Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
21. zář 2009

janicka.slunicko: jdu k Dr.Vykysale a diky za upozorneni, nejak mi tam preskocil okres 😉 , jsem z Neratovic. Uvidime, jestli me uz zitra odesle k memu gynekologovi nebo jestli si k ni zajdu jeste jednou. Nejak me to zacalo drtit, ale manzel je uzasnej a z prace me zasobujou ukolama, tak aspon me to rozptyli.Verime, ze to ted dobre dopadne 😉 . Ono to bez te viry nejde...Drz se a moc preju carecky jak malovane. My vecer pred druhym testem s muzem povidali brisku jak se maluji carky a asi to pomohlo 🙂

nannynka
21. zář 2009

Trochu to odlehcim. Muj muz si letos na jare po zkusenosti jaky to je doprosovat se kamaradu, aby ho vzali za zenou do nemocnice nebo zenu na kontrolu si konecne udelal ridicak. Uz se konecne posunul do faze vybirani auta (ja ridicak mam, ale nebavi me jezdit, tak kara nebyla) a dnes rano me pri snidani pobavil - rika...tak mam dva favority, tak jsem si rikala to je fajn. Kdyz jsem se ho ptala podle ceho se rozhodne, tak mi rekl, ze podle toho, kolik fazolek zitra uvidime na UTZ. Bo do jednoho z tech jeho vybranych aut se nevejde kocarek pro dvojcata 😀 je k sezrani 😉

hypo
21. zář 2009

ahojky, tak se zas po nejake dobe hlasim :- ve stredu me ceka poradna u vykysale tak snad je vse ok neb cely vikend mi bylo zle, bolesti, pichani, nadymani a pod☹
porad mam neco
jinak jak ctu o tech nevolnostech tak me trapili do 14tt ze zacatku jen zvedani zaludku pri sebemensim pohybu nebo vuni natoz po jidle no a nakonec to vyustilo v klasicke zvraceni 5-6x denne
vyzkousela jsem vse, lizatka, zazvor, a cocacolu a ta nakonec pomohla nejvic 🙂 takze i kdyz jsem se ze zacatky coly vyhybala protoze tam je kofein tak nakonec jsem se na ni stala zavisla 🙂 kupovala jsem si ty male plechovky co nemaji snad ani 300ml a usrkavala jsem kupodivu to na chvilku pomohlo tak jsem byla vdecna i za tu chvilku
tim ze jsem do sebe prala hromadu prasku jsem potrebovala zaludek udrzet aspon 2 hodiny po prascich na svem miste.... vetsinou se povedlo nekdy taky ne 🙂
jsem rada ze je to za mnou a drzim vsem maminam s nevolnostma at je to co nejdriv prejde

zdepros
21. zář 2009

Ahoj holky

Nannynka, držím palečky ať je zítra vše v pořádku

Janička.slunicko, já vydržela s testem do 12. dne od ET a pak tam byli krásný // 🙂 , je určitě lepší počkat

no od včerejška mě pobolívá v podbřišku, tak zajdu k doktorce, dofám že to nebude nic vážného, ach jo už skoro měsíc jsem ty prcky neviděla 😒

lita
21. zář 2009

Ahoj holky,
dnes jsem byla na UTZ v 8. tydnu u dr. Brandejske a mame 2 bijici srdicka 🙂 Jeden mrnous je 13,2 mm a druhy je 12,6 mm. Velikostne odpovidaji dni tehotenstvi, ten vetsi je dokonce o jeden den vetsi. Jeden s nami laskoval, ale nakonec se ukazal. Byla jsem predana ke svemu gyn.dr. a ted budou tedy nasledovat dalsi testy.

Jinak jsme s dr. Brandejskou bavily na tema Utrogestan, protoze ona mi kdysi predepsala 2-0-2 a dr. Danek to pak upravil na 2-1-2. Tak mi rekla, at se klidne vratim na nizsi davku, nebot treba v USA Utrogestan nebo podobne lecivo vubec nepouzivaji a dosahuji uplne stejnych vysledku jako v Evrope. To je jeji poznatek z mezinarodnich kongresu, kterych se ucastni.

