Čekání po ET, jak se zabavit, aby to utíkalo?

kaijko
6. říj 2012

Ahoj holky, mam 3.den po ET a nejak to neutika..Co Vas zabavilo? ;)

m.michalka
8. zář 2013

Já o hladu vydržím v pohodě jen teď každé ráno mě budí hlad, ale to přikládám těm hormonum.Tak prcek je po tobě, jen hezky papejte. Ja se teším až budu tehotna konečně se budu moci pořádně najíst a nebudu se muset ohlížet na figuru a pak budu, jak slonice 😀 Ja jsem dnes celý den protivna chvíli brecim pak mě to přejde pak do me vjede vztek, ze nemůžu nic dělat. No ještě, že je večer zobnu utrous a zase se sjedem a půjdem spát🙂

eva118
8. zář 2013

No podle toho, co píšeš, tak těhotná jsi a ten hlad způsobuje těhu hormon. Jsem zvědavá na ten tvůj krevní test zítra 😉 , podle toho, co píšeš, to vypadá nadějně. To spíš já jsem teď bez příznaků 😒 . Jo to je dobrý, sjedem se utroušem do bezvědomí 😀 😎 😝 , nejlepší je to zaspat.

m.michalka
9. zář 2013

Ahoj Evicko, tak včera v noci křeče v břiše no děs, už jsem po odběru a budu tedy čekat do 13 hod a pak si pojedu pro výsledky už teď tuším, že je něco špatně.Aby tam vůbec nějaká hcg byla mám hrozný strach a už zase syckuju, ale ta bolest v noci to bylo peklo.
Jak pak se citis ty?Doufám, že u tebe je alespoň vše v klidu a napíšeš samé dobré zpravicky.

barthia
9. zář 2013

@m.michalka Ahojda, tak si to tu pročítám, protože jdu brzo do 3.IVF a měla jsem podobný zkušenosti. Taky hodně vajíček /teda ne tolik, co ty/ ale máme hodně špatný spermio. První IVF jsem si taky nechala zavést dvě bublinky, ale jedna se nechytla a tak jsem začala špinit a jelikož psychika udělala své a já já jen brečela a brečela, tak druhé, které už bylo uhnízděné se pustilo. Ale bylo to tou psychikou protože já si myslela, že jsem to dostala a že už těhotná nejsem. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, ať jsem v klidu, že krvácím protože odchází to jedno embrijko a že druhý může být pořád zahnízděný, tak tolik nevyšiluju a třeba by to vyšlo. Ale Hcg jsem měla jako ty a pak to začalo klesat, ale jak říkám, je to hodně o psychice. Další IVF bylo už v pohodě, šla jsem do toho s tím, že to určitě vyjde /oni doktoři říkájí, že když už jsi měla to biochemické těhotenství, tak že šance na další úspěch je vysoká/. Hlavně jsem se snažila na to, co nejmíň myslet a chovat se, jako normální dny. Koukala jsme na oblíbené komedie, poslouchala oblíbenou hudbu, četla si a pracovala lehce na zahradě, zašla s manželem na večeři ale hlavně ty komedie. Oni říkají, že smích je nejlepší po embriotransferu a pomáhá uhnízdění...takže u nás jeli každý den Přátelé 😀. No a celý těhotenství jsem se taky chovala jako by nic, abych nestresovala, do posledního měsíce jsem pracovala a ještě v den porodu jsem byla nakupovat a hodně jsem se hýbala a snad díky tomu jsem měla bezbolestný a rychlí porod. Takže hlavu vzhůru, ono to určitě dopadne! Hlavně nestresujte holky! Nahrajte si CD s oblíbenou hudbou, kupte hory čokolady a zmrzliny a koukejte na komedie. Já jdu brzo do dalšího IVF a taky nás asi bude čekat MESA/TESA /odběr z nadvarlete/...ten můj se toho hrozně bojí 😒 ....ale máme poslední šanci od pojišťovny, pak bysme na to asi neměli. No hlvaně, že máme aspoň to jedno. Jinak teď láduju toho svýho chlapa různýma vitamínama a doufám, že se spermio trochu zlepší...

