Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
20. črc 2009

Tak jsem tu nemocenskou popohnala a dnes mi po 2 měsících přišla.Je to bordel 🙄 nejdřív mi přišla-26.,16.,5.,pak nic a až teď...no aspoň že přišla 😎 sice půjde celá do pr...když jsem tam měla měsíc prodlevu ale pro ten klid 😅

anlek
20. črc 2009

Kacko ted jsem docetla ten clanek, co tu holky davaly. Ja to puvodne necetla, ze to se me fakt netyka ... 😅 A koukam, ze to neni zadna sranda byt na PN. 😠

lenkakubickova
20. črc 2009

Mončo: tak to je mazec,takových ženských má problém otěhotnět...to je mazec! ☹ Já mám taky příští týden plánovanou dovču a to zřejmě půjdu i na OPU,takže svým způsobem to vyšlo dobře,že budu odpočívat doma,ale zas nic z dovolený. Ale t nevaí,ta bude později 🙂 Akorát si asi budu muset dovču protáhnout, protože, kdybych šla na OPU +,- 28. tak ET bude +,- 3.7. a to pak chci být v klidu 2-3 dny doma, pokud nepůjdu na neschopenku. Jinak na kontrolu jdu v Pá v 8:15 🙂 Taky už jsem zvědavá na úrodičku!!! 😀

lenkakubickova
20. črc 2009

je to des te stát!!! Jak si to vůbec může dovolit a horší je, že se to týká i mateřských a rodičáků 😠 ....já se snažím věřit,než my tady všechny půjdeme na mateřskou,že už to snad dají do pořádku! 😉 🙂

monivo
20. črc 2009

No vidíš, taky ti to tedy termínově vyšlo, že v práci nebudou muset nic tušit. Nebo jak to máš v práci? A v pátek se tam tedy asi mineme, já snad půjdu na ET. Ale to se dělá kolem poledne. Sama jsem u toho byla díky své nevolnosti. Vystřídali se u mě na pokoji jak holky na OPU, tak i na ET 😅 Dali jim těhotenský test a šli dom, byla to hezký 🙂

anlek
20. črc 2009

Oni po ET davaji testy, jo? Tak to me osidili. 😀 Budu to reklamovat. 😀

monivo
20. črc 2009

Ano, dávají. Je to tedy divný. Myslím, že Milu ho má dokonce v albu, je na tom napsáno Gennet.

lenkakubickova
20. črc 2009

Mončo,tady to ví moje kolegyně,jsme tu ve dvouch,takže jsme chtěla,aby na to byla připravená a je v pohodě. Šéf ten jen ví,že někdy mám jít na umělé,ale neví kdy,říkala jsem mu to v únoru a to už je nějaká doba 😀 😀 😀 Já tam jdu sice ráno,ale budu tam ještě s Kačenkou s diskuze,ona jde na utz a pak jdem na oběd a ta tam má být okolo 11:15, tak to se asi možná fakt uvidíme 🙂 Mě nepřehlédneš,jsem hodně na kraťoučkýho ježečka 😀 Jeeeee, oni dávají i těhu test jo? To musí být super pocit,když jdš domů vlastně "těhotná" 😀 😀 Nebooooj, já věřím,že na ET v Pá půjdeš 😉

lenkakubickova
20. črc 2009

kde je ta Miluška??? ☹

monivo
20. črc 2009

Leni, děkuju 🙂 Teď jsem volala do gennetu, abych sestrám nahlásila, že zítra přijdu, samozřejmě o mě netušily.

anlek
20. črc 2009

Tak u me to vypada dobre hcg je 53 a progersteron uz na normalnich 127. Jdu si dat panaka. 😀 Teda spis pullitr vody (si normalne musim delat carky, abych vedela, kolik toho vypiju 😅 ).

monivo
20. črc 2009

Anlek, moc gratuluji 🙂 A já s tím pitím jsem na tom stejně, taky to počítám 🙂

monivo
20. črc 2009

Mám pro vás zprávu o Milušce.....

Ahoj holky,
vím, že sem Miluška chodí, tak snad se nebude zlobit, když vám písnu, že je ve špitále. Od pátku leží u Apolináře s tím hyperstimulákem. Má chuděra vodu na plicích V smskách ji ale humor neopouští. Určitě jí drží nad vodou, že je těhulka 🙂

Četla jsem to na diskuzi, kam Milu také chodí.

anlek
20. črc 2009

Chudak Milu. ☹ Ale aspon, ze je tehu. Ono to prejde a tehu ji zustane.

lenkakubickova
20. črc 2009

Mončo: to víš,je to tam zmatek,to je děsný...já už dneska vypila 3 litry 😀 😀 😀 A ani mi to nějak nepřijde 😅

