Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
31. bře 2014

@darkwitch na začátku to bylo fakt hrozný, než si člověk zajede nějaké postupy a rituály, teď už je to dobrý. Kristiánek už je zase o trochu samostatnější a začíná si konečně hrát SÁM 😎 ....to jako bylo děsný, když jsem kojila a on po mně lezl anebo něco furt chtěl, teď občas taky, ale většinou si jezdí s autama a tak. Jediný, co teda nedávám je, že jsem nevyspalá, Adrianek se 3x za noc kojí a to jsem ráno fakt gumová 🙄 ...v 5 měsících už Kristián spal celou noc, ale byl na UM...a jak budu tohle dítě odstavovat od prsa, to nevím, totální závislák 😔

inza_ivd
1. dub 2014

@mandre: ten nas byl taky zavislak, ale v deseti mesicich se odstavil sam. Zacal u toho delat blbosti, pak se nam kojeni protahlo vice jak na hodinu. Pak ho to prestalo i bavit a presli jsme na flasku

mandre
1. dub 2014

@inza_ivd no Adrianek dělá blbosti už teď, kope do mě, štípe mě, přitahuje, odtahuje se a kouká, kde co lítá....já ani nepoznám, jestli má dost, nebo blbne 😀 ....zkoušela jsem mu dát flašku a to se mu nelíbilo, HA mlíko šlo okamžitě ven 😝

tabedla
2. dub 2014

@berusinka1 Ahoj tak jak bylo u Dr.Vykysalé? U nás nemastně neslaně,jelikož jsem neměla všechna vyšetření.Tak nám ani nemohla nic říci,Poslala nás na horm. profyl ,4D UZ a na spermio,a 10D UZ na ovulaci a konzultace. 🙂

berusinka1
3. dub 2014

@tabedla Ahoj, já se tam teprve chystám 15.4., vyšetření taky nemám prakticky žádná, protože moje dr. řekla, že je zbytečné je dělat, když mě tam posílá. A jak na tebe působila. A za jak dlouho máš další konzultaci, abych měla nějakou představu?

tabedla
3. dub 2014

@berusinka1 Ahoj.Noo....Nemastne,neslane.Vzhledem k tomu,ze jsme nemeli nektera vysetreni,tak i zatim nebylo co resit.Jelikoz mi je gyndar odmytl udelat,jelikoz pry at si udelaji svoje a cerstve.Nu nevim,mt je tak uz se asi hybu,ale stejne muz ma ted 14dni zkouskove tak bude 22.4. Spermio a pak az po s 10dc UZ na foliky a konzultace co a jak..uz ten 10dc.
Me udelali 4D UZ a horm. Profyl,ktery se dela 4-5Dc.Ja byla 4dc tak byli ak hodni a udelali vse hned.
Dr.Vykysala je fajn,sice e takova nemluvna,moc jse se nedozvedeli.Ale bez vysedku,ani nebylo co povidat asi nu.Ale zase je videt,ze remysli co ti tak asi muze byt a a dava to dohromady.Ja treba mela vsechny zpravy z operaci a tak s sebou no je jasne,ze to nemoha vsechno procist najednou a koukne se do toho postupne. 🙂
Ma mou plnou duveru,ze od ni budeme mit krasne miminko.Muzi to pry uplne stacilo a bylo to vpohode 🙂 a prs bych se chtela moc vykecavat. 🙂 🙂 ,ze od toho tam Dr. neni,ze si mam vse precist na netu a nasat si na papirek na co se chci zeptat a ona Ti pak na to odpovi.Na konci setkani se me ptala jestlibse chceme na neco zeptat.A tez si myslim,ze nebylo zatim co hodnotit a na co se ptat bez vysledku. Nuuu...Pri dalsi konzultaci s vysledkama se pak bude hovorit vic. 🙂 Vubec se toho neboj pani Dr. Vykysala je moc hoda. 🙂 Ale na prvni pocit zvlastni pak uz ok. 🙂

tabedla
3. dub 2014

@berusinka1 nu dalsi konzultaci kvuli spermiu zrejme az pristi cyklus 10dc cili asi tak 2.5.,3.5. Protoze ma muz 14dni to zkouskove,jinak by mohl na spermio treba druhy den a 10dc ja na UZ,nu ale stejne jedny krevni testy by se stihnout nestihly tak asi stejne pristi cyklus. 🙂
No doufam,ze tam nekdo bude kdyz jsou ty svatky. 😕
Nevadi cekala jsem to 🙂 Ono pokud nemas horm.pofyl a spermio a 4DUZ tak to mozna rychlejsi ni nebyva.🙂 Ale ja mivam tak 11-13dc ovu tak mi asi udelaji rovnou inseminaci.🙂

berusinka1
6. dub 2014

@tabedla Děkuju za úplně vyčerpávající informace. Jsem tedy zvědavá, jak dopadnu já, ale pak dám vědět. Snad bude taky docela v pohodě, docela mám z toho obavy.

