Čekání na IVF s PREDNISONEM

kapunka
31. črc 2009

🙂 ahojky - je tu sice téma Snížená buněčná imunita - ale nepovedlo se mi ho příliš obnovit - proto zkouším takto - je tu někdo, kdo právě na sníženou buněčnou imunitu bere prednison a pak se chystá na IVF????? já začínám / po 4 neúspěšných transferech při Ivf/ kontrolu v Podolí mám koncem října...moje hodnoty byly:

kapunka
autor
31. črc 2009

- sperma partnera 39% (65-120%)

- směs cizích spermií 34% (65-120%)

- trofoblast 74% (75-120%)

(v závorce je norma)

katapola
31. črc 2009

Jak už jsem jednou psala, moje výsledky byly:
- sperma partnera 52% (65-120%)

- směs cizích spermií 62% (65-120%)

- trofoblast 70% (75-120%)

Dr. Machač však říkal, že nemusím brát Prednison ty 3 měsíce, že mi ho dá v rámci IVF a že to stačí. Tak mu věřím. Ve Fertimedu mi Prednison nechtěli předepsat vůbec.

janysek70
31. črc 2009

Kapunka, Kapunka......, kde jsem to jméno už viděla 😀
Kap, já přidám hodnoty ve středu, jsem na ně zvědavá....
Ta směs cizích spermií mi zaráží...., kde se tam bere???

kapunka
autor
31. črc 2009

starý dobrý známý 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 holky díky 🙂

katapola - ty jsi hodně blízko normy - tak asi proto.....v caru ti ho nechteli předepsat proč?? ja nevím proč mám pocit že ta centra furt tlačí na další a další pokusy... 😒

janýsek - držím palečky - nevím jestli pro to aby jsi byla taky pozitivní - přece jen - poznat nepřítele - napůl vyhraná bitva....byla jsi v podolí?? 😎

janysek70
31. črc 2009

Já v Plzni... a taky si říkám, jestli bude lepší, aby testy něco našly a přeléčilo se to nebo být v pořádku a zkoušet další pokusy.....?

katapola
31. črc 2009

Kapu, ve Fertimedu ho prý vůbec nepředepisujou. Důvody neznám. Bylo mi akorát řečeno, že je to svinstvo, že po tom přiberu, změní se mi tvar hlavy a nevím co ještě. Dr. Machač v Reprofitu Prednison předepisuje, ale jen na kratší dobu, prý to stačí. Takže názory na tuto oblast se hodně různí. Je fakt, že ty hodnoty mám o chlup lepší než ty, ale taky jsou pod normou.

kapunka
autor
31. črc 2009

toho se bojim - změna tvaru havy - to je jak z hororu..ale prý při tak malých dávkách...věčím jim..co mi zbýává jiného? můj bývalý car nedelal vůbec nic..tak to vydržím..

katapola
31. črc 2009

No strašili mě jak hrom. Jsem si pak zjistila, že ty minimální dávky jsou téměř neškodné, pokud se to neužívá dlouhodobě.

kapunka
autor
31. črc 2009

🙂 doufám....ja jsem přestala solit a v podstate jim jen zeleninu a bílý maso - večer kefir - ma se při prednisonu pry navečer jíst mléčné výrobky...

wobludka
31. črc 2009

Ahoj holčiny 🙂
u nás v CAR se dává Prednison preventivně, jenže my jsme si nechali udělat imuno a je v pohodě, tak doufám, že mi ho nedá... ve čt jdu na kontrolu, tak uvidíme... zase si musíme říkat, že při transplantacích ho berou třeba rok 😝 akorát nevím, jak s vitamínama - ty imunitu posilují a prednison má přesně opačný účinek, tak aby se to ,,nenulovalo"...

katapola
31. črc 2009

Ty jo, tak to snad vidím poprvé, že na imuno dopadl někdo úplně v normě. Buď ráda, že to máš v pořádku a že to nemusíš brát. Těch pár dní pro sichr u IVF fakt uškodit nemůže.