Anlek: supeeeeeer!!!! Gratuluju k dobrým zprávičkám 😉 🙂

Chudak Miluška...já měla nějaké tušení...ale to bude dobrý! Oni už si jí ohlídají a za chviličku budou doma i s miminkma 🙂

barrca
20. črc 2009

ahoj holky, jsem první den v práci po 14ti dnech, tak nestíhám reagovat ... chudák Milu, ale ona ... tedy oni to zvládnou 😉

monivo
20. črc 2009

Ahoj barcco, tak dočítej, dočítej 🙂

monivo
20. črc 2009

Holky, tohle jsem našla na webových stránkách centra Pronatal, ohledně OHSS

Ovariální hyperstimulační syndrom = OHSS
je závažnou komplikací, vznikající nadměrnou reakcí vaječníků na stimulační léky.
Nejčastěji se vyvíjí u pacientek se syndromem PCO / polycystických ovárií /,u žen relativně mladšího věku a u žen asthenického typu.
Projevy hyperstimulačního syndromu:
- tlak,napětí a pobolívání v podbřišku,ev.zvětšování obvodu břicha - což odpovídá různému stupni zvětšení vaječníků mnohočetnými folikly a hromadění tekutiny v dutině břišníbr
- pocit na zvracení, zvracení, průjem
- snížené vyprazdnování moči

1a) Co pro zmírnění příznaků hyperstimulačního syndromu může udělat pacientka?
- dodržovat klidový režim / polehávat,bez prudkých pohybů,nic těžkého nezvedat../
- dodržovat pitný režim - v tomto případě se doporučuje denně vypít 3-4 litry tekutin!!!
- dbát na stravu bohatou na bílkoviny - mléko,sýry,jogurty ,maso.
Lze zakoupit v lékárně bílkovinný přípravek Protifar ve formě suspenze, který se přidává 3x denně po dobu příznaků hypertimulace do mléka či jogurtu. / přibližná cena je 180,- Kč /

lenkakubickova
20. črc 2009

Ahoj Raduš 🙂 Tak to máš co dočítat 😉 🙂 To se ti to maká,když už jdeš v Po na dovču,co? 😀 A vyrážíte někam?

Mončo: to je super,co jsi našla!!! Jsi šikula 😉 🙂 Třeba se nám to taky bude hodit. Tak hlavně hodně pij a dyžtak kup ten přípravek 🙂

hypo
20. črc 2009

ahojky holky, tak jsem byla dnes v gennetu a mimo je v OK, vse v poradku a dokonce vim i ze to bude HOLCICKA 😅

anlek
20. črc 2009

Hypo, tak to je super. A jak jsi byla na te redukci, tak je vse ok? Uz mate jmeno pro holcicku?

dracekmracek
20. črc 2009

hypo tak moc gratuluju 😵 tý jo všechny máte holčičky 😀

hypo
20. črc 2009

dvojcata tam stale jsou maji 2 cm a vstrebavaji se, to ze cekame holciciku vime s plodove vody kterou nam nabirali pri redukci (ani jsem nevedela ze mi ji berou)
no sice jsem si prala kluka, ale ted jsem nadsena s holcicky
jmena mame zatim amalka, rozarka, julinka.... uvidime co vyhraje 🙂

anlek
20. črc 2009

Kluka si poridite priste. 😉 Pry po IVF byvaji casteji, ze klucici embryjka byvaji rychlejsi a tim padem se embryologum zdaji lepsi. A jmena mate krasna. Amalka se mi moc libi. 😵

lenkakubickova
20. črc 2009

Hypo: gratuluju k holčičce, aspoň si jí budeš čančat, princeznu 😉 🙂

Kačenko buď ráda,že jsou holčičky,aspoň bude mít Lukášek z čeho vybírat 😉 🙂

dracekmracek
20. črc 2009

Tak jsem byla ve městě a dodělala mě jedna ženská v mimi bazaru,že co tam dělám,že na mě není vidět že jsem těhotná ať přijdu na podzim,kráva.Mohla mít kšeft 😝

Leničko co tu děláš že nejsi na icq ty potvůrko 😀

anlek
20. črc 2009

Kacko, baba jedna protivna. Co ji je do toho, jestli jsi tehotna nebo ne. 😖 A navic je asi slepa, tobe uz brisko podle alba vykukuje.

dracekmracek
20. črc 2009

trošku jsem jí nechápala 😅 měla by mít snad radost že si chci něco koupit 😅 tak jsem popadla 2 osušky a nazdar.Bůhví jestli nebudu poslední měsíc ležet v nemocnici,tak jsem chtěla pořídit to nejdůležitější.Kráva 😀 😝 tak jsem objednala přes net povlečení aspoň 🙂

barrca
20. črc 2009

ahoj Katuš, to je fakt hrůza, ale nemá se smzsl royčilovat, hlavně, ať jste s Lukáškem v klídečku 😉

Leni, hltám každé slovo 😀 a o víkendu razíme do chorvatska, jupí ... a po návratu čekám na 1dc a musím se objednat na injekci ... a další cyklus jdeme na to. Pokud to tedy teď přežiju v práci, nějak je toho moc a nechce se mi makat. Nejraději bzch vás jen četla 😝

Hypo, gratuluji k holčičce, tak se obě držte kočky!!! 🙂

barrca
20. črc 2009

tyjo, jak jsem teď ve Vídni psala pořád na anglické klávesnici, tak mám pořád přehozené z a y, tak se omlouvám 😅