Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
21. lis 2012

@inza jj, my jsme pohlaví řekli, ale jméno jsme jim neřikali 😉 , aby měli taky překvápko 😵
manža vybírá kočár, jooooo, tak to je pecka....já bych ho nepověřila, páč jsem dost vybíravá a on tomu lautr nerozumí, my máme celej tmavě modrej, hodil by se i pro holčičku 😵 😵 ...já jinej než do tmavěmodra asi neeeee 😀 😀 (max. taková ta riflová melange 😀 )

@betox no my rosteme, ale teď jsme zhubli 0,5kg při tom průjmu a zvracení - už to ale dohání, Dr. ho vážila v pondělí na kontrole a měl 9,84kg 🙂 , už děláme pápá, pacipaci, mele pusou furt táta táta, máma jenom když má problém 😅 , pak bába....no a jakmile jíme, tak přifrčí pod stůl a dožaduje se héééé, dej te mi taky 😀 😅 , jako pes 😀

inza
21. lis 2012

@mandre: tak manza taky tomu nerozumi, ale vse si nasel na netu a na disk.forech.nakonec mu z toho vysel nejlepe maxi cosi mura.takze budou ty.cerveny_vinovej asi proto ze je ve vyprodeji a je tudiz o cc 7 tis. levnejsi.takze jsem vse nechala na nem a nestaram se o to...

monnn
21. lis 2012

@mandre @inza jo holky ale musím vám říct,že v RF je to opravdu moc hezké a hodně asi dají na soukromí co?jsem tam byla skoro sama 😕 a to na snídani bylo už dlouho a do oběda daleko!!! 😀

betox
22. lis 2012

@mandre Týjo, to už je chlapák. Jéé, ten je šikovnej 😉 Máte o zábavu postaráno 😀

inza
22. lis 2012

@monnn: jj je to tam v tomto ohledu fajn....My kdyz tam vzdy byli v jakoukoliv dobu tak tam taky skoro nikdo nebyl nebo jenom par lidi a klid

majcam
23. lis 2012

@inza jéééé ten se mi moc líbil,schvaluju,uvažovala jsem nad ním dlouho,měli na něj akci v Babyparku na Čerňáku 😉

inza
23. lis 2012

@majcam: no manza ho koupil pres aukro...uplne novej, jeste v krabicich a navic k nemu dve plastenky..jedna na korbicku a druha na sporatcek, taska...vse orig. maxi "kozy" jak to manza prekrtil 😀. Jo a jenu autosedacku s isofixem mame od zname..a druha bude cybex.....manza se do toho nejak vrhnul a hleda o tom vsechny info plus testy ADAC...atd...proste vybira to nej jak kvuli bezpecnosti tak i za rozumnou cenu...resp hleda na to akce....takze ja tyto veci uplne vypustila....jo jinak UZ dopad dobre...Ufon ma vsechnoo co ma mit....jenom si hral s dr na schovavanou... a nechtel ukazat hlavicku.... 😀

inza
23. lis 2012

dotaz co jste si braly kdyz Vas bolelo v krku ze neslo ani polykat?

anlek
23. lis 2012

@inza Skoč k dr. Nějak tahle těhotná jsem vyfásla Bioparox. Sice je volně prodejný, ale nechtěla jsem ho užívat bez dr. Udělala mi CRP a i výtěr, pokud by to bylo na celková ATB, tak aby se hned napoprvé strefila.