Bylo tam deeesne narvano, cekala jsem vic jak hodku a pul. Kdyz jsem prisla, tak si nebylo vubec kam sednou, par holek jeste stalo (panove gentlemani sedeli) a byl tam silene vydychany vzduch. Jeste ze jsem sebou mela anti-soufl lizatko, sice na me ostatni koukali, ze to beru jako v kine, ale pomohlo.

Dr. Brandejska byla nesmirne mila, jela jednoho za druhym a jeste se mi omlouvala, ze ji tam sestricky nasmlouvali 3 lidi na stejnou ctvrthodinu. Kdyz delala UTZ, tak jsem myslela, ze srdicka budou slyset. Pak kdyz dr. skoncila, tak jsem se ji radsi znovu ptala, zda tam biji srdicka. A ona, ze mi je ukazovala, ale ze mi je teda ukazne znova, abych nemela zadne pochyby. A i pri tom natresku byla klidna, ochotna a mila - profik.

milena26
21. zář 2009

lito super zprávička moooc gratuluju k srdíčkům 😵 😵 😵
Já jak tam byla v pátek,tak taky měla děsně nabitej program a tak začala i dřív ordinovat a paní co měla být jako první,tak tak ještě nebylůa,tak hned jela dál a šla jsm hned na řadu

lita
21. zář 2009

Zdepros - drzim palecky, at je vsechno zitra v poradku. Urcite tam mrnousove jen mezi sebou bojuji o misto a postuchuji se a ty to citis. Hlavni je, ze na tebe dr. koukne uz zitra a dostanes dalsi fotecku 🙂

Hypo - take drzim palecky, ale jestli jsi byla nadmuta, tak k tomu to pichani patri, v tehotenstvi se holt travi jinak. Co zkusit nejaky cajik pro miminka proti nadymani?

Nannynko - tobe take drzim palecky, at na tebe zitra vykoukne nebo vykouknou bijici srdicko/a 🙂 Pokud nahodou jeste ne, tak zadne stresiky, protoze muze byt brzy!

Petap - zadne strachy, vsude pisi, ze je lepsi, kdyz je problem na strane zeny nez muze, pokud tii MS neprichazi, jeste neznamena, ze nebudes mit hezkou urodicku foliku. Vsak uz ti dr. Vykysala pomuze a nastartuje te 🙂

Pet.s - tak to je mi lito, ze nemuzes cukr, to je taky docela omezeni, vid. Tak zkus ten zazvorovy caj, koupis ho u Vietnamcu nebo urcite i v nejake zdrave vyzive. Piju ho neslazeny a take pomaha. A kamaradka v tehotenstvi cucala nejake bonbony se zazvorovym praskem uvnitr z lekarny, treba budou mit bez cukru, zkus se v nejake lekarne poptat. A jak jsem psala, ten hermankovy caj mi take celkem hladi bruch 🙂

lita
21. zář 2009

Mileno - dekuju 🙂 Ty to mas taky docela za par, vid. Nekdy pristi tyden k vam dorazi ruda kavalerie a muzete spustit akci roku 🙂

nannynka
21. zář 2009

lita: Diky a moc gratuluju. Myslim si, ze je zitra na srdickovou brzy, ale sestra si to nenechala vymluvit...
Chtela jsem se vas co uz jste dale v tehuleni zeptat jak dlouho si me v Gennetu nechaji nez me preposlou memu gynekologovi ? Diky a drzte se.

lita
21. zář 2009

Nannynko - pokud ti tam zitra zabusi srdicko, tak te klidne muzou uz i odeslat pryc (to byl myslim pripad Zdepros). Anlek tam si tam myslim nechali jeste na dalsi UTZ, i kdyz se ji srdicko ukazalo. Ja tam byla pred 14ti dni, kdy jeste nic nebylo poznat a dr. Danek mi naridil za 3 tydny. Ale ja neuposlechla a vrhla jsem se tam uz za 2 tydny, t.j. dnes. A dnes me take odeslali k memu gyn.dr.

