Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
16. črc 2009

Leni, my mame take odstavku teple vody .... tedi studene. 😀 Agolutin ti podle me s teplotou hejbnout mel (ale jestli jsem se pred tim na tvuj grafik koukala dobre, tak teplota stoupla o den driv nez byla vcela). Progesteron zveda teplotu a to agolutin je.

Milu ja vim, ze je to rouhani. Ale ja mam fakt pocit, ze me to nevyslo. Citim se hodne netehotne. Ja neocekavam, ze bych mela nejake tehu priznaky ... Ale spis o takovy muj vnitrni pocit. Takze je ja jsem ve stavu, ze bych i OHSS brala.

anlek
16. črc 2009

Leni, co jsem cetla o OHSS, tak spis postihuje mladsi zeny, zeny, ktery meli velkou reakci na stimulaci, zeny, co maji PCO. Snad jsem nic nezapomnela. Ale jinak se o nem moc nevi. Vi se, ze pomaha hodne pit, jist bilkoviny. Popripade davat neco v kapacce. V uplne nejhorsich pripadech odsavat volnou tekutinu z bricha.

lenkakubickova
16. črc 2009

Anlek: nooo, v tomhle poasi je to bez vody fakt na palici 😝 Jeste,kdybych to k tomu dostala,tak me klepne!!! Kvuli te vode 😅 Do studené fakt nevlezu 😝 A nemáš nutkání si udělat testík? ALe to je brzy,viď? :( ...vem si,že spousta holek třeba fakt nic necítí 😉 🙂

lenkakubickova
16. črc 2009

Anlek: díky za info o OHSS, tak mladčí asi už nejsem 😅 ...a při stimulaci budu prostě hodně pít 🙂

anlek
16. črc 2009

Myslim, ze pocurat papirek nema moc smysl, na to je hrozne brzo. Dojdu zitra na krev, hlavne chci vedet progesteron a pri tom si necham nabrat i hcg. Ciste teoreticky, kdyz bude 0, tak neverim, ze by pak jeste mohlo zacit rust. Kdyz bude aspon 5, tak budu rada, ze se neco deje. 😅

Nevim, jak to budu mit zitra s pristupem na internet, ale kdyz mi posles svoje tel cislo do IP, tak ti poslu SMS, jak na tom jsem az budu vedet vysledky krve.

Jsem nedockava, a take chci pripadny neuspech vedet pomerne brzo. Abych mela vic casu na rozhodovani, co dal ... Docela me laka pripadny KET hned v dalsim cyklu.

lenkakubickova
16. črc 2009

Jasně,no,taky jsem si tak nějak myslela,že papírek je fakt brzo ☹ ...a na tu krev na progesteron se chodí po ET? Já jen,že jsem si všimla,že na odběr šla Miluš a teď jdeš i ty 😕 Budu moooooc držet palce!!!! Nevím,jak je to u umělého,ale normálně se říká,že se vajíčko 7 dní zahnizďuje, tak třeba je taky ještě čas 😉 ...uvidíš a jak říkáš,aby jsi se eventuelně připravla na KET další měsíc. To by bylo super jít takhle hned, kdyby to náhodou nevyšlo 🙂 A to půjdeš do Gennetu?

miluse
16. črc 2009

Tak jsem to nevydržela a zavolala jsem tam já a mám zítra přijít znovu na krev a na prohlídku, odpoledne.

miluse
16. črc 2009

Leni, mě HCG budou nabírat až zítra, v pondělí mi brali něco jiného

lenkakubickova
16. črc 2009

Miluš: to je dobře,že jsi zavolala,aspoň budeš přeci jen klidnější,když tě primářka uvidí 🙂 Já myslela odběr progesteronu, na tom jsi byla,nebo se pletu? 😅 Proč se vlastně bere ten progesteron?? 😅

anlek
16. črc 2009

Leni, na krev se nechodi. Vetsinou se progesteron nekontroluje. Ale na rodine me holky zblbli, ze podle progesteronu se pozna prosperujici tehu. Kdyz je ho malo, tak tehu nema sanci. Proto chci jit ted sama od sebe na tu krev. Abych vedela, jak jsem na tom s progesteronem. Pokud by to bylo spatne, tak to pujdu resit do CARu. Popripade se mi tahle znalost muze hodit pri nejakem dalsim pokusu. No a pri tom zkusim si nechat nabrat i hcgm treba se tam neco ukaze. 😅

Milu, a tobe brali hcg? Ale tobe asi hlavne brali krev kvuli tomu OHSS, tam presne nevim, co kontroluji. Budu zitra drzet palecky, at dopadnes u dr., co nejlepe.

miluse
16. črc 2009

Leni, já nevím co nabírali všechno, je toho dlouhej seznam, asi 9 položek a v těch jejich zkratkách se nevyznám.

