Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

milena26
18. zář 2009

anlek jo jo to mi taky rekla mudra,ze se da pichnout pri nejhorsim az treti den ze se nic nedeje... 😀

anlek
18. zář 2009

Kdyz bude certin jen v brise a pak bude vzornak. Tak to beru. Jen muz si vsugeroval, ze je to kluk a on by taaaaak chtel holcicku. 1. mam docela velke sijove projasneni - 2,1mm limit je 2,5 mm. Tak jsem mu rikala, ze zrejme miminko bude mit tlusty krk a on z toho udelal, ze holcicka by byla krasna po me a tim padem je to kluk. 😀 Kdyby si tim chtel splhnout, tak ho pochvalim, ale on to jako pochvalu me nemyslel. A za 2. prcek ma vetsi hlavicku nez zbytek telicka, rozdil skoro tyden, tak to je podruhe jasny kluk, protoze kluci byvaji chytri a tim padem maji velke hlavy. 😀 Ja ho asi uskrtim. 😀

milena26
18. zář 2009

jeskovi oci to jsou cely chlapy.. to by byl mile prekvapeny ,kdyby to nakonec byla holcicka a asi bych ho p ri tom nechala at si mysli co chce a kdyby to byla holcicka,tak by nakonec byl krasne prekvapeny 😀 ale to bych ani ja nevydrzela mlzit 🙂 😀

anlek
18. zář 2009

Az sed na UTZ odkryje, tak to muzik bude vedet hned. 😉 Ale je smesny. Jako kdyby to nebylo jedno. 😵

milena26
18. zář 2009

anlek no to joo to mas pravdu .. potom kdyz to clovek vnima a vidi,tak pak ti chlapy jsou tak komicky co |? 😀 😀 😀 😀

pet.s
18. zář 2009

Anlek, kde jsi byla na tom UZ? Mohl být muž s tebou?My jdeme 24.9.

anlek
19. zář 2009

Pet.s ja byla u Apolinare. Nevim, jak to je, neptala jsem se. Vsechny zenske tam byly samy. Ale podle me privezt muze, tak nikdo nic nerekne. My to mozna udelame v tom 20tt. Jsem uz opet objednana k Apolinari. Jinak byla jsem objednana na 12h a ve 12h me vzali, uzasne, ze jsem nemusela cekat. A jak je jinak? Uz je vse ok?

Dneska budeme skladat se segrou puzzle. Minule narozky jsem dostala puzzle s 24000 dilky, stavi se to po ctrvrtkach, uz mam dve. A rikali jsme si, ze bychom s tim meli pohnout, aby to bylo slozene driv nez prcek. 😀

milena26
19. zář 2009

Ahoj holky....
nechtěla jsem to tady rozebírat,ale písnu vám to,...... asi jste viděli ve zprávách ,že budou zavírat fa Unilever... že budou propouštět ......bohužel mě to potká,ale nevím kdy... prej se to dozvíme minimálně měsíc dopředu, kdybych tohle věděla před měsícem,tak jsem odložila IVF o kousek,ale bohužel žádost byla už odeslaná a schválená.... takže nechci ten jeden pokus jen tak zahodit a budu doufat,že se tam udržím co nejdýl...a ani neschopenku si nebudu moct vybrat,takže to budu řešit dovolenou....
včera večer jsem tohle řešila s mojí nej kamarádkou a ještě spolu pracujeme,takže jsme se domluvili,že pokud bych dostala letenku v listopadu,tak by jsme šli za mistrem,že ona má práci (samo by jsme obě hledali pro ní práci) a pak když by jí měla tak by jsme až za ním šli aby propustil jí abych já tam byla co nejdýl....vůbec jsem tohle od ní nečekala jen jsem valila kukadla,tak doufejme že se nám to povede co jsme si naplánovali,ale co nám řekl,že když budeme mít práci jinde,tak že za ním máme přijít aby nepropustil někoho kdo práci nebbude mít to je od nich aspoň velkorysé,ale aby jsme prej nechodili všichni najednou,že to nás nepropustí,protože se musí dojet výroba... a to to žešili už několik měsíců a my se to dozvěděli až ted ve středu... bali se že by jsme asi stávkovali ,tak vymýšleli jak na nas tak vymysleli vetší odstupne,ale jen pokud se splní vyroba...
je to ted docela boj,ale IVF zkusím....

