Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
21. lis 2009

Pet.s 😀 😀 😀 😀 Ja se vzdycky bavim, kdyz pises o svych detech nebo o tech, co hlidas. 😀 Pokud bys chtela pomoc s pecenim, mohly bychom se na nejaky den dohodnout. Aspon bychom pokecaly nazivo.

monivo
23. lis 2009

Pets. - jak říká nannynka, my máme pouze navigaci do auta a taky to s ní zvládáme, i když je pravda, že turistická GPS je přesnější, ale je zase dost drahá. A jinak opravdu stačí jen tužka, a ta většinou v krabičce kešky je, takže ježíšek se moc nenadře 🙂 A řekla bych, že je to i dobrá zábava pro děti, když jim řekneš, co se hledá a kde to přibližně je, tak pak mají radost, že to našli 🙂 Zrovna v sobotu jsem hledali kešky v Hostivařském lesoparku, viděla nás jedna paní, jak lezeme po lese a říká "Je tam keška?" a manžel, že jako neví, o čem mluví 🙂

Holky, zítra jdeme na UTZ v 20tt, jestli bude mimi špatně natočený a neuvidíme na správné partie, tak mě naštve 🙂

nannynka
23. lis 2009

Monivo: to my vcera oblejzali uz popate mistni zeleznicni most, ale nakonec se dala potvurka jedna magneticka 😉.

Ja se dnes s velkym predstihem pro jistotu objednala na screening ve 20.tt a objednali me uz na 7.1.2009, takze uz asi aspon dole budou funkcni. Pristi tyden jdu na tripple a pak zase nekdy na kontrolu ke gyndr.

Moc Ti preju, at se pekne natoci a vyjevi tajemstvi. Ta nase mrnava vrtule zase porad medituje v tureckem sedu a ani kaslani na pozadani pani doktorky ji nedonuti ty nozky dat nejak jinak 😉. No co, nase mamy taky nevedely co budou mit a prezily to 😀 .

monivo
23. lis 2009

To jo, ale jsme zvědaví 🙂 A každý se pořád ptá. A babičky chtějí už něco nakupovat, k Vánocům a pořád nevědí, jakou barvu 🙂

Chystáte se některá na 4D? Já se na to ptala doktorky a ta pro to vůbec není. Že je to jako kdybyste dali vedle psa dělobuch. Že prý to pro dítě není dobrý. Tak mě to docela překvapilo, tenhle její názor. Kdyby v gennetu nebyla ta rekonstrukce, tak jsem tam objednaná už dávno.

miluse
23. lis 2009

Moni, my byly na 3Déčku a v pohodě, kluci ani nějak moc nevyšilovali, jen se jeden schovával před "fo'tákem" 🙂 a občas tam udělali kotrmelec, ale řekla bych, že takhle se v bříšku chovaj normálně.

Jinak tenhle názor co má tvoje dr. jsem už tu taky někde četla 😒 Ale na druhou stranu je to fakt krásnej pocit je vidět tak hezky barevně a vidět co v tom bříšku dělaj, my jsme s manžou rádi, že jsme tam šli.

monivo
23. lis 2009

Milu, a kde jste na tom byli a v kolikátém týdnu?

miluse
23. lis 2009

Moni, byla jsem ve 20 tt a byly jsem u soukromého gynekologa v ústí nad labem, máme to tam přeci jen blíž, ale pokud chceš, tak ti na něj můžu poslat kontakt, ty 3déčka dělá i v sobotu 😉

monivo
23. lis 2009

Milu, díky, ale to je pro nás docela z ruky 🙂 To jste tam byli ale docela brzy, ne? V gennetu to dělají cca 28tt a dřív tě ani neobjednají. Je to ale názor od názoru, našla jsem si u nás jednoho gyndr, který to dělá taky a ten objednává dříve. V gennetu mě prostě na dřívější týden těhu odmítli objednat (chtěla jsem to kvůli té rekonstrukci). A kolik vás to stálo?

miluse
23. lis 2009

Mon, no standarně píše na letáku, že ho dělají mezi 22 a 26 tt, ale když jsem řekla, že čekáme dvojky, tak sestra říkala, že by to chtělo dřív, aby byly dobře vidět obě, tak nás objednala na ten 20 tt. Stálo nás to 1000 Kč a dostali jsme docela dost fotek, kdy tedy píše, že dává min. 5 fotek, plus záznam na DVD 😉

anlek
23. lis 2009

Ahoj,

Moni, me se prcek na UTZ mlel tak, ze byl spis problem ho zachytit nez ze by byl spatne natoceny. Oni si urcite poradi.

