Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
8. črc 2009

to je supeeeer 😵 😵

lenkakubickova
8. črc 2009

Milu: zajímavý odkaz 🙂 ...teď v tommám hokej...ty jsi na nemocenský? 😕 😅

miluse
8. črc 2009

Leni, jj, si užívám klídku domova 🙂

lenkakubickova
8. črc 2009

Milu: tak to je paráda! A na jak dlouho máš neschopenku? To asi pak záleží na situaci,viď? A dali ti jí v Gennetu? A máš nějaké vycházky? ...to je otázek co? 😀 😀 😀

monivo
8. črc 2009

Ahoj holky,

tak jsem zpátky od praktický, už mám výsledky předoperačního. Poradila jsem se se sestrou s tím pícháním, říkala klidně do stehna. Ďobanec se mi pěkně vybarvil, mám tam pěknou modřinu 😅 Ale sestra říkala, že se to občas dělá, nic na umření 😉 Zkusím to zítra do stehna a pokud to nepůjde, možná řeknu manžovi. On mi to sám navrhnul, ale zatím to beru jako krajní řešení.

Milu, to je krása, 4 mrazáčky je super. Já z tohodle mám strach, máme špatný spg, tak se bojím, aby nám vůbec do ET po PK něco zbylo. Nevím, jestli špatný spg má na tohle taky vliv, i přesto, že bude ICSI.

Anlek, taky pěkné číslo, jen tak dál, držím pěsti 🙂

Leni, tak ještě ty ať jsme komplet 🙂

miluse
8. črc 2009

Leni, jj vystavili mi ji v genetu v den OPU a prozatím ji mám do potvrzení těhu pak se uvidí co dál, jestli se bude prodlužovat nebo ne a vycházky mám, od 8 - 10 a od 14 -18 na neomezený jsem se nechtěla ptát. 😅

lenkakubickova
8. črc 2009

Moni: super,že máš další pigáro uza sebou!! 😉 🙂 To zvládneš,neboj 🙂 Toto letí, za chviličku jdeš na OPU 😵 😵 Taky už se nemůžu dočkat,až budu všechno prožívat i já s vámi 🙂

Milu: tak to je docela v pohodě,když ty odpolední jsou tak dlouhý 🙂 A co kdyby jsi někam chtěla na víkend? Já totiž přemýšlím,jestli pak jít marodit,nebo ne...

miluse
8. črc 2009

Leni, jo tak to nevím....

Mon, tak to je paráda, to zvládneš levou zadní 😉

anlek
8. črc 2009

Moni, co jsem tak cetla od holek, co to pichaji, tak modriny byvaji caste. ☹ Ale to se da prezit. Dulezite je, ze to zabrani potizim. 😉 Jsi silna zenska, tak si to miminko zaslouzis. Jak mate spatny spermiogram? ISCI se da vyresit hodne problemu.

Neschopenku nemam, mozna si ji necham vystavit, kdybych byla tehu. Ale nevim, jestli mi ty vychazky za to stoji. ☹

lenkakubickova
8. črc 2009

Moni: neboooj, určitě vám něco do ET zbyde, bude miminek, že budeš koukat 😉 🙂

Milu: já se na ty víkendy dyžtak zeptám a podle toho se rozhodnu, pokud mi fakt nebude zle a nebudu "muset" marodit 🙂

monivo
8. črc 2009

Ty vycházky či víkendy by mě taky zajímali, manžovo rodiče mají u Jičína barák se zahradou, takže bych tam mohla i pár dní po ET trávit, uvidím.

Anlek, množství 12mil, ale špatná kvalita, máme jich 99% patologických, nevim na kolik tomu rozumíš, ale motilita kvality a+b máme 0%, to jsou ty kvalitní, oplodnění schopných a pak má tedy jen ty c+d, tzn. ty poškozené, s dvojitým ocáskem apod.

lenkakubickova
8. črc 2009

Moni: jak už jsme si kdysi psali, manža to měl taky tak a po 3 měsících polykání Zinku,Selenu a vitamínu E,měl spermio perfektní! Prý se vyvíjejí spermijky každé 3 měsíce a u nás to zabralo...třeba budete v den OPU překvapení a spermijky se zlepší 🙂 Ale i tak,ještě, že ICSI existuje a mimina budou i tak 😉 😵 😵

Právě, že já strašně ráda jezdím ke tchýni a do stejného místa i za holkama,co mají miminka,nebo je čekají a tam bych si užívala víkendy nebo některé týdny,ale pokud to nejde na neschopenku,tak si ji brát nebudu,fakt jen v tom nejkrajnějším případě.

monivo
8. črc 2009

Od ledna jsem byli na spg třikrát a výsledek byl vždy stejný, dokonce byl manža u androloga a ten nám řekl, že se to nezlepší a že si také máme nechat zmrazit. To uděláme asi po prvním IVF ať už dopadne jakkoliv. Teď mu již druhý měsíc dávám 400mg vitE, tak uvidíme. A to už víc jak půl roku bere zinek, selen, E.

barrca
8. črc 2009

Milu, 4 mrazacci, to je parada. Doufam, ze po druhe budeme take tak uspesni 😉 😀

Me uz se mrcha dostavila v plne krase a jak jsem spekulovala, ze by se mi libilo, kdyby se o dva tri dny zpozdila, tak se dostavila radeji o dva dny drive, at nemam zadna dilemata. takze je to jasne, stimulka bude prelom srpna/zari ... to vy uz si budete "uzivat" prvni tehotenske syndromy.

