Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
7. srp 2009

Uz to tam je. 😉

lenkakubickova
7. srp 2009

díky 🙂

mandre
7. srp 2009

Ahoj holky.
Chceme si naplánovat dovču někdy přelom /říjen, kdyby jsme se rozhodli na IVF, co je potřeba před zahájením stimulace, resp. před 1DC cyklu, co se bude stimulovat? Mě to vychází, že 3 týdny před 1DC mám konzultaci u Dr., a potom bychom chtěli na dovcu, tak abych něco neprošvihla 😉 Já vím jenom o té žádosti na pojišťovnu...řešily jste mezi tím něco s Dr.?

Leni, to jsem zvědavá, co tam máš 😀 😀 😀, typuju 😉 dvojky

anlek
7. srp 2009

Mandre, teda ted jsem zmatena. 😀

1. Zadost na pojistovnu je dobre poslat kolem 1. dne cyklu, pred cyklem IVF.
2. Pokud dr. nerekne jinak, tak cca 20. den cyklu pred cyklem IVF je potreba dojit za dr., udela klasicke gynekologicke vysetreni + UTZ, ze je vse ok pro ET. Rekne ti jaky protokol budes mit. Je dobre na tuhle konzultaci vzit manzela, aby podepsal papiry, pokud ti je dali pred tim na precteni.
3. Klasicky 1. den cyklu, kdy chces podstupovat IVF si zavolas, aby ti nachystali leky a jdes si pro ne nebo jdes 2. den.

My jsme take po te kontrole 20. den jeli na dovcu, takze jsem se dohodla s dr., ze mi da uz leky dopredu. Ale ma to tu nevyhodu, ze ve chvili, kdy ti vydaji leky, tak ti zacina bezet IVF cyklus na pojistovnu. Tj. pokud bys dostala anginu a IVF nebylo mozne, tak ti jeden hrazeny cyklus propadne (ale zustanou ti leky). Dr. nebyla uplne nadsena, ale my jsme ji rekli, ze pristupujeme na tohle riziko. Nakonec to vyslo tak, jak jsem ocekavala a zacala jsem pichat na dovce (dokonce jedna vcelka byla na trajektu).

anlek
7. srp 2009

Jo a pak jsem zapomnela, ze musis do OPU vybehat predoperacni. Skoro je dobre skocit s moci a na krev pred MS (hlavne ta moc - aby v ni nebyla krev). Ale i to se da stihnout az v cyklu, kdy podstupujes IVF (ale muze se ti stat, ze budes mit kazdy den nejakou navstevu dr. - muj pripad).

pet.s
7. srp 2009

Anlek a lenka tak s tím souhlasím. Taky jsem byla na návštěvě u jedněch, co mají děti z IVF a hrůza děs. Vysvětlení, že jsou to mrazáčci, mi přišlo úsměvné.Anlek přesně. Já vždy spíš koukala na to, co vyhovuje mým dětem a ne lidem z okolí. Naše Bára si cucá palec ještě ve svých 16 letech. No a co, když to byla jediná chvíle ze dne, kdy si uklidnila svoji hyperaktivitu?Ale přesně. Nikdo nemá patent na rozum a láska a pochopení je rpo děti důležitější než čisté tričko a značkové boty.
Lenka to víš,že poslechla. Moc dobře ví, že bych tam skočila a vypla jí PC😀

Anlek Co to je NT screening?

anlek
7. srp 2009

Pet.s NT screening jsem dneska vyjednala. 24.8. jdu k nove gyndarce a ona mi vystavi papir, takze jeste budu stihat k Apolinari. Btw. tam je to zadarmo. Kdyz budes chtit, poslu odkaz IP, kde jsou vsechny informace k tomu.

lenkakubickova
8. srp 2009

Ahoj holky 🙂
Jen tak jdu nakouknout,jestli není něco nového. Nejsme doma,tak jen rychle načuhuju 😅 Docela už se těším do práce, doma jsem jen seděla a pořád přemýšlela nad kravinama...povedlo se? nepovedlo se? A pořád mi v hlavě nelítá nic jiného ☹ Ještě,že jsme jeli pryč a mám čistou hlavu a odpoledne se půjdeme podívat na mimi, co se včera narodilo a k večeru se bude grilovat a chlapi zapíjet mimi a my ženský využijeme džusy a vodu,jelikož jsou holky buď těhu nebo kojí 😅

Anlek: to je super,že jsi objednaná na NT screening, hlavně,ať na něm vše dobře dopadne! 😉 🙂 Včera jsem začala využívat tvoje "doporučení" že chodím na ostro 😔 😅 ...už jsem celá sedřená,jak nosím slipovky kvůli Utroši...tak snad to pomůže 😉 😀 ..akorát,že teď o víkendu to nemůžu využívat 😝 Tak už se těším na Ne odpoledne 😀

hezký víkend všem!!! papa 🙂

mandre
8. srp 2009

Anlek: no já mám 21.9. konzultaci, to je po MS asi tak 9.dc,
no pak jsme cca 24.9. chtěli jet na dovču cca do 7.10.,
a 1.dc by bylo asi 10.,11.,12. 10., to bych musela to vyšetření gyn mít po návratu anebo před, žádost bychom poslali toho 21.9., říkala sestřička, že by to šlo. 😵

