Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
8. pro 2009

Petap, ono se vseobecne ted tady na diskuzi uplne nedarilo .... Kdyz to srovnam s cervencem/srpnem ... To tu byvala jina nalada ... Ale bohuzel tak to chodi. Ono zas prijde lepsi obdobi. Musi, je vas tu dost, co pujdou do akce v lednu. 😉

inza
8. pro 2009

ahoj, mam dotaz na nekoho z Vas kdo treba mel KET. Jak jste braly pri stimulaci estrofem? Jinak na Gennet nedam taky dopustit. Nam se prvni IVFko nevyvedlo a atak zacneme poamalu s KeTem a to vychazi i kolem Vanoc a dr nam dala cislo na mobil ze mame volat kdykoliv i kdyz bude zavreno. Jinak nevi ale proc IVFko nevyslo kdyz vse bylo jak melo pry ukazkovy tip stimulace atd...Pry ze 14 foliku jich 11 bylo oplodneno.....atd..
Hel urcite v roce s 0 na konci bude pro nas vsechny co na neco cekame lepe

inza
8. pro 2009

lita: kdy bede zase mozny nejaky maskovaci melir u nasich drobecku 😀 😉

anlek
8. pro 2009

Inzo, na KET jsem nestimulovala. Ale aspon co vim, tak to ma kazda jine. Zalezi jestli mas vlastni ovulaci nebo ne. A zalezi na tom, jak roste sliznice. 😕

Ze nevyjde IVF ikdyz je vsechno naprosto ok, to se holt stava. Kdyz si to vezmes, ze i par, ktery nema problem otehotnet, neotehotni kazdy mesic ... Tak je proste neco mezi nebem a zemi, co to ovlivnuje ... Aspon ja to tak beru ... Ale ted se KET musi povest (btw. nektere zeny tehotni jen po KET, pri ET se jim nepovede nikdy 😉 ).

inza
8. pro 2009

to anlek: jj presne neco mezi tam nahore a dole. Dr taky nevi proc se to pry nepovedlo..... NO ZA MESIC A NECO BUDEME MOUDREJSI... 😀

hypo
9. pro 2009

ahojky, jdu se na vas podivat.....
vcera jsem byla poprve v porodnici v poradne , pristi tyden mam monitor...... zatim nerodime a asi zas tak rychle rodit nebudem....
videla jsem album dracka, lukasek je uzasnej 🙂

ivarei
9. pro 2009

Mandre: Já byla na UTZ taky vícekrát, byla jsem na druhém a třetím kontrolním UTZ u paní primářky a ta mi prodloužila stimulaci gonalem, předtím mi při předchozím UTZ dr. Vykysalá odložila o den cetrotide, protože folilkuly rostly pomalu. Podle UTZ to vypadalo, že jich bude snad 11, nakonec při OPU 4. Stává se, že dostatečně nedozrají, ale těžko se to dá předvídat nebo tomu předcházet, protože pak zase hrozí, že se nepodaří vystihnout včas termín OPU. Na příště už třeba budou vědět, jak směrovat dávky při stimulaci, protože mají ověřeno, jak reaguješ. No a to by mohlo vést k úspěchu 😀 .
Držím vám všem snažilkám palce.
Jasně, že se objevují i negativní zkušenosti, to je tak přeci lepší - jinak by to i vypadalo divně - a člověk alespoň ví, s čím má případně počítat. Myslím, že je lepší, když člověk čte konkrétní zkušenosti (i ty negativní), než když si o tom přečte zmínku v reverzech a doufá, že se to nikdy nestává. Řekla bych, že Gennet je opravdu jedno z nejdůvěryhodnějších CAR.
Věřte tomu, že se to povede, koukněte na nás těhu - bez Gennetu by se to většině z nás (možná všem) těžko podařilo.

petap: Jak to vypadá, nestal se zázrak? Nedorazila MS?

ivarei
9. pro 2009

hypo, já ti tááák závidím, že už jsi na konci těhotenství... 😉

petap1
9. pro 2009

Ahojte 🙂

irvai: zázraky se u mě nedějí, takže MS nikde ☹ No co, holt si to nechám v klidu na leden...ale pak už chci aspoň jedno zralé vajucho..kruciž 😀

ivarei
9. pro 2009

petap: Třeba ti v lednu navrhnou rovnou IVF 🙂 .