anlek
19. zář 2009

Mileno, to jsou starosti. Ale neni to tak, ze kdyby sis nechala napsat neschopenku od OPU, tak ti vypoved dat nemohou minimalne do doby, kdy ji ukoncis? A pokud by se povedlo tehu, tak muzes byt celou dobu na neschopence, dr. by ti s tim nedelala problem (nekdo nekde nasel, ze po IVF mas na neschopenku narok automaticky a zalezi jen na tobe, jestli si ji nechas napsat). A podle me bys mela i pres takhle dlouhou neschopenku pak narok na materskou, tim padem i moznost volby delky rodicaku. Ikdyz tohle si radsi zjisti na socialce (ja to znam z pohledu OSVC ne zamestnance). Drzim palce, at praci najdete, co nejdrive. Ted je to uplne naprd.

milena26
19. zář 2009

anlek jo jo jsou to starosti,ale budu si tohle muset vsechno zjistit neda se nic delat.... no uvidime jak tohle vsechno dopadne... a zkusim se nejak dohodnout i s mistrem... s nim se da o tomhle nastesti mluvit,tak uvidime... 😅

janicka.slunicko
19. zář 2009

ahojik, Mileno: tak to mě mrzí stou praci. jak psala anlek tak když budeš marodit tak ti výpověd nenužou dat. to vím od kamaradky, ta vědela že jí chtějí vyhodit a tak šla marodit a mezi tím si schaněla něco jiného. Dneska stou praci je to hruza, manžel ten také jezdí pryč kvuli praci a jezdí jenom na víkend domu jednou za čtrnáct dní. Je to síla a co nadělame.

milena26
19. zář 2009

janicko.slunicko nedá se nic dělat tohle nejde ovlivnit jinak,takže jediný co mi zbyde věřit ,že nějaký čas vydržím ještě a pak snad se zadaří.... hlavně se nenervovat ..... protožee nás to tam potká všechny a ještě se nějak stresovat... to by to pak vypadalo.. takže musíme brát věci tak jak jsou....

pet.s
20. zář 2009

Ahojky holky, tak začínám 13 tt.Pořád mám těhu nevolnosti. Včera to byl vrchol. Když nejím je mi blbě,ale když se najím, tak ji mi šíleně. Jedibné, co pomáhá studená kola a studené švestky.
Břicho se mi pne, ale já už měla svoje, tak se spíš tvarově mění. 😀
Jinak vše OK. v čtvrtek jdeme do Gennetu na NT screening už na UZ, tak se snažím myslet pozitivně, že je prcek v pořádku.
Můžou ty výsledky z toho být falešně pozitivní? Co když nám řeknou, že je tam problém? To pak budeme čekat na jiné testy nebo už je to 100% průšvih?

barrca
20. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem konečně měla čas vás trochu dočíst - v poslední době nestíhám v práci a to ještě šéfa málem trefil šlak, když jsme mu řekla, že tu asi následující tři týdny nebudu a o to víc jsme měla v ráci honičku ... v pátek navíc svatba v rodině a v sobotu jsem pelášila na kontrolní utz. No prostě honička. UTZ ukázalo, že dr. Vykysalá má dost dobrý odhad, neb si myslela už před tím, že opu bude v úterý a taky že jo 🙂 Jinak primářka se tvářila, že mám na každé straně asi 6 folíků, tak je to nakonec asi trochu větší úrodička než to vypadalo prve, ale otázka je, kolik jich bude dost velkých a s pěknýma vajuchama. Dnes mi manžel musí šlehnout pregnyl a zítra si po dlouhé době nebudu píchat nic .... mi to snad nakonec bude chybět 😀

Anlek, ty sis také píchala asi pregnyl, že ... prý to má být do svalu. Zvládli jste to doma sami? manžel se tváří, že to zvládne, ale já se trošku bojím 😅 Jinak to je fajn, že se tchýně trošku umoudřila, snad v tom bude pokračovat ... i když asi ideální to nebude nikdy, že ... a gratuluji k výsledkům. To už máš vlastně za sebou 1.trimestr, že?

