Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
6. lis 2009

Tak jsem si trochu hrala, holky, a mam konecne take album 🙂 Zatim jeste neni moc fotek, musim dodat starsi UTZ, ale nefunguje mi ted scanner, tak to asi nafotim. Vy ty UTZ fotky scanujete nebo fotite? Ty co tam mam, jsou ze screeningu a nechala jsem si je poslat emailem.

nannynka
6. lis 2009

Anlek: Diky budu rada za info.
Janina83: Drzime, neboj, urcite to vyjde.
Jinak mi dnes volali z Gennetu a prelozili mi o den UTZ s hlaskou, ze at pocitam ze budu cekat...se neda svitit. A aby toho nebylo malo, muz mi miri domu pravdepodobne s chripkou...Nejaky rady jak to nechytit ? Nemela jsem chripku 15 let a ted mi to fakt neprijde dobre...A nikam odjet nemuzeme ani jeden ☹

lita
6. lis 2009

Nannynko - ma chripku nebo je nastydly? To je ted pro tebe rozdil. Nastydnuti by zas tak vadit nemelo, chripka je na prd kvuli horeckam.
Nech ho spat v jine mistnosti, klidne v obyvaku na gauci nebo opacne a moc se k nemu nepriblizuj. Casto si mej ruce, sem tam vyvetrej. Bez si koupit kila pomerancu, mandarinek a kiwi a husti do sebe vitamin C prirodni formou, at posilis v tehotenstvi nalomenou imunitu.
Pokud bys v nejhorsim pripade dostala chripku s horeckama, tak si hned dej paralen nebo panadol (paracetamol) na snizeni teploty. Uz jsi skoro ve druhem trimestru, tak neboj. Navic to jeste neznamena, ze to chytis.

nannynka
6. lis 2009

Lito, moc diky. Ma 38 horecku a je mu zle. Udelala jsem mu zeleninovy vyvar a zazvorovy caj a odeslala ho do loznice. Protoze je spac a ja se do kuchyne jinak nez pres obyvak nedostanu, tak budu na gauci spat ja. Drzime si od sebe minimalne metr odstup a je z toho chudak vyplaseny...Snad to bude dobry.

lita
7. lis 2009

Nannynko - tak co, jste v poradku? Jeste jedna vec me napadla, oba hooodne pijte, tim se cisti telo a rychleji se bacil vyzene. Ve Statech pri nastydnuti ci chripkach piji litry jablecneho dzusu.

nannynka
7. lis 2009

Lito, vyklubala se z toho strevni varianta. Horecky uz mu ustoupily, neni mu moc dobre, ale drzi se. Ja hodne piju, delam lehka jidla a snazim se drzet se od nej dal a meju se jak myval 😀 . Uvidime. Diky za podporu.

pet.s
7. lis 2009

Jani83, taky jsem tomu neveřila, že by se mi to mohlo podařit..nedávala jsem tomu žádný význam...a nakonec povedlo..jen to blbě dopadlo ☹ Můj gynekolog mi řekl, že díky opakovaným pokusům je úspěšnost IVF téměř 100%, tak Jani neklesej namysli. 😀
Už jsem kolikrát říkala, že až budu mít čas, tak projdu celé naše téma a udělám přehled, kdo došel dokonce s úspěchem, a kdo bez úspěchu. Jenže není čas. To leda až budu v důchodu.
Nastaly zlé časy. V pátek se ve firmě usnesli na poradě, že budu jezdit 2 dny v týdnu do Prahy do firmy.
Tak nevím jestli jsme na tom, tak dobře, že expandujeme 😀 a nebo tak blbě, že mužíkovi ubývají síly. 😢

inza
9. lis 2009

Ahoj, chci se Vas zeptat zda po ET pijete take tolik vody jako po odberu? Dakujem

anlek
9. lis 2009

Po ET se mi zacal rozjizdet lehky OHSS, pila jsem 4 litry denne. Nez to preslo. Prislo mi, ze to po ET potrebuju vic, jak po OPU.

inza
9. lis 2009

anlek:díky. To zas ve me bude zaba a bude opet detasovane pracoviste "tam kam ciisarpan chodil pesky" 🙂

anlek
9. lis 2009

😀 Ale asi staci pit, tak jak potrebujes. Pokud je bricho vklidu a nemas problemy, tak to nemusis prehanet. Ja jsem potrebovala hodne a myslim, ze se mi to vyplatilo. Ale byly tu holky, ktere vubec netusi, co je to OHSS. 😉

inza
9. lis 2009

anlek: ja musim rici ze me se OHSS take tolik netykal. Je fakt ze jak piju vice tak zase nejim-neni to kam dat 🙂 a za tyden mam dole 5 kilo. 🙂
Spise me nejvice vadi pravidelne polykat prasky. osm prasku denne je vcelku na me dost a dodrzovat nejakou pravidelnost u nich me dava zabrat vice nez pit tolik vody 🙂

anlek
9. lis 2009

Inza, ja takhle sundala 4 kg, nebylo misto na jidlo. 😉 Ale ted (konecne v 20tt) je to zpatky. A myslim, ze mi to vubec neuskodilo, byla jsem krapet oplacenejsi. Ted se citim dobre, ze mam nohy o neco hubenejsi a tak. Co mas za leky, ze polykas tolik prasku denne?

inza
9. lis 2009

anlek: utrouse 2-1-2, listovku, estrofem 1-0-1 a anopyrin. Jo tykila dole nejsou marna, ale az na to ze me ted padaj vsechny kalhoty 😀 . Taky bych to pak chtela nabrat v nejakem to tt rada zpatky....

