Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
30. srp 2009

Dobré ráno 🙂
Nakukuji, dokud mám čas a není manželem okupovaný PC 😉 😝 😀

Raduš: to mě mrzí ty tvoje návaly 😖 Ale neboj,bude to stát za to a brzy budeš s námi těhulkovat 😉 😵

Leni: já jedu na krev už na 7:30, potřebuju pak ještě zajít do práce s neschoenkou po 14-ti dnech a s lístkem na peníze,takže,abych to měla rychle za sebou a pak s manžou potřebujeme ještě něco zařídit. Takže já pojedu do Gennetu hodně brzy 😅 A nevím v kolik zpátky ☹ Ale dyžtak ti zavolám,až pojedu domů a domluvíme se 🙂

Nelčo: nesmutni, taky budeš čekat na těhu čárky a nebude to dlouho trvat,ono to uteče jako voda! Neboj 😉 🙂

Pet.s: koukám,že ty máš teda fakt šílené nevolnosti 😕 😕 Holka,držím palce,ať tě to co nejdřív přejde!!! Mojí kamarádce pomáhalo na takhle šílené nevolnosti, že si koupila zázvor a strouhala si ho do vody na pití nebo do čaje,tak to vyzkoušej,třeba to pomůže 😉 ...to musí být asi šílené omezení,takovéhle zvracení...to já mám jen pociti na zvracení a jeden den jo a druhý den ne...tak nějak na střídačku a spíš dopoledne. Vydrž prďka,vydrž!!!! Za chvíli to přejde!!! 😉 😵 😵 A parfém koupíš později 😉

miluse
30. srp 2009

Krásné ranko,

Anlek, no jelikož mi docela rychle už roste pupek a blíží se podzim,tak trošku kalhoty řeším, neb teďky v létě to jde, to na sebe hodím šaty a jdu, ale za pár týdnů to asi bude horší 😕 a s těma kozenkama, hele každá to nemusí mít stejný 😨

Nely, ale pryč s takovými řečmi, hele budeš mít pak výhodu v tom, že mi jako zkušený těhule a matky ti pak budeme radit co a jak 😀 ber to takhle 😝

miluse
30. srp 2009

Pet.s neboj, za cca dva týdny máš pokoj 😉 a bude líp a pak budeš moci běhat po obchodech jak divá.

Já musím zaklepat, mám to trošku jak Lenča, spíš mám jen tu nauzenu nebo nauzeu nebo jak se to píše, no prostě že je špatně od žaludku a nezvrací se, a to spíš většinou v noci nebo k ránu.

nelynka
30. srp 2009

leni ved to, ze to utecie ako voda setko.. ☹
na jednej strane to je aj dobre ale na druhej strane mam z toho pocit, ze nic za tu dobu nestihnem..
budem zase unavena z roboty, a budem rada ked budem mat kusok volna, ale peniazky potrebujeme 😒

milus ved to ano, to je pravda, ale aby sem este niekto chodil, kym ja budem cakat alebo najdem // 😀 😀 😀

pet.s
30. srp 2009

No je to nepříjemný, ale jsem ráda, že to je. Vždyť na to jsme se každá těšila. Až budeme těhotnět. 😀
Anlek. Mně už je malé úplně všechno. A přitom nemám podle váhy pocit, že tloustnu tolik. I se stimulací mám nahoře 3 kg.A to je tak normál, když se nehejbu.Ale trička už na mě pnou. Kolem prsou nejvíc a kalhoty ani nemluvím. včera jsem vytáhla kalhoty, které jsem nosila, když jsem dělala ve školce. To jsem měla o 5 kg víc.A musela jsem povolovat tkaničku. 😀
Holt si miminko bude muset zvyknout, že bude mít matku velrybu 😀 😀 😀
Nely je to těžké, ale čím víc se o něco musíš snažit, tím víc si toho pak vážíš a užíváš si to. Neboj. 😉

nelynka
30. srp 2009

zenusky mam otazku, ake ste mali na stymulku lieky a kolko ste doplacali a aku ste mali odozvu?