Mileno, s tou prací to je blbý ... ještě, že toto řešit nemusíme ... já mám spíš opačný problém, šéf by mi volá ii o dovolených a je nešťastný z mé nepřítomnosti 😵 ... jenže já tu práci tak neprožívám, nějak jsme si v posledních dvou letech změnila priority ... jenže peníze jsou bohužel potřeba, že ... držím moc palce, ať vydržíš v práci co nejdéle či pří. najdeš novou. Jo a s tou nemocenskou ti to už holky psaly, opravdu tě nemůžou vyhodit když ji máš... a dokonce i když tě vyhodí, tak tam je asi týdení ochranná lhůta, ve které když onemocníš, tak ti ten bývalý zaměstnavatel musí nemocenskou vyplácet 😉

Jani a jak se cítíš? Budeš celou dobu na enschopence? Já to tak po Et plánuji.

tak jo, manžel se probudil, tak jdeme snídat. Všem hezkou neděli!

janicka.slunicko
20. zář 2009

ahoj Barrca: mě už je dobře , bude to tyden co jsem po ET. ja jsem pořad na neschopence, je to lepší, a asi kdyby to vyšlo tak bych zustala, jinak kdyby ne tak se vratím do prace. Jsem zvedava ale asi to nevydržím a udělam si test zítra. Dělali jste si ho někdo dřív. Kamaradka si ho udělala dřív a vyšlo ji že není těhotna a pak za tyden si ho udělala a vyšlo jí že je . tak to byla mile překvapená. Horší by bylo opačně.
držim palečky at maš jich hodně a všechna se dají použit. dobrou chut.

pet.s. to je super ze začínaš 13t, ta coco cola ta je dobra a prý když je ti hodně blbě tak jsi jí davej po lžičkach, prý to pomahá. 🙂

anlek
20. zář 2009

Pet.s s nevolnostma je to hloupe ... Ale teprv ted nekdy bys mela mit nejvic hcg v krvi za cele tehu, tak treba az zacne klesat, tak ti bude lip. Teda jestli zrovna tohle zpusobuje nevolnosti. Myslim, ze porad lepsi cola a cokoliv nez nevonosti. 😉 Bude lip. Ja jsem se take na NT tesila, protoze me pobolivalo bricho a porad se mi vkradali do hlavy osklive myslenky, co kdyz mi neco je ... Ale uklidnilo me to pak. Presne bricho se meni (nastesti aspon u me vaha porad zustava stejna) a jak jsme se tu tuhle bavily o tehu kalhotech, tak jsem taaaaaak moc rada, ze minuly tyden mi dala kamaradka po sobe, protoze normalni dziny dokud stojim a chodim tak to jeste jde, ale sednou si v nich uz moc ne. ☹ Vubec nepremysles, ze by vysledky NT mohly byt spatne a uz vubec ne, ze falesne pozitivni. 😉 Ono uvidis, jak te to uklidni, kdyz ti tam budou presne popisovat, co vsechno uz miminko ma.

