Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
1. srp 2009

Já když jsem k Vykysalé přišla poprvé,to jsem odešla od Daňka,tak mi řekla,co tam dělám 😅 tak jsem tam moc nechtěla jít znovu,ale pak už byla milá...mě její povaha vyhovuje,já jsem totiž taky taková aspoń mi to přijde...ale fakt ne každému musí sedět....ale kdo mi teda hodně sedl byla Košťáková,dělá tam ještě vůbec?viděla jsem jí jen jednou a byla milounká to se vrátila do práce z mateřské...
sarik musí to být pro tebe těžké...já sice nemusela čekat na jaro rok,ale Lenka mi to taky řekla,že jaro je na otěhotnění nejlepší...
musí to být hrozný takhle čekat...tak zkus jít jinam podle mě nemá smysl abys zůstávala někde kde se necítíš....držím palce

sarik1
1. srp 2009

Jak sem řekla, paní prim. Brandejská má moji absolutní důvěru.. takže určitě dám šanci na ten říjen, víš já si říkala, co by pak dělal CAR zimě, , kdyby se dělaly transféry jen na jaře 🙂

dracekmracek
1. srp 2009

podle mě je prostě naprd pokud chodíš k různým doktorům,z vlastní zkušenosti,každý má jiný postup...a každý mi říkal něco jiného,jeden chtěl IUI,jeden mi chtěl nasadit clostilbegyt a jeden IVF....
včera jsem si přečetla otřesný komentáře na Motol v po tam jedu tak mám teda docela vítr 🙄 doufám že budu moc zůstat do šestinedělí v gennetu i když budu chodit do Motola na rizikovku?

jsem zvědavá kdo bude dělat leničce transfer,ona mi tak pomohla když tam se mnou byla 🙂 sice každý koukal jako když jsme lesby 😀

sarik1
1. srp 2009

KOšťákovou sem tam neviděla, jo byla milá 🙂

lenkakubickova
1. srp 2009

Jen nakukuju,než odjedeme na ET 🙂 Ale chvílema mám dojem,že mi to stejně nějak nedochází,že si jedu pro miminka 😀 😀

Kačenko, děkujuuuu 😉 😵 😵 Neboooj, v po nebo v Út se uvidíme 🙂 Jinak,když mi zbyly 3 embryjka a mrazit nehceme,tak jsme se s Milanem shodli, ze bychom si nechali (pokud nám to dovolí) zavést ty 3 bobany,ať je větší šance! 🙂 A hlavně se i toho jednoho dobrého bobka nechce nechat někam vyhodit 😢 😢 Pak se ozvu,kolik jich mám 😉 🙂

Sarik1: mrzi me tva zkusenost, ja jsem s Dr. Vykysalou naprosto spokojena!!! Díky ní jdu dnes na 1.IVF a už se nemůžu dočakt,až budu mít bobanky zavedene a verit,ze se tehu zadari 🙂 Hlavně,že ti v Gennetu pomohou,to je důležité!!! 😉 🙂

Anlek: buď v klidu, mám 2 kamarádky, co jsou okolo 18tt a vubec jim nebylo behem tehu spatne! Pokud by nevedeli od Dr., ze jsou tehu, tak to ani nevedeli 😀

Míšo: děkujuuu!!! Už se na ně moc těším,na prďoly mrňavý 😀 😀

sarik1
1. srp 2009

Já chodíla už k primBrandejské do MOtola, pak přešla do Gennetu a já tam sem od začátku.. ona plánuje také mimi?

lenkakubickova
1. srp 2009

Kačenko: to jo,na to vzpomínám,jak na nás podivně koukali 😀 😀 😀 Jako by jsi byla máma a já táta 😉 😀 😀 😀 Ale hlavně,že jsem ti pomohla! A byla jsem s tebou,bylo to neskutečně náááádherný!!! Ten pocit je fakt nepopsatelnej!!! A dneska si to zažiju už i já sama 😵 😵 😵

To jo,na tuto diskusi chodí nakukovat z Gennetu,to je pravda. Ale když napíšu svůj názor,nestydím se za něj,od toho je to svobodná diskuze a je to na to,aby jsme si tu vylily srdíčka,ale v mezích normálu samozřejmě....