lita
21. zář 2009

Take se chci s vami podelit o priserny zazitek me kamaradky s jejim gynekologem neknubou (neco na styl tveho predchoziho dr., Pet.s?).
Jiz docela dost let si stezovala na bolesti v podbrisku a na slaby mocak, hlavne pri sportu. Tak ji ten "doktor" rekl, at se tolik neprepina a utrum. Jelikoz se nejakou dobu pokousela o miminko (mela presne vypocitanou a zjistenou ovulaci) a ono nic, tak ji ten dr. poslal do Pronatalu. A tam pri prvnim vysetreni zjistili ze ma ja deloze myom jak prase! Mela jit na vyndani v cervnu do Krce, ale nastesti to odsunuli a nakonec skoncila u Apolinare u dr. Mary, coz je nejvetsi odbornik na myomy u nas (to si pamatujte, pokud by vas to prepadlo).
Minuly tyden ji operovali a ten myom byl tak velky a za ta leta ztvrdly, ze ho pry museli olupovat jak jablko a operace se protahla o dalsi hodinu! Navic ji tam take zjistili, ze ma endometriozu, tu ji take nastesti odstranili. A navic ma nejakou prepazku v deloze, ktera pujde pryc az za 4 mesice.
Takze nebyt snazeni o mimise, na nic by se neprislo a kdo vi, jak by to skoncilo. Proste otresny, jak muzou nekteri bridilove pracovat jako doktori a jeste mit ciste svedomi.

nannynka
21. zář 2009

Lita: Diky moc, koukam ze je to stejny jako po IUI. Videli bouchajici srdicko a poslali me k memu doktorovi. Myslela jsem, ze je to u IVF jiny 😉 .

janicka.slunicko
21. zář 2009

lita. blahopřeji k srdičkum, to je bezva že bodou dva. ja bych si také přala dvojčatka. jsem z dvojčat a je to super. 🙂

lita
21. zář 2009

Dekuju Janicko! Jeje, tak ty jsi dvojce, ze by tam na tebe cihalo prekvapko? 🙂 To je tedy docela dost mozne!
Ja si dvojcatka preju, protoze uz mi je 34 let a pristi rok se nejspis odstehujeme zit do zahranici a tam by IVF bylo velkym zasahem do rozpoctu a pripadne snazeni bez pomoci by take nemuselo zabrat. Takze bych brala mit dva mimisky pri jednom 🙂 Ale jsem si vedoma moznych komplikaci a zvysenych rizik. Proste nic neni zadarmo. Tak doufam, ze se mimiskum bude darit dobre a vykouknou na svet zdrava a vesela 🙂 A stejne tak u tebe!

janicka.slunicko
21. zář 2009

ju. to by bylo hezoučké. snad to vyjde jak tobě aj mě. to se uvidí. To v zahraničí to je sila, to si tam člověk musí platit všechno sam. moje dvojče ma přítele, a ten ma brachu ,ten žije v Londině a tedka čekají rodinu. a také podlouhé době se jim povedlo mimi a také uvažovali že by navštívili Gennet, naštestí nemuseli. 🙂 A kam se chcete odstěhovat?

lita
21. zář 2009

Do USA, nastesti Kalifornie, odtud manzel pochazi a po dlouhe dobe mimo domov by se tam rad vratil. Uz jsme se tam chteli odstehovat drive, ale delani miminka to trochu pozdrzelo 🙂
A kdyz mrknes na net, tak jeden beh IVF tam stoji min. 10.000 dolaru! A pokud je treba ICSI, tak priplatis navic a to tam stoji nekolikanasobne vic, nez tady. A samozrejme muzes zapomenout na nejakou podporu v materstvi. Jen doufam, ze nez se tam odstehujeme, tak se Obamovi konecne podari prosadit reformu zdravotnictvi. Jenze to by tam ty hloupy republikani (ktery jsou ve vate a ostatni jsou jim jedno) nesmeli delat problemy a vyvolavat davove silenstvi, ze se jedna o komunismus. To by pak cela Evropa a Kanada byli komancove.
Pokud nemas zamestnavatele, ktery te pojisti, tak jako rodina muzes pocitat s castkou cca 1.500 dolaru za mesic za zdravotni pojisteni! Takze tam pak plno lidi nema na pojisteni a kdyz prijdou o par prstu, tak resi, ktery z nich si mohou dovolit nechat si prisit. Navic pokud mas nejake vaznejsi zdravotni problemy, tak te zadna pojistovna proste nepojisti a basta. A mas smulu a proste te nechaji bez pomoci. To je podle tech hloupych republikanu vyspela demokraticka spolecnost?
Uff, musela jsem si postezovat, protoze me to trapi, kdyz sleduju zpravy. Tohle je pro nas docela dulezite, protoze jinak to bude priserny zasah do rodinneho rozpoctu.

barrca
21. zář 2009

Ahoj holky!