tabedla
12. dub 2014

@berusinka1 neboj bude ok.Jen nemastna neslana,ale objektivni a odborna.A o to tu vlastne jde,aby jsme co ejdriv odesli z miminkem v brisku a netravily tam miliony let. 🙂 Vit.
Takze ikdyz s s tebou ocividne nebude moc povidat takje jinak supr. 🙂 Holky na emimino si ji pochvaluji ikdyz moc nemluvi.Nukdyz bych to prevedla zhodnotila z druhe strany n me tak pusobim uplne stejne. 🙂 Takze coo vit. 🙂 Napis.Taky se nkdy muzeme sejit na kficko nekde poblyz Gennetu.Nu v Gennetu kavarnicku jako v Pronatalu nemaji neva maji automat,ale treba nekde na Letne bude kavarnicka ci tak .🙂 🙂

berusinka1
13. dub 2014

@tabedla To není špatnej nápad s tím kafíčkem, určitě se nějak domluvíme 🙂 V úterý dám vědět....

berusinka1
15. dub 2014

@tabedla Ahoj, tak jsem se dneska vrátila z gennetu, Dr. byla příjemná, což jsem nečekala, náplanovala různá vyšetření a pravděpodobně další konzultace bude taky 2.5. 🙂 , tak jsem zvědavá, co z těch výsledků vyplyne (do té doby budopu už všechny kromě něčeho z genetiky) a co nám pak řekne....

tabedla
16. dub 2014

Nu to mi rekni..No u nas byla tez prijemna,akorat se nijak moc neusmala a jn mi na papirek nadiktovala co oplnit za vysetreni,odvedla k sestricce a hotovo.Jinac nic nam nepovedela o zpusobech lecby a tak.Jinac muzu se zeptat na prubjeh. 🙂

tabedla
16. dub 2014

@berusinka1 my jdeme v utery 22.4. Na 15h. 🙂 NaSP. 🙂

berusinka1
17. dub 2014

@tabedla No od nás vyzjistila rodinnou anamnézu, pak zkoumala co už máme a pak nám naplánovala ještě všechna potřebná vyšetření, s tím, že nám vysvětlila, proč je chce, proč jsou důležita, takže celý příští týden mám já i manžel naplánovaná vyšetření, s tím, že 2.5. by měla mít již většinu výsledků tak se pak podle nich domluvíme co a jak.

majcam
17. dub 2014

@inza_ivd ahoooooj 🙂 ty v....koukám že Vítek má už rok??????? 😕
@mandre jak je dvojmatko?!
@betox co Jůlinka??
@darkwitch jak se sžíváš s princezničkou?? 🙂

inza_ivd
17. dub 2014

@majcam:jj měl v pátek. Nějak strašně rychle to uteklo. tak nějak asi začínáme premejslet o sourozenci pro něj. Co vy, jak se vede?

mandre
17. dub 2014

@majcam no už lépe, Adriankovi bude půl roku, válí sudy, komunikuje, hraje si s hračkama, Kristiánek mu všechny hračky bere 😀 a říká mu Agdyánek 😀 Včera říkal manžovi: " Já mám dva klučíčky Agdyánka a tátu a maminku. 😀 "...No je to náročný, ale zlepšuje se to, jak je Kristiánek samostatnější. 😉 ...vůbec nechápu, jak má někdo 3 takhle po sobě, jsem dost unavená teda, hlavně z toho nočního vstávání/kojení a ráno po 6. už Kristiánek hopsá v postýlce a budí všechny. Ještě potřebujeme doladit ty plíny, který jedeme dvojmo 😀 ...teda jenom na spaní. ale Adriánek je strašně hodňoučkej, hlavně pozoruje 😀 Sleduje K., co dělá, jak ječí a všechno šrotuje, Kristián ase napodobuje jeho, jak válí sudy a štrachá v plínách 😀 ...no je to sranda...ale nemít manžela, tak bych padla za vlast....ještě teď začínáme stavět barák 😝, takže je toho jak buchet.

darkwitch
18. dub 2014

@majcam mala je zlaticko tak se zzivame dobre 🙂 jsem z ni vazne nadsena 🙂 akorat manzel me desi ze chce hned druhatko a pta se male jestli chce bratricka nebo sestricku 😀
@inza_ivd ty jo to tak leti 🙂
@mandre a za chvili ti budou ostatní zavidet ze si spolu vyhraji a zabavi se 😉

heliik
20. dub 2014

Zdravím ženy omlouvam se ze vám sem lezu. A možná se taky blbe ptám.. Ale dr. Mi napsala zadanku do Gennetu kvůli rozstepovym vadam, sestřenice dítě se s tím narodilo, a me by zajímalo jestli nevíte jestli mi budou dělat i utz, nebo jestli si budem jen povídat... A popřípadě zda budu něco platit když mám zadanku..