Jo a primářka mi říkala, že by mi v mezičase zavolala, ha, by mě tedy zajímalo kdy, jsem ji samo chytla v ambulanci

lenkakubickova
16. črc 2009

Anlek: tak to jo,už chápu, zase jsem o něco moudřejší 😉 🙂

Mliu: hlavně,že jsi se dovolala,ale je to pech ☹ ...no a zítra budeš moudřejší a klidnější 😵

anlek
16. črc 2009

S tim progesteronem nechci vyvolat paniku. 😉 To psala jedna holcina z USA. Ze tam je to zvykem. Je docela zajimave, ze v kazde zemi maji jina pravidla, co se tyce IVF. Co do poctu "hrazenych" pokusu pojistovnou. Co se do hrazeneho pocita a co uz je nadstavba. A vubec lekarske pece okolo IVF. Navic jsou rozdily i mezi CARy v CR a dokonce i mezi dr. Gennetu. 😀 Viz prednison a anopyrin, ktery mi vzdy jeden chtel dat a druhy ne. 😀 Proste neni jednotny popis, co kdy a jak. Zalezi dost na dr., co on povazuje za dulezite a jake ma asi zkusenosti.

anlek
16. črc 2009

Milu, hlavni je, aby se to nezhorsovalo. 😵 A to se snad nehorsi. A jen at te hezky hlidaji, ty i mrnousci si to zaslouzite.

Leni, progesteron nam dodavaji v utrogestanu. Ale podle me davkovani strili od boku. Nejak nevim, jak muze dr. od stolu rozhodnout, kolik ho konkretne ja budu potrebovat. 😕 Prvni dny jsem s utrgestanem v tomhle mnostvi bojovala, popraskala mi hraz (zrejme nejaka velmi lehka forma kvasinek, ktere se nesirily dal), navic i brisko mam po nem takove citlivejsi. Kdyz ho zavedu, tak mam par minut MS bolesti. Proto jsem zvedava, jak na me pusobi. Ale nejvic je to tim, ze jsem zvedava opice, ktera musi mit jasno co a jak. 😀

miluse
16. črc 2009

Anlek, to máš pravdu, co např. vím, tak snad skoro nikde v evropě nedělaj prodlouženou kultivaci, tedy určo ne v Německu, že je to protizákonný a u nás v pohodě a v Brně dělaj v jednom caru zase jen ji. Ale je fakt, že Dr. a CAR to jiný názor, kamardka chodí k Apolináři a když jsem jí říkala nějaké naše postupy tak nechápala a kroutila hlavou a naopak

monivo
16. črc 2009

Milu, tak to se tedy asi mám na co těšit, když se odebírá všechno. Nejsem si jistá, kdo to tu psal, ale někomu tady taky brali cca 20folíků. Snad mě pak moc nebude bolet břicho nebo nebude OHSS.

Leni, tak trochu se těšim, ale na druho stranu mám stach z narkózy. Nikdy jsem ji neměla, tak ani nevim, co mě čeká a jak mi po ní bude.

Taky zatím nevim, jak s volnem. Jelikož jdeme v sobotu, tak mám ještě neděli k dobru. Asi se budu muset domluvit s vedoucím, že to vyřešíme až příští týden jak mi bude a podle toho si buď vezmu pár dní dovolené nebo neschopenku, pokud to ale bude na dýl, na týden to nemá smysl.

Milu, ty máš neschopneku už od OPU?

lenkakubickova
16. črc 2009

To je nářez,no, jak jsou ty pravidla fakt všude jiná. A s tím názorem dvou Dr. jsem se taky setkala v Gennetu,když jsem šla na záskok k Langerová,řekla něco jiného než Vykysalá a pak se v tom vyznej...ale co,hlavně, že nám pomůžou 🙂 Tak ti zítra budu mooooc držet palce!!

miluse
16. črc 2009

Moni, jj, řekla jsem si o ni po OPU

anlek
16. črc 2009

Moni do me pichali kvuli 15 folikum a brisko docela v pohode. Jasne, vedela jsem o nem. Ale nic tragickeho. Nikdy me ani nenapadlo si vzit neco na tiseni bolesti ikdyz mi to anesteziolozka doporucovala. Ja myslim, ze je to individualni. A s pozitivnim myslenim to ani nemuze byt spatne. 😉 Narkozy jsem se take bala a to tolik, ze jsme porad vahala, jestli to nezkusit bez ni. Ale byla to pohodicka, ja byla silene vysmata. Muz rika, ze jsem byla jak zfetovana. Takze ted to hodnotim kladne. Ale pamatuju, jak se mi tam nechtelo a rikala jsem si, jestli precejen by neslo nechat foliky na miste, kde jsou. 😀 Zadne uspavani, zadne pichani. Ale oni te tam uklidni, vsichni jsou hodni, na sale s tebou budou laskovat. Schvalne mi pak rekni, co ti budou rikat. Jestli rikaji vsem to same nebo jestli si pokazde vymysli neco noveho. 😉

Moni, ja bych hlasovala pro neschopenku. At si tech 14 dni muzes delat jen to, na co se citis. V praci to tak byt nemusi.

lenkakubickova
16. črc 2009

Anlek: tak to já brala Utrogestan asi 2 měsíce a v pohodě,nic mi nedělal,ale třeba by zrovna toě stačila menší dávka??? Nebo raději třeba úplně jiný lék. No je to mazec! A už jsi v pohodě? Máš to vyléčené po tom Utroši?

