Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zdepros
17. srp 2009

Leni já byla na ultrazvuku 16. den po ET a už to tam bylo vidět 🙂

anlek
17. srp 2009

No casto dr. dokaze podle UTZ rict odkud to tece ... Jestli z hematomu, jednoho prcka, co to zabalil ... Zkus to. Stejne nevim, jestli muzes dostat neschopenku aniz by te videl dr. A ikdyby te nechtel vysetrovat, ze by to prislo dr. zbytecne, tak ti muze dat ten ascurtin.

anlek
17. srp 2009

Zdepros a kolikadenni embryjka jsi mela? U Lenky se musi brat, ze dostavala 2denni. Myslim, ze my vsechny ostatni jsme dostavali starsi.

zdepros
17. srp 2009

no to je fakt, já měla 5.denní a pak to HCG přes 2.000

lenkakubickova
17. srp 2009

holky, v pohode,zkusim se k nekomu vnutit,ukazu sestricce ty vysledky HCG co mam ja,reknu ji,ze krvacim a myslim,ze me neposle jen tak domu 🙂 a tak uvidime,ale Vykysala mi v tu So psala,ze utz nejdriv za tyden...no,uvidime,od toho jsou to Dr. tak oni si poradi,hlavně,že to roste!!!!! 😵 😵

holky,já mám takovou radost!!!! 😢 😢 😢 😵 😵

pet.s
17. srp 2009

leni, no huráááá. Tak šup do postele, nějakou pěknou knížku(doporučuji Simona Monyová Jednou nohou v blázinci, Deník citového vyděrače, a jiné knihy - je to česká autorka a píše faaakt super, vždy mám pocit, že bydlí v sousedství a píše o naší rodině 😀 ), polštář pod zadek a studené pití. A ležet a ležet a ležet. Prcek se uhnizduje.Tak mu pomož. Moje kamarádka má 4 kluky a u všech regulérně menstruovala do 3 měsíce. 😀 😀

anlek
17. srp 2009

Leni, uvidis. Domu te neposlou. 😉

lenkakubickova
17. srp 2009

Pet.s: díky za rady,jen tahle knížky fakt nemám 😕 😕 😀 😀 😀 😀 Ale něco tu vyhrabu 😀 Jdu se natáhnout a zítra až dorazím z Gennetu,dám vědět,zase později nakouknu.

Anlek: to doufám! 😉 😀

anlek
17. srp 2009

Skoda, ze ja jdu az odpoledne. Mohly jsme se tam potkat. 😀 Ale kdyztak rekni, ze muzou ukrast trochu casu doktorovi z toho, co mel vymereno na me. Ja jsme naprosto bez problemu. 😀 😀 😀

lenkakubickova
17. srp 2009

Anlek: 😀 😀 😀 😀

monivo
17. srp 2009

Leni, tak super, moc ti přeju, aby to bylo v pořádku. A zítra se nenech odbýt i s tou neschopenkou. Před chvíli jsme to řešili s Milu. Zkus si vyhádat neomezené. Jestli se ti pak udělá lépe, tak ať nemusíš trčet doma. Jsem na tebe zvědavá 🙂

lenkakubickova
17. srp 2009

Mončo: já to tu teď čtu a koukám jako blázen,je fakt,že právě z toho důvodu (omezení výcházek) se mi nechtělo jít na neschopenku ☹ ...ale nedá se nic dělat,pro miminko to udělat musím! 🙂

monivo
17. srp 2009

Na druhou stranu, ber to pozitivně, budeš mít čas na ty svoje háčkovaný čepičky apod. 🙂 A až tu všechny budeme vědět pohlaví, tak tě třeba využijeme také 🙂

lenkakubickova
17. srp 2009

Zdepros: jinak já právě měla 2denní embryjka,nevyšla nám PK. Uvidíme zítra,co poví Dr. 🙂

Mončo: to máš pravdu 😉 😵

miluse
17. srp 2009

Leni, tak to je super zprávička, mám za tebe ohromnou radost. A je dobře, že si jdeš pro neschopenku, alespoň budeš víc v klidu, i tak nějak vnitřně a bude líp, uvidíš 😉

Mandre, Pavlákovi nevím, spíš bych je musela vidět, ale je to možný. A já furt říkám, že svět je malej 😉 a hlavně ten internetovej 😎

Jo holky, nemáte někdo zkušenost, že když jste na PN a měli byste neomezený, že byste vycestovali do zahraničí? 😕 Se musím juknout jestli je tu o tom nějaká diskuse. 😨

anlek
17. srp 2009

Milu to by se nemelo. Pokud chces do zahranici, tak bys mela ciste teoreticky zadat socialku o dovoleni. Jinak zmenu mista pobytu behem neschopenky v CR staci jen oznamit dr.

miluse
17. srp 2009

Anlek, jak tu tak nad tím přemýšlím, tak to zní docela logicky, zkusím se poptat na sociálce popř. u mudra. Zatím to nechoří, stejně to plánujeme nejdřív po tom 12 tt, jestli mi bude dobře.