sarik1
1. srp 2009

Lenko, tak moc držím palce, at to výjde, já se těším ,že půjdu v říjnu 🙂

dracekmracek
1. srp 2009

Leničko je to krásný pocit,doufám že ti miminka ukážou jako mně 🙂 hlavně tam půl hoďky lež 😉 a ať ti Milan udělá tu výbornou čínu a pij ten čajík,to mi určitě pomohlo 😀 jéééé já mám chuť na čínuuuuuuuuuuuuu ale jdu dělat lívance 🙂

lenkakubickova
1. srp 2009

Sarik: dekuju a tobe tez drzim palecky,at ti to do rijna utece!!! 😉 🙂

Kacenko: neco mi Milan uvari,asi upece Pangase 🙂 😵 Mnaaaaam 🙂 Neboooj,ja budu lezet i dyl,kdyz mi to nakazou 😉 🙂

sarik1
1. srp 2009

To jo, nebýt té imunologie, mohlo to být dřiv, ale už mám srpen, takže už jen nějakých 8 týdnů čekání a to uteče jak voda 🙂

lenkakubickova
1. srp 2009

Sarik: to je za dverma, ja jsem si pockala od brezna do ted a jak to uteklo!!! 😉 🙂

brejny
1. srp 2009

Dobrý den, mohu se k vám přidat?

Všem maminám gratuluju a držím pěsti a ostatním přeju hodně sil do dalších pokusů.

Ráda bych se vás zeptala - víc hlav víc ví a hlavně když vás všechny spojím tak každá z vás má nějakou zkušenost.
Chodím taky do Gennetu v Praze k MUDr. Vykysalé, ale ET mi dělala prim. Brandejská. Už jsme tam 5x podstoupili IUI s dárcem a teď jsme absolvovali 1.IVF (18.7.) jenže teď v pondělí (9.den po ET) jsem začala špinit - jen trošičku - nepatrně, a to nepatrně trvalo do úterka. Volala jsem na kliniku, kde se mě ptali, kdy mám začít menstruovat - a zrovna to (to špinění) přišlo na chlup přesně. Řekli mi, že mám léky vysadit (utrogestan a prednison), že je to zbytečné, protože těhotná tedy nebudu. Udělala jsem si 10. den od ET těhotenský test a byl negativní. Jinak mě občas pobolívá podbřišek (jako kdyby ta mrcha měla přijít). Napětí v prsou mě opustilo v momentě, kdy jsem začala maličko špinit.

Dnes jsem 14. den po ET. Zkoušela jsem si dělat opět těh. test a vyšel pozitivně - kéž by to byla pravda! Volala jsem teď na kliniku a mám v pondělí přijít na krev - to bude dlouhý víkend.

Je pravděpodobné, že bych mohla být těhotná?

Děkuji předem za odpovědi.

lenkakubickova
1. srp 2009

tak jsem doma holky 🙂 Nějak mi to nedochází 😀 😀 😀 máme tam 2 bobánky,tak jim domlouvá,ať se chytí aspoň jeden 😀 😀 manža mě tu nenechá sedět,že mám ležet,tak zas mizím. papa a krásnou sobotu 😵 😵

anlek
1. srp 2009

Brejny, prosim te, kdo ti rekl, ze 10. den po ET pri negativnim testu vysadit utrogestan??? 😠 Ja bych si tipla, ze to spineni bylo od toho, jak se prtousci zakusovali. Pobolivani bricha jako na MS je podle dr. Vykysale normalni (ma to tam i rada holek, co otethotni prirozene). To bych nebrala jako nic spatneho. Prsa to same, ty nemusi znamenat vubec nic. 14. den pozitivni test je podle me skoro jistota, ze se vam povedlo. 😉 Nasadila bych asi hned zpatky utrogestan, ikdyz mozna, kdyz uz ho mas 4 dny vysazeny, tak mimisek je dost silny a nepoterbuje tuhle podporu.

Ja ti muzu rict moje zkusenosti, sama od sebe jsem sla na krev 6. den po ET a hcg bylo 15, 9. den jsem byla opet na krvi a hcg bylo 53. Tak jsem zkusila udelat test 10. den od ET a byl negativni, teda pozdeji jsem ho vylovila z kose a nasla na nem stinek, ale rozhodne byl dlouho po limitu. Teprv 14. den od ET, v den, kdy se ma testovat byl test pozitvni v casovem limitu.

