Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
11. lis 2009

Milu, tak uz jsi tedy byla na tom druhem screeningu? Jak to probihalo?

anlek
11. lis 2009

Lito, druhym screeningem myslis triple testy?

lita
11. lis 2009

Anlek - ne, myslim tim screening ve 20.-22. tydnu. Ty asi na nej taky za chvilicku pujdes, vid. Nebo uz jsi byla? To je jak kontroluji, zda se organy mimisku vyvijeji spravne a vetsinou se pri nem vyjevi pohlavi ditka.
Stale tedy plati, ze nebudes chtit vedet pohlavi nebo podlehnes manzelovu natlaku? 🙂

inza
11. lis 2009

me delal ET take Danek, tako doufam ze vase teorie vyjde. OPU me delala dr. Langerova

anlek
11. lis 2009

Lito, aha - to jdu zitra. Natlaku jsem podlehla uz davno. 😉

Inza, to je presne kombinace doktoru jako u me. 😵

nannynka
11. lis 2009

Ja si s Dankem pri ET taky uzila srandu. Jak mi zakazali se vycurat, tak jsem se jim tam trosku kroutila v krecich a bala se, ze to zase nepujde zavest (pri IUI to byl 3xhoror)..On se chechtal a rikal, ze poslusne pacientky ma nejradsi, ale ze pres ten plnej mocak nic nevidi, tak at se mazu vycurat - cituji - "Tak napul, jo?". Takze jsem si odskotacila na WC a kdyz jsem se vratila a nalezla zpet, tak rika " Zenska, rikal jsem napul ne ? Tohle je jako byste tam nebyla...." Tak jsem mu ve smichu oznamila, ze mi zapomneli pri narozeni udelat kontrolku - napul vycurana a ze se to fakt blbe odhaduje. No a takhle jsme jeste chvili vtipkovali a on najednou povida, tak hodne stesti, prelezte si na lehatko a jedeme odpocivat. Fakt nevim jak sli dovnitr 😀

lita
11. lis 2009

Inza - tak drzim palecky, at se teorie opet potvrdi! 🙂

Anlek - tobe taky drzim palecky, at vysledky zitra dobre dopadnou, mimisek vam zamava a natoci se spravne prdelkou, aby bylo videt, do ktere barvy zacit ladit vybavicku 🙂

Nannynko - no vidis, jeste jste se u toho tvoreni mimiska pekne zasmali. Muj manzel byl uplne paf z te obrazovky, jak nam ukazaly embryjka jeste pred zavedenim, takove rodinne video 🙂
Ja si myslim, ze jsem spis byla nedopita a bala jsem se, jak to Danek vezme a vubec si nestezoval, sup a bylo to. Nakonec jsem udrzela curani az 40 min. po ET!

Holky na Instinktu asi zacinaji premyslet o tom clanku, objevila se tam anketa o CARech.
Je to v pruhu napravo, cca uprostred, pod titulkem Co vy na to?
Otazka zni: Verite centrum umeleho oplodneni, ze jim nejde predevsim o penize?
Tak uz jsem si tam odklikla sve "Ano", ze jim verim. Sice ne vsem, ale Gennetu ano.
hlasovat muzete zase na:
http://instinkt.tyden.cz/

mandre
11. lis 2009

Jestli pujdu na OPU v sobotu, tak je na sále Daněk, to se asi rozhodne zítra. Jinak ja jsem ho měla zatím při obou IUI, které teda nevyšly 😖 Tak snad už se na nás štěstí usměje 😅

anlek
11. lis 2009

Nanynko, tak to jsem sprymovali podobne. Jeee vy mate videt mocak i z venku, vzdyt vypadate uz ted trehotne. 😀 To jste si mela dojit ucurnout. Tak jsem mu rikala, ze kdyz uz bych sla, ze uz by tam nezustalo nic. 😀 😀 😀 A pak rekl, ze to vyjde (to jsem si myslela, ze to rika kazde na sale) a mel pravdu. 😵

Lito, necekam jiny nez dobry vysledek (navic vetsinu veci uz tak ruzne na ruznych UTZ kontrolovali), jen to pohlavi je zatim utajene. 😉 Ale jdu sama, muz musi kvuli hypotece do CB. 😢 No co nadelame. Jiny den nemuze a ja jsem na UTZ objednana od NT screeningu.
Lito, me rekli na sale, ze za 10 min lezeni v posteli muzu jit na zachod a pak se na dalsich 20 min do ni vratit. Takze jsem ocima posouvala rucicky na hodinkach. A pak skoro utikala. 😀 😀 Jeee, je to fajn takhle zavzpominat. Zajimalo by me, co vsechno jednou rekneme prckovi.

