší riziko, že mně někdo nakazí nějakým bacilem a nechtěla jsem nic riskovat, když bylo mimi po IVF. Doma to bylo super, nenudila jsem se, protože to bylo přes léto, tak jsem hodně chodila ven, za kamarádkou, odpočívala jsem, četla si, koukala na filmy.. 😉

juli, moc gratuluju k srdíčkům! 🙂

laolo, to je škoda, ale jestli se spg zlepšilo, tak je asi velká šance, že se to povede přirozeně. Určitě to nějakou dobu zkoušejte a pak uvidíš..

dagi, u nás bylo taky špatné spg a nic na zlepšení nepomohlo 😖 Žádné vitamíny, minirály.. Myslím, že je to hodně individuální, někomu to pomůže, jinému vůbec. Dagi, jez hodně mléčných výrobků, třeba jogurty a tvrdé sýry. Hodně vápníku je třeba i v máku. Super jsou různé oříšky, semínka (slunečnice, dýně..) Už jsi byla na UTZ?

juliet
10. led 2008

dagi, my měli spermiogram nejprve dobrý, pak se po půl roce zhoršil (zpomalil), tak jsme se rozhodli pro IVF ale ještě před ním jedli mažel 2 měsíce vitamíny které jsi zmínila + Q10 a navíc jsem oba užívali Femigard. Je sice víc pro ženy, ale v letáku bylo, že někdy pomůže i mužům a já věřím, že nám pomohl. Sice jsem šli na IVF (kvůli mým nedozrávajícím vajíčkům) ale nemusel byl ICSI.

To co napsala Marinka s obsahem bílkovin je přesné.

Laolo, budeme držet palečky, aby vám to vyšlo, pokud nebyl problém i u tebe, tak bude určitě OK

laola
autor
10. led 2008

Dagi, nevím, čím by to mohlo být... Myslím si, že před tím prvním odběrem byla strašně dlouhá sex. abstinence. Nějak jsme to před tím odběrem nestihli 😀 Asi 7dnů... Do toho stres v práci... Nevím, zda je možné, aby byly kvůli tomu ty výsledky tak rozdílné...
Je pravda, že od té doby baští vitamín C, E, Zinek, Selen. A nenosí spodní prádlo 😀 😉
Ono se to jednou povedlo, bohužel to nedopadlo... A dr. říkal, že se to mohlo stát v důsledku špatného spg. Tak teď mám docela strach, pokud by se to náhodou povedlo, aby se to neopakovalo... Asi se s miláčkem domluvím, že by šel ještě na jeden spg. někam jinam. Ať víme, co byla náhoda-zda ten španý výsledek nebo ten dobrý...
Holky, děkuju moc za povzbuzení 😀

dagina
10. led 2008

Ahojky, díky všem za info. Laola, tak buď ráda že se nemusíš na IVF a že je spermio v normě. TAkže se bude zatím snažit jen doma 😉 ?? Hlavně ať se brzy zadaří 😉 .
Na UTZ jsem byla dnes, zjistila jsem, že jsem si mělla píchat Puregon 2x denně, a já píchala jen jednou 😨 . Prý to až tak nevadí, jen se mi trošku prodlouží stimulace. Na ET jdu s největší pravděpodobností už v pondělí. To je tedy rychlovka, ani jsem to nečekala, ale už se moc těším....
Juliet, též moc gratuluji k srdíčkům, to musela být nááááádhera 😵 .

marinka
10. led 2008

laolo, ono má na spg hodně vliv i psychika, když je někdy člověk ve stresu,může být spg o dost horší, tak bud určitě rozumné ho ještě zopakovat. A neboj, podruhé už to určitě vyjde a bude to v pořádku!!

dagi, Puregon 2x denně?? 😕 A myslela jsi asi odběr vajíček v pondělí,ne? Nebo odběr bude už zítra a v pondělí ET? (embryotransfer)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru