Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
12. lis 2009

anlek: Snad to u nás vyjde. Jelikož jsem vlastně ještě od vysazení HA neměla ani jedno vajíčko, nevíme jak se spermoňové a vajíčko snesou....tak třeba se zakousnou a už se nepustí 😀

inza
12. lis 2009

No my byli na IUI 2 krat a nepovedlo se ani jednou. Je fakt ze jsme stimul nemeli 🙂

anlek
12. lis 2009

Peto, urcite dobre. 😉

lita
12. lis 2009

Tak uz jsem si na diskuzi Instinktu taky radne ulevila a to dvakrat 🙂

Anlek - vidis, zitra uz bude zjihly jen predstavou, jak jdou spolu cutat fotbalek. A priste uz vam vyjde holcicka 🙂

Janicko - dvojcatka vam vydaji za cele hejno papouchu, takze klec slozte a rozbalite ji zase az v duchodu 😀

anlek
12. lis 2009

Lito, muj muz a fotbalek. 😀 😀 😀 Mozna to je vec, ktere se u kluka boji nejvic, ze by snad mohl chtit sportovat. 😀 Vetsinou ho musim k necemu dokopat ja. 😢 A pritom ja sportovani mooooc rada.

anlek
12. lis 2009

Koukam, ze jsi se pekne rozhorlila ...

Jenom treba k tomu Gestu, vim o holcine, po dvou cisarskych rezech. V Gestu ji zavedli dve embryjka, obe se chytla. Pak se zdesili, ze by to deloha nemusela vydrzet, tak ji nutili do redukce. Pak uz nevim, jak to dopadlo. Ale tohle bych brala jako dost velke selhani lekaru. Podle me by si meli dopredu rozmyslet, kolik komu mohou dat. 😠

lita
12. lis 2009

Anlek, treba ho syn rozpohybuje tak, ze si priste bude manzel trvat na dalsim synkovi 😀
A uz vite jmeno nebo jste jeste ani nezacali vybirat?

Jojo, ta pisatelka Jana mi trochu nadzvedla zluc, dost varila z vody. Jak nas muze soudit, aniz vi, o cem mluvi?

Prave ze moje kamaradka si Gest nemohla vynachvalit, chodila tam minuly rok a ted ma chlapecka. Ale chudak malej se narodil se srdecni vadou, takze meli prvni mesice desny nervy. Hned po porodu mu neco voperovali do srdicka, pry nemel uplne vyvinute plice. Sms o narozeni rozesilali az 3 tydny po narozeni, driv si netroufli. Musel to byt desny stres. Nastesti krasne roste a uzdravuje se. Na dalsi operaci pujdou, az mu bude rok. Je to krasnej buclatej klucina 🙂

A venku se prave desne rozprselo a ja mam jit vencit nasi zlatou lasecku 🙂

anlek
12. lis 2009

On je vzdycky nekdo spokojeny a nekdo ne ... Ale to, co jsem psala mi porad prijde jako selhani dr. Podle me nezodpovednost. Neprecetli si o tech SC dopredu? Tak proc to zacali resit pak. Srdecni vada nema s CAR podle me nic moc spolecneho.

Jmeno nevim, muz uz je plny humoru a rika prckovi Saturnin. 😀

Ono se vetsinou u nejakeho kontraverzniho tematu najdou lidi, co maji potrebu se vyjadrovat a pritom o nem nic nevedet. 😖

lita
12. lis 2009

To urcite pochybeni je, zajimalo by me, jak to dopadlo, zda k redukci doslo.

Saturnin, aha, takze manzel uz planuje, jak vas bude synek opecovavat a vykonavat veskere domaci prace. Nebo ze by byla manzelova slabost koblihy? 🙂
Muj manzel se tesi na to, ze mu nase deti budou cistit boty, jako musel on jeho tatovi 😀 No uvidime, jak toho docili.

A jestlipa dnes manzel dostal fotecku z UTZ? Ja tak nejak citim, ze ano 😉

lita
12. lis 2009

Anlek, ted jsem ti koukla do albicka, zda tam neni ta fotecka. Ty jo, prcek ma skoro pul kila, to to leti! 🙂

anlek
12. lis 2009

Fotku nemam, ani mi ji nenabidli a navic uz se fakt na obrazek cely nevejde. ☹ Ale nevadi, hlavni je, ze je a mrska se ....

zdepros
12. lis 2009

AHOJKY

LENKO, určitě pohlaí chceme vědět, zatím to vypadá na jednoho kloučka a druhý mimi e neukázala, já jdu na nt screening 27 tak doufám že už budeme mít jasno 🙂

myskaaaa
12. lis 2009

Ahoj holky,
Jani, taky mame papouska - žaka. A hodně přemyslim jak to pak bude s mimi,ale nechavam to byt, nejak to dopadne. Je to muj mazel a pokud se venuju nekomu jinemu nez jemu tak to tezce nese a nekdy dost rve. Jsou to mrsky zarlivy. Proste uvidime, ale asi bych to neprezila ho dat pryc...hodne si s nim ted doma popovidam, uz tady vyhlasuje: "Budeme mit miminko"....je s nim sranda...ale nemame to tu velke a tak kdyby to s nim opravdu neslo....brrr ale nedalo by se nic delat....

nannynka
13. lis 2009

petap1: Ahoj, ano otehotnela jsem pri druhem IUI loni v lete. Bohuzel prcek se po trech mesicich rozhodl, ze se mu nechce na svet ☹ . Letos 2 neuspesna IUI a uspesne IVF.

Tak jsem toho nejak moc nenaspala...jdu se zvazit, sbalit si batuzek a jedu do Prahy na hematologii na krev, pak do Louvre na snidani a pak sebrat muze a jedeme na NT. Drzte pesticky, at uz si muzu trochu oddechnout.
Opatrujte se, az se dostanu k pocitaci napisu.

peticha
13. lis 2009

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na první návštěvu gennetu. My se snažíme už 2 roky a nic, já už v 3/09 po laparce a manža spermio v pořádku. Tak mi doktor řekl, že jak se do konce tohoto roku nezadaří, tak nás
pošle už do centra. Gennet mám docela kousek od práce, tak o něm dost uvažuji. Prostě bych se chtěla
zeptat na všechno co se dělo když jste tam poprvé přišly a za jak dlouho jste se dočkali třeba toho IUI? Moc
děkuji

lita
13. lis 2009

Nannynko, drzim palecky, urcite to dopadne skvele a nebudes se moci na toho maleho mimiska vynakoukat 🙂 Hodne stesti a dobrou chut v Louvru! Louvre ja mam taky moc rada na snidani, jejich cafe au lait je super, je ho cela konvicka.

miluse
13. lis 2009

Ahojky Peticho,

na první návštěvu se čeká cca 2-3 měsíce. A ta první návštěva je spíše taková konzultace, kde proberete tak nějak postup, je dobré, abyste tam přišly oba. Pak záleží který DC budeš, můžou ti udělat prohlídku, ale taky nemusí, to samé, platí v případě hormonálního profilu, manžovi mohou udělat kontrolní spermio nebo ho na něj objednají. A pak podle výsledků je možné třeba už následující cyklus podstoupit IUI 😉

miluse
13. lis 2009

Jinak ten hormonální profil před zahájením léčby chtějí, takže i tak budeš popř. čekat do dalšího cyklu, aby ti nabrali krev, ale to vše ti řeknou na té první návštěvě. 😉 Jak se bude podstupovat a co vše budou chtít za vyšetření, tuším že o tom docela podrobně píšou i na svých stránkách 🙂

lita
13. lis 2009

Ahoj Peticho, vybrala sis spravne, Gennet je skvele misto s profiky na svem miste. Jen se tam objednat je trochu boj, pocitej 2-3 mesice, takze se mozna objednej uz ted, dostanes termin tak ke konci ledna.
Pro nas IUI nebylo reseni, proto ti o nem moc nenapisu, ale plno holek urcite ano, tak chvilku pockej.