K te neschopence, ja si ji beru urcite, protoze sef me porad rozciluje a stresy nemam zapotrebi .... v praci nikdo nevi, o co se snazime a tak to take zustane, minule jsem jim rekla, ze jdu na operaci 😎

lenkakubickova
8. črc 2009

Moni: tak to mě mrzí,že se to nezlepšuje ☹ ...ale hlavně,že je možnost mít i s takovou kvalitou miminka 🙂 Tak to bych si možná asi taky nechala zamrazit 🙂

monivo
8. črc 2009

Barčo, asi je opravdu lepší, když to moc lidí neví, aspoň se tě pořád nikdo neptá. U nás v práci to pár lidí ví, i můj šéf, protože to sám s manželkou zažil, takže jsem se s ním na začátku dokonce radila, které centrum vybrat. A rodiče vědí, že to řešíme, ale teď jsem mámě řekla, že čekám na nějaké výsledky a bylo. Nechci ji nervovat a aby mě litovala apod.

barrca
8. črc 2009

Moni, no prave ... ja nejsem zvedava, aby se me nekdo porad ptal a treba me litoval ... navic mam takoveho zvlastniho sefa, on mi nedela problemy, kdyz potrebuju behat po doktorech, takze to je ok, ale ma tendenci me pretezovat praci a vubec je to s nim takove komplikovane. Moji rodice to vedi a celkem je informuji, jenze oni jsou v pohode a hlavne potrebuji nejake tema, ktere muze mit pozitivni vyusteni {uz jsem to tu asi psala, ale kdyby ne, moje segra ve 30ti prodelala rakovinu {vajecniku} a deti mit proto nemuze .... hlavne klepu na drevo, aby se ta svine nevratila, je to jeste cersve} .... no a rodice od manzi to nevedi, jen vedi, ze je nejaky probem u manzi {take mame spatny spermiogram}, aby porad neresili - oni totiz porad prudili, tak kdy uz se dockame vnoucat a tak ... tak jim manzel neco rek, aby to neresili, ale pak uz nic vic .... protoze oni jsou hrozni stresari
😖

lenkakubickova
8. črc 2009

Barco: nebooooj, já začnu stimulovat chviličku před tebou, tak zas tak pozadu nebudeš 😉 🙂 mně to čeká někdy na přelomu července/srpna 🙂 Noo,pokud máš v práci stres,tak asi není co řešit, to bych šla taky raději marodit. Jinak v práci u nás něco tuší,ale nikdo netuší kdy....páč jsem byla v zimě těhu a nezdařilo se a pak 2 měsíce marod, tak se pak jen furt každej vyptával,kdy že půjdem a tak. Pak to utichlo a já to tu nikomu,dokud nebude včše O.K. raději nehodlám říkat,aby mě pak někdo litoval nebo uklidňoval,když to nevyjde, na to fakt nejsem zvědavá 😅

my jsme rodičům,ani jednim, taky neříkali,že manžovi hrozila cystický fybroza, a že má tak špatné spermijky,byli by na nervy, tak jsem to svedla na sebe, že po té laparce musím chvíli dát pauzu a díky tomu,že už se mi 2x nezdařilo těhotenství a nemám jeden vejcovod,tak jdemna IVF 😅 ...no cooo, ono trochu lži někdy neuškodí 😉 🙂

barrca
8. črc 2009

No prave, nema smysl je stresovat, protoze oni pak zase stresuji tebe .... jsme holky sikovny a my to zvladneme 😉 😀

Achjo, tak ja uz zase musim bezet na skoleni ... vzdy sotva stihnu docist, co jste napsaly a musim letet ... tak zase vecer doctu, co a jak, drzte se holciny {hlavne Milu plod!}

lenkakubickova
8. črc 2009

Barco: tak se pekne skol 🙂 A přesně tak,my jsme holky šikovný a zvládneme to!!! 🙂

anlek
8. črc 2009

Moni, nejsem odbornik. Ale myslim, ze ISCI pomuze, kdyz je problem ve spermijkach, ze by se tezko k vajicku dostavali nebo kdyz je problem, ze se jim nedari se do vajicka dostat. Asi to nepomuzu, kdyz je geneticky problem. Ale to vy nemate, ne?