Ja si myslim, ze muzes oslavovat. 😵

Leni, super, ze mas miminka u sebe. Jak to probihalo? Kdo byl dneska na sale?

dracekmracek
1. srp 2009

brejny jak píše anlek je to totální blbost to ti tam řekla sestřička nebo kdo?Utrogestan se bere do té doby dokud ti ho určí doktor já ho brala do 16tt,pokud špiníš rozhodně to neznamená neúspěch,až když by jsi začala regulerně silně krvácet.Po ET mě píchalo v břiše.Všechno jsem konzultovala s Mudr Vykysalou,protože i když je tam pár šikovných sestřiček doktorky to rozhodně nejsou....
ale pokud máš pozitivní test vidím to dobře,miminko je bojovník,já bych utroš nasadila nebo zavolala doktorce

brejny
1. srp 2009

HOlky, děkuju vám za podporu. Jak já jsem to v pondělí a úterý obulela. Manžel nevěděl co se mnou a málem brečel taky. Tak dlouho si to miminko přejeme. Už jsme dokonce podali i žádost o adopci. Můžu jen doufat, že jsem těhotná a že to bude fajn. Nepamatujete si jak dlouho jste čekali v Gennetu na výsledky HCG? Hodina nebo několik? To v práci po odběru krve budu jak na trní.
Koukám Dracku na pěkný bříško - to je moc fajn. Anlek, díky za podporu.

Ano, volala jsem na recepci a mluvila se sestřičkou, která tam evidentně byla nová, protože se na vše ptala jiné sestry a pak mi to tlumočila - přesně tak jak jsem slyšela sestru co jí napovídala. Nenapadlo mě volat doktorce, protože jsem vždy komunikovala se sestrou (už tam chodíme přes 3 roky).

dracekmracek
1. srp 2009

brejny já volám paní doktorce na mobil kolikrát je mi to blbé tak to hodně omezuju,ale ona ti poradí vždycky dobře.a jaká je čárka na testu?jak je silná?
já si nechala HCG nabrat jinde,v gennetu mi ho nenabírali....

lenkakubickova
1. srp 2009

Brejny: vítám tě tu a věřím,že jsi těhu 😉 🙂 Test ti jen tak drhou // neukáže! To je fakt děs s tím Utrošem, jak píše anlek,to špinění mohlo být uhnizďování miminka/nek 😵 Hlavně já být tebou,tak ten Utroš beru dál i Prednison,dokud ti neřekne přímo Dr., že ho nemáš brát! Držím moc palce a věřím,že se jedná o těhu 😉 😵 😵

Anlek: byla jsem hlavně vykulená,že už tam mám miminka zavedená!! Byl to strašný fofr 😅 😀 😀 Byla tam dr. Vykysalá, tak jsem moc šťastná,že mi dělala OPU i ET 😵 😵 😵 A teď jen čekat 🙂 Dali nám těhu test a za 14 dní testovat 😅 ....to budou nervíky 😝 😅

brejny
1. srp 2009

Dracku, čárka je velmi zřetelná a ukázala se v časovém termínu. Není to sice tlustice jako ta kontrolní, ale je tam a je nepřehlédnutelná.
Leni, držím všecky palce, aby vám to klaplo. Dr. Vykysalá je fajn ženská a já bych neměnila. Původně jsme měli jít k prim. Brandejské, ale tenkrát nějak nestíhala tak jsme šli nakonec k dr. Vykysalé, která na mě hned na první schůzce udělala ohromný dojem. Myslela jsem si tenkrát jaký to není zajíc a pak jsem zjistila, že už as. reprodukci dělala - tuším v Motole a že je stejně stará jako můj manžel (je o 5 let starší).

Leni, psala jsi, že bys ráda, aby ti zavedli všechny tři embryjka - jakto, že máš nakonec jen dvě?

dracekmracek
1. srp 2009

brejny tak to bude opravdu dobré pokud je krásně vidět 😉

jojo já si taky myslela jaký Vykysalá není zajíc,do Motola jdu právě kvůli tomu že mi ho doporučila a vím že tam dělala...a docela dlouho 🙂 já kdybych mohla nechám si jí jako gynekologa,a k tomu dědovi ke kterému chodím už bych nešla 😝 já k němu teda teď nechodím,protože si mě nechala ve své péči do šestinedělí 😵 budu odcházet se slzama za tu dálku a dojíždění mi to ale stojí 🙂 máš tam vše na jednom místě 🙂
moc ti držím palečky.