Prvni schuzka je konzultace, kdy se probere vase zdravotni historie a vysvetli, jaka metoda by byla pro vas nejlepsi. Na prvni schuzku je dobre mit cerstvy spermiogram manzela provedeny v Gennetu, takze bud v den schuzky o par hodin dopredu nebo den ci par dni dopredu at si tam manzel zajde (klidne jdi s nim). Vysledky tak budou na prvni konzultaci a nebudete se muset znovu objednavat na dalsi, coz je na dlouhe lokte.
Tobe udelaji hormonalni profil z krve, aby se zjistilo, jak a zda ovulujes. Chteji take vedet, zda mas preventivni prohlidku od sveho gynekologa (hlavne cytologie).

Jak dlouho to trva od prvni konzultace az k samotnemu zakroku je velmi promenlive od pripadu. Pokud bude tvuj hormonalni profil v poradku, manzel taky, tak bych nevidela velke zdrzeni. Pocitala bych tak 2-3 mesice, zalezi, kdy ti prijde menses, nekdy se zbytecne prosvihne zacatek a pak se ceka dalsi mesic, na terminech Gennetu a zda nebudou treba nejake dalsi testy. Pokud jsi mela nejake nevyjasnene potraty, tak te poslou na imunologicke a geneticke testy a ty mohou trvat delsi dobu, pak opet konzultace atd.

Jakmile se to rozjede, tak uz je to docela rychlovka, jen ze zacatku to chvilku trva.

Holky, uz si nepamatuju, kdy se odebira ta krev na hormonalni profil, chodi se tam pred schuzkou nebo az po? Ja ho totiz mela provedeny od sveho doktora.

lita
13. lis 2009

Milu, pravdu dis! Hormonalni profil se provadi v urcite dny cyklu. Cca kolem ovulace, ze? Takze je to dobre mit sebou od doktora predem.

miluse
13. lis 2009

HP se dělá většinou první odběr mezi 2-5 DC a pak když budou chtít kontrolní tak mezi 21 - 25 DC, tuším.

Jinak u nás to trvalo od první konzulatace přes vyšetření na genetice a imunologii po IVF necelý 4 měsíce, první návštěva byla v půlce března a začátkem července jsme podstupovali úspěšné IVF 😉, takže někdy to jde docela rychle, záleží na postupu léčby a zjišťění vaší "neplodnosti" 😵

miluse
13. lis 2009

Já jsem fakt hlava děravá a všechno píšu rozkouskovaně 😅

Já na HP byla jen na začátku cyklu, kdy chtěli vědět jen nějaké určité hodnoty, tuším, že jsem tam jela 2 nebo 3 DC

peticha
13. lis 2009

Moc vám hoky děkuji za info. Začátkem prosince jdu ke svému doktorovi, tak se ho zeptám jestli se tam teda
už můžu objednat, aby se to pak po novém roce moc nezdržovalo. A žádné potraty jsem neměla, prostě se nám to fakt ani jednou nepovedlo.. ☹ a na to spermio a další věci se kdyžtak můžu zeptat až se tam budu objednávat neee. Fakt vám ještě jednou moc děkuji a blahopřeju k miminkám.. 😉

janicka.slunicko
13. lis 2009

Ahojik holky.

Peticha. Jak psaly holky je super v gennetu. Mi jsme byly teda objednáni skoro až po 5měsících, nějak tam měly pořad plno. Jsme šli v červenci na první konzultaci, pak jsme měli dovču.Mezi tim jsem byla na odběru krve a manžel na spermio , a začatkem září jsem začala píchat injekce, pak byl odběr vajíček a měli jsme metodu ICSI. Manžel měl špatnej spermio.. a vyšlo nám to na poprvé a čekam dvojčátka. 🙂 Tak ti přeji odně uspech at se vám to také vydaří hnedka na poprvé.

