Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
8. črc 2009

Moni: pak dej vědět,jak jsi zvládla večerní pigáro 🙂 😉

Mysko: myslim,ze ani neni za potrebi to v praci rikat 😉 ...jinak mne Dr. rovnou rikala, ze doporucuji po OPU neschopenku,ale je to na zvazeni kazde zvlast, takze myslim,ze to bude na tobe a pak mne doporucila Dr. po transferu tak 2 dny v klidu a pak klidne chodit do prace,pokud nebudu chtit neschopenku. Je to asi fakt individualni 🙂 Jinak me teprve stimulka ceka 🙂

anlek
9. črc 2009

Tak jsem si volala, jak jsou na tom nase embryjka. Mame 5 krasnych a 4 horsi. Doufam, ze ty horsi to jeste dozenou. 5 mi prijde malo, chtela jsem mrazit. ☹

lenkakubickova
9. črc 2009

Anlek, beruškoooo, nesmutni 😉 🙂 Oni to ještě doženou potvůrky!!! 😵 A pet neni tak malo, tak si nechas ted zavest dve a tri porad jeste jsou do mrazacku 😉 ...a já věřím,že těch 5 se vzchopí! A zítra voláš zas viď? A podle toho uvidíš, jestli bude PK,že? 🙂

evak99
9. črc 2009

anlek nesmutni, my měli jedno...nakonec se teda chytlo ještě další, takže máme jednoho mrazáčka, ale chci Ti tím jen napsat, že 5 je krásný číslo 😉

anlek
9. črc 2009

Zitra volaji oni me. 😉 Aspon sestricka to rikala. Ja vim, ze 5 neni uplne malo. Ale zacinali jsme na 9. ☹ A jeste se da ocekavat, ze nektere z tech 5 se zhorsi. Ja vlastne ani nevim, co se jim na embryjkach nemusi libit. Jestli jen hodnoti pocet bunek nebo i neco dalsiho.

anlek
9. črc 2009

Holky ted me napada, kdyby zitra bylo tech 5 dobrych a my si nechali dat 2. Tak zbydou 3, ktere budeme chtit zamrazit. Coz je 3000 Kc + 1000 Kc a pak KET 5200 Kc. To by nam vyslo levneji cele nove IVF. ☹ Ted nas stalo cca 4500 Kc ( a to i s 700 Kc za ten zbytecny utrogestan).

miluse
9. črc 2009

Anlek nezoufej, 5 je opravdu krásný číslo, my začínali na 12 a skončili u 7, dvě mám v bříšku, 4 v mrazáčku a to jedno nevím kam se podělo 😕

A s těmi penězi, nás to zatím stálo 11 tis. plus ještě budeme platit to zamražení 😕

anlek
9. črc 2009

Miluse, vy jste asi meli ISCI, ne? Me nakonec prislo IVF levne, vsichni strasili, jak je to draha zalezitost ... Takze ja jsem zatim mile prekvapena.

miluse
9. črc 2009

Anlek, jj, je v tom i ICSI 😅

hypo
9. črc 2009

ahojky, holky my meli taky krasny velky cisla a z nich skoro nic nezbylo...... ale i tak se zadarilo, na poctu nezalezi hlavne at jsou kvalitni to se pak deji zazraky i s jednim vajickem 🙂
my meli 21 folikulu z toho 17 vajicek z toho se 10 oplodnilo a 4 prezili PK 2 nam dali a 2 zamrazili
no a nakonec jsem v pupku mela deti tri 🙂

miluse
9. črc 2009

Hypo, holt příroda je mocná čarodějka 😕 😀 😝

anlek
9. črc 2009

My nastesti ISCI nepotrebujeme.

Ja vim, ze pocet neni vsechno, jen me to uklidnovalo, kdyz jich bude dost, ze budu mit vic pokusu. 😵

hypo
9. črc 2009

to je jasny ja na zacatku byla taky uklidnena kdyz jsem slisela cisla a pak to rapidne ubyvalo ☹
nas IVF stalo cca 7.500,- se vsim vsudy (stimulace, leky pak, PK, zamrazeni, uschovani taky jsme nemeli ICSI)