A na UTZ jste se koukli mezi nožky?

inza
23. lis 2012

@anlek: no my by jsme i koukli, ale Ufon nejak nechtel ukazat...asi bude stydlin 😀 😀

anlek
23. lis 2012

@mandre 9,84 po blici viroze uuuaaaauuuu, dneska v poradne, ve skoro 14m Simon ma 8,3 kg a to jsem ho poslednich 6 tydnu cpala, aby pribral, mam problem s autosedackou. 😀

mandre
23. lis 2012

@anlek no my taky řešíme, jakou autosedačku, páč za chvíli nám ta 1. do 13kg bude malá na výšku (v půlce října jsme měřili u Dr. naposled a to měl 74cm), ale zase ještě nesedíme, teda neposazuje se zatím ve volném prostoru, chtěla jsem 9-18kg asi Römera s isofixem, tak doufám, že se brzo posadí sám 😕 ...+ nevim co do druhýho auta, se mi nechce ta sedačka furt přenášet, jestli 9-36kg Britax Evolva, no nevim...je to palba 2 autosedačky.
No před tim blitim, si myslim, že měl jistojistě přes 10kg 😅
Na tu Cybex jsem taky koukala, co píše @inza , ale ta je s pultíkem, to mi nějak nebere, mladej totiž protestuje i při normálnim zapínání v kočárku. Pak ještě připadají v úvahu autosedačky Maxi Cosi, ještě jsem mladýho do žádný neposadila, musíme zkusit někde...např. v Malvíku...tam bude asi i výběr.
Nevíte ještě nějaký krám v Praze, kde by se dali otestovat tyhle autosedajdy, u nás tady toho maj na krámě 5,5. 🙄

@inza kloktat slanou vodu 😉 😉

anlek
23. lis 2012

@mandre K babicce do auta jsme vzali Cybex pallas fix. Je to ta dvojkategorie 9-36 kg. Aby se nemuseli brat dve autosedacky, vnoucat je vice a kupovat dve autosedacky se nam nechtelo. Robin je z pultiku nadseny. Zkus to v obchode, treba pultik bude lepsi nez pasy. Ja to zkousela v CB. Jen bacha nejaka Kiddy s pultikem vubec Robinovi nesedela, kdezto Pallas jo, urcite je potreba ji zkusit. Ja mela na Robina vybranou v kategorii 9-18kg od maxi cosi, ale sedel v nitak divne, ze jsme nakonec brali romerku. 😀

mandre
23. lis 2012

@anlek jj, budu to muset začít s Kristiánkem zkoušet, po neděli pojedeme do Prahy...
Hele s těma kilama, to máme taky 14,5 měsíční sestřenku Vendulku a ta má 8,5 a museli koupit sedačku 0-18kg 😅 😲 ...protože je taky žížalka 🙂
Co máte za židličku? Já koupim asi tu IKEA antilop 😎 , jsou na ní dobrý ohlasy, je za málo peněz a potřebuju něco stabilnějšího, a mě se ty velký plastový monstra nelíbí, stejně to bude jen na jídlo 🙄 . Máme ještě dřevěnou po mně, co se dá dát na ležato se stolkem, tak tu budem užívat jako stolek na malování atd.

anlek
23. lis 2012

@mandre Ja mam potvrzene od pani, co ma obchod kvalitniautosedacky.cz , kdyz prelezou aspon 8 kg, tak uz muze do kategorie 9-18 kg (ale ne 9-36 kg ty byvaji sirsi). Takze Simon jezdi od pondelka v romerce.

S zidlickou si myslim to same. IKEA ted a kdyz uz chce lezt ke stolu sam, tak mit rostouci zidli.

inza
23. lis 2012

@mandre:hele manza se byl koukat na kocarky a sedacky aaa kocarky v kobylisich.web aaakocarky.cz.pry tam byli strasne ochotny a maj velky vyber

majcam
24. lis 2012

@inza jj AAA kočárky doporučuju!!

mandre
28. lis 2012

@inza tak byli jsme se tam podívat, sedačky tam výběr moc neměli - ty 9-18kg, spíš ty, co nechcem 😀 ...ale docela výběr měli v Babyparku na ČM - Römer a Maxi Cosi, jedinou co jsem nemohla vyzkoušet je ta Römer Trifix nejnovější jejich sedačka a Britax Evolva 9-36kg...ty zrovna neměli 😖