Mandre, stopro jsi ted na rade na //. 😉

nannynka
11. lis 2009

Anlek: me to rikali taky a manzel me skoro nasilim udrzel 25 minut, byla jsem asi fakt jen ucurnuta....Jak pak rikal, tak uz vis, kdes nechala dvojce 😀 kdybys vydrzela lezet tech 40 minut....bych mu dala, jsem krece mela jeste druhej den...

mandre
11. lis 2009

Anlek, díky. Zítra jdu na UTZ k Daňkovi, páč Brandejská zítra není...tak jsem sestřičce říkala, ať mi dá k Daňkovi, když bude v sobotu na sále, ať na mě teda koukne i předtím ve čtvrtek. Připadá mi to docela brzo ta sobota, to budu 11DC, Brandejská mi teda řikala v pondělí, že jsou f. okolo 12,5mm a že si myslí, že to bude v sobotu, rostly nějak rychle 😨
Snížila mi dávku Gonalu ze 150 na 112,5 jednotek...zítra budu chytřejší. Včera jsem píchla k tomu ještě Cetrotide 25mg, píchnutí nic moc, mám modřinu na břiše 😝 , ten Gonal je víc v pohodě, nemusí se nic míchat a tak.
😵

nannynka
11. lis 2009

Mandre, Inza - holciny, mame tu jak tak koukam 2 - 3 tydenni pauzy v tehulkach, takze je to fakt na dobre ceste 😉

petap1
11. lis 2009

mandre : souhlasím s anlek...musí tady zese přibít nějaké //...takže ber to jako tutovku 🙂

Inza: a kdy budeš testovat ?

anlek
11. lis 2009

Mandre, ja chodila k Dankovi na UTZ pred OPU, protoze Vykysala byla na dovce. A on mi termin OPU menil 2x (z pondelin a sobotu a ze soboty na utery), on sam rikal, ze z jednoho UTZ neni mozne urcit dynamiku rustu, chtel me videt radsi jeste jednou a pak zas zmenil. Bych mu verila, ze on to pozna, kdy bude ten nej cas pro OPU.

mandre
11. lis 2009

Petap1, věřim, doufám 🙂 😅
Nanny, to jo, když jsme byly tady z diskuze v srpnu na srazíku, tak od té doby to snad nikomu nevyšlo (teda myslím z holek, co tam byly netěhotné) 😎

miluse
11. lis 2009

Lito, jj, byla, se omlouvám, že jsem sem zapomněla napsat.

Probíhalo to normálně, nahlásili jsme se na recepci a pak si sedli před dveře UTZ, sestra si vzala naší kartu a seděli jsme dál. 😅 Měli asi nějaké zpoždění nebo nevím, ale některé pacientky, co přišly po nás tak šly před námi, takže jsme tam asi čekali hodinu navíc 😒 Když už jsme se konečně dostali na řadu, tak Dr. si nás pozval oba dovnitř a začal vyšetřovat, dělal normální UTZ, trvalo to snad půl hodiny, možná víc, asi i proto, že čekáme dvojky. Dost podrobně oba prohlížel. Pak jsme šli na konzultaci k Dr. Hejtmánkový, měli jsme to s ní domluvený, kvůli odběru plodovky, tam jsme strávili dalších 3/4 hodiny, neb jsme to tak nějak všechno probírali horem a dolem a nakonec jsme odešli s tím, že s tím odběrem si to rozmyslíme přes víkend a nakonec jsem nikam nešla 🙂, neb jsme usoudili, že ten odběr u nás asi nemá cenu. Takže toť asi tak vše.

