Čekání na IVF s PREDNISONEM

kapunka
31. črc 2009

🙂 ahojky - je tu sice téma Snížená buněčná imunita - ale nepovedlo se mi ho příliš obnovit - proto zkouším takto - je tu někdo, kdo právě na sníženou buněčnou imunitu bere prednison a pak se chystá na IVF????? já začínám / po 4 neúspěšných transferech při Ivf/ kontrolu v Podolí mám koncem října...moje hodnoty byly:

ismail
1. srp 2009

no, je to nizsi nez jsem jela ja, zrejme proto ja sla na kontrolu "uz" po deseti tydnech a ty o neco dyl, i tak myslim, ze se ti to do te doby spravi. Me to prave rikali v Podoli, kdo je ma nizsi vetsinou nemuze vubec otehotnet...

kapunka
autor
1. srp 2009

😠 no a v caru by to nechali tak chápeš to?????? ty chudinky zmražený neměli vůbec šanci.... 😔

ismail
1. srp 2009

to prave nechapu, ze to vubec neresili, proto me zajimalo o jaky Car jde 😒

kapunka
autor
1. srp 2009

gest 😠

murasek
2. srp 2009

Ahoj holky,
taky nas neuspene pokusy IVF a 1.MA zavedl do Podoli, moje hodnoty:
Sperma partnera : -
Směsi cizích spermií 50%
Trofoblast 70%

Videla jsem, ze spousta z vas ma podobne vysledky a preleceni Prednisonem pomohlo.. Jen mam velky vztek, ze jsem si toto vysetreni nenechala udelat jiz drive a tim padem jsem vycerpala vsechny spoluhrazene pokusy IVF 🙄
Chci se zeptat - drzely jste nejaky rezim pri Prednisonu? Ja ho mela jiz nekolikrat, ale nejdele 1.5mesice. Jak je to s prilezitostnym alkoholem a pod? Jiste to nebude nic dobreho,ale aby nesla treba cela lecba do haje...chci byt dopredu informovana 😵
Diky moc za info, klidne do IP a drzte se!

kacarina
2. srp 2009

ahojte babule, velmi ma zaujala tato tema, mam za sebou 2 KETy v ramci prveho IVF, bohuzial 1x missed ab. a 1x spontanny potrat, ale este stale mame 2 eskimacikov v zalohe ... imuno nemam robene, ale moj lekar v CAR mi povedal, ze ked sa dame dohromady psychicky a budeme prichystani na dalsi KET pokus, ze mi nasadi Prednison aj bez imuno vysetreni, ze sa berie len niekolko tyzdnov, aj potom pocas tehu, ak by sa zadarilo ... som dovtedy nevedela, ze sa to aj tak moze, zdalo sa mi, ze to nebude stacit ... ale ked tu teraz citam vas, robi sa to aj tak a asi je lepsie nebrat ten Prednison az tak dlho (min. 3 mesiace pred otehotnenim) ... no neviem, este to len zvazujeme cele, dost sa bojim po tych prvych dvoch neuspechoch ☹

kapunka
autor
2. srp 2009

kacarina - já poslechnu svýho doktora - počkám až bude imunita ok...tak poslechni taky toho svého..přece jen oni nás znají líp..ale na druhou stranu....třeba nemáš BI v ořádku...bez vyšetření se to nedozvíš... 😔

kapunka
autor
2. srp 2009

murasek - nemáš tam hodnotu i na sperma partnera???

já jsme přestala solit a držím delenou stravu, ale spíš zeleninu a ryby - sacharidy vynechávám..od začátku braní - 4 dny, jsem trochu shodila..jim draslík aby se nezadržovala voda v těle - ale pujdu koupit NONSALT - mají to v lékarne...to je prej dobrý...

katapola
3. srp 2009

Kacarina: Já mám taky sníženou bun. imunitu a můj doktor mě ještě emailem znova ponevímkolikáté ujistil, že stačí brát Prednison teprve s injekcema. Takže taky poslechnu svého doktora.

