Čekání po ET, jak se zabavit, aby to utíkalo?

kaijko
6. říj 2012

Ahoj holky, mam 3.den po ET a nejak to neutika..Co Vas zabavilo? ;)

eva118
6. lis 2013

@zdenka35 Jestli myslíš oplodnění při ivf, tak tam k oplodnění dojde mimo tělo, takže nemůže působit tvoje imunita, takže se oplodní, ale můžeš třeba mít protilátky proti embryjku, které, když ti ho dají do bříška, bez pomoci léku potom asi nemá šanci, takže tu imunitu by ti měli proklepnout. Alergii na sperma můžeš mít třeba taky. ale ta by se obešla tím mimotělním oplodněním.

muddledgirl
6. lis 2013

@zdenka35 To si myslím, že jo...já brala prednison na tu alergii,když mi to nařídili na imunu, i když u nás to není kvůli sperma přirozeně stejně možné.....Doktor mi právě říkal, že alergie na sperma při umělém vůbec nevadí...my vždy měli icsi ....No,já laparku neměla....doktor říkal, že to je zbytečné a já ho mám moc ráda a věřím mu... 😉

zdenka35
7. lis 2013

@muddledgirl Ano laparka neni třeba při IVF 🙂 My teda ICSI neměli a oplodnilo se jich normálně 14 vajíček 🙂 Tak každopádně uvidím co nám řeknou po imunologii 🙂 ale děkuji za tvé zkušenosti 🙂

zdenka35
7. lis 2013

@eva118 Ano to jsem myslela zda nemám alergie proti embryjku 🙂 ale spíš je to pro můj a manželův klid,že toto vyšetření ještě nemáme at víme že jsme udělali vše 😉 Nevím jak myslíš ty léky když mě ho dají do bříška,brala jsem léky před a i po zavedení,ale nevím jaké máš na mysli,ale každá máme jistě individuální 🙂 ale moc ti děkuji za napsání tvých zkušeností a i dobré rady 🙂

muddledgirl
7. lis 2013

@zdenka35 No, není vůbec zač....no spoustě lidem laparku dělaj....ale většinou,když nemůžou nic najít....Já jsem v HK čekala na imuno 3 měsíce a na výsledku 2 a půl,masakr....tak čím dřív, tím líp...držím pěstičky... 😉

eva118
7. lis 2013

@zdenka35 Já myslela léky na snížení imunity, nebo nevím, co se dává, já ten problém nemám, ale vím, že se to dá řešit, tak držím palce, ať se to u tebe dá všechno do pořádku a ať to vyjde!!!

petra54
9. lis 2013

ahoj holky,tak zítra nastupuji do Prachatic na laparku na průchodnost vejcovodu,nijak zvlášť se toho nebojim,spíš toho co tam zjistí..🙂.snad to dopadne dobře.

petra54
12. lis 2013

ahojky,tak jsem zpět a pravda je taková: vejcovod je neprůchodný a bylo by dobré ho nechat odstranit,neměli ode mne podepsané že ho můžou vyndat,takže mě laparka čeká ještě jednou,ale aspon vím,že možná kvůli tomu mi nevyšlo i to IVF.

muddledgirl
13. lis 2013

@petra54 Ahojky, při IVF není nutno,aby bylo vejcovody průchodné.....protože vajíčko neputuju vejcovodem....pobav se o tom s lékařem.... 😉

petra54
13. lis 2013

@muddledgirl ahojky,ja vim ze pri IVF to neni nutne,ale muze to mit vliv na to udrzeni embrijek,kdyz je vejcovod spatny. alespon tak mi to bylo receno primarem.

muddledgirl
13. lis 2013

@petra54 Aha, no tak jsem teď už o něco chytřejší... 😉

zluva
15. lis 2013

Ahoj holky, jsem tady nová, druhý den po ET jedné blastocysty.
Doma už máme jednu princeznu z IVF byly jí čtyři roky.- tenkrát jsme to zkoušeli 4x z toho jednou byl potrat a na čtvrtý pokus se povedla nááádherná holčička.

Nechtěla jsem do IVF už nikdy jít kvůli těm nervům, ale ortel dr. zněl jasně, buď IVF nebo nemáme šanci, takže je jasný, jak jsme zvolili ;) Chtěla bych, aby malá měla sourozenečka.
Z 25 vajíček se podařilo oplodnit ICSI 18. Postupně jich zůstalo jen 13 a ze všech se vytvořily blastocysty. Vzhledem k mým tělesným proporcím jsme zvolili zavedení jen jedné.