Mončo:neboj,ta narkoza nic není 😉 🙂 Já už jí měla několikrát a v pohodě...ikdyž je to teda individuální,to jo,ale neboj se toho, hlavně,ať s tebou jde manža nebo někdo 🙂

anlek
16. črc 2009

Ja jen potrebovala par dnu nez si telo zvyklo, mazala jsem gelem s dubovou kurou. A kdykoliv ze me utrogestan vytekl, tak jsem se sprchla (nastesti jeste tekla tepla voda), ted uz staci sprcha jednou denne. Hlavni bylo, ze se to nerozjizdelo a chodila jsem doma v sukni naostro. 😀 Vim, ze podobne jsem zareagovala na utrogestan po IUI a to jsem mela jen 2 kulicky denne. Kdyz jsem si ho meli v jinych cyklech, tak jsem mela jen jednu kulicku denne a MS vzdy dorazila 2 dny po posledni kulicce. Proste mi prijde, ze ja vstrebavam progesteron opravdu vzorne z utrogestanu. 😀 Ted uz jsem naprosto v pohode.

monivo
16. črc 2009

Anlek, díky moc. Jasně, že dám vědět, co nejdřív. Doma máme také net, takže pak dám vědět.

Taky už mám recept na utrogestan a také na Prednison. Utrogestan jsem brala asi před 7mi lety na úpravu cyklu, polikala jsem ho a motala se mi po něm hlava. Ale teď se to asi zavádí, že? A to neva, že docela rychle vyteče?

lenkakubickova
16. črc 2009

holka,jsou to starosti s kuličkama,co? 😀 😀 My ženský to prostě nemáme jednoduchý 😉 🙂 To se ti to chodilo na ostro,když jsi vlastně pořád doma, i když jsi v práci,co? 😀 ....tyjo,já vím,že jsem měla pocit,že ze mě pořád ten utroš vytékal a bylo to nepříjemný,jak jsem celý den musela mít aspoň slipovku a připadaa jsem si furt taková "upatlaná" 😅 😀

lenkakubickova
16. črc 2009

Mončo já ho právě ze začátku jen polykala,můj gyndař mi neřekl,že se zavádí,ale ono jde oboje,takže to spíš záleží na tobě,jak ho užívat. Já ho pak večer zaváděla a ráno polykala. Tak yjsem měla divnej pocit,že ze mě právě pořád vytéká 😅

anlek
16. črc 2009

Moni, pry je lepsi zavadet. Ale jsou zenske, kterym je silene neprijemne, ze to z nich vyteka a pak radsi polykaji. Ale me dr. rikali (vsichni bez vyjimek v Gennetu - aspon na necem se shodli), ze je lepsi zavadet. Kdyz to polykas, tak tim zatezujes jatra, pry se toho navic nevstreba tolik, jako kdyz zavadis. Ale kdyby se rozjela nejaka mykoza, tak se ma polykat.

No ze me vetsinou vytece naraz ... Nevyta postupne, to by me kleplo. 😅 Teda to je tema. 😀

anlek
16. črc 2009

Jeste vlastne jedna vec, kdyz mas neschopenku, tak prave muzes doma chodit v sukni na ostro, kdyz potrebujes .... Nekde v praci bych nemohla a treba by se ty "kvasinky" rozjeli. Takhle jsem mela ty nejlepsi podminky. 😉

monivo
16. črc 2009

anlek, tak na základě tvého posledního příspěku jsem se rozhodla pro neschopenku....to chození na ostro mě fakt láká 😀 😀

lenkakubickova
16. črc 2009

to je teda fakt téma 😀 😀 😀 😀 holky tak jdem všichni na neschopenku,ať můžee doma chodit na ostro 😀 😀 😀

anlek
16. črc 2009

😀 😀 😀 To cist tvuj zamestnavatel. 😉 Ale ja si fakt myslim, ze mame pravo tech 14 dni delat vse tak, jak je nam prijemne. A to v praci jit nemusi. ☹

lenkakubickova
16. črc 2009

to číst,tak mám výpověď,nebo mi poručí chodit na ostro do práce 😀 😀 😀 😀 😀 ...ale máš pravdu,asi by měl člověk těch 14 dní být v klidu a opravdu děat jen to,na co se cítí 🙂