lita
11. lis 2009

Mandre - treba jdou Dankovy ty IVF lepe 🙂 Tentokrat uz to vyjde!
Mne pri prvnim UTZ rekli mozny termin OPU a pak se pri druhem UTZ zjistilo, ze jich je tam pulka nehotovych, to jsem akorat chytla Danka a ten mi zvysil davky a prodlouzil brani (i certotide), tudiz jsem sla na OPU misto v pondeli az ve stredu. Takze moudrejsi asi budes zitra, folici jsou nekdy tvrdohlavci 🙂

Anlek - vsak prineses manzelovi domu par f 😉 otecek a jestli mimi uz kope, tak manzelovi jednu laskyplne ubali, az si na brisko polozi hlavu 😀
To mi rekli taky, ale ja jsem se rozhodla, ze to budu drzet tak dlouho, jak to pujde. A po curnuti jsem se jeste na 20 min. vratila do postele. Nikdo nas nevyhanel, takze pohoda. Jen jsem se pak bala cesty domu po dlazebnich kostkach, abysme mimiska nevytrasli 🙂

Holky, Nannynce verte, je to analyticka - tudiz bych o te prognoze // podlozene pauzami nepochybovala! 😀

lita
11. lis 2009

Milu - hlavne, ze to dobre dopadlo a kluci jsou zdravi! 🙂 Cekani je nekdy specialitka v Gennetu, takze uz to beru jako soucast mistniho koloritu. Pul hodky ti tam dr. masiroval brisko, ty jo, prvni screening byl podle me kratsi.
A byli kluci spravne natoceni? U nas se mimi B porad nastavovalo zadickama, ze mi dr. fakt musel to bricho skoro az podebrat.
Je dobre, ze jste se rozhodli proti te plodovce. Na diskuzi s dvojcatky (uz se tam chci konecne nahlasit) to jedne holcine pridelalo dost problemu, odteklo ji hodne plodovky a byla 2 tydny v nemocnici, ale to jsi asi cetla. Obzvlaste kdyz vysel prvni screening v poradku. Na triplech jste byli?

nannynka
11. lis 2009

Koukam, ze budu vyjimka. Pokud mi plodovku doporuci a reknou i proc tak tam pujdu. Nejak na me dneska sedl mrzak mrzky a moc se bojim aby ten patecni ultrazvuk nebyl ten posledni...chjo, podvedomi je svina.....snad tam nebudu tvrdnou dve hodiny...by me asi siblo.

lita
11. lis 2009

Nannynko - kus kus, pryc s chmurama! To neni dobre pro mimiska! Zkus myslet pozitivne a predstavovat si, jak uz mas krasneho narozeneho mimiska u sebe. Tuto techniku doporucila jedna senzibilka, pokud neco moc chces, tak si to mas predstavovat a ono to prijde.
Ten odber plodovky u dvojcat je vetsi riziko u dvojcat nez u jednoho mimiska.
Zrovna na ten prvni screening jsme tam necekali dlouho a sli jsme tak za 10-15 min na radu. Ale dotedka si pamatuju cekacky ve 2. patre, klidne i hodinova zpozdeni a narvana cekarna.

anlek
11. lis 2009

Lito, ted me zrovna muz krapet nastval. 😉 Takze uvidime, jestli si fotku za 100 Kc zaslouzi. 😀 Ale urcite vymeknu a bude nejaka.

Nanynko, ja jsem mela pred jednim UTZ take hnusny strach, ze netluce srdicko. Ale myslim, ze je to tim, ze vime, co vsechno muze nastat ... A ze na tech UTZ chodime mooooc. 😉 Jen pockej, v patek na tebe prte bude z bricha mavat. 😉 Odber plodovky zvaz podle dr., ono to riziko potratu je docela vysoke. Kdyz riziko potratu prevysi riziko, ze by miminku mohlo neco byt, tak bych nesla.

inza
11. lis 2009

petap1: az pristi patek. ☹

anlek
11. lis 2009

Inza, pristi patek na tebe budu myslet, jen to tu hezky rozjed 😉 Mandre te bude nasledovat. 😵

miluse
11. lis 2009

Lito, jj o Zuzce vím, potkáváme se i v jiné diskusi a mmt spolu řešíme kočárky. I to byl možná jeden z důvodů proč jsem se tak rozhodovala, sice uvádí jen asi riziko potratu 1,5 %, ale i to je někdy dost.