No u me v praci to nikdo nevi, neb jsem OSVC. 😀 Mi rodice to vedi a podpora super, obcas zaskakuji za manzu, kdyz je pryc a ja napr. potrebuju vecer pochnout pregnyl na pohotovosti (manza miva i auto pryc). Tchyne to vi a nevi. Nevi, ze podstupujeme IVF, ale vi, ze je nejaky problem. Bohuzel jsem ji to rekla, aby pro nas mela trochu vetsi pochopeni. Jenze ona je pripad pro psychiatra. A to nemyslim nadnesene. ☹ Kdyz jsme ji rekli, ze nam miminko nejde snadne a ja beru hormony, ze kterych mi neni moc dobre (v tu dobu jsem stimulovala clostilbegytem), tak nam rekla, ze diky tomu budeme mit postizene dite. A pak mi dal sproste nadavala. Takze k ni uz nejezdim. A uz neni v obraze. Dozvi se o miminu nejdrive po 12. tydnu, klidne i pozdeji.

lenkakubickova
8. črc 2009

Anlek: to mě mrzí,že nemáš lepší tchýni...ale cooo,hlavně,že máš hodného manžela a tvoje rodiče!!! 😉 🙂 To já zas mám lepší vztach s tchýní,než z vlastní mamkou ☹ ...když jsem měla mimoděložní těhu a čekala mě laparka,ani mě nepřišla navštívit a nezavolala,jak to vypadá...a tchýně za mnou byla denně a volala i 2x denně...hold to v některých chvílích přijde líto ☹ ...a teď to čekání na IVF,nebo s tím spojené starosti probírám hlavně s tchýní nebo s kamarádkama,kterým fakt věřím a je mi líp 🙂 ...ale přeci jen má tchýně občas obavy,když vidí prý kolegyně v práci,které po IVF potratily,nebo se jim už po několikáte nedaří...ta je taková,že má strach,aby to vyšlo,ale je v pohodě 🙂

anlek
8. črc 2009

No ja to s tchyni psala, abyste videli, jak to muze nekde vypadat. Jinak ja nad ni zlomila hul. I muz. Ikdyz on za ni obcas jede. Ale ja s ni nejak ve svem zivote nepocitam. Nejde vychazet s clovekem, ve kterem je tolik zloby proti me. A to jen kvuli tomu, ze jsem si vzala jejiho syna. 😔

Naopak mi skoro mi prijde horsi, kdyz clovek nemuze mit za blizke sve vlastni rodice. 😠 Ale aspon vis, co ty svym detem nikdy neudelas. 😀

lenkakubickova
8. črc 2009

Anlek: jojo,život je někdy zamotaný...hlavně,že manžel drží s tebou, to je důležitý! 🙂 A na návštěvu hold občas musí,přeci jen je to jeho máma... to jsi napsala moc hezky s těma rodičema...ale cooo, život jde dál a hlavně,že mám pro koho a s kým šťastně žít 😉 😵 😵

pomooooooct,venku je tma a mně se chce spát a musím makat ☹

myskaaaa
8. črc 2009

Ahoj holky,
tak zrovna jsem lhala šéfovi že budu muset do 14 dnu na reoperaci (před 5 měsíci jsem byla opravdu s endometriozou)..a ted v sobotu bych měla začít stimulovat na 1.IVF....tak jsem radeji lhala...taky to nechci říkat v práci... takže budete od odběru vajíček doma? Ale při stimulce budete chodit do práce? Já taky, uvidím do kdy to bude únosné, protoze mám v práci taky docela stres.... a zvazovala jsem být doma celý měsíc....uvidím..

monivo
8. črc 2009

myskaaa, mě čeká první injekce dnes večer. Jednu už mám v sobě od rána, ta je na ředění krve. Taky normálně budu v práci, pokud se nebude dít nic nečekanýho. A pak mezi OPU a ET asi tedy budu doma.

anlek
8. črc 2009

Ja myslim, ze od OPU byva vetsinou neschopenka. Na stimulku mi to prijde zbytecne. Ja byla vcera na OPU a snasim vsechno dobre, jen me boli bricho jako pri MS. A myslim, ze je dobre si dat po OPU tak dva dny odpocinek, aby bylo telo pripravene na transfer embryjek. Takze jsme doma jen dneska vyprala, uvarila obed z polotovaru, co jsem si zamrazila dopredu ... A i chvilku jsem lezela. Pohodicka klidek, jen at se embryjkum u me pak libi. 😉

myskaaaa
8. črc 2009

Monivo, držím pěsti a zítra napis jaké to bylo - urcite v pohode, ať vím na co se mám v sobotu těšit....pokud mrchu dostanu po poledni v sobotu tak musim prijit az v pondeli,prý to nevadi že se začne stimul.později,tak nevím....snad vědí co říkají
A budeš si píchat sama?
Anlek a jaké bylo probouzení z narkozy a jak se ti odcházelo?

anlek
8. črc 2009

Probuzeni bylo dobre, odchazela jsem naprosto vesela. Vubec nic jsem necitila, nalijou do tebe v kapacce neco proti bolesti+daji cipek proti bolesti. Az doma jsem zacala bricho citit, ale nic hrozneho. Jen neco jako slabe MS bolesti. Pokud chces vedet nejake pikantnosti, tak jsem to tu popisovala vcera, tak si to docti.