Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

rory_g
9. kvě 2012

@brantovka ahojky, no on mi nic neřekl, jen že jestli je vajíčko kvalitní, oplodní se i bez jehly, no a protože se neoplodnilo, tak si já myslím, že kvalitní není...ale určitě se na to zeptej, když to Tvojí švagrové řekli, tak to asi poznat jde. Jsem zvědavá, co Ti odpoví, pak to porovnáme, jestli řekne oběma to samé 😉 Já doufám, že druhý pokus budu reagovat ma stimulaci lépe a konečně se povede...
@absti ahojky, jj, Prednison je svinstvo, oslabuje to Tvojí imunitu, jsou to kortykoidy...nevím, máš nárok na 6x IUI za rok, ale má úspěšnost okolo 8%, nicméně otěhotnět s ním samozřejmě můžeš a jestli se na IVF ještě necítíš, klidně pro klid zkus zbývající IUI 😉 Možná Ti ale měla dr říct, jaký je rozdíl v braní Prednisonu při stimulaci na IVF a při IUI, mě nic nenapadá...

anlek
9. kvě 2012

@absti Sice jsem nemela problem s NK bunkami, ale i tak mi prednison davali. Nemela jsem vysetrenou imunitu, tak zrejme pro jistotu. Chodila jsem k dr. Vykysale. Take mi rekla, ze IUI nema smysl, ze se nepodari dobre nastimulovat a rovnou doporucila IVF. Nabidla mi, ze pokud chci IUI zkusit, tak klidne at jeste nejake zkusim, nebo at si dame pauzu a az usoudime, ze je spravny cas (hlavne po strance psychicke) na IVF, tak at prijdeme. Nechtela nas k nemu tlacit. Coz jsme ocenila, tak jsme zkusili jeste 2x nastimulovat na IUI, ani jednou se pak nekonalo, protoze se stimulace nepovedla (coz dr. prorokovala). Takze pak jsem chtela IVF, co mozna nejdriv, protoze to cekani uz bylo hrozne. Zpetne si rikam, ze skoda, ze jsem dr. neposlechla. Ale asi je to dobre, ze to bylo tak, jak bylo, aspon vim, ze jsme se do IVF nehnali bezhlave a take jsme se s myslenkou IVF smirili a snaseli jsme ten stres kolem dobre. Takze za svou zkusenost radim, udelat to tak, jak to citis. 😉

streghina
9. kvě 2012

@maybay Byla jsem v Kolíně, na internetu nemá reklamu, dostala jsem na ní kontakt od kolegyně i ona dělá kromě léčitelství i numerologii, myslím, že mě dokázala uklidnit a hlavně mi dala naději, asi jsem to po tak dlouhé době potřebovala, i když otázky od okolí, kdy budeme mít mimčo a jak jsme na tom poslouchám pořád, za poslední tři dny asi třikrát 😒 ale dala jsem si cíl, do Vánoc musím mít bříško 😉

brantovka
9. kvě 2012

@rory_g tak dnes mi to potvrdili, jdu tam ve stredu rano ....pak ti vse povim....jsem taky zvedava...

absti
10. kvě 2012

@anlek
No já jsem měla už 4 krát IUI ale zbytečně protože jsem k nim neměla ten Prednison. No manža chce spíš to IVF a já jako taky, protože nechci čekat další rok a půl.. i když samozřejmě vím, že IVF se podařit nemusí :-/ A vám IVF vyšlo?
Víč co je pro mě nejhorší??? smířit se jakoby s tím, že jdu na IVF...i když u ostatních mi to vůbec ale vůbec nevadí, ale u sebe si furt říkám jestli to není zbytečné...že přeci mám zvýšené jen ty NK buňky a to není nic hroznýho..

absti
10. kvě 2012

@rory_g
doktorka mi řekla, že Prednison před IUI bych musela brát 3 týdny před samostatným IUI.
A před IVF jen od prvního dne menstruace...

anlek
10. kvě 2012

@absti Nam pak vyslo prvni IVF a jeste jsem krasne reagovala na stimulaci, 150,150 a zbytek po 75 jednotkach, to ma leckdo pri minimalce. A z toho 14 vajicek. Jj, podobne jsem to mela take, ze jsem si rikala, jestli to IVF neni zbytecne ... Ale nebylo, bez nej by nebyl ten prvni a pak ani ten druhy, ktery se nam uz povedl doma. Pokud mate chut jeste zkusit IUI, tak si reknete, ze jedno, dve (nebo pocet, co vam prijde ok) a pak jdete na IVF ... Nebo jdete rovnou na IVF, to je podle me jen a jen na vasem rozhodnuti ... Ani dr. nebyla uplne striktni, ne?

