Čekání po ET, jak se zabavit, aby to utíkalo?

kaijko
6. říj 2012

Ahoj holky, mam 3.den po ET a nejak to neutika..Co Vas zabavilo? ;)

m.michalka
27. zář 2013

ppejejak @eva118ja se vylekala ,jak jsi mi právě psala,že se vajucha můžou vyklepat 🙂 dneska odpočívám pač mě bolí to břicho tedy hodně,opět nafouklé a sem tam mi tam škubne ☹ No předtím jsem dostala kašel a to jsem je bobky naklepala jak řízky a teď ta motorka 🙂akorát jsem došla od obvodní doktorky a tedy neschopenku mi neprodloužila a předala ji Caru no tak snad mi ji v úterý prodlouží 😒
Hezky jsem si ráno zavedla utrouš a říkám jim fuj fuj fuj to je,ale hnuj 😀 😀 😀 tak ať jste mi tam hezky k nečemu a pěkně mi tam nachystejte tu peřinku ať se tam mimíšci zabydlejí😀

Vlaďěnko jj s toho Estrimaxu je tedy řádnej průjem já byla pořád na záchodě a jak říkám klubko papíru bylo na den málo 😀 a kaďák tedy jsem měla pěkně bolavej a pěkně mě to pálilo vlčák jeden 😀 😀 😀

Evičko jj malej ti dal a dává zabrat,ale stálo to za to a mimi bude 🙂mě tedy v Caru moc neřekli jen teď ať se prej na to neupínám pač se to taky třeba nepovede.No jim se to řekne 😠 dneska si dám večer vínečko 😝 a budu na vás holky myslet

DNES JSEM ASI SNĚDLA VTIPNOU KAŠI 😀 😀 😀 DOUFÁM ŽE MI NÁLADA VYDRŽÍ ALESPOŇ NA DALŠÍCH 14 DNÍ

eva118
27. zář 2013

@m.michalka Jo ono se to lehce řekne- neupínejte se na to. To snad vysloví ten, kdo otěhotněl hned jak chtěl, nebo s tím ani nepočítal. Je ale fakt, že jak jsem šla na et po ivf, tak jsem se dívala u laborky na výsledky a říkala manželovi- nepočítej s tím, že budu těhotná, ono to poprvé je stejně zkušební a pak se hledají problémy. Nevím už přesně, ale podle počtu transferů a těhotenstvími z toho mi ten poměr úspěšnosti připadal strašný a i když jsem doufala, moc jsem v to nevěřila. No a výsledek mi tu už běhá po bytě. Před ket mi dr říkal- nechcete zavést dvě? Zvýší se pravděpodobnost, u jednoho je to asi 20%. A já že ne, že dvojčata bych asi nedala a že se stejně rozhodnu, až jak budou vypadat embryjka. Pak embryoložka taky, jestli ne dvě, že po ketu to třeba tak nepůjde. Stejně jsem dala jedno a s manželem jsem se domluvila, kolikrát max. na to půjdu, než se zadaří, ať nezriunujem domácí rozpočet. Moc jsem tomu taky nevěřila. A výsledek víte. Tak možná je lepší si říct, že se to nemusí povést, moc s tím nepočítat a být tak nějak víc v pohodě. Ale vím, že je to těžké.

pejejak
27. zář 2013

@m.michalka
@eva118 Ahoj holky, moc vás obě zdravím. Tak dnes jsem vstával o půl hodiny dřív než včera (tedy v 10,45) a manžel si ze mě dělal srandu, jestli to není nezdravé takhle brzy vstávat, aby mě to neublížilo 😀
Míšo, moc se omlouvám, že jsem tě vylekala, já to myslela tak, že je můžeš vytřepat, protože je přece tento cyklus nepotřebuješ, když si jdeš pro mrazáčka 😉 A s tím toaleťákem jsi mě fakt pobavila, já jsem na tom totiž stejně 🙂 Doktor mi nabízel náplasti, ale kdesi jsem četla, že moc nedrží a odlepují se a taky si říkám, že když už mám doma ten Estrimax, tak ho využívám a třeba příště zkusím náplasti. Holky, jsem trochu nesvá a doufám, že mě uklidníte. Minule jsem měla od 2.dne po ET bolesti břicha a měla jsem nateklá a bolavá prsa. Teď nemám ani jedno z toho!? Teda né, že by mě to chybělo 😀 ale jenom jestli to neznamená, že se mimísek nechytil - dnes jsem 4.den po KET ☹ Ale je fakt, že minule jsem neměla "srací" Estrimax. Teď vlastně beru estrogeny i progesteron, tak je možné, že se to "vyrovnává" a já necítím vedlejší účinky (teda kromě toho průjmu)???
Evi, naprosto s tebou souhlasím. Ale trochu jsi mě vyděsila, že šance je jen 20%, nevíš kolik je tedy u ET? A jaký jsi měla ty příznaky po KET?