lenkakubickova
30. srp 2009

Nely: já jsem měla standartní IVF, kdy jsem používala obyč.injekce Fostimon a Orgalutran, dá se to naprosto v pohodě 🙂 A nedoplácela jsem NIC 😉 🙂 Samozřejmě jsme neměli žádné ICSI ani proslouženou kultivaci (chtěli jsem jí,ale embryjka by nevydržela). Jde o to, co ti taky doporučí Dr., někomu třeba doporučuje pera,která stojí kolem 3-4.000,- , ale to asi záleží na tvém hormonálním profilu a názoru dr. Já byla naprosto v pořádku,takže jsem nic speciálního nepotřebovala a měla jsem asi 20 folikulů, z toho 11 vajíček a oplodněných 6 a po dvou dnech zbyla 2 kvalitní a 1 slabší... takže nemáme nic zamraženo. Ale to jsem ani při takovém počtu kvůli financím nechtěli 😖 ...kdyby bylo víc kvalitních embryjek, tak by jsme názor změnili,ael takhle to nemělo smysl...skladování a zavedení zmrzlíčka by stálo další peníze a šance je menší, takže jsme se rozhodli jít eventuelně do dalšího IVF,kdy je šance mnohem vyšší a pro nás zadarmo.

nelynka
30. srp 2009

leni tak ja som tiez prvykrat mala Fostimon a Orgalutran..a tiez som nic neplatila, no my bez ISCI byt nemozme..
tak sa zaujimam viacmenej o tie pera, kolko sa doplacalo..viem ze to moze byt az 6000kc..
ja som mala 16, 9oplodnenich, 2vlozene a 5zamrazenych...
a prave to ma stve ze zvysili to zamrazenie az na 3000kc, beztak je t uz dost drahe... 😖

leni a mali ste dobry spermio alebo nejaky horsi ale ICSI vam nedoporucili?

miluse
30. srp 2009

Nely, já měla puregon s doplatkem cca 4100 plus orgalutran, vše bylo v pohodě, vaječníky krásně zareagovali, měla jsem dohromady 15 vajíček, resp. tolik mi jich bylo odebráno. Snášela jsem to v pohodě, žádné vedlejší příznaky, až tedy těsně před OPU jsem měla nafouknutý břicho a boleli mě prsa, ale to asi k tomu patří. 🙂

lenkakubickova
30. srp 2009

Nely: manža měl naprosto špatné spermio,že nám hrozili ICSI nebo eventuelně dárcem a pak bral 3 měsíce vitamíny ( vitamín E, Selen, Zinek, Hořčík ) a najednou má spermio naprosto O.K. Takže nám nic takového vůbec nenabízeli. A co tu holky psaly, tak tuším,že ty pera nestála víc jak 4.000,- ...a ty už nemáš žádné zmražené? Nebo chceš sama raději jít do dalšího IVF?

anlek
30. srp 2009

Nely, ja jsem mela puregon (pero). Dr. se nas ptala, co chceme, jestli Fostimon nebo Puregon. Ptala se hlavne na cenu(jestli jsme ochotni priplacet). Ja jsem ji rekla, at zapomene na cenu a rekne mi s cim ma lepsi zkusenosti/co by mi doporucila. A ona rekla, ze puregon. Navic aspon pro me je pero hrozne prijemne, to ani nevis, ze pichas. Takze IUI jsem po tom rozhovoru s dr. zkousela s Puregonem. Ikdyz se nepovedlo, tak jsem z toho mela dobry pocit - zadne vedlejsi ucinky. Pak jsem mela clostylbegyt, vim, ze je to uplne neco jineho, ale z toho mi bylo fest zle. Proto jsem pri IVF nevaha a rekla, ze chci Puregon. Mela jsem ho vyzkouseny. Reagovala jsem opet velice krasne, mela jsem celou dobu 150 IU, folikulu bylo 15, 14 vajicek - 10 krasnych, 4 min zrala. Spermiogram mame predpisovy, takze iu bez ISCI je oplodnilo 9 vajicek, ktera vydrzela vsechna do 4. dne, kdy byl ET. Zavedli mi 2 (chytlo se jedno) a mame 4 zamrazene. Cenu ted z hlavy nevim, zkusim najit papiry z CARu, ale mam pocit, ze vsechny doplatky za leky byly 4500 Kc, s tim, ze jsem platila jednou blbe 3 krabicky utrogestanu za plnou cenu, co tusim delalo rozdil 500 Kc.