lenkakubickova
9. črc 2009

Anlek: Tak to jsem zvědavá, co to zítra řeknou 🙂 Joooo a jak tu děláš tu kalkulaci, tak přesně to jsme si říkali s manželem a jsme rozhodnutí (pokud nebude nějaký extra počet vajíček), že IVF aosolvujeme celé znovu,protože to skutečně vyjde levněji a navíc , ze zmrzlích miminek je menší pravděpodobnost,než prostě z těch čerstvých po OPU a navíc to stojí jak ty říkáš haldu korunek. Takže my, pokud nám nevyjde první IVF, tak půjdeme do konlet celého IVF znovu a tam si dyžtak připlatíme PK 🙂

hypo: to je mazec ta příroda 😉 🙂 Ale super, že máš aspoň jedno zdravé miminko v pupíčku 😵 😵

lenkakubickova
9. črc 2009

Milu: a jak se cítíš po ET? Myslíš na to, že jsi s velkou pravděpodobností maminka? 🙂

monivo
9. črc 2009

ahoj holky,

tak jsem včera píchla první Gonal a úplně v pohodě, vůbec to nebolí. A dnes ráno jsem píchla druhou injekci na ředění, do stehna a taky dobrý, akorát tahle trochu štípe když se vsřikuje. Gonal není vůbec cítit.

Holky, je možný, aby mě píchalo na vaječníkách už po první injekci? Asi před půl hodinou mě začalo píchat. Ale je fakt, že jsem byla dost v pohybu, byla jsem v gennetu pro výsledky genetiky a šla sem hodně pěšky.

Anlek, nesmutni, buď v klidu, to budeš potřebovat. Důležitá je kvalita, ne kvantita 🙂 Ale je mi jasný, že já takhle taky budu plašit, jak se znám 😅 Držím pěsti!

Leni, co ty? Pořád nic?!

Milu, jak je tobě? Užíváš si klidu doma, viď 🙂

anlek
9. črc 2009

Lenko, me to trosku prijde postavene na hlavu. Ten cely system, co je kolem IVF. Ted jsme se o tom bavili s muzem (oba pracujeme doma, takze kdyz potrebujeme neco nutne probrat, tak ja za nim dojdu do pracovny 😀 ). Pri OPU mi anesteziolozka, gynekolozka i embryolog nezavisle na sobe rikali, ze stimulace je pro telo peknej zahul. Ze ta narkoza je proti tomu uplna brnkacka. A kdyby lidi vybirali, co chteji absolvovat jestli dalsi IVF nebo KET jen podle financi, tak v hromade pripadu ( a pokud se nepletu, tak my vsechny tady) vyberou dalsi IVF. Ikdyz pro telo by melo byt lepsi KET. 😎 No jo, ma ministerstvu zdravotnictvi a na zdravotnich pojistovnach asi nesedi lidi, co uvazuji jako ja. 😀

Hypo, ja bych ti hrozne nerada nejak ublizila. Protoze jsem vim, cim jsi prosla. 😒 Ale myslim, ze je super, ze mas jedno zdrave miminko v brisku. Navic jsi psala, ze uz je ti lip. Takze uz asi neni jediny duvod proc se na nej netesit bez strachu. 😉

lenkakubickova
9. črc 2009

Mončo: jeeeee, ty jsi šikulka 😵 😵 Tak to je super,že injekce zvládáš dobře 🙂 Holky,pořád MS nikde ☹ ...já už se tak těším na pondělí!!!!! Až mi píchne tu vyvolávačku! Tohle je fakt hrozný čekání 😢 😢

Jen si říkám, že kdybych to náhodou dostala v So a my budeme mimo Prahu, jestli stačí pro injekce až v Po 😕 😕

anlek
9. črc 2009

Jo jeste me napadlo, vy, co uz mate po stimulaci, co jste udelali se zbytkem leku? Me zbylo 275 IU puregonu. Je mi to lito vyhodit, ale asi s tim nic moc nejde, ze?