eva118
27. zář 2013

@pejejak Jé já tě nechtěla vystrašit. U et i ket je to stejné, asi to dr berou tak, že v průměru mají ženy jenom 20% vajíček ok, ale je to jenom průměr a myslím, že když to u nás je mimoděložně a zavádějí jenom ta schopná, tak je to snad lepší. Těch 20% mi řekl dr, ale když se zavádějí dvě, tak 40% a to není málo. Já nikdy neměla druhý den nateklá prsa, začala bolet až později, tak po týdnu u prvního těhu a teď mě prsa nebolí vůbec, tak se tím vůbec nezabývej. Kámoška taky říkala, že u jednoho těhu prsa bolela, u druhého ne, pokaždé tělo reaguje jinak. Tentokrát jsem neměla skoro žádné příznaky kromě pálení žáhy a asi desátý den se mi udělalo špatně a to je mi občas během dne, většinou když mám hlad. U prvního těhu mi bylo hrozně špatně ještě před krevními testy a trvalo to do 6. měsíce. Tak vidíš, že je to fakt pokaždé jiné. Spíše si myslím, že jsi to měla z těch hormonů.

pejejak
28. zář 2013

@eva118 Krásné sváteční ráno Evičko, děkuji za info, ono je to stejně zase jinak 🙂 Možná mají jen mrazáčci pomalejší rozjezd - včera večer mě začalo bolet břicho jako při MS a měla jsem roztodivné chutě. Až do teď se mi při pohledu na jídlo chtělo zvracet a do jídla jsem se musela nutit. Zhubla jsem 9kg 😠 No a včera večer jsem spořádala toto: 3 topinky s česnekem, kousek čokolády s oříškama, višňový jogurt, zeleninové rizoto, nivu, nektarinku a 2 deci červeného polosladkého Merlota. Když jsem si šla lehnout, tak při vstupu do ložnice jsem skoro hodila šavli (byl tam nevětraný "smradlavý" vzduch. Normálně manžel pořád větrá a mě to vadí, já budu raději v teplíčku a ve smrádku, ale včera jsem to fakt nedala a muselo se větrat 😀 Dnes jsem se probudila už před devátou bolestí břicha jako při MS a pocitem na zvracení. Když jsem vstala, břicho přestalo, pocit na zvracení nee. Tak jsem sama zvědavá.

andrimil
28. zář 2013

Ahoj holky,jsem dnes 17. den po KET,2 embrya.Test byl pozitivni a krev poprve 281 a podruhe 780,dnes jsem byla potreti ale o vikendech krev neberou,takze mam smulu,musim pockat na 2.10. a bude krev a sono take.Porad jsem skeptyk a myslim jsi ze se neco zkazi protoze jsem prisla o praci,vlastne jsem na nemocenske zatim,ale me zpatky nevezmu.Jako praci neresim,je mi to jedno ale deti moc chci a jsem uplne na nervy jestli vse bude v poradku.

eva118
28. zář 2013

@pejejak Ahoj, tak to jsou samé dobré zprávy! Nevyvětraný vzduch mi taky nedělá dobře. A ze začátku jsem taky měla žravou, teď převládá nevolnost a musím jíst hodně pomalu. Ty jsi měla prodlouženou kultivaci, tak to by mimísci už mohli být zahryzlí. Jo a jeden den jsem měla zimnici, doma vedro, já navlečená a přikrytá po bradu. A pak návaly horka. Jestli můžu poradit- netestuj. On kolikrát test vyjde negativní a tím stresem z toho bys to mohla pokazit. Příznaky máš krásné, tak to ber, že jsi těhu a budeš více v klidu než s testama. Hodně holek testuje, ale zkus to vydržet. A kdyby jsi začala špinit, tak neplaš, nebreč, ber to jako dobré znamení, že se zavrtává. Já špinila, jak jsem měla mít ms. Lumpačka jsem testla, ale spíš kvůli malému, jestli se teda mám hlídat, nebo ne. Bylo to pozitivní. Vzala jsem si acorutin a bylo to v pohodě. Paní, co se mnou šla na transfer jsem taky radila netestovat, protože říkala, že testovala a byla z toho špatná. Já u prvního taky vydržela. Jééééééééé tak jsi asi další těhule!!!