Lito, jen si postěžuj 😉 ... no já bych také brala dvojčátka, to je super, že to máte na dobré cestě! A manžel je tedy amík?

My včera píchli pregnyl (manžel si hrál na sestřičku a pěkně mi to švihnul do svalu a ani se nebal ... já na něj pořád "a si si jistý, že to zvládneš" 😀 ) a zítra v 7:30 nástup na opu. V práci jsem nahlásila, že budu marod .... těším se, že si trošku dáchnu a snad se i něco uchytí 😅

janicka.slunicko
21. zář 2009

lita. maš pravdu. je to hnus stim zdravotnictvím.
barrca. zak držim palečky na opu at jich maš hodně. 🙂

lita
21. zář 2009

Barrco, to byl vylev, co. Aaa, dalsi adeptka na dvojcatka, proste si to vnitrne prej a oni za tebou prijdou 🙂
Zitra hodne stesti, at tech vajicek sneses co nejvic a manzelovy holky at kouknou hybnout ocaskem a udelaji vam krasna embryjka 🙂 OPU i narkoza bude pohoda, pekne si pospis, sem tam te nekde pichne, ale aspon budes vedet, ze jste blizko cile.

Presne tak, manzel je amik, tak mame doma druzbu.

barrca
21. zář 2009

holky, díky za podporu 😀 ... vnitřně si nepřeji nic jiného, tak už se na ty dvojčata těším 😅 No my budeme mít asi zase ICSI, tak ani moc hejbnout lenoši líní nemusejí 😝 No dám vědět, jaká je nakonec úrodička ...

lita, no, já ti úplně roumím s těmi výlevy, občas mám také takové záchvaty a nejsem k zastavení ... a mám navíc kamarádku, která 8 let žije v usa (v atlantě, ale teď se bude stěhovat také do kalifornie) a od ní vím, že raději chodí na černo k ruským lékařům, protože se jim za míň peněz snad dostane i lepší péče 😒

gabulle
21. zář 2009

Raduško ,
mocinky moc ti na zitra držím palečky at mas co k transferu,a at ti pak vyjde,transfer a at pak na tebe vykouknou konecne dvě čárky.
myslim na tebe a strasne moc ti to preju ,holka drz se a pak drz plod tak jak vsem rikas ty . papapa

barrca
21. zář 2009

Gaaaaaaaaaaabi, díky moc!!! Jsem ráda, že si se ozvala!!!

lita
21. zář 2009

Pet.s - kdyz budes mit cas, tak mrkni na
http://www.miminko.estranky.cz/clanky/rady---ti...
Jsou tam zakladni rady, ale hlavne pod tim je diskuze holek, co maji ci mely desne nevolnosti a co jim pomohlo. Nekterym pomohla Plzen 🙂 Ale neni tam nahoudou taky cukr?

lita
21. zář 2009

Barrco, ja teda doufam, ze my se nebudeme muset uchylovat k zadnym tajnym doktorum, to bych nerada. S kaslem ok, ale co kdyz budes potrebovat operaci? Proste doufam, ze to tam ten Obama vyobamuje 🙂

pet.s
21. zář 2009

Koukám, že začnu být ráda, že jsem tady doma. I když, mám někdy strach, co čeká moje děti. Doufám, že sem tam Amerika tolik nedorazí. Holky nevíte, kdy se chodí na 4D UZ? Já už bych chtěla teeeeed 😀 😀Baví mě se koukat na prcka jak hazí ručičkama. Dnes mi nějak v posteli došlo, že mám v sobě už hotové miminko...že mám ve vnitř živého tvora, kus mě....nevím, proč zrovna dnes...ještě se ,ale nechci těšit..až po čtvrtku, po genetice 😉
lita v pivu je slad, ten taky nemůžu. Ale pravda je, že mě nikdy pivo nechutnalo a ted na něj mám chut pořád. 😀

anlek
22. zář 2009

Ahoj,

včera jsem nejak nemela cas nakouknout. Teda nakouknout jsem zvladla, ale napsat uz ne. Menili nam stoupacky a prisli s tim, ze nam musi vyriznout kus koupelny, uz jsem videla, jak kvuli tomu koupelnu predelavame. Byt mame 3 roky a kupovali jsme ho s nove zrekonstruovanou koupelnou. Ale oni vyrizli kus zdi ve sparach mezi dlazdicemi a vecer nez odesli, tak to tam nalepili zpatky, zasparovali a vypada to jako kdyby se tam nikdy nic nedelalo. Jsme fakt nadseni, jak muzou fungovat remeslnici.