anlek
30. srp 2009

Ono dost zalezi kolik toho je potreba. Pokud se vejdes do 2250 IU (nebo kolik je maximum, na co prispiva pojistovna) tak doplatky nejsou tak hrozne, kdyz to presvihnes, tak uz je to dost poznat.

nelynka
30. srp 2009

dakujem zienky..

leni nie, nemame zamrazene, na KET nam museli vytiahnut setkych 5, prezili len dvam jedno krasne a druhe slabsie a nevyslo to, tak musime do dalsieho IVf, bohuzial bez tohto asi na babo budem cakat hooodne dlho kym sa starky rozhybe 😀
tak len tak orientacne zistujem kolko by sme doplacali ak by sme sli do "kvalitnejsich" liekov 😀

my prave mame zamrazene este nejake spermose, ked siel mm na operaciu tak dostal nariadenie zamrazit az by nahodou pri operacii o vsetky prisiel ale neprisiel..
no to spermio teda nic moc, preto musime mat ISCI..
no naposledy ked sme boli na KET, som mu nechala spravit kontrolne spermio po roku aj nieco a bolo lepsie..
lenze si myslim ze na to vplyva aj jeho sexualna cinnost..predtym mal pauzu skoro 3mesiace, pri poslednom par hodin 😀 😀 😀
a ked on je schopny pol roka drobcov drzat vo vajku tak moc horibilne vysledky cakat asi nemozem a vitaminy, neviem, zapadaju prachom na jeho nocnom stoliku 😖

anlek
30. srp 2009

Nely jeste k tem lekum, muzes se pokusit sehnat neco od holcin, kterym to zbylo. Ono teda se to malokdy pise otevrene, ale ja mela puregon 900 IU a tam bylo navic 125 IU, pak jsem mela 600 IU, z cehoz jsem mela podle protokolu vypichat jen 450 IU. Takze mi zbylo 125 IU z te vetsi a 150 IU z te mensi ampulky, navic v te mensi urcite neco navic take bude. Uz jsem to prenechala nekomu. Ale treba az to pro tebe bude aktualni, tak se ti postesti nekoho takove sehnat.

nelynka
30. srp 2009

anlek hej aj nad tymto som premyslala, zohnat to od niekoho, ale tak uvidime..
premyslam ze by sme sa aj tak rozhodli pre fostymon, ale uvidime...mozno dovtedy spermiose budu vpohode e nebudeme musiet rozprazovat a ani ISCI mat 😀

anlek
30. srp 2009

Nely, jeste mam pocit, ze Puregon a Gonal by mely byt stejne ... Ale nektery dr. doporuci jednomu to a druhemu to druhe ... Nevim, podle ceho rozhoduji. Takze ja bych volbu leky nechala i trochu na dr. Ja mam pocit, ze u me se dr. fakt strefila (i davky, ktere mi predepsala se po celou dobu nemenili). Myslim, ze dr. musi mit nejakou intuici, co komu sedne. 😀 😀 😀

nelynka
30. srp 2009

ja myslm ze oni to aj podla hormonalneho profilu vyberaju...
kazde lieky obsahuju pravdepodobne nejaky iny hormony ktory je rozhodujuci pre dane telo..
ja viem ze mi dala na vyber fostymon a teraz neviem bud gonal alebo puregon, nie som si ista...

anlek
30. srp 2009

Tak jsem to trochu hledala. A pokud dobre rozumim pribalovym letakum, tak Gonal a Puregon jsou hodne podobne. Jen to vyrabeji ruzne firmy. Follitropin alfa je vyráběn biotechnologickým postupem z ovariálních buněk čínského křečka, to obsahuje Gonal. Puregon ma Follitropin beta, ale snad ziskavany stejnym zpusobem. Fostimon ma jako ucinnou latku urofollitropinum, ziskava se z moci zen, ktere jsou v prechodu. Ten hormon neni tolik cisty. Pak jsou jeste leky, ktere krom follitropinu obsahuji LH - napr. menopur. Tomu teda moc nerozumim, protoze pri kratkem protokolu s antagonisty (to jsme tu snad mely skoro vsechny) se pichaji antagoniste, aby se hlidala hladina LH, aby nebyla ovulace predcasne. Ale asi ho ma nekdo hodne malo, kdyz existuji leky, ktere ho obsahuji.