heliik
20. dub 2014

Děkuji vám za rady..

majcam
22. dub 2014

@inza_ivd sourozenečka jo?? Zkoušíte přirozeně nebo máte zálusk na nějakou metodu?? 😉
@mandre právě mě to napadlo,že ještě do všeho si říkala,že budete stavět,no holka ani si tu hoňku neumim představit,přijde mi,že lítám já u N. 😕 ,a a jak jste to vyřešili s kočárkem??
@darkwitch je to zážitek,viď?! Počkej jak to uteče a za chvíli ti řekne Máma 😵

mandre
22. dub 2014

@majcam kočárek jsme přikoupili ještě jeden podvozek a vrchní sportovní nástavbu v jiné barvě, hlubokou korbičku a autosedačku používám po Kristiánkovi, všechno to na sebe pasuje....to je teď sestava, jak vidíš v albu - 2 podvozky, + korbička a sportovní nástavba 😀 ....když jdu s nima sama na písek, nebo někam na hřiště, tak jedeme autem a Kristiánek to dojde po svých....a teď máme i přikoupený skateboard ke kočárku. _je pravda, že do trolejbusu jsem si ještě s nima sama netroufla 😲 . Radši autem. Ale ta výprava je teda hustá 😀 ....no a do města bych nešla, když nemůžu Kristiánka přidělat ke kočárku 😀, by mi hrabal v regálech a jho oblíbená sranda je lítat a schovávat se mezi regálama, ještě nechápe co to je ztratit se 😀

Ani si to nepředstavuj, ale lepší se to 😝 No švagrová za 1,5 měsíce rodí 2. dítě a mají o 4 měsíce starší holčičku, než je Kristiánek, no když to vidím, tak jsem ráda, že Adriánkovi je už půl roku 😅 ...

inza_ivd
23. dub 2014

@darkwitch:jo uteklo to strašně moc rychle. Nedávno to jenom leželo a ted tu chodí podle nábytku a nezavre pusu. Jediné co mu zůstalo je ta jeho nespavost...
@majcam:no zkousime, ale asi zase budeme muset někam zajít, aby nám vyrobili něco podobného co máme už doma 😀 😉

darkwitch
23. dub 2014

@majcam je to neskutečné 🙂
@inza_ivd držím palce at na druhátko nemusíte čekat tak dlouho a přijde k vám rychle a bez komplikací 🙂

to je stejně fajn jak je tahle diskuze nakonec plodná 😀

inza_ivd
24. dub 2014

@darkwitch: no to doufáme, ale zatím to moc nevypadá...

betox
24. dub 2014

@majcam Ahojky, Julinka je skvělá, konečně začala usínat už kolem 21h a budí se jen 3-4x v noci, což je lahoda. Jinak vesele lítá jako drak, všechno opakuje, takže je to takový komentátor a je hodně tvrdohlavá, když si něco umane, musí to mít 😉 Naštěstí odrostla i těm alergiím a začala konečně přibírat. Teď jsme pokořili konečně hranici 8,5 kg 😀
Co Ty? Co Natálka?
Jinak zdravím všechny známé tváře 😉

inza_ivd
24. dub 2014

@betox: to spaní znám... Máme to podobně a přes den spime dohromady max hodinu...

majcam
25. dub 2014

@inza_ivd
@betox to ani nevim holky,že máte problémy se spánkem?? N. teda musí spát už v 19hod no a vstávačka je teda kolem šestý a přes den spí tak 2hodiny,v noci se teda taky probouzí,ale stačí jí najít usínáčka a hned spí, nevim proč mají ty děti tak zpřetrhaný to spaní,asi moc zážitků 😉 ,

mandre
25. dub 2014

U nás: Kristiánek spí od 20 do 6.30h v kuse a po obědě 2-3,5 hodiny
Adriánek spí od 20 do 6.30 (budí ho Kristiánek) a kojíme 2x v půlnoci a zhruba kolem 3. A ráno si dáchne ještě hodinku po 8., pak ho dávám spát po obědním kojení a to spí tak 3 hodiny, a někdy si dá ještě kolem pátý hoďku, ale spát ho nedávám, jenom když náhodou usne v kočáru nebo doma v tomu Kristiánovým hukotu.
A zaplať pán bůh, jinak by mi asi kleplo 😝

inza_ivd
25. dub 2014

@mandre: jezisi jak ja ti zavadim spave deti. Dneska ta nase "obluda" 🙂 nespala od ctvrt na 12 do pul osme. Byl to docela masakr... 😝