kapunka
autor
31. črc 2009

wobludka - prednison ji má taky posilovat ne?????????? jo a co s tím wobenzynem? 😀

kapunka
autor
31. črc 2009

ja ho beru..pry potlalčí případné gyn záněty..no tak ty by mi ještě chyběly... 😝

janysek70
31. črc 2009

Kap mně Gallová říkala, jestli to dobře napíšu Phlogenzym

kapunka
autor
31. črc 2009

ajo a co to je???? 😎

janysek70
31. črc 2009

Já nevím, jsem to ještě nepořídila, až po výsledcích..., ale na netu jsem koukala a je to taky prevence proti zánětům atd. Říkala, že ho mám brát 5-5-5 3dny, 4-4-4 3dny, 3-3-3 3dny, 2-2-2 stále....

wobludka
31. črc 2009

prednison právě snižuje imunitu - aby si tělo nedělalo protilátky proti spermiím a embryu 😉 proto nesmíš třeba prochladnout... u transplantací se používá proto, aby si tělo nevytvářelo protilátky proti dárcovskému orgánu. Podle logiky věci si vitamínama imunitu posílíš a prednisonem zase snížíš... no musím se na to zeptat... když máma chodila na chemoterapii, tak taky neměla brát vitamíny, přestože byla zhuntovaná, protože principem chemoterapie je tělo přizabít včetně rakovinotvorných buněk a pak ho zase uzdravit, vitamíny by akorát snižovaly účinek chemoterapie... problém většiny léků je, že je nedokážeme ,,nasměrovat" do konkrétních orgánů, ale působí na celé tělo - my bychom potřebovali imunitu proti spermiím a embryu snížit, a naopak proti mykózám a rýmičce zvýšit 🙂

kapunka
autor
31. črc 2009

aha - wobludka - zeptej se na to to mě zajímá..protože wobenzym tady holky jedí... a to co píše janýsek - to taky bude něco podobného... 😲

kapunka
autor
31. črc 2009

ladus77 • 3. červen 2009 v 18:39
Ahoj Pimpulko, taky beru Wobenzym, Madar mi ho ted schvalil, tak s nim dal pokracuju. Ze zacatku brani Prednisonu se mi dvakrat udelala mykoza, ale po tom wobenzymu je to dobry, takze mu verim...ale drahej je poradne. Taky jsem zvedava na vysledky, jeste 4 tydny. No a strasne doufam, ze to po preleceni pujde a taky ze se tu brzo objevi //

bettynka222 • 3. červen 2009 ve 21:50
baby a naco je ten wobenzym? na to iste co prednison?

ladus77 • 3. červen 2009 ve 22:01
Ahoj Bett, Wobenzym je potravinovy doplnek, mel by zlepsovat imunitu, neco jako vitaminy. Prednison je lek, na predpis, napsali nam ho na imunologii v Praze, leci snizenou nebo zvysenou imunitu. Wobenzym urcite koupis v kazde lekarne, tak se poptej nebo se podivej na net.

kapunka
autor
31. črc 2009

holčičky - tohle je odpověď dr z imunologie jedné holce na netu:

Skopcim sem ten mailik co mi napsal kdyz jsem se ptala jestli muzu brat Wobenzym hned po laparce a revizi:

Měla byste užívat kombinaci Prednisonu s W. nadále, až do
IVF, a v případě úspěchu i po něm. Postačí brát W. v denních dávkách 2x5
dražé. Než půjdete na IVF, mělo by být zopakováno imunologické vyšetření v
IBL. IVF pak podstupte, až budou hodnoty protilátek proti spermiím a
zvýšená buněčná imunita naprosto v pořádku. V případě úspěšného IVF mne
informujte, napíši vám, jak W. i P. nadále užívat, a doporučím ještě další
lék.
MUDr. Karel Nouza, DrSc, Centrum klinické imunologie, Praha 1.

kapunka
autor
31. črc 2009

teda janýsek - to se prohneš.....