eva118
9. zář 2013

Ahoj, tak mě včera před spaním opět přepadla nevolnost, ráno taky. Udělala jsem si test a druhá čárka tam je, ukázala se rychleji a je silnější, takže to vypadá dobře a mírně špatně je mi dneska celý den. Takže mi to vyšlo, teď jenom počkám, jaké budou hodnoty ve středu. Píšu až teď a dříve jsem se k pc nedostala, tak budu napjatá čekat, jak ti to dopadne, moc držím palečky a myslím na tebe od rána. Vidíš, jak píše barthia, tak psychika udělá hodně. Je to opravdu hodně o tom, že je ženská napjatá jak struna, když myslet se na to fakt nedá.

eva118
9. zář 2013

@barthia Ahoj, přeju ti, ať máš brzy druhé mimčo. Z mé zkušenosti vím, že první ivf jsem teda prožívala více, teď s mým rošťákem jsem na nějaké velké přemýšlení čas neměla a kdyby nebyla ta komplikace se špiněním, tak to prožiju celkem v pohodě.

barthia
9. zář 2013

@eva118 Ahoj gratuluju k dvěma //, povedlo se ti to hned na poprvé? Já doufám, že tentokrát nám zbyde něco na zamražení. A taky si říkám, že když se to povedlo jednou, tak snad i po druhé to bude rychlé. Je jasný, že je těžký na to nemyslet, ale já si nahrála na CD oblíbenou hudbu a pustila jsem si to v autě hned po embriotransferu a po cestě jsme se stavili v Mekáči a pak jsme se snažila ty dny opravdu zaměstnat. Řekla jsem si, že to tentokrát nebudu testovat dřív než za 14 dní /no vydržela jsem to 13dní/ 😀 ono to opravdu nemá cenu testovat dřív, tolikrát se ti tam ta čárka ještě neobjeví a člověk je z toho akorát vynervovaný. Já neměla žádný těhu příznaky, jen si pamatuju že jsem měla pocity jako před MS.
Joj a jak jsi to zvládala s malým? Já si pamatuju, že jediný, co bylo, že jsem nezvedala těžký věci. A teď má ta moje holka 8-9kg a nosit jí budu muset. 😖

eva118
9. zář 2013

Děkuju, já mám po prvním ivf chlapečka, zbylo 8 mrazáčků, tak jsme šli na ket a výsledek znáš. Dala jsem si jedno embryjko. Ono to těma dvěma čárkama teprve začíná, ale snad bude vše v pořádku. S malým se to celkem dá, má už dva roky, tak ho nemusím zvedat, začíná být samostatný, tak je to fajn, akorát začíná nějak zlobit, asi období vzdoru nebo co, hodně zkouší, tak spíše to vydržet a nepovolovat mu. A hodně mi pomáhá manžel. Poprvé jsem taky netestovala, teď jsem nevydržela kvůli tomu špinění a že vím, že mám jedno.
@barthia

barthia
9. zář 2013

@eva118 aha, tak to ti zbylo hodně mrazáčků, to je super. No my máme katastrofální spermio, takže bych byla ráda, kdyby se povedlo aspoň 2 zamrazit, před tím nám nikdy nic nezbylo. A zbyli ti nějaký na případný další pokus? I když já si říkám, že když už tam jsou ty //, tak že už to dopadne, kort když už jedno máme. Tělo přeci jen už ví, co dělat. My jdeme příší týden na první konzultaci, ale budeme řešit ty spermie, a nevím, zda nám budou dělat znova nějaké testy. No doufám, že do konce roku budu stymulovat. Já si říkám, že ty 2-3 roky věkový rozdíl by byl super. Kort když už nejsme nejmladší. A já mám naštěstí 3 babičky a Sofinka je moc hodné dítko, takže si nestěžuju....zatím je moc hodná. 😉

