Čekání po ET, jak se zabavit, aby to utíkalo?

kaijko
6. říj 2012

Ahoj holky, mam 3.den po ET a nejak to neutika..Co Vas zabavilo? ;)

m.michalka
19. zář 2013

@m.michalka tedy 10 den cyklu tam mělo být 🙂

eva118
19. zář 2013

@m.michalka Na to víno se ještě zeptám kámošky, ta mi to radila, jenom já vždycky zapomněla a stejně to dopadlo dobře. U ketu se hlavně sleduje sliznice, folikul ne, to bys měla být už po ovulaci, anebo se zastaví těmi léky, ale to nevím přesně, to asi u holek, co mají s ovulací problémy, sliznice prostě musí být jako po ovulací, ať už tvojí, nebo připravená těma lékama, jinak by nepřijala embryjko. Já žádně léky před nebrala, sliznice mi sama pěkně narostla. Doktor říkal, že by mi něco dal, ale já mu řekla, že jsem nikdy problém se sliznicí neměla a nakonec se to potvrdilo.

eva118
19. zář 2013

@eva118 Jo a s tou ovulací, jak píšeš, pokud ji máš 10 den, tak tam asi ještě zavolej, pokud jsi to dr neřekla, on si mě taky pozval na později, ale já ho upozornila, že mám kratší cykly, taky ovulaci asi 10 den, tak říkal, že mám přijít o tři dny dříve a za dva dny byl transfer, který původně plánoval později, tak za tři až pět dnů. Nevím, jestli by třeba nebyl problém, že bys tu sliznici měla zase moc vysokou, to já jenom tak přemýšlím. Ale jestli dr ví, jaké máš cykly, tak ví, co dělá a určitě ti podle toho dal i ty léky.

m.michalka
19. zář 2013

@eva118 ja si taky myslím,že právě ta sliznice by to měla být a ne folikuk má doktorka v caru byla právě nemocná a vyšetřovala mě jiná a řešila tam něco právě s tím folikulem.No ještě,že tam jdu v pondělí.Mě právě taky hezky roste,cykly mám pravidelné ovulaci taky tak uvidím co mi řeknou v to pondělí.Tak mě to vystresovalo uf snad to bude ok.Zbytečně do sebe taky nechci ládovat ty hormony na růst sliznice ,když jsem v pořádku.

eva118
23. zář 2013

@m.michalka Ahoj, tak co, jak jsi dopadla na uz, na kdy asi máš naplánovaný transfer? Dneska jsem mluvila s kámoškou o tom víně, tak prý ji dr říkal, že jak se budou snažit, aby se uvolnila a nemyslela tak na to, tak to jsme sice prošvihly obě 😅 , když to musí být jinak, než přirozeně, ale myslím, že vůbec nevadí, když si dáš tak tři dny po sobě od transferu. Bude lepší nálada, mimču to rozhodně neuškodí. U mě zatím vše v pořádku, srdíčko ještě nebylo, ale na to je brzy, dr říkal, že za deset dní uz, a pak už by tam mělo být vidět, že je vše tak, jak má být- bublinka, žloutkový váček.

pejejak
24. zář 2013

Ahoj holky, můžu se přidat? Včera jsem byla na KETu. Předchozí IVF v srpnu nedopadlo, ale zbyly 4 mrazáčci a jednoho teď hřeji 😀 Jsem na neschopence od 26.8.

pejejak
24. zář 2013

@eva118 @ m.michalka Ahoj holky, včera jsem byla na KETu a ptala se jak pomoct prokrvení sliznice a bylo mi doporučeno večer 2deci červeného 😀 ptala jsem se na bílé a že je to vcelku jedno. Na sliznici beru 3x denně Estrimax a od 12.DC zavádím utroš 4-0-4

pejejak
24. zář 2013

@m.michalka Pregnyl se píchá pokud máš ovulaci, já měla řízený KET Estrimaxem (na podporu sliznice) a ten blokuje ovulaci, takže Pregnyl nebyl. Ono prý záleží na tom, jak máš stará embryjka, my máme 6-tidenní, 12.DC jsem byla na UZ a od večera zaváděla utroš. KET byl včera, tj.17.DC.