První screening bych řekla, že taky trval kratší dobu, ono to teďky asi bylo i delší, že prohlížel srdíčka a fakt je dost zkoumal a přeměřoval a pod. A natočený byly docela dobře, docela hezky se klucííí ukazovali 😵

Nany ono asi záleží i z jakého důvodu na tu plodovku jít a hlavně taky kdy, nám ji doporučila genetička ještě v rámci IVF vyšetření, ale bylo to jen doporučení ne přímo rada, prostě to nechala čistě na nás jestli chceme vědět něco navíc nebo ne, ale už mi zapomněla říct kdy se na ní chodí a ani nikdo další mi to neřekl, takže i teďky na to by bylo tak nějak pozdě, resp. kdyby se potvrdil např. down tak na nějaké radikálnější řešení by bylo pozdě. Takže věříme, že kluci jsou v naprostým pořádku, nic jim nechybí, dle UTZ to tak nevypadalo, měli se čile k světu, a narodí se nám krásní zdraví bobani 😀

lita
11. lis 2009

Milu - nechci na teto diskuzi resit kocarky, tak jen ve zkratce - pro co jsi rozhodnuta? U me zatim vitezi Bumbleride, easy walker je desne drahej (navic nejdou polohovat nozicky) a ostatni kocarky jsou bud tezky nebo prilis siroky. Brzy skocim na tu dvojceci diskuzi, at to muzu prodrbat ze vsech stran 🙂

Pul hodky, to bude docela stresik, nez odkyve, ze je vsechno v poradku. Nas to ceka za mesic.

Nannynko - na tu plodovku bych sla, pokud by NT screening nevysel dobre a byly by pochyby. Ale pokud NT screening vyjde dobre, pak tripl testy muzou byt jen zavadejici a nejlepsi je o tom se pobavit s genetiky, nekdy staci jen dalsi podrobny UTZ.

Anlek - presne tak, prijde mi, ze nas provazi vice stresu a strachu nez holky, co otehotni prirozene. My uz se vlastne strachujeme jeste pred samotnym tehotenstvim - kdy prijdu na radu v CARu, budu ovulovat, budu mit dost foliku, budou kvalitni, bude tam dost vajicek, kolik se jich oplodni, budou se vyvijet dobre, uchyti se po ET, naskoci srdicka po potvrzeni // atd. Takze pak kazde vitezstvi, at mensi nebo vetsi, je radna oslava 🙂

miluse
11. lis 2009

Lito, jo ono to vyznělo trošku jinak..... to rozhodnutí patřilo k té plodovce a to o těch kočárkách bylo jen tak na okraj 😉

Jinak kočárky, je u nás docela ožehavý téma, měla jsem vyhlídnutí firstwheels, na netu, ale když jsme ho viděli naživo, tak nás docela zklamal, byl takovej varchlatej, korbičky děsně úzký apod. Ten bumbleride se mi líbí taky, když jsem ho ukazovala manžovi na netu, tak jemu se moc nelíbíl a takhle je to u nás furt dokola, co najde on se nelíbí mě a naopak 😀 , takže to asi bude docela krušný. Jinak je to přesně jak píšeš, buď je těžkej, nebo moc velkej a nebo je nevzhlednej a vypadá jak tank 😒

Triple testy u dvojek nejsou až tak přesné, neb ty oni mají hodnoty pro jedno mimčo a ty pak dělí 2, takže je to hodně zkreslující a ne přesné. Je lepší asi ten screening, ikdyž i ten nemusí odhalit všechno, dokonce to píšou i do té zprávy, co ti poté dají 😵

lita
11. lis 2009

Milu, ten firstwheels by se mi libil, kdyby nemel maly predni kolecka. Moje kriteria jsou lehky, sirka do 79 cm, velka kolecka, predni otaceci kolecka (nektere kocary je maji napevno a s dvema detma to pry nemas sanci vytocit). Nakonec skoncily v uvahu prave Bumble nebo Easy Walker. Jenze EW je desne drahej a prave nema to polohovani nozicek. Navic je asi jednodussi preprava ditek ve vanickach Bumble nez v korbickach EW. A Bumble je nakonec skoro za polovic. Nejezdi do Kolina, tam se pry snazi prodat jen EW a ostatni ti pomluvi.