Barrco, to bude ulevicka, az nebudes muset nic pichat. 😵 Ja jsem pregnyl nemela, ja mela ovitrelle (protoze jsem mela puregon a centrotide a tim padem jsem mela ovitrelle zadarmo, jinak stoji asi tisicovku) a ovitrelle se picha podkozne. Kdyz jsem mela pregnyl kdysi davno pri IUI, tak jsme s tim jeli na pohotovost, ale to jsme byli novacci s pichanim (a navic manzel nebyl doma, takze jsem to absolvovala s tatkou). Ted mi chtel pregnyl pichnout manzel sam, ale ja ho nemela. Pokud budete pichat, tak na pohotovosti jsem tenkrat vypozorovala, ze mi tam na pist strikacky tlacili silene pomalu, ja bych to delala urcite rychleji. Jj, koncim prvnim trimestr a zacinam se zakulacovat. Jinak doporucuji byt na neschopence od OPU, at mas pohodli jake poterbujes. Muj muz jeste spi a k snidani tu nic neni. 😀 Asi budeme muset sjet nakoupit.

milena26
20. zář 2009

barcca jj my mame taky furt hodne prace,jen ted jak nam to zdelili ,tak postupne zacne ubyvat.... jo jo korunky jsou taky potreba. nam tam zridej centrum pomoci...to jako ze najmuli nejakou fyrmu a ta nam pomuze aby jsem si lip nasli praci..... jak sestavit zivotopis ,jak jednat a tak,tak proc toho nevyuzit... 🙂

janicko.slunicko to to letí už táden po ET ... me i prvniho testovaní holky upozorňovali,že může ještě být v těle pregnyl,snad může v těly být až 10 dní,tak nevím jestli je dobré testit tak brzy.... asi záleží taky kolik si ho pícháš ,já už si to moc nepamatuju jak to bylo,sice je to jen rok ,tak te nechci plašit.

anlek
20. zář 2009

Jani, a kdy jsi pichala pregnyl a kolik jsi ho mela? Ten muze udelat falesnou druhou carku. Ale jinak 8. den od ET, zvlaste pokud byla kultivace delsi uz obcas nekdo neco vidi. Coz teda neni muj pripad, z krve jsem mela hcg 53 a testik po limitu (lovila jsem ho vyhozeny z kose, takze hodne dlouho po limitu) a mel hodne slaby stinek. Ja jsem malem // nenacurala. 😀 Proste malo hcg vylucuju do moci.

janicka.slunicko
20. zář 2009

ja jsem měla pregnyl 10.000. a asi mate pravdu že stim počkam , když jsem to vydržela tyden tak to ješte tyden vydržim. 🙂
Co budete holky vařit, ja vubec nevím ,je to pořad dokola,mě to nevadí vařit ale to vymyslet to je fuška. 😅

milena26
20. zář 2009

jani tak to je stejný i u nás,ale když nevím,tak porada s manžou a pak něco vymyslíme.... jinak já dneska budu vařit něco z kuřátka...budu improvizovat neco vymyslím.... jako kuchařka přecíííí 😀

barrca
20. zář 2009

anlek, díky za rady, zkusíme to doma zvládnout samy ... já právě také před tím měla ovitrelle, ale protože jim teď došel gobal, tak jsem musela mít puregon a k tomu pasuje asi pregnyl, nebo já nevím 😅

jani, to fakt letí ... já bych také ještě chvíli počkala ... já to při 1.ivf vydržela netestit až do 13 dne 😵

já jdu dnes k obědu udělat rybu ... mužík jí miluje a je to rychlé - a špenátovou polívku a jako přílohu k rybě zapečený lilek a pohanku 😉 ... tak teda fakt jdu vařit 🙂

anlek
20. zář 2009

Barco, to je divne, me prave rekli, ze kdyz jsem mela puregon a centrotide, tak nedostanu pregnyl, ale ovitrelle. 😖 Ale pregnyl doma zvladnete take. Teda ty varis zdravy obed, me by ho asi muz hodil na hlavu. 😀 Budeme mit kureci rizek s bramborem.

barrca
20. zář 2009

anlek, možná to je tedy tím, že nemám centrotide, jak mám dlouhý protokol ... a tudíž mám pregnyl (on je asi gonal a puregon totéž jen od jiné firmy) ... jinak můj manžel zdravá jídla miluje, má z toho vždy dobrý pocit, jak zdravě jí 😀 a zejména na ryby je zatížený, ty jí skoro denně ... tyjo, ale já se přejedla. vám dobrou chuť, pokud právě obědváte ...

lita
20. zář 2009

Ahoj holky, ja jsem si dala 3denni migrenu a nepreju to nikomu. Je to jak, kdyz vas rezou nozema do hlavy. Na migreny trpim od detstvi a byla otazka, kdy to opet dorazi. Nechci brat zadne prasky (normalne si beru Ibalgin 400), takze jsem to protrpela bez chemie. Sice se pry muze paralen, ale ten by mi nezabral, tak by to bylo zbytecne. Vzdycky kdyz nachvili migrena odeznela, tak mi bylo zase soufl od zaludku a to je mi ted skoro cely den.

