Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
10. srp 2009

an v pátek jsem byla totálně k.o.nějak tu Prahu špatně zvládám 😖

migrénu jsem měla,ale mohla jsem na ní brát ty nejsilnější prášky teď mám smolíka,apralen je jako nic....bych hlavou mlátila do zdi 😝

Vykysalá mě moc nepotěšila,mám na každé kontrole vysoký tlak,tak se musím měřit,a pokud by šel nahoru ještě víc tak na internu pro léky že by to malému mohlo ublížit.Taky mi tvrdne břicho víc než je obvyklé ale koukala na čípek a ten by měl vydržet.Malinkej je prý těžký pohodář,cucal si ruku a držel si jí druhou rukou 😀 pindík vyrostl takže není pochyb 😅
byla dokonce i v tom motole,a mluvila s primářem tak mi udělá toho císaře,ve 35tt mám naklusat 🙂 to už uteče jako voda...to tak hrozně letí 😨

lenkakubickova
10. srp 2009

beruško,dneska mi je oooouveeeej ☹ Děsně mě bolí hlava,ale naprosto šííííleně a to na to vůbec netrpím,nechci si nic brát,tak se s tím snažím trochu bojovat...začalo to okolo třetí a stále trvá ☹

gabulle
10. srp 2009

ahoj holky,všechny vás zdravím,taktéž navštěvuji gennet a právě jsem si pichla druhou stimulační injeci na druhý pokus o ivf,první se nzdařila uplynul skoro rok než nás prohnalili všemi možnými i nemožnými vyšetřeními ,chci se zeptat jesti tu taky nekterá z vás která se chystá na ivf v nejbližších dnech 🙂

dracekmracek
10. srp 2009

Leničko tak doufám že zítra bude líp 😉

gabulle vítám tě 😉 já myslím že momentálně nikdo nestimuluje...držím palce

pet.s
10. srp 2009

Ahojky děvčátka, jste zlaté, že an mě myslíte. Museli jsme tu zprávu probrat s rodinkou.Takže jsme do ted seděli u ségry na zahradě a kecali.
Zprávy od dr. jsou pozitivní. Můžeme se prý radovat,ale ne jásat. Jsem v 7 tt. Viděli jsme váček i srdíčko. Za 14 dní UZ opět. Ostatní vyšetření po příštím UZ.
Je normální, že se jde ještě na 1 UZ? Bojím se radovat. Dr říkala, že má 2 mm. Je to dobré nebo špatné? Achjooooooo to jsou furt jen starosti apochybnosti ☹
Ale jinak máme radost. Srdíčko bylo krásné a bylo jako zvon. 😀
Akorát nám dr zatrhla dovolenou u moře, ale to nevadí, to oželím. Jen mě mrzí, že jsem to

pet.s
10. srp 2009

zkazila dětem.letos jsme nikde jinde nebyli.Ale oni se s tím srovnají 😀

dracekmracek
10. srp 2009

pet.s já byla taky takhle na ultrazvuku,neboj je to o.k. 😉 gratuluju 😵

na dovolenou pojedete příští rok i s mímem 😵

jo a byla jsem na té cukrovce,už mi to dělali před ivf když lenka měla podezření na pco...ale tentokrát to byl hnus,lítalo mi to do krku fuuuuuuuuujjjjjjjjjj ale byla tam skvělá sestřička a ta mi výsledky objednala na odpo,tak už vím že je to o.k. 🙂

lenkakubickova
10. srp 2009

Pet.s: no supeeeeeer,gratuluju k miminkuuuu 😵 😵 😵 Nebooooj,všechno je v pořádku, vždyť i Anlek tuším psala,že jde za 14 dní znovu na utz 🙂) A jak říká Kačenka, příští rok si dovču užijete! Teď ať jste hlavně s miminkem v pořádku 😉 🙂