absti
10. kvě 2012

@anlek
Moc děkuji za reakci. No dneska jsem nás objednala na konzultaci IVF. jdeme 21.6. to by jsme už mohli sepsat žádost o IVF a třeba v srpnu by jsme šli na věc 🙂

zdenkaturkova
10. kvě 2012

@absti Ahoj všichni. Píšu svoji zkušenost po 3 IUI jsem šla na IVF, ale na stimulaci jsem reagovala celkem špatně po maximálních dávkách jen 2 vajíčka. Pak jsem šla na laparoskopii a hysteroskopii a jenom mně profoukly. Po tom jsem zkusila 4 IUI a bylo úspěšně teď jsem 7+6.
Všem moc a moc držím palečky.

marryy
10. kvě 2012

@maybay ahojky,tak dnes jsem tam byla u pani ktera se zaobera bylinkami a ostatnimi vecmi.jsem spokojena koupila jsem si bylinky co mi pani doporocula a take mne prohlidla.vic to nebudu rozepisovat to by bylo strasne na dlouho a je to take hodne osobny.kdyby si chtela kontakt napisu.ja jsem jinak z chodova a na gyndu chodim do sustovky na chodove.tak to je dobry ta znama mela dr.prave ze sustovky.jinak ja uz jsem u lecitele byla u p.Hakla z Podebrad.ale kdyz to mam porovnat tak ta pani je fakt dobra oproti nemu.tak uvidime.

rory_g
10. kvě 2012

@brantovka tak jak jsi dopadla?

maybay
10. kvě 2012

@absti to trva tak dlouho? kdyz v cervnu podepisete tak se zacne az v srpnu?

maybay
10. kvě 2012

@absti jeste se te chci zeptat proc je IUI bez Prednisonu zbytecne? Tenhle lek vubec neznam na co je?

maybay
10. kvě 2012

@marryy ja jsem taky chodila sustovky do gyncentra k Benešovi, ale pak se prestehovali do Hloubetina tak jsem si nasla noveho dr. Pani lecitelka je z Prahy?

ahojkyy
10. kvě 2012

@maybay ahoj. Ide to na schvalenie do poistovne, tej to trva dlho, vacsinou tri tyzdne min. tak asi preto..

maybay
10. kvě 2012

@ahojkyy teda to jsem nevedela ☹

ahojkyy
10. kvě 2012

@maybay no asi ako ktora poistovna, vzp nam to schvalovala tri tyzdne pri nasom ivf. A az nasledne zacnes stimulovat, kratky - dlhy protokol atd. klasika. Ale stoji to za to, za cas aj namahu aj nervy 🙂

maybay
10. kvě 2012

@ahojkyy ja zatim jeste doufam, ze vyjde 2.IUI jsem 9DPO. VZP mam taky, ale pracuju tam tak bych to snad mohla popohnat 🙂

brantovka
10. kvě 2012

@rory_g jdu az pristi stredu rory.......

ahojkyy
11. kvě 2012

@maybay hm tak to ano, hlavne to spomen dr. aby s tym pocital, ze vysledok prijde skor a neplanuje to az o mesiac neskor, na istotu.
Ja ti drzim palce, sama na iui neverim. Bola som na jednom a to kvoli tomu, ze dr. chcel zistit, ako reagujem na stimulaciu. Potom som isla na ivf, ob mesiac. Zdalo sa mi lepsie ist na vyssiu percentualnu uspesnost ako skusat 5 - 10 x iui, no a mat nervy. Ono to nie je nic moc, povedzme si, tie stimulacie a potom casovanie pohlavneho styku, tahat tam partnera a tie nervy proste potom to cakanie. Takto sme isli a na stastie nam to vyslo na 1x 🙂 a malemu Tomikovi, aj ked je cez ivf teda, vobec nic nie je. Je uplne zdravy a zlosti aj za dve zdrave deti 😀 nase slniecko, to najkrajsie, co ma v zivote stretlo a s cim mi Gennet mohol pomoct 😵
Drzim palce! ahojkyy

maybay
11. kvě 2012

@ahojkyy ja prave nevim jestli zkouset jeste 3.IUI nebo jit rovnou do IVF. Jeste mi nedelali pruchodnost tak nevim jestli zkusit pruchodnost a 3.IUI nebo ne. Jeste se domluvim s dr. ale ta Jarosova mi asi moc nepomuze s rozhodnutim, rekne mi, ze to necha na nas. Ja si vubec nepripoustim, ze by mimi pres IVF bylo jine, beru to uplne jako by bylo prirozene. Je super, ze vam to vyslo napoprve. Jaky jste meli "problem" vy? Ja mam nizky AMH ale na stimulaci pred IUI jsem reagovala dobre, brala jsem tamoxiven a poprve mi narostl jeden folik a ted podruhe dva tak snad bych reagovala dobre i pred IVF

