Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petulinkaaaaa
6. pro 2011

Včera jsem potkala @rychetkami v Gennetu 🙂

majcam
6. pro 2011

@rychetkami a jak si dopadla? Já jedu ke gyndr.a dostanu se sem až po obědě 😠 ,takže chci číst dobré zprávičky 😉
Dobré ráno všem... 🙂

rychetkami
6. pro 2011

@majcam
@zvalentova holky, moc dík za podporu! Dopado to dobře, jsou tam dvě🙂 Tak doufám, že se udrží a budou v pořádku, pořád tomu nemůžu uvěřit.

rychetkami
6. pro 2011

@petulinkaaaaa joo, uvědomuju si tě, seděli jste s manželem před sesternama...já jsem četla Respekt, na ten se vždycky do Gennetu těším, pomohl mi s nervozitou.
BYli jste na uzv před odběrem vajíček?

petulinkaaaaa
6. pro 2011

@rychetkami jojo přesně tak 😀 . Ve středu tam jedu ještě na jeden uzv a pak už nás čeká odběr, tak se těším až to budu mít za sebou.
Jinak velká gratulace 😉 !!!!!

zvalentova
6. pro 2011

@rychetkami to je báječné, moc moc ti to přeju 🙂

rychetkami
6. pro 2011

@zvalentova no ještě není nic jistý...co ty, zvládáš ještě pracovat?

zvalentova
6. pro 2011

@rychetkami no jasně, zrovna dneska tu jsem. Musím udělat výplaty, zavřít měsíc a hlavně zkontrolovat holky jestli jim všechno jde 😎

kaca32
6. pro 2011

@zvalentova Ahoj, děkuji moc za uklidnění, nepamatuješ si jakou kvalitu jsi měla ty? Jak to označují např. aa, ab, bb...

zvalentova
6. pro 2011

@kaca32 to nevím, u prvního bylo údajně A kvality a nechytlo se, teď nevím.

rychetkami
6. pro 2011

@zvalentova no právě mám dilema, jestli mám jít na rizikový, nebo ne...na jednu stranu je moje práce docela fičák...likviduju v pojišťovně škody, ale zase si neumím představit, jak jsem tak dlouho doma...

zvalentova
6. pro 2011

@rychetkami já jsem ráda že rizikáč mám, přestože jsem předtím byla zásadně proti a skoro jsem ženské odsuzovala pokud ho měli relativně bezdůvodně.
Samozřejmě mám výhodu, že mi nic není, mám báječného šéfa a práci si řídím podle svého.
Ale když si vezmu, že někdy se to sejde tak, že mám doktory každý den a musela bych se pořád někoho dovolovat....

anlek
6. pro 2011

@rychetkami U dvojčátek bych moc neváhala ... Nevíš, jestli ho fakt nebudeš potřebovat .... Navíc těsně před příchodem dětí si malinko vydechnout podle mě není na škodu. Pak se pár let nezastavíš.

majcam
6. pro 2011

@rychetkami hurá!!!!!!!!!!!!!

majcam
6. pro 2011

...tak jsem zpátky od gyndr.jsme zase napřed,tak doufám,že já(50kg s postelí) nebudu mít pěknýho otesánka 😲 ,a taky máme průkajdu...
@zvalentova jak si prosím přestala brát ten ultroš,já se samozřejmě zapomněla zeptat,jako radikálně ze dne na den,nebo nějak postupně?

petaloudi
6. pro 2011

Holky, já vás tady tak lehce pořád šmíruju... tak jsem vám chtěla sdělit, že mám strašnou radost, že se tady teď tak moc daří 😉
@zvalentova tý brďo, už půlka těhu za tebou.... pěkně to letí!!!

monivo
6. pro 2011

@maharall přesně jak říkáš, vyšetření probíhá stejně jako u vyšetření vejcovodů. Doktorovi jsem říkala, že mi dr. řekla, že to vyšetření je kvůli kontrole jizvy a on říkal, že je tak jako tak dobré vejcovody vyšetřit. A téměř to nebolelo asi kvůli tomu novému gelu, který se teď používá. Vyšetření probíhalo vnitřně a asi tu jizvu je možné takto zevnitř vidět, jinak by mě na to snad neposílali 😀 Celý den až do večera mě docela dost bolel podbřišek jako před silnou MS, ale druhý den už dobrý.
Tak držím palce, ať Ti to vyjde 🙂 My do toho jdeme až v lednu.