Pet.s - co zkusit ty zazvorovy lizatka? Jak holky psaly, tak sice zabiraji jen na chvilku, ale prijde mi, ze kdyz neco cumlam, tak je mi lip. A kdyz si koupis cele baleni za cca 60 Kc (12 kousku), tak je u toho i pribalovy letak, kde tu nevolnost vysvetluji a davaji par rad. Pry za to muze snizeny obsah sodiku v krvi v tehotenstvi. Pak kolisave hladiny hormonu ovlivnuji funkci jater, ktera filtruji krev a take zpusobuji snizeni hladiny cukru v krvi - hyperglykemii. A pak za to muze i intenzivnejsi cuch.

Pisou tam take zajimavou teorii o citlivejsim cuchu - ze to byl kdysi jeden z prostredku k preziti tehotne. S postupujicim tehotenstvim se snizovala schopnost uniku zeny do bezpeci a zlepseny cich ji mohl varovat pred ohnem, bourkou atd.

S tim cuchem je to pravda, nase beruska ted hara a ja se s ni vubec nemuzu mazlit, protoze mi ten jeji haravy oder desne toci zaludkem, ani ji nemuzu nechat spat blizko me, pokud zurive nevetram. To me moc mrzi, protoze je to nase mazlilka, ale snad za tyden bude lip 🙂

Par rad ke zmirneni nevolnosti, ktere v tom letaku zminuji:
- vetrat misnosti
- pokud je spatne v noci, tak jist alespon 1-2 hod pred spanim
- nez vstanete, snezte neco maleho - susenku, kousek syra, jablicko (to mne samotne ale desne hyba zahou)
- jist, kdy se citite nejlepe, pomalu a casteji
- jist suchou, lehkou, nemastnou, neslanou stravu - to teda zni mnam 🙂
- vynechat smazene, tucne, preslazene ci silne korenene pokrmy a glutaman sodny
- nekombinovat tepla a studena jidla
- zustat v klidu s plnym zaludkem
- pokud po jidle spite, preferujte pravy bok, vsede nebo vleze
- pri odpocinku mit hlavu o cca 30 cm vyse
- pit cistou vodu, pomalu v malych douskach, mezi jidly ne v jejich prubehu'
- studene napoje jsou vhodnejsi nez teple
- nepit perlive napoje a kofein

A mne jeste pomaha pit hermankovy caj.

lita
20. zář 2009

Anlek - gratulace k mrstnemu potomkovi a ze se hezky vyviji 🙂

Mileno26 - drzim palecky, at to dobre dopadne v praci. Plan mas usnovany hezky 🙂 a je dobre, ze mas rozumneho sefa. Nacasovani neni nejlepsi, ale jak tu pisou holky, proste se nech hodit na nemocenskou. Radsi si to vsechno over na socialce, at jsi si 100% jista.

Barrco - ja mela take na kazde strane 6 foliku, ale to jsem se dozvedela, az po ET. Do te doby jsem si myslela, ze mam na kazde strane 3, protoze vsichni porad mluvili jen o 6, jenze to zminovali ty vyvinute. A myslim si, ze z tech 6ti krasnych se nakonec uchytila vsechna, ale po PK byla "krasna" jen 4. Ale to bohate staci, urcite budes mit urodu velkou a vsechna budou krasna, ze oci budou embryologum prechazet 🙂