Teď mě čeká to nejhorší,totiž čekání......tak bych ho ráda trávila s někým, kdo je na tom podobně jako já, rychleji to pak utíká ;)

pavlis321
15. lis 2013

Ahoj zluvo. Já jsem třetí den po KET. Je to náš čtvrtý pokus. Tak jsem taky napnutá ....

zluva
15. lis 2013

@pavlis321 a jak se citis? Zustanes doma celych 14 dni?

pavlis321
15. lis 2013

jj budu doma. Mám neschopenku, ale pracuju z domova v klidu.... testovat se asi budu až 10. den abych věděla jestli vůbec čekat na výsledky krve v CARu, nebo si pak jen zavolat o výsledek...
To víš, po tolika neúspěšných pokusech.... třeba se zadaří na poslední možný pokus... 🙂 🙂

zluva
15. lis 2013

@pavlis321 kolik pokusů máš za sebou? a jak velké embrio sis nechala zavést? nebo dvě? 😵
Já půjdu pak na krev ke svému gyn a do CAR mám jen zavolat výsledek. Taky mě tam už berou jako starou známou 😀

pavlis321
15. lis 2013

no mám za sebou dva pokusy o IVF ze svých vajíček, v prvním případě se vůbec nevyvíjely. V druhém případě to nebylo na přenos..... šli jsme tedy do vajíček dárkyně. To byl třetí pokus, ten mi nepočítali, protože dárkyně se špatně nastimulovala.... Další dárkyně a další pokus - 6 embr se chytlo. 1. ET 2 zavedená embr - výsledek nula, 1.KET 2 embr výsledek nula. Ted po půlroce 2. KET 1 embrio, dle dr. moc pěkné.... tak uvidím.
Jinak se snažíme 4 roky z toho 2 přirozeně a 2 v CARu.....

ancas
15. lis 2013

Ahoj holky muzu se pridat k Vám, taky čekám na vísledek uš mám za sebou 7dni.Myslíte že musím čekat opravdu tech 14dni a pak si udet test nebo ho muzu udelat driv?poradte tohle je moje prvni ivf 😵

pavlis321
15. lis 2013

@ancas ahoooj. přidej se🙂 počket alespoň do 10. dne. Přeju Ti úspěch hned napoprvé..... vlastně nám všem.... kam chodíš do CAR?

ancas
15. lis 2013

@pavlis321 No snad to ješte vydržím to čekaní je nejhorší🙂 Děkuji taky to všem přejí 🙂 Chodim do Plzne na náměstí.

zluva
16. lis 2013

@pavlis321 Teeda, mate toho za sebou dost... 😔
Myteda mame svoje vajicka i spermie. Pocali jsme diky IVF - KET holcicku, byly ji ctyri roky, zadarilo se na ctvrty pokus. Doufam, ze se nam povede i ten sourozenecek. Moc bych si to prala 🙂

zluva
16. lis 2013

@ancas jaka embria jsi mela? V jakem stadiu? Je to co holčina to názor, já si myslím, že vydržet minimálně do toho devátého dne stojí za to. Když testneš dřív a nebude druhá čárka, akorát se rozhodíš a budeš na to myslet ještě jednou tolik, než myslíš teď 😵

ancas
17. lis 2013

@zluva Zavedli nám jen jedno pry na poprve to je lepší pro tělo.Tak to nevim jaky bylo ale pan doktor rikal ze je moc pěkný a měl pravdu dneska sem 9den po ET .nevydržela sem a udělala test a byli // jedna sice slaba ale byla :D Tak ted jen aby se udrželo 🙂

pavlis321
17. lis 2013

@zluva no já uz bych taky mooooc chtěla. Zatím bylo vše negativni. Teď ale cítím, ze by to mohlo vyjít. Měla jsi nějaké příznaky, nebo se ti to zjistilo až z krve?

zluva
17. lis 2013

@ancas je tak to moc moc gratuluju. Prave ze mam taky jen tu jednu blastocysticku a doufam! Ses doma nebo pracujes?

zluva
17. lis 2013

@pavlis321 pri prvnim tehu jo? Myslim ze minimalni jsem mela, ale cele tehu bylo ukazkove a ani mi nebylo moc spatne. Pamatuju si ze jsem mela asi tak 8,9 a dale den od ET divny pocit v puse a celkove jsem byla takova dizzy

ancas
17. lis 2013

@zluva Dekuji 🙂 Zatim sem si to nechala pro sebe,manžel je pryč tak bude mit potom prekvapko🙂Doma sem od zavedeni fazolky 🙂 Držím všem pěsti 🙂

anzet
17. lis 2013

@ancas A měla jsi nějaké těhotenské příznaky? 😉

muddledgirl
17. lis 2013

@ancas no suppeerr,tak ať sílí...... 😉

ancas
17. lis 2013

@anzet No zatim nic moc nepocituji jen slabe bolesti podbrisku ael to se asi nepocita 🙂
@muddledgirl Dekuji no snad se udrzi do konce 🙂