Ja byla dneska v poradne. Vse je v poradku a ja jsem na sebe velice pysna, dokazala jsem odmitnout OGTT. 😵

monivo
23. lis 2009

Co je OGTT?

nannynka
23. lis 2009

Je to test na cukrovku 😉

Muzu vedet proc jsi odmitla ?

anlek
23. lis 2009

Je to zatezovy test, nalijou do tebe pomerne dost glukozy a koukaji, jak si s tim tvoje telo poradi. Nikdy bych ji tolik do sebe najednou nedostala z jidla. Navic je velice mala pravdepodobnost, ze cukrovku mam, pribiram min nez je obvykle, v rodine cukrovku nemame, moc mam kazdou poradnu v poradku. Navic je dost ruzna metodika v jeho provadeni, jsou gyndr., kteri na nej posilaji vsechny tehotne, a jsou gyndr., kteri jen ty, u kterych maji podezreni. Pak take zalezi, do jake laboratore se dostanes, nekde ti dovoli se pred vypitim glukozy napit se, nekde se smi behem tech 2h, kdy cekas na odbery pit a jist nekde ne, pak davaji ruzne mnozstvi glukozy, nekde te nuti celou dobu sedet, nekde te poslou na prochazku. Vsechny tyhle moznosti delaji, ze telo glukozu jinak zpracovava - coz je normalni, ale vyhodnoceni podle nejakych tabulek je pro vsechny stejne. A kdyz jsem to dr. rikala, ze o tenhle test nestojim, tak se tvarila potesene, jen jsem ji to musela podepsat do karty, ze jsem to odmitla (=ona nenese zadnou odpovednost 😀 ale ona ma takovy americky pristup).

janicka.slunicko
24. lis 2009

Ahojik holky. Jentak narychlo jsem nakuknu, včera jsme dorazily teprve z chaty je tam nadherně, zachvilku dojdu pro snídani, manžel ješte spí tak to bude koukat... 😀 Zítra jdu do gennetu na NT screning, tak jsem zvedavá, co a jak.Manžel ten je tedka doma nemají praci,myslíte že muže jít se mnou dovnitř.

nannynka
24. lis 2009

janicko: samozrejme muze, posadi ho vedle Tebe na zidlicku a muze Te drzet za ruku 😉 . Preju dobre vysledky a vysetreni bez stouchani.

anlek: tak pokud to vidis takhle tak chapu. Mam ten test za sebou z jinych duvodu a vim jak moc je hnusny. Ja rano sladky vubec nemuzu a myslela jsem ze to nedam. Ale tim, ze uz se u me parkrat v minulosti bezduvodne objevily hranicni hodnoty, tak na nej pujdu. Opatruj se-

ivarei
24. lis 2009

anlek: Nevěděla jsem, že to jde odmítnout a už teď jsem se toho děsila, protože jsem po tom zvracela i netěhotná a myslím, že je to pro mimčo zátěž (soudě podle toho, jak mi po tom bylo) - i když - podstupovala jsem to v létě, v době, kdy bylo to největší horko za několik posledních let - nefunkční klimatizace, zákaz 3 hodiny pít... Fuj. Je pravda, že k tomu lékaři mají dost odlišný přístup, někdo posílá každého, někdo podle věku, někdo podle diagnózy...

Je dobře, že jste s mimčem OK a věřím, že by ti test stejně vyšel negativní 😀

Milu, prosím, jak jsi to udělala, když jste v létě jeli na dovču? Měla jsi ještě neschopenku, nebo jsi chodila do práce? Ráda bych zůstala v PN, ale chceme jet před Vánoci do Rakouska (asi na 4 dny, z toho 2 pracovní). Jak se to ohlašuje? A komu?

nannynka: Tak jaké to bylo v Ambiente?

anlek
24. lis 2009

Ivarei, muzes odmitnout jakykoliv test. Protoze dr. za tebe muze rozhodovat jen v ohrozeni tveho zivota. 😉 Ja si to musim casto opakovat, protoze co rekne dr., to je delam. A pak se vztekam. 😀 Myslim, ze OGTT by se mel predepisovat jen opravdu v pripadech, kde se cukrovka da ocekavat nebo se dr. neco nezda. Ale ne plosne vsem. A samozrejme, ze jako jakykoliv test, tak i tenhle ukaze obcas, ze ma nekdo cukrovku, kdo ji ve skutecnosti nema a naopak.

nannynka
24. lis 2009

ivarei: Bylo dobre, jen jim nejak min, takze jsem si dala jen opravdove chutovky a po hodine skoncila, ale chlapi vydrzeli jeste dve hodiny tlacit maso.To uz jsem si uzivala kaficko a cokoladove fondue s ovocem 😉 . Sli jsme na prochazku a pak jsem doma padla odpoledne za vlast. Myslela jsem si, ze to koncem prvniho trimestru skonci, ale ted mi ta unava prijde nejak horsi..Asi budu muset napsat endokrinolozce, jestli se radeji nemam prijit ukazat...

ivarei
24. lis 2009

nannynka: Možná je to lepší, když tam člověk jde a nemůže jíst tak úplně na 100 % 🙂 . Zní to nádherně, a to fondue... jůůů. Co se týče únavy, jsem na tom podobně, taky váhám, kdy o sobě dát vědět endokrinoložce, jenže minule jsem tam zapomněla přijít, protože jsme jeli do gennetu a v tu chvíli jsem na nějakou štítnou žlázu fakt nemyslela - no a teď je mi blbý jí volat a objednávat se, tak přemýšlím, že si jen skočím na odběr, žádanku mám doma - a pak bych si zavolala pro výsledky. Je mi trapný, že jsem na to zapomněla, protože si na to jindy dávám bacha, obecně mi vadí nedodržování termínů, takže mě to štve - a o to víc, že má (jakožto jediná endokrinoložka ve městě) děsný objednávací lhůty a sedět bez objednání se mi tam nechce, asi jsem úzkostlivá, ale mám strach z chřipky.