Nannynka: Přeji ti hezký zážitek a držíme palečky..

janicka.slunicko
13. lis 2009

Tedka jsem holky uvařila ,dělala jsem plněné žampiony s bramborem a ješte ryzoto a upekla jsem mrkvové šatečky,ty jsou fakt dobré...čekam na manžela má dorazit odpoledne a jak je v utery svatek tak manžel pojede pryč až ve středu.To je super aspon budeme spolu. Tak jsem navařila a dneska odjedeme na chatu a přijedeme až v uterý.. 🙂

mandre
13. lis 2009

Ahoj holky, tak včera mi po UTZ Daněk zvýšil dávku hormonů a OPU bude až v pondělí, místo v sobotu 😨 Je jich tam 13 kousků různé velikosti, bojim se už teď🤐

miluse
13. lis 2009

Peticha, do genetu se můžeš objednat klidně hnedky, nemusíš mít ani doporučení svého dr., popř. ti ho pak může napsat 😉 záleží jak se na to cítíte vy dva, zda do toho chcete už jít či počkat, ale vím, že je docela těžké se rozhodnout tam zavolat, já se tu tenkrát přemlouvala snad 14 dní 😅 Člověk si říká, že to zkusí ještě tenhle cyklus a pak ten další a co když se zadařilo a pod.... ale objednaná tam být můžeš a zrušit to můžeš taky kdykoliv 😉

Mandre, to bude dobrý. Mě taky Brandejská slibovala OPU dřív, pak jsme byly o víkendu na kontrolním UTZ u Daňka a bylo to samé co u tebe, zvýšil dávky a posunul OPU o 2 dny, ale neboj, oni vajucha krásně dozrajou a budou plný síly 🙂

lita
13. lis 2009

Mandre - neboj, OPU je brnkacka, uvidis, jak ti bude po narkoze fajn 🙂 Je to fakt rychlovka, 13 ks ruzne velikosti, to mas podobne jak ja, jen jich bylo 12 a nakonec mame k mimiskum v brisku i mrazacky 🙂

petap1
13. lis 2009

Ahoj holčiny,

peticha: souhlas s holkama..Gennet je jednička se super lidma 🙂 Já jsem měla první konzultaci po 3m. Další cyklus mi nabrali krev a teď čekám na MS abych mohla stimulovat na IUI. To vše proběhlo během 1m 🙂 takže pokud je z testů jasné kde je chyba..neotálejí a konají 😀

nannynka: moc držím palce..určitě to bude vše Ok...neboj 😀

mandre: buď v klidu..jak říká miluše...aspoň hezky dozrají a budou to prvotřídní vajucha 😀 Víkend uteče jak vo da a šup, budeš to mít za sebou.

Jani : taky vyrážíme na chalupu, ale v pondělí zpět do práce ☹ Pěkně si to tam užijte a snad vyjde i počasí 🙂

mandre
13. lis 2009

Jo holky, díky za útěchu.
Oni nejdřív rostli rychle, tak mi Brandejská snížila na 1.UTZ dávku, teď zase pomalu, že prej je jenom lochtáme (řikal Daněk), tak zase zvýšit zpět a přidat ještě dávku.
Tak hlavně, aby byly akorát 😔. Od čtvrtka do pondělí je docela dlouho, tak snad narostou.
Jsem na OPU v 9.30, narkózy se bojim, i když jsem měla už jednu v srpnu, když mi dělali v Gennetu hysteroskopii 😒
Předepsal mi ještě po ET Utrogestan 2-1-2, taky jste ho měly tak velkou dávku? + kyselinu listovou 10mg ob den a Pentomer 1-1.