m.michalka
9. zář 2013

@eva118 gratuluji 😀 😀 😀

m.michalka
9. zář 2013

Ahoj holky tak usedla jsem na chvilku k pc až teď.U mě je to nejspíš biochemické těhu ještě musím ve středu na další odběr krve.prej buď tam bude nula nebo bude stoupat. Teď tu máme po operaci hafana takže hrůza,chuďátko malé kňučí tu bolestí a to jsme si ještě připlatili za morfium od bolesti tak tu trpím s ní,jak mě to za ni bolí.
Příští týden jdu na kontrolu tak uvidíme co dál,hlavně potřebujeme pořádně vyšetřit to katastrofální spermio,jak tu píše barthia.Ale po druhé nám to prostě už vyjde 🙂

eva118
9. zář 2013

@m.michalka Děkuji, ale ještě nevím hodnotu hcg z krve, to je taky rozhodující, takže pozítří se uvidí. Jak píšeš, tak ti moc hcg neroste ☹ . Moc držím palce, aby tam ta nula nebyla! Uvidíš, co ti řeknou v car. Kdyby to nevyšlo, tak pořešíte to spermio a určitě to potom bude všechno v pořádku. Ty tam jdeš v tu středu, že?

eva118
9. zář 2013

@barthia Já doufám, že na další pokus už nepůjdu, že bude vše v pořádku. Nám rozmrazili jednu várku- 4 embrya, všechna se vyvíjela, tak jsem dala jedno, zbylo ještě 7. To máš fajn, že máš hlídací babičky. Moje mamka by ráda pomohla, ale nohy už jí tolik neslouží, malý by jí venku někam asi utekl. Je to takový světoběžník.

barthia
9. zář 2013

@m.michalka Neboj, když to nevyjde teď, tak příště určitě. Biochemické těhotenství znamená, že jste na dobré cestě, aspoň takhle mi to řekla Dr. a pak to vyšlo. A co jsem takhle pročítala internet, tak je lepší si zaplatit tu operaci z nadvarlete. Získají se tím lepší spermie a bývá pak i něco na zamražení. Držím palce, ať to hcg stoupne, hlavně se snaž moc nenervovat.

m.michalka
10. zář 2013

@eva118
Ahoj evi to je jasný přeci, že na další nepůjdes protože to vyšlo a hcg poroste jak má a miminko bude v pořádku. 🙂

m.michalka
10. zář 2013

@barthia tak jsem si zjišťovala tedy jestli máme něco zamražené a máme jednu expandovanou blastocystu a jednu morulku. Řekli mi, že se to stává a je možný, že tomu pomohl ten můj hypestimulak, do toho spermici,že šance je miziva, ale nevěším hlavu. Jen mi nejde do hlavy, že ještě nekrvacim, jestli to brzdí ten utrous.

barthia
10. zář 2013

@m.michalka Jestli ještě nekrvácíš, tak šance pořád je. Já bych nevěšela hlavu. Zkoušela jsi si dělat dnes znovu test? Mě šlo Hcg dolů rychle. Jeden den jsem měla 28 a dva dny na to nulu a na testu nic. A taky jsem to normálně měla i když jsem brala utrogestan. Takže neházej flintu do žita. Joj a jinak je super, že máš mrazáčka. Aspoň máš další šanci a tentokrát s větší nadějí na úspěch.
Joj a u evi je vždy dobré, že má něco v mrazáku, třeba se rozhodne pro 3. mimčo. Holky nikdy neříkejte nikdy. Já na děti nikdy moc nebyla, ale od té doby, co mám Sofí, tak kdyby to šlo, tak bych i ty 3 děti chtěla. No takhle budem rádi za druhý.

eva118
10. zář 2013

@barthia Ahoj, třetí už asi ne, už mám taky věk. Já bych řekla, že ideální je rozptyl tři roky, starší už není tak závislé na mamince, více ho zajímají kamarádi, to dvouleté dítko je ještě kolikrát mamce u nohy. Jó, když měl Ondrášek rok, i do těch dvou let, tak byl moc hodný, to teď má období zkoušení, co všechno může. I tak manželova rodina říká, že je zlatý oproti tomu, co vyváděl manžel. Uvidíš, pořeší se to spermio a bude určitě na zamražení.