anlek: Díky, fakt jsem téměř rozhodnutá, že to odmítnu, pokud nebude pádný důvod pro to, abych to podstupovala. Dodalas mi odvahu 😀

nannynka
24. lis 2009

ivarei: ja v prvnim trimestru "umirala", na krev me na endo hnali dvakrat a lehce zvysili davky. Ted mam jit na kontrolni odber pred Vanoci a fyzicky na kontrolu az v unoru. Pani doktorka ale komunikuje emailem, takze kdyz mam pocit, ze neco neni OK nebo mam dotazy, tak ji napisu a ona behem dvou dni odpovi. Ptala jsem se ji na to kolik jodu bych s ohledem na chorobu mela v tehotenstvi brat a ochotne poradila. Minule tehotenstvi me docela desila, protoze mi vylicila proc je dulezite tu stitnou sledovat a jaky bliv ma nedostatek hormonu na mimco...Jsem rada, ze se to s ni da takhle operativne resit, punkci i ultrazvuk stitnice stihli tesne pred tehotenstvim tak mam aspon na nejakou dobu klid...

Jak se Ti jinak dari ? Nevolnosti nezlobi ?

ivarei
24. lis 2009

nannynka: Docela zlobí, těším se, až to přejde. Pořád odpočívám a jím suché housky/rohlíky. Moc mi nejde pít, je to divný, vždycky jsem pila hrozně moc a teď, když je to tak důležitý, mám problém do sebe něco dostat.

A co máš za paní doktorku, neposlala bys mi na ni kontakt? Mojí paní dr. bohužel asi brzy půjde do důchodu, tak mapuju, kam bych pak mohla pak chodit. Poslední odběr jsem měla před OPU a mírně jsme zvyšovaly Euthyrox, jinak OK.

nannynka
24. lis 2009

ïvarei: Tak vydrz, uz jen chvili a pak to bude lepsi 😉
Kontakt bych dala, ale chodim primo na Endokrinologicky ustav tady v Praze, ale tam uz neprijimaji nove pacienty. Jen vysetri, stanovi diagnozu a poslou je k obvodnimu endokrinologovi. Me si tam nechali, protoze je dle jejich nazoru lepsi byt sledovana u nich. Mam chronicky autoimunitni zanet a protilatek mam 1000x vic nez je horni hranice. Coz je vyrazne vic nez je u tohohle obvykle. Zeptam se, jestli bys tam taky nemohla chodit, to je to nejmensi co pro Tebe muzu udelat.

ivarei
24. lis 2009

nannynka: To bys byla moc hodná 😉 , díky. Autoimunitní zánět je xkrát horší, než moje snížená funkce - nezávidím.

monivo
24. lis 2009

Ahoj holky, tak nám dnes UTZ ve 20tt dopadl dobře. Byli tam dva medikové (s naším souhlasem), takže dr. Matoušková to hodně popisovala i kvůli nim, takže jsme se dozvěděli úplně všechno. No a hlavně již víme, že na 90% budeme mít holčičku 🙂 Byli jsem hodně překvapení, protože všichni kolem nás typovali kluka.

nannynka
24. lis 2009

Monivo, tak to je super, že je všechno v pořádku. Člověku to hned dodá optimismu 😉 A holek, holek není nikdy dost, mě teď kolem tak přijde, že všichni čekají chlapi. Aspoň ta vaše princezna bude mít výběr.
😀

janicka.slunicko
24. lis 2009

monivo. blahopřeji to je super že jste v pořadku. To je hezké že bude holčička... držím palečky at je vše v pořadku.

Nannynka. děkuji za odpoved, tak manžela vemu sebou.

Jsi vás ani nemužu dočíst, manžel mě vyhazuje, tak zatím papa

anlek
24. lis 2009

Moni, gratuluju k 90% holcicce. Konecne se tu nejaka objevila, uz to vypadalo, ze v Gennetu umi jen kluky. 😀

monivo
24. lis 2009

holky, díky.

anlek, právě proto jsem taky byla připravená na kluka, když i vy (teda kromě hypo) čekáte kluky 🙂

nannynka: já měla u sebe manžela jak na NT screenignu, tak na UTZ ve 20tt, jsou na to zvyklý, hned manžu posílala sednout vedle mě na židličku.

anlek
24. lis 2009

Moni, sice pry je kluku po IVF vic, ale nekdo musi zachranovat holcicky. 😉 A je to zvlastni, me je ted skoro lito, ze vime, ze je to kluk, najednou na me vykukuje porad neco krasneho pro prtata a vzdy je to ruzove. 😀 😀 😀

monivo
24. lis 2009

anlek: fakt? Já se teď právě zaměřila na kluka a spíš jsem toho viděla hodně na kluky, kamarádka má 2měsíčního kluka, tak mě to taky trochu ovlivnilo 🙂