Barrco, drzim dneska palecky, at to snasis dobre a urodicka at te mile prekvapeni. Jsem zvedava na odpoledni zpravy od tebe. Manzel je borec, ze tak hezky pichl pregnyl. Ja svemu dovolila jen jednou pero, radsi jsem se pichala sama.

Lito, migrena je hnus. Na migreny (teda mimo tehu) doporucuju navstivit neurologa. My mame hnusne migreny v rodine a leky, ktere na ne zabiraji ti muze predepsat jen neurolog. Nam ibalgin nezabiral. Ja na lecbu z neurologie reaguju krasne, zabrala mi snad v 99 %, ale bezne je cca 70-80 %. Migrena je hnus. Jinak k lekum v tehotenstvi, kolem ET nekteri doktori hodne nedoporucuji ibalgin, ze zhorsuje nidaci embryjek. V Gennetu jsem se s tim nesetkala. A na strankach http://www.safebryo.cz/ (bacha ted mi to tam hlasi trojskeho kone, ale pred par dny jsme tam jeste neco hledala a bylo to ok, az to ted dopisu, tak prepnu do linuxu a kouknu na ty stranky od tamtud) pisou, ze na bolest v tehu je nejlepsi paralen, ibalgin by se nemel. Ale opet, co doktor, to nazor. Lec ja se drzim tehle stranek.
Gratuluju ke dvema srdickum. Krasny, co? Ja, co vim, tak v USA kontroluji hladinu progesteronu z krve po ET, takze treba proto tam nepotrebuji rvat do cloveka automaticky utrogestan, ale jen kdyz si ho sam nevyrobi dost.
S kamaradkou je mi to lito. Najit dobreho dr. je obcas fakt stesti.
Me ten system v USA prijde dost hrozny, tuhle jsem nekde cetla, kolik lidi jen zemre (a byly to dost vysoky cisla), protoze nejdou k dr., protoze na nej nemaji. Prijde mi lepsi povinne neco platit a mit jistotu, ze kdyz potrebuju dr., tak se k nemu dostanu. A pokud nekdo chce pripojisteni a mit nadstandartni sluzby, tak at se pripojisti, ale zaklad by meli mit vsichni.

Pet.s teda ty to mas slozite. A v lekarne ti neporadili neco bez cukru, kdy ne lizatka? Tusim, ze na ty 3D/4D se chodi cca 20tt-24tt. Ale radsi si pockej na nekoho, kdo to vi urcite. To je krasne, ze ti doslo, ze mas v brisku miminko, ja mam pocit, ze me to stale nedodlo.

Nannynko, tesim se na fotecky z UTZ. Miminko uz v brisku u tebe je, jen jeste musi poradne vyrust, ale na to ma skoro 9 mesicu, ver mu. Jinak tvuj muz neni zas tak moc zvlastni, my jsme take rikali, ze jestli se chyti dvojky, tak musime okamzite zacit resit auto. Do naseho by se dvojkocar nenarval. S tim, jak dlouho si te v Gennetu nechaji, to asi zalezi nejvic na dr. Myslim, ze pokud by nebylo videt srdicko, tak te urcite neposlou ke gyndr., ale pockaji ay bude hezky tlouct. Ale me nechali I po srdicku a musela jsem prijit na UTZ jeste jednou, jinak vetsinu holek posilaji hned po srdicku. Ale u me to mohlo byt tim, ze jsem tam zrejme byla prvni nebo druhy den, co bylo srdicko na UTZ viditelne. Tak chtela dr, pockat.

Petap, oni si s tebou v Gennetu poradi, ikdyz MS nedorazila,. Mozna lepsi nez kdyby ted bylo neco mimoradneho a dr. nevidela, jak to u tebe vypada normalne.