lenkakubickova
9. črc 2009

Anlek: tak to je děs,no,ale asi mají ty Dr. pravdu, těžko říct...přeci jen si během IVF dáváš spoustu hormonů a všeho do těla ....ale jak má člověk uvažovat,když řešíš třeba i ty finance 😕 ☹ ....jee, tak to je bomba,že máš manžu,takhle blízko 😀 😀 😀 ....musíme věřit, a já tomu věřím,že se nám to tu všem povede na poprvé!!!! 😉 😵 😵

hypo
9. črc 2009

me nezustalo skoro nic, da se to odevzdat v gennetu lepsi nez to hodit do popelnice
ale nekdo i ty zbytky rozdava na netu treba nekomu pomuze i to malo co ti zbylo 🙂

lenkakubickova
9. črc 2009

Anlek,já mám dojem,že zbytek léků se vrací do Gennetu, někde jsem to snad četla... 😅

hypo
9. črc 2009

anlek neboj me uz nic nerozhodi 🙂 uz jsem si zvykla a jsem rada ze mame jedno a ze snad je zdrave uvidime 20.7. 🙂

anlek
9. črc 2009

Moni, za chvilku uz budes cekat na OPU ... Ono to zacne hrozne rychle utikat, kdyz uz se neco deje.

Leni, ja jsem na strankach nasla, ze jak oprvni den se bere ten, kdy zacnes krvacet pred 18. hodinou (kazde CAR to ma jinak. 😀 ). Takze MS dorazila v sobotu dopoledne, asi bych jim tam zavolala a dohodla se. Pokud bys ji dostala v sobotu odpoledne i pred 18.l hodinou a uz neslo dovolat do CAR, tak bych klidne jako prvni den brala nedeli. Pokud dorazi v nedeli, tak v pondeli dobehnes pro leky a hned ten den zacnes pichat. Ja jsem na doporuceni Kacky odsud z diskuze pichala puregon vecer a pak na doporuceni dr. Danka pichala orgalutran rano. Sice to bylo 2x denne, ale me to vyhovovalo.

hypo
9. črc 2009

holky ja stale porad rikam ze cela stimulace v mem pripade byla prochazka ruzovou zahradou oproti problemum na zacatku tehu kdy jsem myselal ze vybleju dusi 🙂
me stimulka nijak nezasahla, krome OHSS a to se rozjelo az s tehu.....
pichani injekci je brkacka vubec to neboli sem tam pichne ale zadna hruza, leky se mnou nijak nezamavaly a samotne zakroky OPU i ET jsou v klidu clovek o nich ani nevi

anlek
9. črc 2009

Hypo zdrave byt musi. ;) Navim myslim, ze tebe si hlidaji vic nez jine, takze by uz pripadny problem znali. 😉

Ja jsme take cetla, ze se to musim vratit, kdyz mi o to reknou, ale nikdo si nerekl a ja to mam doma v lednici. 😅 Takze jsem na to zapomnela, kdyz jsem byla na OPU.

lenkakubickova
9. črc 2009

Anlek, já stejně jdu v Po na kontrolu, pokud to nedostanu,dají mi vyvolávačku 🙂 Ale přeci je jsem si říkal, co kdyby náhocou mrška dorazila dřív... 😅 Díky moc za radu!! Kéž by dorazila sama a třeba v neděli!!! 😵 A jen se zeptám, to s epíchají 2 injekce denně??? Já ačenku znám osobně,mám od nií spoustu info,ale mám dojem,že si nic nepamatuju ☹ ...taky myslím,že je rozumné píchat večer, lehneš si a jsi v klidu 🙂 Na co je ten Orgalutran?

lenkakubickova
9. črc 2009

hypo: já si taky myslím,že pokud člově není nějak citlivější, tak že to nic není to OPU a ET 🙂 ...doufám, pak uvidím 😀 😀 ...ale super,že už máš po blinkání!!! 😉 🙂

hypo
9. črc 2009

taky jsem pichala puregon a orgalutran ale oboje najednou vecer 🙂 a kdyz jsem konecne prestala pichat stimulanty tak jsem zacala pichat fraxiparin na redeni krve a ty taky vecer kdyz jsem uz tak byla zvykla 🙂 jen se mi to pichani diky tomuto fraxiparinu protahlo asi na mesic.......

anlek
9. črc 2009

Ja mam stejny pocit. Pro me stimulace byla take pohoda. Bricho tlacilo/bolelo jeden den a to docela na zacatku .... Pak se vypouklo ven a bylo tam misto a uz jsem o nem nevedela. A dr. na sale pred OPU se me ptala, jestli boli, trosku na nej i sahla a ja rikam, doted to byla pohodicka. Tak se na me koukala, jestli nahodou nekecam. Fakt jsem z ni mela ten pocit.

Hypo tobe se rozjel OHSS az kdyz sis zacala produkovat svuj vlastni hcg?