brejny leničce to Lenka nedoporučila,kvůli věku tuším...on je tam pak velký risk že se chytí všechny....doufám že jí to vyjde,jako nám s jedním bobánkem 😀

lenkakubickova
1. srp 2009

Brejny: oni jen tak 3 nezavádějí, bylo mi sice toho třetího bobka líto,ale chápu to. Prý 3 zavádí až po 35 roku,protože by u mě byla dost vysoká šance,že se chytí všechny 3 a já bych bohužel tři fakt nechtěla ☹ ...spíš by jsme to nezvládli finanačně a prostorem v bytu. To bude problém i při 2,ale to se vždy už nějak udělá 😉 🙂 Navíc ty dvě,které mám prý byli velice pěkné a to třetí o něco slabší, tak hold to nechám na těch dvouch bobánkách 😉 🙂 Těch 14 dní do testíku bude hoooodně dlouhých 😝 😅 No tá čárka je 100% těhu!!!! 😉 🙂 😵 Držím palce!!!!! 😵

Zatím tak nějak polehávám,manža se pořád bojí,že když se dnes nebudu šetřit a ležet,že se bobci nechytí 😅 Je z toho asi víc podělanej než já 😅 😀 ...navíc mám prý poád dost zvětšené vaječníky,nevím proč,ale tudíž mě bříicho dost bolí a jsem fakt ráda,že ležím a obskakuje mě 😉 😀

sarik1
1. srp 2009

Ahoj Lenko, tak moc držím palce..., taky ti bobíšky ukázaly mě před tím také

lenkakubickova
2. srp 2009

sarik: Dneukazali mi bobany ☹

sarik1
2. srp 2009

Tak to sou lumpíci,mě dělala transfér Mudr Brandejská v letošním květnu, a viděla jsem zkumavku se svým jménem a pak jsem viděla na plazmovce jak ho chudáka mordujou a vcucávají a dávají do mě 🙂 jedná krásná blastocysta,ale i tam se jí tam nelíbilo, takže další říjen,... byl to krásnej zážitek

sarik1
2. srp 2009

A jak se cítíš, mě pobolívalo břicho jak při menzes, a já si už do 8 dne dělala jen a jen a jen testy, pořád sem čůrala na "penízky" i když to bylo brzo, ale to se prostě nedá, vždycky si říkám, že to příště vydržím těch 14 dnů, ale to jsou muka 🙂

lenkakubickova
2. srp 2009

Sarik: tak to muselo být úúúžasný!!! Vím,že to samé zažila Kačenka, že viděla,jak jí tam bobánka dávají a byla z toho úúúplně hotová,jak je to úúúžasný 🙂 Já jen slyšela, jak Dr. říká,ještě počkáme na embryjka a já čekala co bude a najednou řekla,že je hotovo 😕 😀
Jak se cítím? Holka já mám pořád dost zvětšené vaječníky,takže mě dost bolí hlavně ty vaječníky,nic jiného necítím 😕 ☹ Píchá to jako čert a někdy musím třeba minutku jít v předklonu a pak je to dobrý. Ale pořád je cítím,jak bolí,ikdyž se lehce dotknu břicha, musím jen čekat,až to přejde a hodně pít, takž uvažuju o prodloužení dovolené nebo o PN 🙂 A jak říkáš,já nevěřím,že vydržím 14 dní netestovat 😅 ...takže bych to možná chtěla zkusit příští neděli...ale zase si říkám,abych nebyla hotová z toho, že tam // nebudou ☹ 😅

sarik1
2. srp 2009

ale oni tam budou // 🙂 zasloužíme si to, já prodělala bohužel 2 potraty, takže na druhou stranu se bojím bejt těhu, ale ono to výjde, já to do toho října nevydržím, já právě čekám na donorku a říjen je reálný... schválně se podívej na http://www.reprofit.cz/index.php, pokud nám to nevýjde, tak možná přejdem do toho CARu

sarik1
2. srp 2009

no zároven SANUS, jelikož jsem z Pardubic, tak se tam jdem na konzultaci, uvidíme... je to bohužel velký business a těch CARu je opravdu hodně..

anlek
2. srp 2009

Leni, vydrz. 😉 Urcite se jim u tebe libi a zabydluji se. Ale nevim, jestli pristi nedeli neni moc brzo na testik, budes 8. den od ET a mas zavedeny 2denni embryjka (me by treba v tu dobu test nic neukazal). Ikdyby nebylo nic videt, tak to nic neznamena. 😉 Hlavne ted pij a bud vklidu.