http://www.docsimon.cz/zbozi/phlogenzym-tbl-800...

vika34
31. črc 2009

ahojte,chcem vám iba napísať,že po prednisone sa priberá,ale tov čo je napísané v lketáku,že mesiačiková tvar a zhrubnutie na krkju a truoe sa týka vysokých dávok a dlhodobého užívania,ale pokiaľ viem v Prahe predpisujú max. 5mg a potom znižujú na 2,5mg.Ztoho síce môžete pribrať,ale nebudete mať naliatu tvár.Ja som prednison brala tiež pred IVF,ale aj kvôli zápalu čreva v dávke až 20mg a postupne som znižovala,lebo pri tehotenstve som nechcela brať až také vysoké dávky.Mesiac pred IVF som brala 5mg a počas stimulky už iba 2,5mg,ale tak ako tu niekktorá píšete je to hormon a tým pádom dobré svinstvo a tiež som sa stretla z rôznymi názormi.Niektoré centrá to v pohode predpisujú a inde sú zásadne proti

kapunka
autor
31. črc 2009

vika děkuju..já se snažím nesolit a jist velmi dietně...ale na dělence jsme už dlozho, takže to velká změna není.. 😵

lara75
31. črc 2009

ahojte,
ja som tiež dostala Prednison 5 mg po imunologickom vyšetrení v Prahe - Podolí, brala som ho 3 mesiace a potom zníženú 2,5 mg dávku aj počas KET, čo sa podarilo a musela som pokračovať s Prednisonom do 12 týždňa tehotenstva. Teraz som v 17. týždni 🙂
Nepribrala som ani kg, nemala som mesiačikovú tvár, žiadne vedľajšie účinky, len smäd a hlad 😉
Vedľajšie účinky sa objavujú nad 20 mg /deň, ak ste zdravé, netreba sa ho báť. 😉

ismail
31. črc 2009

aho holky, kapunka, my se uz zname 🙂
lara, gratuluji 🙂
jak pise lara, male davky nemohou uskodit, mam treba ocni problemy a bala jsem se kvuli ocnimu tlaku(prednison ma napsano, ze by ho mohl zvysovat) a je to v pohode, stejne tak zadne pribirani a to se v jidle neomezuji a prednison beru uz 7mesicu, pravda treti mesic je to davka nizsi, pri vyssi jsem mela vyrazku na krku, kdyz jsem davku snizila, do dvou dnu zmizela. Myslim, ze se tedy opravdu pri takto malem davkovani neni treba obavat tech hruzostrasnych vedlejsich ucinku 🙂
jinak kapu vim, zes uvadela svoje vysledky, tak sem hodim si svoje:
sperma partnera: 55 (norma 65-120)
smes cizich spermii: 53 (norma 65-120)
trofoblast 80 (norma 75-120)
po deseti tydnech uzivani prednisonu 5 mg denne kontrola dopadla takto:
smerma partnera : 63
smes cizich spermii: 63
trofoblat: 94
sice jsem dve procenta pod normou, ale uz mame povolene snazeni v dobe ovulace.

kapunka
autor
31. črc 2009

ismail - to ty moje jsou sakra ještě o polovinu nižší......sakra....... 😖

kapunka
autor
31. črc 2009

holky tak to bych ještě mohla i zhubnout koukám... 🙂 neuškodilo by

kapunka
autor
1. srp 2009

ahoj teak dneska mam pocit že na mě něco leze - už to asi začíná působit - tak jsme slupla wobenzymy 😅

ismail
1. srp 2009

kapunka, jestlize je mas nizsi, tak zrejme proto jsi nikdy neotehotnela 😔
holky s podobnymi vysledky maji za sebou MA jako ja...

kapunka
autor
1. srp 2009

no tady jsou
sperma partnera 39% (65-120%)

směs cizích spermií 34% (65-120%)

trofoblast 74% (75-120%)

to je dost nizky, co....kež by se to do října spravilo..