Kačenko: to doufám,že zítra bude líp! 🙂 A mám radost,že ti ta cukrovka dopadla dobře!!! 😵 😵

anlek
10. srp 2009

Kacko, no budu na tebe myslet. Ale myslim, ze jsi se dostala uz daleko, tak to tech 11tt musis vydrzet. Nemas ten tlak vysoky, ze cekas, co se tam dozvis? Ja mam u dr. casto "normalni tlak" ackoliv ho mivam spis nizky (kdyz me nikdo pred merenim nevystresuje, domaci mereni ...). S tou migrenou jsem se ptala, protoze ja na ne trpivala, ale ted uz mam dlouho klid. Ale obavam se, ze prasky, co mam z neurologie bych ted stejne nemohla a bez nich si to neumim vubec predstavit. 😕 Super, ze mas ten test na cukrovku za sebou a dopadl dobre.

Leni, snad hlava pustila. Ale ja si brala na neco v dobe, jak jsi ty paralen. Protoze me neco fest bolelo (asi hlava, nic jineho me nenapada) a po jednom paralenu to perfektne pustilo. Jako kdyby telo vedelo, ze nic jineho nema sanci dostat.

Gabulle par holek uz je skoro v procesu, neboj ony se tu urcite objevi a budes mit nekoho na pokec. Nebo budes muset vzit zavdek nami, co uz to mame za sebou. 😀 Ale pamatujeme si, co jsme kdy prozivaly. 😉

Pet.s ono je to normalni, ze se jde za 14 dni jeste na jeden UTZ, me dr. rikala, ze pri tomhle prvnim se neda urcit presne stari plodu. Nad cimz jsem se tu dost podivovala, kdyz se presne vi, kdy byl OPU. Ale pak jsem hledala na internetu a na zacatku tehu je ruzna dynamika rustu plodu, pak se to nejak znormalizuje a vsechny rostou nejakou dobu stejne rychle. A je potreba urcit spravne stari plodu, aby se delali ruzne (hlavne ty geneticke) testy ve spravnou dobu, jinak by vychazely falesne negativni a ty bys stresovala, ze je neco spatne a bylo by to zpusobeno jen spatne urcenym starim tehu. Jak ma byt velke miminko nevim, ale me dr. rekla, ze je spravne velke. To tobe urcite take. A dovoleny nelituj, to mimco za to stoji. 😉

lenkakubickova
11. srp 2009

Anlek: díky za radu 🙂 Kačenka už mi psala,že mohla i brufen takhle v začátku těhu (ikdyž teda ještě nevím,zda jsem). ale nějak jsem to nakonec večer zkusila zaspat a pak jsem vstala okolo desáté večer a bylo to lepší...to je z toho počasí ☹ Já na to jinak vůůůbec netrpím! Leni,kdy myslíš,že je při IVF ovulka, při OPU nebo ET?

anlek
11. srp 2009

Dr. to pocitala na kolecku podle OPU (aspon doufam, ze mam tucha, co pocitala). 😀

lenkakubickova
11. srp 2009

anlek: já se jen ptám,abych měla představu v jaké části cyklu vlastně jsem, víš? 😅

barrca
11. srp 2009

Dobré ránko!

Pet, moc gratuluji k srdíčku, optruj se!!

Gabulle, já začnu stimulovat na přelomu srpna/září, také 2.ivf (tentorkát dlouhý protokol, tak ještě přesně nevím, jak to bude 😅 )

Katu, z vysokého tlaku si nedělej starosti - já mám vysoký krevní tlak trvale a beru na něj léky už asi 10 let a jsem za to nakonec ráda. Dřív mě dost často bolela hlava, migrénky mě i v noci budily ze spaní a nemohla jsem usnout ... a teď už mám takové problémy jen vyjímečně. Léky na vysoký krevní tlak navíc nic neovlivňuji, zpravidla se z krve do 10-24 hodin vylučují 😉 V těhotenství se to často stává, že se tlak zvedne. Kamarádka to měla také a pak se jí to po porodu srovnalo, tj. brala chvíli léky při těhotenství, ale to ničemu neškodí 😉