eva118
10. zář 2013

@m.michalka Mysli pozitivně, pokud nekrvácíš, tak ještě šance je. To je super, že máš mrazáčky, mě doktor taky říkal, že když už jednou tělo bylo těhotné, i když to nevyšlo, tak je otěhotnění potom snažší. Jak píše barthia- asi už ví, co má dělat 😉 .A kolik jsi to hcg včera měla?

m.michalka
11. zář 2013

@eva118
Držím palecky at je hcg vysoké🙂 teď ani nestíhám odepisovat s hafákem srarosti☹dnes jsem si dělala testik a čárka už nebyla, alespoň, že máme mrazacka.hcg bylo jen 8,20 tak bohužel klesá do 0. Odpoledne budu vědět výsledek.Prostě tak to mělo být a ket už se chytne😉

barthia
11. zář 2013

@m.michalka Neboj Ket už se určitě chytne. Teď máš mnohem větší šanci na úspěch. Nám taky řekli, že jak už jednou bylo biochemické těhotenství, tak že pak už je to mnohem snažší. Chce to se jen zbytečně nenervovat. Ať ti to dobře dopadne s hafánkem. My máme československýho vlčáka a je to hrozná koza, ale nedala bych jí za nic. 😀 Držím palce a příště už jen samé dobré zprávy. A Evě prěju krásné těhulkování a ať jste hlavně zdraví!

m.michalka
11. zář 2013

@barthia ahojky tak teď to tu zpětně pročítám 🙂já bych brala děti klidně 3 chtěla jsem vždycky 🙂 ale i za jedno budu moc moc ráda.Teď si hafan na chvilku schrupl tak jdu uvařit večeři ať se s mužem napapáme 🙂 To jsem ani nečekala,že to půjde tak rychle v caru mi řekli dnes,že prej 10 den cyklu kontrola a kolem 17až 20 dne může být ket,když bude vše ok.Taky jsi šla na ket tak rychle nebo jste měli pauzičku?

eva118
11. zář 2013

@m.michalka
@barthia Ahoj holky, píšu až teď, ráno honem na hcg, pak uvařit oběd, malý pak neusnul, tak jsme jeli kvůli počasí do dětského koutku a vůbec se mu odtamtud nechtělo. Před chvilkou usnul a snad bude spát celou noc, asi se mu dere zadní stolička, minulou noc celou prokňučel, já moc nespala kvůli němu i vynervovaná tím testem. Ale všechno dobře dopadlo, hcg 265, takže jsem těhule, jenom to špinění mě trochu trápí, ale trvá to jen chvilku odpoledne a jenom tak, že kdybych o tom nevěděla, tak si ani nevšimnu, ustává to. Michalko ket je opravdu rychlovka, není na co čekat. Já měla první návštěvu car 20.8., to mi končila ms, dr si mě objednal 26.8. na kontrolu a 28.8. už byl ket, není to ani měsíc, co jsem tam poprvé vkročila. Já vám budu držet palce a jestli tady ještě budete psát co a jak, tak určitě budu nakukovat.

m.michalka
13. zář 2013

@eva118 ahojky těhule 🙂 tak to dobře dopadlo hlavně ať jste s mimiskem zdraví.Juj do toho malemu roste zoubek,tak to se teď moc nevyspinkate.Sem tam sem mrknu a pisnu,jak se vše vyvyji.Tak ket byl u tebe rychlovka.Doufam,ze pujde vše tak jak má a za 14dni uz budu mit bublinky zase v bříšku a tentokrat s pozitivnim vysledkem🙂

eva118
13. zář 2013

@m.michalka Ahoj, určitě ti to dobře dopadne, však mi napiš, jak jsi se domluvila a kdy budeš mít bublinky u sebe. Tak prostě budeš těhule měsíc po mě, aspoň ti budu psát, co tě za měsíc čeká za vyšetření 😉 .