Blby je, ze je sem oba zacali dovazet docela nedavno, takze jeste nejsou k mani zadne v bazaru, jen korbicky. Bumble ma navic hezky barvicky. Manzela jsem pred rozhodnuti jeste nepostavila, ale jelikoz se budeme pristi rok stehovat do Statu, tak je Bumble opet dobra volba, protoze je americky, EW je holandsky. Takze bude jednodussi najit tam servis a pripadne nahradni dily. Tak mi ho snad odsouhlasi 🙂

A co autosedacka? Mne se asi nejvic libi Cybex Aton (navic tu firmu vybudoval a vede Cech), ma uzasne vysledky v crash testech nebo Romer nebo Maxi Cosi. Ale ten Cybex Aton jde sehnat asi nejlevneji z tech uvedenych a libi se mi.

Jsem zvedava na vysledky triplu, budu doufat v krasne hodnoty. Pry dopadaji ty vysledky lepe, kdyz se daji dohromady s NT screeningem a jsou provedene na jednom pracovisti. U dvojcat je to fakt dulezity.
Ja vim, taky jsem si vsimla te nepekne vety 🙂 Proste si tou vetou take kryji zada.

nannynka
11. lis 2009

Diky moc. Tu vetu tam chapu, preci jen zadny test neurci definitivne jestli je male OK...Bohuzel. Uvidime v patek, bude to docela masakr. Preobjednali me ze ct na patek, a varovali me, ze si mam vzit s sebou knihu, svaci, piti a trpelivost. Museli preobjednat cely jeden den do dne kdyz uz meli plno.
Manzel je uzasny, moc mi pomaha, ale je na nem taky videt nervozita. Minule si taky (tedy my oba) po 12.tydnech oddechl no a pak prisla rana...
Asi jsme vsechny po IVF a jinych pokusech nervoznejsi a opatrnejsi, a ty z nas ktere mely tu smulu, ze uz radost z miminka brisku poznaly a pak o ni prisly jsme asi malinko paranoidnejsi 😉 .
Preji vsem snazilkam rychly postup, stimulkam co nejvice vajuch a embryjek, transferkam dve carky a tehulkam stastny konec s uzlickem v naruci.
Zitra jdu nastesti (nikdy bych nerekla, ze to takhle zformuluji) do prace a mam jednani od 8 az do sesti. Nez se dostanu domu, tak je osm a uz jen padnu do postele a bude patek. Pak se ozvu.

Opatrujte se.

miluse
12. lis 2009

Lito, díky, s tím Kolínem, jinak holky na dvojčatech mají vesměs ten EW a pak dorjany, co vím. NO já bych chtěla se zajet podívat do Malvíka, Kolík byl až jako poslední možnost. Ale tam už se moc manžovi nechce. 😅 a ty kritéria na kočárek máme tak nějak stejný, my ještě tedy navíc, že kočár by měl být černej. 😵

Autosedačky, zatím ty malé vajíčka budeme mít od sousedů, co mají taky dvojky a pak časem koupíme ty větší, takže po těch jsem se zatím nepídila.

JJ, je lepší i ona screeningy dělat na jednom pracovišti, aby mohly právě porovnávat ty výsledky. Držím palečky, ale určo všechno bude vpořádku. 😉

janicka.slunicko
12. lis 2009

Dobré rano holky.
Koukam že rozebírate kočarky, to ja se timhle budu zabívat až po novém roce ,tedka je ješte brzy, ale vubec nevím jakej si pořídit. Miluse to mame stejny nazor kočar černej to se mi také libí 🙂

Ja tedka si sepysuju co budu chtít všechno koupit na cukroví, až manžel dorazí v pátek tak asi pojedeme nakoupit ty težké věci, protože nevím kdy zase dorazí domu...abych to nemusela tahat...