Hypo, rada te vidim zas po delsi dobe. Urcite te na kontrole ve stredu uklidni. Ja jsem o tom vcera premyslela. Take mam pocit, ze porad brisko zlobi – poboliva, jsem divna – porad spim … Ale my se asi hodne pozorujeme, jak jsou ti drobci vymodleni. A kdyz se kouknes na diskuze podle veku, tak tam se teda holky pozozuji uplne stejne. Ale na kontrole to dopadame vesmes dobre.

Zdepros, nemas nejakou fotecku briska? Jak uz si tam delaji mrnousove domecek? Co budes rikat, kdyz pujdes k dr. driv nez jsi byla objednana? Ja jsem totiz zjistila, ze potrebuju, aby me dr. vzala o par dnu driv nez k ni mam jit. 1. kvuli listku na penize, 2. kvuli tomu, ze mam delat manzelovi ridice v dobe, kdy jsem objednana na kontrolu. Ale nechce se mi tam jit s tim, ze me brisko poboliva, protoze to by si mohla myslet, ze je to hodne zle.

Gabco, jsem rada, ze jsi nakoukla. Jak pak jsi na tom? Uz je aspon o trochu lip?

Jeste jsem vam chtela ukazat tehulim takovou vychytanou vec, o ktere vim jen diky kamaradce. Vubec me nenapadlo, ze by neco takoveho mohlo existovat. http://www.e-baby.cz/be-safe-bezpecnostni-pas-p... Pro ty, co cestujou autem casto si myslim, ze se to vyplati. Nas ted o vikendu ceka minimalne 2500 km, tak se tesim, jak vyuziju, brisko uz mi normalne vykukuje.

anlek
22. zář 2009

Joj, to jsem ale spisovatel. Dobre vam tak. 😀 😀 😀

zdepros
22. zář 2009

Ahoj holky
tak je prý vše v pořádky, ta bolest prý mohla být způsobena větší aktivitou, sice skoro nic nedělám tak nevím, ale hlavně že jsou mimísci v pořádku 🙂

Lita. moc gratuluji , hlavně že srdíčka bijí a vše je v pořádku

Raduš, tak myslím na tebe, ať je hodně dobrých vajíček

Gabi, ahoj moc tě zdravím, snad už se cítíš trošičku líp

Leni, Já dr. ráno volala že mě bolí břicho jestli bych se mohla stavit, sice tam moje doktorka nebyla ale prohlíl mě jiný dr. a vše je ok, akorát mi zas nutil neschopenku a moc se netvářil když jsem řekla že zatím ještě ne, já si to neumím představit s těma vycházkama, nebydlím v Praze a to bych se nikam nedostala 😒 , takto ještě chvilku v práci zkusím

petap1
22. zář 2009

Ahoj holčiny 🙂

Barrco : držím všechny palce, ať je pěkná úrodička 🙂

Tak jsem dnes byla u své dr. na preventivce..tajně jsem doufala, že jsme si přeci jen z dovči přivezli mimi...no jo, jsem beznadějný najivec 😉 ....Dr. mi sice HCG nabrala, ale sama říkala, že podle pohmatu to na těhu nevidí 😒 ....takže prostě a jasně nemám MS...prostě nafunguju..achjo...ani se mi nechce zítra volat o výsledky...bude to je potvrzení mé nefunkčnosti 😢

Moc vám závidím, že už jste těhu a nebo v procesu....já se snad té návštěvy Genetu nedočkám...už aby to bylo.

Nějak se z toho ale otřepu a zase se naladím na pozitivní vlnu 🙂

Je možné, že mi Vykysalá hned při první konzultaci píchne vyvolávačku, abych MS dostala, nebo bude čekat až sama přijde (to by se ale u mě nemusela dočkat 😉 ) ?

hypo
22. zář 2009

anlek - mas provdu moc se porozuju, vse desne prozivam ale taky se porad neco deje 🙂 diky komplikacim na zacatku jsem porad asi nejaka vystrasena.....
nicmene ted je lip tak bude lip i nadale 🙂
na 3D/4D utz se chodi az kolem 25tt nekdo jde driv nekdo jde i pozdeji ale vetsinou stred si myslim je 25tt

petap1 - dr. ti vyvolavacku pichne ihned, pokud budes chtit.... potrebuje stejne nabrat hormonalni profil a ten se nabira tusim 2-5DC tak uz jen kvuli tomu 🙂