Leni, jak to jde v práci? První nápor zažehnán?

lenkakubickova
11. srp 2009

Raduš: mám tu chvilkové návaly práce, to je normoš,ale jinakje to O.K. 🙂 Takže asi to nejhorší je fakt zdárně za mnou 🙂 Tak koukám,že tu už máš IVF za dveřma! 😉 🙂 to uteklo,co? 🙂

barrca
11. srp 2009

jojo, utíká to jak blázen ... ještě příští týden dovolená a pak už k dr. na injkeci a kontrolní utz ve 21dc (tedy v mém případě 22dc) a od dalšího cyklu se to rozjede na plno 😀 ... tyjo, já už se fakt celkem těším 😅

lenkakubickova
11. srp 2009

Raduš já se ti nedivím, znám to sama,jak už jsem se těšila na injekce 😵 😵

dracekmracek
11. srp 2009

Ahoj holky,tak jsem pověsila malému záclonu mamka mi jí dneska koupila je nádherná,tak už jen povlečení do postýlky a ty největší položky máme🙂nezvládám vůbec chodit po obchodech a hlavně mě to nebaví tak co jde objednám přes net...

anlek měřila jsem se dneska a mám ho vyšší jak v gennetu 😒 taky mi ale dnes tvrdne břicho to je naprd:(

anlek
11. srp 2009

Kacko, to je mi lito. Drz se holka. V nejhorsim ti to sundaji leky. Vzdyt jsi tak daleko, uz zbyva jen par tydnu nez muze prcek vykouknout.

dracekmracek
11. srp 2009

doktorka říkala že kdyby něco ať se radši k někomu objednám,ale já teda nevím ke komu.... 😅 počkám jestli se to nezlepší nechci hysterčit...jestli to není tím že je prcek až moc živej....

pet.s
11. srp 2009

dracek já měla vysoký tlak už před IVF, beru prášky, které nevadí v těhotenství. Myslím, že se jmenují dopegyt.
Jsem i diabetik na píchaném inzulínu.
Já být tebou, tak bych moc nečekala. A raději hysterčila. Dopegyt mi napsal můj diabetolog,ale radil mu je můj gynekolog. Ale napsat by ti je mohl i obvodní a nebo se objednat na internu. Drž se.
A proč ti budou dělat císaře? Mě říkala dr. Langerová o tom, že budu chodit do poradny do Podolí. Kvůli diabetu. Asi bych měla začít shánět informace o nějaké dobré poradně, co? 😒

lenkakubickova
12. srp 2009

Ahoj holky 🙂 Tak ta moje šílená bolest hlavy trvá celé dny,občas povolí,ale pořád se to vrací....mám podezření,že to u mě nejspíš bude souviset s těh.příznakama ☹ ...dneska je mi od rána i trochu na blinkání,ale třeba to je jen náhoda 😅 Bazální teplota mi krásně leze nahoru, dnes už mám 37,1°C, tak to vypadá velice nadějně 😵 Už aby byl pátek!!! 😀

Kačenko: ten tlak je potvora,mrzí mě to,že máš takový trápení ☹ ,ale asi bych si taky raději došla k Dr.,kdyby to nepolevovalo,ať jste oba s Lukáškem v pořádku 😉 🙂

Pet.s.: teeeda,ty si taky užíváš,koukám,cukrovka a tlak...ale důležité je,že to zvládáš v pohodě i s miminkem 😵

Anlek: jak se jinak cítíš? Nějaké těhu příznaky už nastoupily? 😅

anlek
12. srp 2009

Leni, tak to vypada nadejne. 😵 Moc se tesim na tvuj testik v patek.

Pet.s teda ty jsi dobra, ze i s tolika problemy jste sli do IVF. Drzim palecky, at je, co mozna nejlip.