m.michalka
14. zář 2013

@eva118 Ahojky,tak to uz se moc těším,jak mi budeš psát co mě vše čeká🙂 včera jsem byla na ultrazvuku jestli je vše v pořádku a opravdu vypadá,že do 14 dnů budu mít bublinky u sebe.Prej pani doktorka ani nečekala,že po tolika vajíček se dam tak rychle do kupy🙂Moc na ně myslím,hlavně aby vydrželi rozmražení bobisci.
TESIM SE AZ PISNES,JAK SE CITIS A ,JAK VSE ZVLADAS S PRCKEM.

eva118
15. zář 2013

@m.michalka Ahoj, tak to je super, že za chvilku půjdeš na ket. Já měla taky strach, jestli přežijí rozmražení- přežila všechny čtyři, tak neboj, bude to v pořádku, navíc když víš, že se ti na chvilku chytly, tak byly embryjka kvalitní. Co pejsek? No a já to zvládám celkem dobře, manžel pomáhá, malý se trochu uklidnil, protože se mu už více věnuju. Těhu pocity celkem žádné, cítím podbřišek, špatně mi moc nebývá, spíše už ne, jenom občas žáha, únava, nešpiním, to špinění přišlo a odešlo stejně jak jsem měla mít ms. Tak si kolikrát říkám, jestli je vše v pořádku, že jsem tak v pohodě, protože u prvního těhotenství jsem vůbec nemohla pochybovat, že jsem těhotná. Aspoň to budu lépe zvládat a více si to užiju, protože při Ondráškovi jsem radši sama kolikrát nešla ven, jak mi bylo zle. 23. jdu na ultrazvuk, myslím, že by mohlo už být i srdíčko, to zas budu nervózní.

m.michalka
17. zář 2013

@eva118 Ahojky to jsem moc ráda,že se máš fajn.Prcek je tedy čertík,ale to je jasný když se mamina musela šetřit.Teď už to bude jen lepší a těhotenství si budeš užívat. Moc moc na tebe budu myslet toho 23. a určitě bude být srdíčko jako zvon.Hlavně držím pěstičky 🙂 a nestresuj se těhotná jsi 😉 🙂 🙂a těhu pocity přijdou 🙂 Já jdu teď ve čtvtek na kontrolni ultrazvuk a řeknou mi kdy bude KET už se nemůžu dočkat a doufám,že se mě bublinka bude držet jak klíště a tentokrát se nepustí,nebo uvidí 😀 Samozřejmě mě už napadla i myšlenka co kdyby,ale říkám si když se chytly tak se chytnou i teď 🙂 Už s předstihem jsem si udělala velikej úklid i jsem to tedy vzala s oknami 🙂 a přemýšlím co budu dělat tak si asi stáhnu nějaké komedie ,abych celou dobu byla usměvavá a s dobrou náladou 🙂.Pejsek se nějak rychle uzdravuje tedy si říkám ,že to není ani možné na takovou ránu co má i veterinář říkal,že to neviděl.Je to úžasné máme z ní radost,když vidíme,jak už běhá jako by žádnou operaci neprodělala.
Tak se budu těšit na tvé dobré zprávičky 🙂 papa

eva118
18. zář 2013

@m.michalka Ahoj, čtu tady, že je u tebe všechno v pořádku, tak co, jak ti to dneska dopadlo? Budeš dávat jedno, nebo dvě? To víš, že se bude držet, pěkně si pustíš komedie, dáš si dvojku červeného- prý dobrý na uhnizďování- a za 14 dní bude dvojka i na testu 😉 .

m.michalka
19. zář 2013

@eva118 Ahojky 🙂ještě pořád přemýšlíme jestli jedno nebo dvě,ale nejspíš dva prcky. Tak vše vypadá ok,tak ket mě cěká příští sobotu 28.9.Ješte mám přijít na kontrolu v pondělí. To ani nevím s tím červený vínem,já jsem vážně trdlo 😀 a kdy si pak mám dát tu dvojku ještě ten večer jak budu po ketu? Chtěla jsem se zeptat Evi podle čeho se vlastně určuje ten den ketu podle sliznice nebo velikosti folikulu? A musela jsi si taky píchnout pregnyl nebo ovitrelle.Pač mi to přijde divný,že bych měla jít až 17 den cyklu když mám vždy ovulaci 1é den cyklu.Jsem z toho jelen.