mandre
17. srp 2009

Holky, 😅 a kdy Vám řekli po OPU, jak a kolik se oplodnilo, kolik zmrazit a jestli PK, jaký je postup po OPU??? jsem z toho zmatená, abych věděla, co a jak 😀 😀

miluse
17. srp 2009

Mandre, po OPU si máš druhý den zavolat jak to vypadá, budeš to mít i v té zprávě co ti dají a pak si budeš volat buď denně nebo obden, jak to s nimi vypadá a kdy bude ET, jestli tedy budete mít i PK 😉 a na tom všem se dohodnte ještě před OPU, na pokoj za tebou přijde jak anestezilog tak i embryolog a vše ti vysvětlí

monivo
17. srp 2009

Mandre, a po OPU, ještě než tě pustí domů tě navštíví embryolog a řekne ti, kolik získali vajíček a jaký byl spermiogram.

mandre
17. srp 2009

Milu: No to budou asi nervy 😝, aby to dopadlo, i když se má být v klidu 😀 😀

anlek
17. srp 2009

Mandre, az se probudis z narkozy, prijde za tebou gynekolog a rekne ti, kolik bylo foliku a kolik se podarilo z nich ziskat vajicek. Dale ti rekne, ze vse bylo bez problemu a vysvetli ti, jak dal uzivat leky (at posloucha dobre i manzel, za mnou prisla dr. hrozne brzo a ja byla jeste zblbla, takze jsem si to nepamatovala a musela se ptat znovu). Pak jeste prijde embryolog a rekne ti opet, kolik je vajicek, me rekl i to, ze 10 je prvotridni kvality a 4 horsi (ale rikal, ze prvni pohled nemusi byt ten spravny). Pak jsme se dohodli, ze opravdu u nas neni potreba ISCI. Dale jsme se s nim dohodli, ze 3. den se kouknout kolik je krasnych embryjek a pokud jich bude vic nez 5, tak budeme mit prodlouzenou kultivaci, jinak si pujdu hned ten den na ET. Kolik se jich oplodnilo si volas druhy den rano po OPU. Druhy dne po OPU mi rekli, ze si volat nemusim, ale ja se zeptala, jestli i tak muzu, ze jsem zvedava. Tak se sestricka smala a rikala, ze klidne. No a 3. den po OPU jsem si volala a meli jsme jich krasnych 8, takze jsme si pro ne sli az 4. den.

mandre
17. srp 2009

Nerozumim proč je PK až od 5 embryjí, jinak se jde hned na ET? 😖
Na tom pokoji se mnou může být manža? 😉

miluse
17. srp 2009

Mandre, jo může, a hnedky od začátku 😉 My když jsme tam ráno přišly, tak mě sestra odvedla na pokoj a manžu do odběrové místnosti a pak ho za mnou přivedla, takže tohle je v pohodě 😉

anlek
17. srp 2009

Protoze cim dyl maji embryologove embryjka v peci tim vic jich vetsinou odpada (u mas treba ne), ale ve vetsine pripadu to tak je. V podstate PK vybira ta nejlepsi embryjka, aby pak neodpadla u tebe. Proto kdybys mela min nez 5 embryji, tak je riziko, ze nebude, co transferovat. A to je lepsi pak transferovat i mensi embryjka. Ale to ti reknou embryologove. Myslim, ze je maji v Gennetu opravdu sikovne a hlavne nechteji z tebe tahat penize (jako je zvykem v jinych CARech, kde ti reknou, ze ISCI je jedina moznost, ikdyz to tak neni). Manzel s tebou muze byt celou dobu a aspon muj si to uzil, jak jsem se probouzela. Byla jsem naprosto kouzelna. 😀 😀 😀 Doted na to vzpominame.

dracekmracek
17. srp 2009

Ahoj holky 😢

lenkakubickova
17. srp 2009

Mandre: přesně jak píšou holky,neboj,všechno ti řeknou 🙂 My třeba chtěli PK a jelikož jsme měli 2.den jen 3 embryjka,nemohli PK riskovat a zavedli mi embryjka druhý den 🙂 A přesně,manža s tebou může být celou dobu,já za to byla šťastná! A hrozně se i směje do dneška, že když jsem se probírala,tak jsem mu pořád opakovala,že se nám vyrábějí mimink 😀 😀 😀 😀

lenkakubickova
17. srp 2009

Kačenko ahoj 🙂

anlek
17. srp 2009

Ahoj Kacko,
jak jsi dopadla dneska u dr.?

Leni, tak to jsme meli podobne probirani. Ja jsem sice porad neopakovala, ze se nam vyrabeji mimina (ja byla pekne sobecka), ja porad opakovala, ze je to super, ze je to za mnou a ze me nic neboli ze je mi dobre. A pak jsem se ho jeste po kazde zeptala kolik je hodin. 😀 A pak usla s otevrenyma ocima a on to poznal jen podle toho, ze jsem prestala se priblbe usmivat a poklesl mi tep. 😀

lenkakubickova
17. srp 2009

ona je to prostě sranda po OPU, ta narkoza dela divy 😀 😀