Jinak ja se citim stale netehotne. 😔 Melo by to snad byt jinak? 😀

lenkakubickova
12. srp 2009

Anlek: taky uz se těším na testík 🙂 A pak zavolám do Gennetu a objednám se na utz 🙂 Myslíš,že když zavolám v Pá a šla bych tak 20.den po ET na utz,že už něco uvidí?

to nevadí,že se cítíš netěhotně,já před tím u těhu,tak nic necítila 😉 🙂 Proto jsem teď vyvalená z bolesti hlavy,z bolestí v kříži a ranního pocitu na zvracení.... 😕 😕 A jsem furt šíleně ochrápaná 😀 😀 😀

anlek
12. srp 2009

Leni, ja nevim, kdy je co videt na UTZ. Ikdyz se muzu pokusit spocitat, kdy jsem byla ja. Pokud to nepletu, tak jsem byla 30. den po ET, a bylo videt srdicko. Ja jsem se snazila naopak UTZ odlozit, co nejdele to slo. Vlastne jsem byla jeste 15. den po ET na UTZ kvuli tomu, jak me bolelo bricho a to nic videt nebylo, dr. rikala, ze je brzo. Jen, ze sliznice je jak perinka a je dost pravdepodobne, ze tam neco je.
Pujdes v patek i na krev?

lenkakubickova
12. srp 2009

V Pa to asi nestihnu,tkze bych si dosla v Po,jen premyslim,jestli jit do Gennetu,nebo tam,jak jsi byla ty 🙂 A na utz, klidne pujdu dyl,budu radši a ráda si počkám na Vykysalou a ta tam bude tuším až po 27.8. což budu cca 4 týdny po ET 🙂

zdepros
12. srp 2009

Dobré ráno holky, tak se teda taky cítím docela netětotně, akorát začínám mít dost velkej problém se zácpou ☹

Leni, já byla na ultrazvuku 16. den a potvrdila mi těhu, jen si nebyla jista jestli jedno nebo dvě, ale jeden puntík tak rozhodně byl 🙂 a teda snad pořád je 🙂

anlek
12. srp 2009

No ono kdyz budes testovat a budes mit dve carky, tak te, myslim, pozvou na krev. A pak objednaji na UTZ. Ja jsem to tak nemela, protoze jsem tam byla jeste pred tim datem, kdy jsem mela testovat. A krev mi nabrali uz tenkrat. Takze bych si to nechala odebrat v Gennetu, zvlaste pokud te pozvou. Proc platit neco navic, kdyz nebudes muset. Leni, uvidis, na kdy te objednaji na UTZ. Me rekla dr., kdy mam prijit. A myslim, ze se byla trochu zmatena, z toho, ze jsem tam byla vlastne nadplan. Protoze vetsina holek chodi driv nez ja, co jsem tam videla.

anlek
12. srp 2009

Leni, teda koukam, jak jsem to napsala zmatene, doufam, ze z toho neco vylustis.

Zdepros, kdy jdes na dalsi UTZ? Ja zacpu nemam, protoze jestli je to mozne povazovat za tehu priznak, tak jim hooodne ovoce a zeleniny, kdyz mam na neco chut, tak je to ovoce a zelenina.

Teda koukam, ze fakt trpim tehu demenci. Ja jsme psala ty UTZ, kolikaty den po ET, ale myslela jsem po OPU. Zdenpros, tys myslela ten 16. den po ET nebo po OPU?

lenkakubickova
12. srp 2009

Zdepros ahoj 🙂 Já půjdu buď 26.nebo 27.den po ET,až tam bude Vykysalá,tak to už bude utz v pohodě 🙂 Neboooj,určitě tam pořád je puntík jeden 😉 ...nebo dva?? 😀 A kdy,že jdeš na kontrolní utz?

lenkakubickova
12. srp 2009

Anlek: O.K. v Pá tam zavolám a uvidím na kdy mě pozvou na krev a kdy na utz 🙂 Ale spíš je překecám na toho 27.nebo 28.8. 🙂