ahojkyy
11. kvě 2012

@maybay no ta nepriechodnost ivf neovplyvni, ale to vies. My sme ju mali pred ivf urobenu, vlastne vramci vysetreni. Mamka s tym mala problem, tak to dr. danek skontroloval. A hlavne - preco na tebe skusaju iui, ked nie je istota, ze to je priechodne? Nie su to zbytocne stresy potom? Ja viem, robi sa to bezne, lebo poistovna to preplaca. ALe predsa len to ma svoje naroky na tvoju psychiku. AK chces v iui pokracovat preverila by som si tu priechodnost, nech to nerobite pripadne zbytocne.
Nemali sme zistenu pricinu, vsetko bolo ok, len sa nedarilo. A ani sa nedari, uz dalsi rok sa snazime o dalsie mimi, asi to zase skonci na ivf. Ale u nas je to asi stresom a vytazenostou, no.. neviem. Hlavne, ze je mozne, ze to vyjde 😉

maybay
11. kvě 2012

@ahojkyy ja vim, ze kdyz to nam nepruchodne, ze jsem byla na IUI zbytecne, ale to ta Jaroska blazniva. Rekla, ze zkusime jedno IUI a kdyz nevyjde pujdu na pruchodnost, ale pak o tom nemluvila a kdyz jsem se chtela objednat meli plno tak me nevzali a kdyz uz jsem stimulovala tak jsem sla na 2.IUI. Ke komu jste chodili vy? Kdy planujete IVF?

rory_g
11. kvě 2012

@brantovka já myslela tuhle 😀

absti
11. kvě 2012

@maybay
IUI bez Prednisonu je zbytečné jen u mě. Mám zvýšenou imunitu, takže se tělo brání otěhotnění. Lék Prednison by mi imunitu snížil a tím bych měla možnost otěhotnět jak doma, tak při IUI tak při IVF.
- já už ale nechci čekat a ani nechci ten Prednison do sebe cpát nějak dlouho, proto jsme se rozhodli, že na 99% podstoupíme v srpnu IVF.
Už jsme objednaní na konzultaci. Jdeme 21.6. a doufám, že by jsme již sepsali žádost o IVF. Pak jedeme začátkem července na 14 dní k moři a pak bych si měla dojít na ultrazvuk a vyzvednout léky. No a pak až přijde mrcha, tak by se začlo...

maybay
11. kvě 2012

@absti aha, diky za vysvetleni. Me imunologii vubec nedelali ☹ Tebe ji delali ve vstupnim vysetreni? To se mate, ze jedete k mori, ja bych taky jela, ale musime setrit kdybysme sli na IVF.

absti
11. kvě 2012

@maybay
No my máme za sebou snad všechny vyšětření: 4D ultrazvuk dělohy, Hycosy, genetiku, spermiogram, imunologii.
No já jsem byla na 4 IUI a úpně zbytečně, protože mi tu imunologii udělali až potom.. ☹ kdybych to věděla dřív tak už bych měla za sebou IUI s Prednisonem nebo třeba i IVF.

K moři se těším hrozně moooc. Za dva měsíce touhle doborou už budeme válet šunky na pláži.

maybay
11. kvě 2012

@absti a kam jedete? Ty mas Vykysalou? Ja nevim proc nejdriv neudelaji vsechna vysetreni a pak IUI. Docela me ten jejich pristup stve, nekdy si tam pripadam jak na bezicim pase. My mame za sebou genetiku - cekame na vysledky, spermiogramy taky, O tom 4D utz taky mluvila ale zatim mi ho nedelala. Nevim jestli treba podle vysledku imunologii nepotrebujeme ale moc tomu neverim.

absti
11. kvě 2012

@maybay
Jedeme do Itálie k San Marínu. A už se těším 🙂))
Jo jo chodím k Vykysalé. Nám ta vyšetření na sebe moc nenavazovala, ale výsledky se sešli v jednom týdnu. Výsledky z genetiky jsme měli až po 5 týdnech a výsledky z imunologie jsme měli asi za 14 dní.
Tvé doktorce řekni, že jste se " bavili" o tom 4D ultrazvuku dělohy a i o té pruchodnosti vejcovodu. Normálně bych jí řekla, že to chceš podstoupit....

ahojkyy
11. kvě 2012

@maybay ahoj. Chodili sme k dr. Danekovi a bola som spokojna. Ked sa rozhodneme ist do ivf, tak po polroku dalsieho snazenia zacnem uz zase saliet 😀 tak asi zajdeme 😉 tak by som sla rovno k nemu.
Co sa tyka tych vysetreni, mate toho dost, trebars mne povedal dr., ze imunologia a genetika sa robi spravidla az po prvom nevydarenom ivf, su to vraj pre poistovnu nakladne vysetrenia. Mozno to zavisi aj od vstupnej anamnezy, komu co urobia. My sme mali hysteroskopiu, hormonalny profil, spermigram, myslim, ze vsetko.
Hlavne, ze su ochotni pomoct a myslim, verim, ze su naj 🙂