eva118
24. zář 2013

@pejejak Ahoj, přeju ti, aby to vyšlo. Však máš ještě tři mrazáčky a je fakt, že já jsem díky tomu byla klidnější. Michalka se taky chystá na KET a já na KETu byla teď taky, potvrdili mi těhotenství a čekám na srdíčko. Teda toho utroše máš přímo koňskou dávku, jak ho snášíš? Neschopenku ti asi protáhli po IVF, aspoň jsi v klidu. Já věděla, že na tom víně něco bude! A ještě se fajn popíjí, no já už nemůžu. Jo holky ještě se radí moc se nevonět, nejlépe vůbec- parfémy a tak, já si dávala aspoň antiperspirant moc nevoňavý, abych vydržela sama se sebou.

pejejak
24. zář 2013

@eva118 Evi, tak to moooc gratuluji!!!!!!!!! Srdíčko určo naskočí! A můžu se prosím zeptat, tobě IVF nevyšlo a 1.KET ano? Děkuji za podporu a info. Já se vůbec nevoním ani nelíčím, já jsem přírodní typ 😀 Máš pravdu, že jsem díky 3 mrazáčkům víc v klidu. Utroš snáším teď už líp, ale po IVF mě udělal mykózu a byla jsem hrozně unavená a pospávala celý den. Problém je, že mám genetickou poruchu srážlivosti a sklon k trombóze, taky se mě po stimulce udělala krevní sraženina. Bojím se polehávat, protože pak se trombóze víc daří ☹ Já pracuji ve školce a od dětí bývám celoročně nachlazená nebo nemocná a taky se u mě "probudilo" kvůli infektům astma. Proto mám taky od 26.8.neschopenku (do té doby jsem měla dovolenou). Jenže mám neschopenku od obvoďačky a nevím, jak dlouho bude ochotná mě na ní držet 😒

pejejak
24. zář 2013

@eva118 A v momentě, kdy bych neschopenku přerušila a nastoupila do práce, tak chytnu bacila a nezbavím se ho do června (jak se znám) 😠

eva118
24. zář 2013

@pejejak 😀 😀 😀 my učitelky ze školky se vždycky najdem, jsme jak magnetky, na každé dovolené, co jsem byla, tak tam vždycky byla nějaká učitelka z MŠ. Ahoj kolegyňko 😉 . Já teda zase díky MŠ nevím, co je nemoc. První dva roky po nástupu jsem prostonala a teď nic už několik let.
Měla jsem velké štěstí- 1 IVF- syn, zbylo 8 mrazáčku, 1 KET taky vyšlo

pejejak
24. zář 2013

@eva118 😀 Tak to jsi měla opravdu veliké štěstí, jak je starý syn? Snad nám to taky vyjde. No já pracuji ve školce už třetím rokem. 2roky jsem učila v logotřídě (mám specku a ne střední pajdák), takže jen 12 dětí, většinou ale jen 7-8 a pořád jsem byla marod 😠 Od září mám být v běžné třídě s 25dětmi, tak to už si nedovedu s tou svojí imunitou vůbec představit ☹ Předtím jsem pracovala taky ve školství (2roky jako vychovatelka) a víc než 2roky jsem učila na ZUŠce. Takže bych měla být na bacily zvyklá, ale nic 😒

eva118
24. zář 2013

@pejejak Ono se ti ta imunita ještě může vzpamatovat. Ale my jsme v rodině-moji rodiče a sourozenci všichni zdraví jak řípy, nevíme, co je nemoc, občas rýma a i ta se mi kolikrát vyhne. Brácha říkal, že jak je chřipka, doma manželka a děti nemocní, a on nestačí vařit čaje. Syn má dva roky a skoro pět měsíců. Jestli bude vše ok, tak druhé miminko bude taky květnové 😅 .

eva118
24. zář 2013

@m.michalka Michalko, kdepak jsi? Čekám nové zprávičky.