m.michalka
28. zář 2013

pejejak @eva118 ahojky nestresuj se určo jsi už těhu a raději netestuj ať,jak říká evička se zbytečně nenervuješ ještě je brzy.Já to měla minulý měsíc taky tak ráno při probuzení zle hodila bych šavli a večer to samé o chutích ani nemuvím snědla jsem samotnou kremžskou hořčici 😀ale nedopadlo to ☹ Myslím,že u ET a KET je rozdíl pač při ET jsme byly nadopovaný hormonama takže veliký bolavý břicho,prsou jsem se nemohla ani dotknout na bříšku ležet nešlo a žáha taky pálila.Příznaky jsou super tak si říkej těhotna jsem 🙂

m.michalka
28. zář 2013

@andrimil ahojky gratuluji k těhu Hcg krásně stoupá tak se zkus nestresovat vše bude v pořádku.A na neschopence budeš dlouho když jsi těhu 🙂 držím palečky ať je vše v pořádku.

m.michalka
28. zář 2013

@pejejak chtěla jsem se zeptat jak dlouhou jste měli tu prodlouženou kultivaci,nebo vlastně rozmrazi mi je ten den transferu nebo dřív já jsem z toho jelen 😲

pejejak
28. zář 2013

@andrimil
Ahojky, vítej mezi námi. Moc gratuluji k tak nádherné zprávě!! Hlavně se nestresuj a raduj se.

andrimil
28. zář 2013

@eva118 @m.michalka moc dekuju holky @pejejak ja jsem stejne po KET a rada budu psat sve prispevky

andrimil
28. zář 2013

Jsem moc rada ze jsem s vami a ze me konecne nekdo rozumy 🙂 jinak jsem ze Srbska a omlouvam se za chybi,v Cehech jsem teprve rok. Diky moc holky,jste zlate

pejejak
28. zář 2013

@eva118 Děkuji za výbornou zprávu, moc potěšila 🙂 Testovat určo nebudu, já mám z testování spíš hrůzu a nejraději bych šla místo testování hned na krev (mockrát negativní test tak už mám z toho nějakou fobii). Jj, měli jsme prodlouženou kultivaci, dávali mě 6-tidenní vyhatchovanou blastocystu, ale jen jednu. A když se tak zamyslím, byla mě včera zima, měla jsem na triku s dlouhým rukávem svetr a schovávala jsem se pod dekou. Manželovi bylo teplo a v bytě bylo 22stupňů, což je normální. Rozehřálo mě až to víno 😀
Dnes jsem od rána snědla 2 rohlíky s máslem (abych neměla prázdný žaludek) a při pohledu na jídlo mě je opět bleé

pejejak
28. zář 2013

@andrimil My jsme taky rády. Teda, tak to smekám, na to, že jsi tady rok, tak čeština supeeeer 😉

pejejak
28. zář 2013

@m.michalka Míšo, my jsme měli zamražená 4 embrya a mrazili je 6.den po oplodnění. Proto jsou 6-tidenní. Prodlouženou kultivaci jsme tedy měli. Záleží na to, který den ti je zamrazili a to by ti měli sdělit v CARu, nám o tom přišel mail.

andrimil
28. zář 2013

Holky ja teda jim normalne,nemam zadny potize,jen me na zacatku tlacilo v podbrisku,ale porad chodim na zachod (na malou) 🙂 jinak se mi chce jen lezet,a schovavat se pod deku.Nevim jestli muzu normalne vysavat,zehlyt,vytret podlahu

andrimil
28. zář 2013

Dekuju @pejejak tak snazim se,protoze pritel Srbstinu vubec neumi 🙂

eva118
28. zář 2013

Ahoj, taky tě vítám mezi námi, čeština teda po roce super. Gratuluji k těhotenství, hcg ti krásně roste, tak neměj vůbec strach. S vysáváním opatrně, moc nenamáhat břišní svaly, i to žehlení radši s přestávkama, však pokud ucítíš únavu, tak si odpočiň a více zapoj přítele. Je zajímavé, že v tvém car berou krev několikrát, u nás 14 dní po et a pak za 10 dní utz, za dalších 10 dní další, na potvrzení srdíčka a pak odesílají k mému gynekologovi.
@andrimil

eva118
28. zář 2013

@m.michalka Já prodlouženou kultivaci neměla, embryjka byla třídenní, a když jsem volala do car před transferem, tak embryoložka říkala, že je rozmrazují ten den. Když dr počítal před uz, kolikátý den jsem, tak si mumlal- třídenní embryjka....a počítal.