anlek
9. lis 2009

Inza a ty utrogestan polykas? Myslim, ze se klasicky doporucuje ho zavadet. 😕 A neboj, ony se kila vrati. 😵

inza
9. lis 2009

anlek: nepolykam. Jo je me to jasne ze se kila vrati 🙂

lita
9. lis 2009

Ahoj Inza, ja jsem byla ve skupine, ktera nevi, co je OHSS, jak pise Anlek. Takze jsem si s pitim nedelala hlavu ani po OPU ani po ET. Ty prasky si ber s jidlem, lip to stravis.
Ja jsem mela take utrous 2-1-2 a ten prostredni jsem polykala na radu doktora a nic mi to se zaludkem nedelalo.
Kdy jsi byla na ET?

monivo
9. lis 2009

Ahoj mandre, také ti držím palce. A co imunologiie a NK buňky? 🙂

nannynka
9. lis 2009

Inza, pridavam se k Lite, taky me OHSS nepotkalo a nejak jsem to neresila. Pila jsem jako normalne, coz u me neni buhvico.

ivarei
9. lis 2009

Ahojky, Inza, ani já nemám s OHSS zkušenost, jenže taky tomu odpovídá moje reakce na stimulaci - 4 folikuly, 4 vajíčka, nakonec žádní mrazáčci.

Dnes jsem byla u svého gynekologa pro další prednison a na kontrolním odběru HCG - zkusil mi udělat ultrazvuk, ale je jěště brzy - proto mě taky do gennetu objednali na 26.11 🙂, nicméně se mu zdálo, že vidí 2 tečky, jen ta jedna občas byla vidět a občas zmizela. Mám foto, až se mi podaří dohledat foťák, založím si album 😅 .

Těhulky, kdy vám začly nevolnosti?

janicka.slunicko
9. lis 2009

ahojik holky.
Dneska jsem rano byla v gennetu na krvi před NT screnning. a na recepci než mě poslali na krev tak sestřička chtela nejaké papíry od mího gyndaře, ale ja jsem zadné nedostala , tak se jí ptám co , vubec jsem jí nepochopila ,že vyšetření první tehotenské a že nejakou žadanku.nevíte holky co pomě chtějí .Ja jsem tam měla akorát ty papíry co mi dali v gennetu teda jsem stoho blazen,že mam zajít ke svému gyndaři . Ale nevím co po nem mám chtít... Nevite...

janicka.slunicko
9. lis 2009

ivarei.To je hezké kdyby tam byly dva mimisci... budu držet palečky, mě je zle tak měsíc spatky , je mi špatně od žaludku, třeba ti bude dobře a budeš to snašet lépe..

ivarei
9. lis 2009

Janičko, my se o tom dnes bavili s gynekologem a říkal, že bude dělat odběry - na zjištění krevní skupiny, Rh, odběr moče, zvážení, kontrola tlaku, případně rozměry pánve..., zavedení těhotenské průkazky.

janicka.slunicko
9. lis 2009

ivarei. tak to je tada tohle co po mě chtěli, ja jdu až ve čtvrtek ke svému gyndaři, pro tehotenskou prukazku, a tak proč mi to ta sestřička neřekla ,ja jsem jí to říkala a ona nic, to mě picne 🙂

ivarei
9. lis 2009

😀 😀 😀

inza
9. lis 2009

lita: na ET o vikendu. My máme 3 mrazacky 🙂

anlek
9. lis 2009

Ivarei, me nevolnosti nezacaly nikdy. 😉 Nejsou nutne k dobremu tehotenstvi.

Jani, nevim, co presne chteli. Ale asi zadanku na NT screening. Pockej, az se tu objevi nekdo, kdo byl na NT screeningu v Gennetu.

lita
9. lis 2009

Janicko - podle me od tebe chteli jenom zadanku s razitkem od tveho gyn.dr., ode me zadne papiry nechteli a ani nic nepotrebuji. Krev si na screening vysetri sami a ke screeningu zadne detaily od tveho gyn.dr. nepotrebuji, je to proste UBZ a navic te stejne budou mit jeste v systemu v PC. Sestricka si rekla o tehotenskou knizku, tak jsem ji rekla, ze mi ji dr. jeste nevystavil a bylo to.

Ivarei - ono u IVF celkem plati, ze nezalezi na poctu vajicek, jako spise na jejich kvalite. Vypada to, ze kvalitni jich par bylo, kdyz uz se na UTZ nejaka akce byla videt. Ja byla v 5tt+5 a bylo z toho jen poznat, ze jsou tam dva. O 2 tydny pozdeji uz krasne tloukla srdicka. Tak hodne stesti! 🙂
Nevolnosti mi zacaly spise pozdeji, ze zacatku takovy zaludek na vode a od cca 9. nebo 10. tydne nuceni na zvraceni kdykoli pres den i v noci, ale nezvracim. Zatim me to nepustilo a to uz jsem v 16. tydnu, ale uz to pomalicku slabne.

Inza - drzim palecky, at se milackove uchyti a za par let jim k tomu muzou pribyt dalsi 3 sourozenci 🙂

Nannynko - uz se z toho manzel vy****? 😀 Je mu lip? Doufam, ze jsi nic nechytila. Pokud to byla strevni, tak ta rychle odezni a budete moc zase spolu do jednoho loze 🙂

hypo
9. lis 2009

ahojky, ja byla na NT screeningu v gennetu ale nevim co po tobe chteli..... asi fakt jen zadanku od tveho dr., ja cely tehu chodim do gennetu nemam sveho gyndare takze si ani nevybavuju ze jsem mela nejake papiry....

lita
9. lis 2009

UTZ ne UBZ, at tu nezakladam nove zkratky 🙂