m.michalka
25. zář 2013

@eva118 ahoj Evicko nejel nám net a přinutit technika, aby přijel byl nadlidský výkon, ale už funguje😀to je fajn, že se máš dobré jak tu procitam a neboj srdíčko naskočí🙂Moc moc TI přeji ať je vše v pořádku. Mě čeká KET tedy až 1. Října dnes si picham pregnyl a pak najednou na utrous už se na něj těším jak se sjedu do bezvedomi😀

m.michalka
25. zář 2013

@pejejak ahojky držím palecky at za pár dny najdeš // čárečky😉

pejejak
25. zář 2013

@m.michalka Ahoj Míšo, děkuji za přijetí sem a za držení palečků 🙂 Snad to vyjde. Můžu se zeptat, kolik bereš utroše a jestli bereš Estrimax nebo něco na podporu sliznice? Vlaďka

m.michalka
25. zář 2013

@pejejak ahooj Vlaďko určitě to vyjde😉 utrouš mám brát od pátku 2-2-2. Na podporu sliznice teď neberu nic, narůstá mi hezky.Tobě koukám, že ti dali koňskou dávku utrouše, ale určo ví proč. A co vínečko cucla jsi si trošičku?

pejejak
26. zář 2013

@m.michalka Ahoj Míšo, To víš, že jsem si dala 😉 sice jednom decku, ale mě stačí málo 😵 Ptala jsem se, proč mám tolik utrouše a prý je to proto, že se počítá s tím, že ho hodně vyteče ven. Na druhou stranu jsem ráda, že ho beru jen ráno a večer, jsem po něm jak šípková Růženka a třeba dnes jsem se před chvílí probudila! 😀 No a pak bych řešila, jestli si zavést ranní nebo polední utrouš.... 😅

m.michalka
26. zář 2013

@pejejak Dobré ránečko šípková růženko😀 já to s tím pitím mám stejně dám si dvojku a už to cítím 🙂 je pravda, že toho utrouše výteče hodně pak je to tedy bleee fuuj🙂 byla jsem z něj tedy totálně mimo, ale o proti tobě je to procházka růžovým sadem. Já si včera pichala ten pregnyl 5000 a bříško mám tedy opět zvětšené. Včera jsme jeli na vyšetření s partnerem k andrologovi na motorce a celou cestu jsem si nadávala, jak jsme jeli po kostkách, že mi ty vajucha vyklepe😀Tak dnes už jen autíčkem🙂Jen hezky odpočívej tělo si řekne co potřebuje.Zítra jdu k obvodní kvůli neschopence tak jsem zvědavá co mi řekne už mi ji nechce prodlužovat tak snad v Caru mi jí prodlouží alespoň na těch 14 dní na neschopence jsem od 21.8.

pejejak
26. zář 2013

@m.michalka 😀 Míšo, ale ty jdeš na KET, ne? To klidně můžeš ty vajucha vytřepat 😉 Tak tos mě moc nepotěšila, já mám neschopenku od 26.8. a počítám nějak s tím, že do vánoc do práce nenastoupím (máme ještě 3 mrazáčky, tak chci v případě neúspěchu zkoušet co to jde). 30.9. jdu na kontrolu k obvoďačce (od které mám neschopenku), tak snad mě ještě nechá "marodit". Včera jsem byla na psychoterapii a psycholožka říkala, že pošle obvoďačce nějaké podklady, aby mě nechala ještě doma. Tak snad to vyjde. 😅

m.michalka
26. zář 2013

@pejejak Vlaďko tak teď jsi mě vylekala už se budu šetřit do úterka 😲 Myslím, že pokud chodíš k psycholožce tak v tom nebude problém ohledně toho prodloužení. Určitě budeš doma a nejen do vánoc, ale následujících 9 měsíců protože, budeš tehulka jako evička😉

pejejak
26. zář 2013

@m.michalka Ty jsi hodná, děkuji. Čím jsem tě vylekala? Že jsem byla u psycholožky? Já beru i antidepresiva 😒 My se snažíme už 7 let a tak mě to leze na mozek. Ale po AD se cítím v pohodě a nabitá pozitivní energií. Tyto AD mimi nevadí a nejsou návyková. My jsme mimi dlouho neřešili, máme nadprůměrný spermiogram, průchozí vejcovody, vše O.K, takže jsme to dlouho nechávali na přírodě. Ale už začínám být stará - je mi 33, manželovi 49, takže jsme se rozhodli pro IVF, které nevyšlo.