andrimil
28. zář 2013

@eva118 dekuju mnohokrat,no to asi take delaji ale ja jsem takovej pripad ze jsem poprosila na krev drive,protoze jsem chtela vzit neshopenku,ta prace je narocna (Outlet Sterboholy,prodej,11 hodin na nohach,kazdodeni tachani krabic) takze to by drobecek asi bez neschopenky nevydrzel.Jinak jsem mela teprve zitra rano udelat mama test a pak se obednat za tyden na UZ.

pejejak
29. zář 2013

Holky tak nějak nevím ☹ Dnes jsem 6.den po KETu, včera mě od odpoledne bolelo břicho vpravo dole (měla jsem obavy, aby to nebyl slepák při mé smůle) a dnes se bolest přestěhovala doprostřed a sílí to. Je to bolest jako při MS a normálně už bych si brala prášek. Včera jsme byli na 3hodiny v lese (10km), ale šli jsme pomalu a nenáročnou trasu. Dnes jsme šli jen 6km. Myslíte, že by to na to mohlo mít vliv?? Jsem z té bolesti podrážděná a sama sobě protivná 😠 Chutě mě neopustily, posnídala jsem hranolky s tatarkou a před chvílí jsem snědla balíček kyselých rybiček a smažím si znovu hranolky. Tak fakt nevím , co si o tom všem myslet. Takové bolesti mívám při tom a to je na MS ještě brzy (23.den)

eva118
29. zář 2013

@pejejak Ahoj, procházky bys měla asi trochu omezit, né tak dlouhé trasy. Bolesti jsou normální- roztahuje se děloha. Nemysli hned na to, že je něco špatně. Pokud máš pořád příznaky, tak to bude dobré. No a i ty příznaky můžou jeden den být, druhý ne, já to tak ze začátku měla. Teď je mi špatně každý den a nejhorší je to odpoledne, teď mě zase pálí žáha.

pejejak
29. zář 2013

@eva118 Vycházky tedy omezím, stejně bude manžel chodit do práce a pak už nebude tak hezky. Já jsem ale zvyklá chodit, celé léto jsme s manželem prochodili po lese (průměrně jsme ušli 15, ale i 18km a to v náročném terénu).
Tak ať je ti Evi brzy líp. Ty aspoň víš, že máš krásného syna doma a další mimi bude taky. Já mám jen strach, abych "netrpěla" zbytečně ☹

eva118
29. zář 2013

@pejejak Neboj, dobře to dopadne. Jestli jsi na takové procházky zvyklá, tak to těhu ovlivnit nemůže, protože tělo je na to zvyklé. Hodně ženských bolí břicho na začátku. Já vím, jak ti je, člověk pozoruje každé píchnutí a ten strach nejde zastavit. A můžu ti říct, teda napsat, že tímto ty strachy teprve začínají. Pak se o dítě bojíš celý život.

pejejak
30. zář 2013

@eva118 Snad ano, ale ty obavy jsou fakt hrozný 😠 Dnes mě potkala známá a že jsem přibrala. To mě fakt pobavilo - zhubla jsem naopak 9kg ☹ Ale taťka říkal, že jsem jiná, že jsem v obličeji nateklá (to bude těma hormonama co beru) a že jsem bledá - taky mě je často na zvracení. Jinak neschopenku mám prodlouženou od obvoďačky do 30.10. 😎

eva118
30. zář 2013

Ahoj, pokud je ti špatně, tak to vypadá fakt dobře. Jenom ti to po čas začne lézt na nervy 😀 . Mě to trápilo hodně dlouho, celé těhotenství jsem měla jako odtučňovací kůru. No kdyby jenom odtučňovací, tak by to i šlo, ale i svaly jsem ztratila, jak už tělo nemělo z čeho brát a byla jsem hrozně slabá. Kdy jdeš vlastně na ty krevní testy?
@pejejak

pejejak
30. zář 2013

@eva118 Dnes jsem 7.den po KETu, test mám dělat v sobotu 5.10. (ale jsem srab, nevím, zda to zvládnu ☹ ) a na krev půjdu každopádně v pondělí 7.10. Dnes břicho dobrý, ale od rána mi bylo na zvracení a pomohl až rohlík s hořčicí 😀 Odpoledne mě hodně bolel žaludek, ale při té dávce léků se ani nedivím. S utroušem beru 15 léků denně 😉

eva118
30. zář 2013

@pejejak Tobě řekli, že máš udělat test?

pejejak
30. zář 2013

@eva118 Jj, mám to napsané i ve zprávě. Test: 5.10. a dostala jsem hned 2, protože jsou to ty blbé, na které musíš načúrat. Já si minule načúrala stresem na ruku 😀