nelynka
30. srp 2009

anlek myslim ze tie ktore ho maju malo, nemaju ovulaciu skoro vobec, cize musia chodit na vyvolavacky a neviem co, tak to chapem ja 🙂

dracekmracek
30. srp 2009

Ahoj holky Lenča vám asi nepsala v albu mám fotky Lukáška,tak jestli chcete jukněte.Opatrujte se.papa

nelynka
30. srp 2009

katus krasavec, drzte sa 😉

anlek
30. srp 2009

Kacko, krasny prtousek. Vypada taaaak dospele. Zadne nedochudce. 😉 Urcite se mu u tebe dari mooooc dobre.

dracekmracek
30. srp 2009

Moc děkuju prdelky 🙂

Leni já to taky říkala,normálně má buclatý tvářičky a tlustý stehýnka.A koukala jsem jako blázen že má stejně jako jirka hrozně dlouhý palec na noze 😀

miluse
30. srp 2009

Katu, Lukášek je hezkej 😉

Nely, my taky museli mít ICSI, a jak vidíš tak to vyšlo na poprvé. Já se také ptala jaké léky jsou lepší a dostala jsem tu samou odpověď co Anlek 😉, tak asi na tom něco bude. 😨

gabulle
30. srp 2009

ahoj kato a lukasku,
jste oba kouzelny,moc vam to slusi,tak se drzte

ahoj nely,
ja mela godal doplacela jsem na dve pera asi 4400,ale dost me toho tentokrat zbylo,minule me zbylo min a urcite jsem pichala mensi davky,ale je pravd ze letos jsem sla na opu mnohem driv,letos 12 vajicek,loni 9,isci jsme taky meli 7000, a Zamrazeno nemame nic,a ani na prodlouzenou kultivaci nedoslo.jinak jsem ho snasela uplne super zadne vedlejsi ucinky

nelynka
30. srp 2009

dakujem zienky, konecne si robim aky taky prehlad o doplatkoch 😀

pet.s
30. srp 2009

Ahoj holky, Lukášek je kus chlapa. Krásnej.
Já měla puregon a dopláceli jsme asi 6000,ale já potřebuji ohromné dávky, abych vůbec reagovala. Pak jsme platili ICSI 7000. Zamrazeno nic nemáme. V gennetu jsme pera neplatili. V Iscare 2500Kč.V Iscare chtěli zálohu 12000 před zákrokem, kterou jsme tam pak měli po celou dobu snažení. Když jsme končili, tak nám to vyúčtovali. V Gennetu vystaví fakturu po zákroku a ta má ještě nějakou splatnost.
Nely nevím jaká je tvoje finační situace,ale myslím, že zvládnout se to dá.
Co bychom pro ty naše drobky neudělali, viď? Počkej, co tě budou stát ještě potom 😀

mandre
31. srp 2009

Ahoj holky,
ty doplatky, aspoň vím, co nás asi čeká....21.9. mám konzultaci u Brandejský, podáme žádost na pojišťovnu a v v říjnu mi držte palce 😒

Pet.s, a tu velikost dávek musej nejdřív nějak vyzkoušet, jak reaguješ, ne? Nebo jak to pozná Dr.. kolik ti toho nasadit? Nebo je to metoda pokus-omyl... 😲 Koukám, že ponocuješ 😀 😀 😀

Gabi, a jak ti je... 😵, myslela jsem na tebe včera, jak budeš testit 😀 😉 😉

nelynka
31. srp 2009

ahojte

pest no, financa situacia nie je taka, ze by sme tam prisli, mali 50 000 keby nahodou a vpohode setko odstali..
preto sa pytam na doplatky a setko a pocitam co setko budeme potrebovat aby se vedeli kolko priblizne nasporit aby nas nahodou nieco neprekvapilo...

ale to je len otazka casu 😀

barrca
31. srp 2009

Ahoj holky,

Nelly, já měla gonal a ten stál cca 2000 Kč jedno pero - mně stačilo jedno, takže víc mě ta stimulka nestála - pak jsme akorát měli ICSI za 7500,-, které teď už zase zdražili ... na PK nedošlo, tak už jsem platila jen utroš a ještě nějaké léky, ty ale nejsou tak moc drahé ...

Mandre, myslím, že dr. pozná podle HP kolik ti má dát jednotek - možná hraje roli i věk, předchozí reakce na léčbu ... a pak samozřejmě záleží na půběžných utz, podle nich se dávka upravuje ....