Je to zatím hypotéza, záleží na délce cyklu do té doby, mám 28-30 dní.

anlek
8. srp 2009

Mandre, to nevim. Oni chteji zkontrolovat, zda nemas cystu kolem toho 20. dne. A pokud nebudes moci prijit, tak bych jim zavolala a domluvila se. Ale mozna ti reknou, ze musis IVF o jeden cyklus odlozit.

dicinka1
8. srp 2009

AHOJTE...mam kamosku co bola v genete a caka 2 babetka...je v 5 mesiaci t. tymto som vas chcela povvbudit......podarilo sa im 1 ivf..skusali aj inseminaciu ale neotehulkovala.... 😒

pet.s
8. srp 2009

anlek to budeš hodná, pošli. Kouknu na to. Já myslím, že mě poženou na všechny možné i nemožné vyšetření.

anlek
8. srp 2009

Pet.s vsechna mozna i nemozna vysetreni dopadnou dobre. 😉 Neboj, urcite je mimco ok.

pet.s
9. srp 2009

Anlek děkuji za info. Zítra máme v 8.15 první UTZ, snad bude už i srdíčko. Modlím se aby bylo vše v pořádku 😒

anlek
10. srp 2009

Pet.s tesim se na zpravy od dr. 😉

lenkakubickova
10. srp 2009

Dobré ráno holky 🙂
Tak jsem už zajela do pracovního nasazení a mám tu co řešit po těch 14-ti dnech, tak buď juknu během dne,zda jsou nějaké novoty nebo večer doma.

Jsem zvědavá,jestli se ozva Monča 😕

barrca
10. srp 2009

ahoj Leni, tak se drž 😉 Mně už se to v práci uklidnilo, místo toho bojuju s rýmou (to na mne manžel prsknul) ... tak doufám, že se rychle vykurýruju, abych mohla začíst s ivf 😨

Pet, těším se na zprávy z utz? Jak to šlo?

anlek
10. srp 2009

Leni, tu praci nezavidim. 😅

Barrco, ja byla dokonce nastydla, kdyz pichala. Zacala jsem pichat a pak na me nejake viry sedli, docela jsem se bala, jak to bude s narkozou pri OPU, ale nakonec jsem to vylezela driv nez byla OPU.

Jsem take zvedava na Moncu a hlavne Milusi.

lenkakubickova
10. srp 2009

Anlek: já jsem se sem docela i těšila,potřebuju,abych zaměstnala mozeček něčím jiným a aby mi tenhle týden utekl! A v Pá se budu bát udělat test 😝 ...a je třeba možný,že bych měla negaivní test i ten 14.den? 😅

Raduš: mně tenkrát Dr. říkala, že menší rýma nevadí na OPU,jen nesmí být angína a antibiotika 🙂 Já doufám,že tak od St už taky tady bude klid,že to zdělám 🙂

anlek
10. srp 2009

No je fakt, ze ja jsem do "prace" od OPU uz moc nenastoupila, obcas pomuzu neco zaridit manzelovi, ale nevim jestli se to praci da nazvat. 😔 Ale ja uz v tu dobu, co jsi ty ted vedela z krve, ze se u me neco deje. Takze jsem hlavu nepotrebovala zamestnat. Myslim, ze 14. den by uz negativni test byt nemel, ale znam holcinu (shodou okolnosti take po IVF, ktera ani 18. den po ET nemela na testu nic videt, proste nevylucuje hcg do moci). Ty budes mit urcite dalnice.

barrca
10. srp 2009

Jé tak to jste mne uklidnily, stejně bych ale chtěla být brzy fit, jedeme ještě příští týden na dovču 😖 ... ještě poslední relaxace před ivf 😀

Leni a ty se hlavně v té práci ale šetři!!!!

lenkakubickova
10. srp 2009

Anlek: díky 🙂 Jsem na to teda zvědavá...na ty dálnice 😉 🙂

raduš: neboooj,to vyležíš 😉 🙂 A pak půjde IVF samo!!! 😵 neboj,šetřím se,teda aspoň si to myslím 😀 Je sedím, a projíždím staré meily a sedím a sedím 😀

anlek
10. srp 2009

Kdepak je Pet.s? Nemale byt u dr. brzo rano? 😅

lenkakubickova
10. srp 2009

nevím,kdy měla jít k Dr., ale taky jsem na ní strašně zvědavá 😅 😅

anlek
10. srp 2009

Teda ja jsem uz dost napnuta, kdepak je Pet.s?

barrca
10. srp 2009

no já také pořád nakukuji a čekám, zda se ozve 😅

lenkakubickova
10. srp 2009

tak já nervozně nakukuju,copak nám asi sdělí Pet.s a ono pořád nic 😕 😅

anlek
10. srp 2009

Leni, tak aspon ty napis, jak bylo v praci po tak dlouhe dobe. 😉

dracekmracek
10. srp 2009

a já nervozně nakukuji kdy si lenička zapne ICQ 😀 promiň usnula jsem jako špalek,měla jsem migrénu jak prase a teď to je ještě horší 😝

anlek
10. srp 2009

Kacko, tebe tu taky rada vidim, cekala jsem, ze nam napises, jak dopadla v patek poradna. 😉 Doufam, ze te migrena brzo pusti. Mivala jsi je i pred tehu?