@anlek Tak ta Cybex se manžovi nelíbí - pultík 😎 , jak jsem říkala 😕 ...židlička z IKEI už je doma - modrá (už jí zase nemaj, asi jde na dračku, byly tam v poslední 3) 😀 😀 Kristiánkovi se v Ikee moc líbilo, pořád seděl v kočáru a koukal kolem sebe, nahoru 😀 😀 asi bude bytový návrhář ( po mně 😅 😀 😀 )

alyssa.anna
29. lis 2012

Ahoj holky. Mám takový dotaz. Jsem objedaná na genetický UTZ a nevím, jestli se tam dělá přes břišní stěnu, nebo vaginální? Abych věděla, jestli mám s sebou tahnout rodinu či ne....Děkuju moc za odpověď

trefulka
2. pro 2012

Ahoj - jak přesně probíhá OPU? Díky za info 🙂

adelinkkaa
4. pro 2012

@trefulka Příjdeš do Gennetu.Dají tě na pokoj,pak příjde anestezioložka se zeptat na pár věcí.Pak pujdeš po svych na sál,tam si lehneš dají Ti narkozu a spíš🙂ja se probudila až za dvě hodky ale vetšinou jsou holky už za půl hodku vzhuru.Dostala jsem kapačku proti bolesti a za 3hod od zakroku jsem šla domů.pak mě teda večer a druhy den bolelo břicho ale dalo se to🙂Jinak ja chodím na Archu takže tak to tam dělají🙂držím pěsti

trefulka
4. pro 2012

@adelinkkaa Díky za info 🙂 Pamatuje se, jak jsi kvůli tomu OPU sháněla noční košili - taky jsem ji kupovala minulý týden 😀 Ještě mi chybí přezutí - doma chodím jen v teplých fuseklích :D

alyssa.anna
7. pro 2012

Holky, měla bych dotaz, nějak jsem nepochopila to placení. Jsem objednaná na UTZ, mám za sebou odběry. Jestli to teda chápu dobře, tak ltrazvuk bez generický konzuktace stojí 1200,- a ultrazvuk s genetickou konzultací stojí 1300,-? A samotná konzultace bez ultrazvuku 1300,-? Nějak se v tom ztrácim ☹

inza
7. pro 2012

@alyssa.anna: Ahoj...no me dr napsala gen. konzultaci kvuli veku a to je pak na pojistovnu i s UZ. Protoze te na to posle genetik. Teda tak to mela alespon ja. Platila jsem akorat 30 korun poplatek za gen. konzultaci

alyssa.anna
7. pro 2012

@inza Tak já jsem teprv v 11tt, takže UZ si musim gradit sama, prej v 1. trim. to pojišťovna nehradí a mě tam dr. nutí jít, tak mě zajímalo, jestli budu platit 1200,- za UZ + třeba ještě 1300.- za konzultaci, jestli mi jí dr. napíše - 4 dny před Vánocema docela finanční rána

mandre
7. pro 2012

@alyssa.anna dá se to uhradit přes pojišťovnu, některé přispívají na genetický screening v 1.trimestru....já mám ČPZP 205 a ta dávala 1500,-...každý rok se to ale mění. A bývá to dohromady testy z krve + UZ. Samostatně to nemá vypovídající schopnost.

inza
8. pro 2012

@alyssa.anna: ja to s genetikou mela v prvnim trimestru.ten prvni UZ.vse bylo na pojistovnu.optej se na to sve dr.

alyssa.anna
8. pro 2012

@inza Tak ta mi právě říkala, že si mám připravit minimálně 1200,-

majcam
8. pro 2012

@alyssa.anna no a ty jsi otěhotněla pomocí CARu?! Jestli ne,tak si to asi platíš,je to screening v 1,timestru jestli se nepletu?! 😉

alyssa.anna
8. pro 2012

@majcam NN, bylo to hezky po starum tak proto to asi musím hradit sama. Je to NT screening co je zdarma + ten UTZ co musím hradit