Kapunka, ty to bereš tak vážně, obdivuju tě. Já bych úplně sůl nedokázala vyřadit ze života, ať už to jsou obědy v jídelně nebo třebas sýry ráno. Spíš mi to zní jako totál dieta než léčba Prednisonem. Aby ses nerozhodila úplně, když jsi tak absolutně změnila životosprávu.

kacarina
3. srp 2009

Vdaka za reakcie, pomaha mi to velmi urobit si trochu jasno v hlave a rozhodovat sa pomaly, co a ako dalej ...

kapunka
autor
3. srp 2009

katapola - já jsem držela dělenou stravu i předtím - na přehnané solení jsme nikdy nebyla, an na maso..takže to zase tak velksý skok není.. 🙂 🙂 zhubnout jsme chtěla už od toho nevydařeného 4.pokusu, kdy jsme měla o 8 kg víc než před stimulkou..takže ted se mi to aspon může podařit..a vůbec nemám hlad 😀 místo soli dám kmín a bazalku a super 🙂)))))))))) /a jím dost jogurty/

kacarina - ono je to asi tak, že když jdeš do Podolí na imuno, tak oni dají léčbu tak, aby byla co nejvyšší pravděpodobnost, že se to srovná...takže každý doktor, jiný postup... 😀

kacarina
3. srp 2009

kapu, asi ano, len som dovtedy ani nepocula o takom kratkom uzivani Prednisonu, preto mi to prislo divne ... no ved uvidime, este stale nie som odhodlana, ze do toho znovu idem, teraz sa snazim trosku makat na sebe (aj ked kilecka sa mi akosi nedari zhadzovat stale ☹ ) a tesim sa este na jednu dovolenku, potom v septembri uz mozno budem mat hlavu vycistenu pre nove zaciatky 😅

kapunka
autor
3. srp 2009

kacarina - držím palečky...ja mam za sebou jedno mimoděložní a 4 pokusy umělým...a prd.....musí se to vydržet... 🙄

murasek
3. srp 2009

Kapu - tu hodnotu tam nema, pac u nas jsou spermie 0, proto jen ty cizi..
V jake forme mas ten draslik? a kdo ti jej doporucil?

kapunka
autor
4. srp 2009

murasek - na netu v nejaké lékařské poradně radili při užívání prednisonu zvýšit přájem draslíku a omezit sůl..na noc pak mléčné výrobky. Draslík je v zelenině - jinak ho koupíš v lékarně jako vitamín...bývá i v multivitamínech...

dnes se skusím v lékárně zeptat na NONSALT - to je prý super proti zadržování vody....to přímo používají lidi, co berou kortikoidy..

murasek - sorry za ty spermie - mě to nedošlo.. 😒 hodnoty máš mnohem lepší než já....já mám na sperma 34% 😨 na cizí 39% trofoblast 74% 😨

murasek
4. srp 2009

kapu - to nevadi..nic se nestalo
Jinak koukam, ze opravdu nenechavas nic nahode, to je dobre..ja si pak budu chodit pro rady 😅
Kapu - co znamena ten trofoblast? prvni a druhou hodnotu chapu, ale ten trofoblast ne

kapunka
autor
4. srp 2009

torfoblas je obal embrya - když máš protilátky - tak se prostě neuchytí a nazdar 😢

murasek
4. srp 2009

aha, to jsem nevedela, dekuju

kapunka
autor
4. srp 2009

na prednison je dobrý toto:

http://209.85.129.132/search?q=cache:T9Tzp2q0kI...

i to má zabírat na celulitidu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kapunka
autor
4. srp 2009

a na imunitu je i obyčejný chilli - dá se koupit v kapslích 🙂 🙂 🙂

gumpi
4. srp 2009

Deník *Alternativní medicína, bylinky atd.

Články 1 až 7 z 7
chilli (od Amonety) *Alternativní medicína, bylinky atd.

Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).

Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.

A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

katapola
5. srp 2009

Jéžiškote a kde se dá ten zázrak sehnat? Nějak nemůžu žádné tablety s chilli najít.