eva118
26. zář 2013

@m.michalka
@pejejak Ahoj baby ukecané, honem vás teď dočítám. Moc času nemám, venku je pořád škaredě, já bych spala, ale malý mě nenechá a jak je nevylítaný, tak vymýšlí 😝 .
Pejejak, ty už máš tři dny za sebou. Nám v car řekli být tak dva-tři dny více v klidu polehávat a pak už normálně, ale bez sportu a bez velké námahy začít fungovat. Máš aspoň vycházky? Myslím, že v car by ses na neschopence mohla nějak domluvit, protože nemá smysl, když chceš chodit na ket, aby jsi to měla přerušované, ale ono se to stejně vyřeší samo, protože přece budeš těhotná 😉 . 33 a stará 😨 ? Jejda, co budeme říkat v šedesáti.
Mchalko, ty už to máš za chviličku. Pěkně zobej náš oblíbený utroušek a to vínko. Ten pregnyl je taky na sliznici? Já brala jenom ten utrouš, tak se v tom nevyznám.

pejejak
26. zář 2013

@eva118 Ahoj Evi, mě řekli v CARu, že polehávat nemám vůbec? Po IVF jsem striktně ležela a dělala zpomalené pohyby, nezhýbala se atd. a stejně to k ničemu nebylo. Jen mě o to víc sebralo, že se nezadařilo. Vycházky mám 14-18h. Já mám neschopenku od obvoďačky a v pondělí 30.9. se s ní domluvím, jestli mě může PN prodloužit. Já vím, že 33 a stará je k smíchu 😀 ale na první dítě už je to docela pozdě ☹ Pregnyl není na sliznici, ale aby se uvolnilo vajíčko a tímpádem došlo ke změně sliznice a mimi se mělo kde uhnízdit.
U nás (Adamov) pršelo, ale už svítí sluníčko 🙂

eva118
26. zář 2013

@pejejak Tak všude radí asi jinak, stejně myslím, že pokud se to má podařit, tak se to podaří. Určitě ale neležet, aby se děloha prokrvovala, pak na to ženská pořád myslí a to není dobré. Nám teda říkali dva, tři dny po transferu polehávat. Kam chodíš do CAR ?

pejejak
26. zář 2013

@eva118 Do Brna do Reprofitu. Tam mě právě doporučili to víno 😀

eva118
26. zář 2013

@pejejak A já byla na suchu 😠 . Měla jsem taky popíjet, ale nevzpomněla jsem si na to 😀 . Ty máš problém s nárůstem sliznice? Já ten utrouš právě polykám, protože si myslím, že po zavedení bych asi měla chvíli být v klidu, ale to s malým nejde. Já jsem psala už Michalce, jak jsem byla po ket, že mi malý dává zabrat, i jsem se venku pěkně proběhla, skákal po mě, no žádná pohodička a dopadlo to dobře.

pejejak
26. zář 2013

@eva118 Když má mimi přijít, tak prostě asi přijde ať děláš co děláš. Problém se sliznicí nemám, ale jsem psychouš a chtěla jsem od dr. 100%jistotu, že bude KET v tomto cyklu (kvůli neschopence) a on říkal, že se hodně zvýší pravděpodobnost Estrimaxem a ten je na podporu růstu sliznice. Po zavedení být v klidu nemusíš - počítá se s tím, že něco vyteče a proto toho beru o dost víc. Mě to nedoporučili polykat - má to hodně vedlejších účinků (malátnost, závratě, únava...), ale raději bych polykala 😒 Ono je to fakt nechutný, jak to ze mě vytéká - bléé 😠 Musím mít pořád vložku, navíc mě Estrimax dělá šílený průjmy, takže mám rozedřenej a zapařenej zadek - no dovedeš si asi živě představit. Manžel mě to maže prdelkovým krémem, ale vždycky se mu udělá lehce šoufl (když uvidí utrouš, který se dere ven) a sex opravdu nehrozí 😅