majcam
7. pro 2011

Dobré ráno 😉
@petaloudi ahoooooj skorosousedko 😉 ,vy taky pěkně rostete 😲
Holky ještě bych měla jednu otázku,příští týden mám jít na krev před screeningem,když půjdu v pondělí,tak budu 10+6,to by snad mělo být v poho,ale pak mám jít na ten UTZ a ten mi vychází na 13+1,tak jestli to není pozdě a mám se tedy přeobjednat? Nebo je to v pohodě?! 😉

adriadri
7. pro 2011

Ahoj holky. Mám smutné zprávy. Včera jsem večer měla velké bolesti břicha a pomalu se to začalo rozjíždět. Dnes ráno to přišlo v plné míře. 😢 K Brandejské jsem objednaná na 6.1. Dáme si asi pauzu. Mám poslední pokus, tak to nechci uspěchat. Nyní bych chtěla silnou stimulaci, abych měla co nejvíc vajíček. Tak uvidím, jak se s dr. domluvím (u prvního IVF jsem měla OHSS). Taky teď budu tu pauzu řešit i s imunologem, jaké léky užívat.
Všem, co jste těhu, moc držím palečky a nám čekatelkám pevné nervy. Jednou to vyjít musí. 😉

majcam
7. pro 2011

@adriadri jejda,je mi to moc líto,a tak to tu bylo dobře našlápnuté... 😕 ,pauza je určo dobrá,my jí teda měli rok,ale snad to stálo za to 😉

adriadri
7. pro 2011

@majcam
Našlápnuté nevím. Když se mi vajíčka druhý den tak trošku zastavila-byla té horší kvality. Pak to to jedno dohnalo. Nevím, proč to nevyšlo. Jsem si ale jistá, že jsem nic nezanedbala. Taky si vše pojistila u imunologa. Přesto to nevyšlo. Hold budu si muset ještě nějakou dobu počkat.
No taky si říkám, že 3 měsíce bude málo. Nechala bych si pauzu klidně déle. Uvidím, jak se dohodneme s dr. Měla jsi během toho roku nějakou léčbu? Nebo jsi to jen prostě nechala plavat. Jinak já měla od 1.IVF pauzu 5,5 roku.

majcam
7. pro 2011

@adriadri žádnou léčbu jsem neměla,my jsme měli imuno i genetiku na 1 s hvězdičkou,nic nenašli,tak jsme to chtěli nechat na přirozené cestě,do toho jsme se stěhovali,já nastupovala do jiné práce a stejně nic... 😕 ,no a pak jsme to teda po tom roce zkusili, nějak stále nechápu,že to zatím vyšlo 😉 S tím našlápnutím jsem to myslela jako všeobecně,že tady jela těhu vlna a ty sis nenasedla 😢 ,a máš v pořádku hormonální profil a brali ti krev na AMH?

rychetkami
7. pro 2011

@majcam já chci taky mít 50kilo i s postelí...🙂🙂

majcam
7. pro 2011

@rychetkami no neboj,už jsem přibrala,a vyrostl mi břuch a jsou mi jen jedny džíny,tím jak jsem asi hubená,tak je to na mě šíleně vidět,ale manža říká,že vypadám tak nějak dospěle 🙂 ,a co ty srdíčka? Ťukala?!

rychetkami
7. pro 2011

@adriadri ty jsi určitě nic nezanedbala, podle toho, co jsi psala.

rychetkami
7. pro 2011

@majcam jojo,doktorka mi popisovala, co tam vlastně mám vidět🙂 No mně vyrostly prsa...sice nejsem drobek, ale nejsem nijak extra vyvinutá, musela jsem si koupit novou podprsenku🙂

majcam
7. pro 2011

@rychetkami jj prsa mám taky nadulý,jak kdyby mi je opíchala vosa.. 🙂

adriadri
7. pro 2011

@majcam Genetiku, hormonální profil, laparoskopie, cytologie ok. Manžel taky vše ok-dokonce výborný sperimogram. Já mám akorát problém v imunologii. NK buňky, TN-alfa a nepříznivou kombinaci genu srážlivosti krve. Před IVF, jsem ale už měla všechny hodnoty v pořádku. Léčila jsem se Prednisonem. Během IVF jsem ještě docházela na injekce gamaglobulinu a taky jsem si celou dobu píchala Clexane do břicha. Až dnes už píchat nebudu. Co budu užívat nyní, se dozvím po novém roce. Jdu opět na kontrolu imunologie. Co je AMH nevím. Byla jsem ale na tolika odběrech krve, že se určitě nic nezanedbalo. Při odběru vajíček mi dokonce anesteziolog řekl, že už není kam moc píchat, jak mám žílu rozpíchanou. 😉

majcam
7. pro 2011

@adriadri AMH je hormon zodpovědný za vajíčka...nabíraj ho v Gennetu,mě právě letos před tim IVF zjistili jeho snížené hodnoty,a jeho výsledky jsou neměnné,klesají věkem...

adriadri
7. pro 2011

@majcam Nějaké 2 hormony mi nabírali taky v Gennetu. Výsledky dopadly dobře. Zda to bylo ono, nevím. Můžu se zeptat. 🙂