Janicko - ja mela PK a delala jsem si TT 8 dni po ET a ukazaly se mi 2 carky. Pocitala jsem si, ze Ovitrelle jsem si pichala 15 dnu pred tim a to uz by nemelo ovlivnit. Nebot se mi uchytily obe fazolky, tak jsem hcg mela v krvi vice. Tudiz pri jednom prckovi to jeste nemusi byt videt. Hodne stesti, az to budes zkouset, at tam na tebe vykouknou 2 carky 🙂

lita
20. zář 2009

A jeste se vracim k te migrene, pokud by to tady nekoho taky prepadlo. Nekde pisou, ze Ibalgin lze brat v 1. a 2. trimestru, ne ve 3. Ale tohle bych moc neriskovala!

Mne opet ulevila ta lizatka a pak jsem se nekde docetla, ze pomaha cukr. Budto trochu Coca Coly (ne Pepsi a ne dietni) nebo proste cukr.

A pak jako prostredek na uleveni (ale ne zahnani migreny) - Kosmin od Aromaticy, viz:
http://www.aromatica.cz/cz/kosmin_hlava.html
Je to bylinny emulgel na spanky a celo a me hodne pomohlo si ho maznout, jit vencit rano nasi berusku a jak trochu foukal chladnejsi vitr, tak mi to dost pomohlo.

Pokud jste migrenu nikdy nemely, ale prepadne vas, tak si bezte lehnout, dejte si studeny rucnik na hlavu (nebo ten Kosmin), zatemnete mistnost a vetrejte. Zkuste usnout a doufejte, ze se probudite bez bolesti 🙂

nannynka
20. zář 2009

janicka.slunicko: Me se 14 den neukazalo nic (byl to vikend) a po doporuceni retestu 16 den uz // - potvrzene z krve. Zkus vydrzet 😉 i kdyz mam z minuleho tydne v zive pameti jak je to narocne...V utery jdeme poprve na UTZ tak jsme v ocekavani. A taky si moc prejeme aby to ted vsechno dobre dopadlo....

pet.s
20. zář 2009

lita : díky, ty lízátka jsou s cukrem. Byla jsem v lékarně. A to já nemůžu. Ale dnes mi bylo lépe. Jen jsem to s tou kolou mírně přehnala. Nemůžu spát. A to ráno přijde paní na úklid, tak nemůžu prospat dopoledne. 😖
Čuch mám i citlivej, ale ted bych mohla dělat čichacího psa na letišti. Cítila bych drogy v letadle, co ještě nepřistálo 😀 😀
Pravej bok a Hlavu hodně podloženou mi taky dělá dobře. Dnes jsem to s jídlem moc nepřeháněla a docela mi je líp. Ale nestěžuji si, prostě to k mimi patří. 😀

janicka.slunicko
21. zář 2009

dobre ranko.nannynka. na utz ti budu drzet palečky aby vše bylo v poradku,a ke komu jdeš. ja jedu ve středu kvuli nechcopence. ty jsi z Rokycan? ja tam mam kamaradku. je to hezké městečko.

lita:to stou igrenou to je síla, mole kolegině také nato trpí a tak vím když ji to chytlo jak ji bylo zle. to také sla domu si lehnout . ona chodí na masaže a to jí pomahá. 🙂

petap1
21. zář 2009

Dobré ranko 🙂
tak jsem zpět z prodlouženého víkendu. Byli jsme na chalupě a připravovali to tam na výměnu oken. Dnes by měli začít, tak snad to vše klapne a nenadělají moc binec 🙂
Jinak MS samozřejmě nedorazila...už to vzdávám a počkám si na vyvolávačku, kterou mi snad dají v Gennetu. Achjo..proč se to tělo nevzpamatuje samo...no už jen chvilku a snad se mnou Vykysalá něco provede 🙂

Janicka.slunicko: je to boj, ale vydrž...pak si aspoň budeš moc být jistá a nebudou tě provázet pochybnosti 🙂
držím všechny palce ať jsou // 🙂 🙂

Nannynka: také držím všechny palce, ať je na UTZ vše v pořádku 😉