Holky, co to je za odběry ve druhém trimestru? Mám od dr. Vykysalé papír, kde mám napsáno odběry ve druhém trimestru - a rozmezí několika dnů. To mi udělá můj gynekolog, nebo se mám někam objednat? A co se odebírá? 😅

hypo
9. pro 2009

ja si budu zavidet az bude amalka na svete 🙂 ten posledni mesic je fakt desivej......
a neboj ono to utece, me to ze zacatku prislo desne pomaly porad se jako nic nedelo, az budopu citit pohyby tak to bude krasna zmena uvidis
ja byla cele tehu doma a to byl des,

ivarei
9. pro 2009

hypo: Taky budu celé těhu doma, ale jsem ráda, v práci je to teď drbárna a samej konflikt, takže jsem ráda, že tam nejsem - konflikty ani drby nevyhledávám. Jéé, na pohyby se strašně těším... alespoň člověk ví, že je všechno v pohodě, takhle se děsím (a zároveň se nemůžu dočkast) každé další kontroly, jestli ještě bijou srdíčka.

anlek
9. pro 2009

Petap, terba byu tes IUI ani nevyslo, kdyz telicko sabotuje jakykoliv pokus o MS. 😉 V lednu to bude lepsi.

Ivarei, predpokladam, ze temi odbery byly mysleny triple testy. Pokud pujdes do Gennetu na NT screening (a chces triple testy absolvovat), tak je asi lepsi jit na krev tam. Oni maji program, kam davaji vysledky obou vysetreni a tim padem je to presnejsi.

Hypo, ty uz to mas fakt za par. 😵

hypo
9. pro 2009

ja se do prace taky nehrnula, presne ze stejnych dovodu jak pises.....
jeste ke vsemu se menilo vedeni a byly tam dooost napjate vztahy, coz pretrvava do ted a dokonce se bude po novem roce propoustet tak se na to snazim nemyslet i kdyz si myslim ze prvni na rade budu ja..... stesti ze jsem v ochranne dobe a uvidime co bude za tri roky 🙂
ja byla rada ze jsem doma protoze jsem do 14tt je blila, tak bych v praci stejne moc nepobyla 🙂 ale jak se mi udelalo lip tak cloveku otrne, nastesti mam kolem sebe kamosky maminky nebo tehule tak jsem se navzajem navstevovaly....

petap1
9. pro 2009

ivarei: uvidíme, zatím to Vykysalá vůbec nezmínila. Myslím, že je zatím její cíl, dostat ze mě MS a pak vidět jak reaguju na ty dodané hormony. No nechám se překvapit co mi nový rok přinese 🙂

anlek: je pravda, že na to asi musí být klid a čas...takže máš pravdu...třeba by to bylo ve spěchu a byl by to zbytečný neúspěch. Taky chceme přes svátky lyžovat a to bych se asi bála, že se něco můe stát, kdyby náhodou...takže suma sumárum...leden je ve všech směrech lepší 🙂 už se lepším a řídím se helem...Pozitivní myšlení především, že 😀

Hypo: ty jo, je to jako včera co jsi psala, že máš // a teď už jsi skoro na konci....to to letí 🙂
Držím palce ať je vše Ok a ať se má Amálka pěkně k světu 🙂

nannynka
9. pro 2009

hypo: to uz dokroutis a pockej jakou akci Ti pak doma Amalka dopreje, budes si rikat - zlatej klid 😉

ivarei: rozumim, me to do konce 1.trimestru taky neutikalo. Mam kliku, ze muzu delat z domova, takze 4 dny domacne kancelarim a jeden jezdim na schuzky. Jinak by me asi strelilo, nejsem buhvijaka opecovavatelka domacnosti - v podstate jsem drive vsechen volny cas venovala praci a studovani. Ted se snazim 3x tydne cvicit podle DVD pro tehule a tak nejak se pomalu pripravuju, ze az se zapracuje moje nahrada, tak pujdu na rizikove.

Jak se ptala na ten test, tak jde asi opravdu o tripple. Ja byla na NT v Gennetu a pan doktor co mi delal UTZ mi hned dal zadanku na tripple. A v patek jsem tam byla. Rekli mi, ze vysledky budou za tyden a pokud by se neco delo ze zavolaji drive a pozvou si nas na konzultaci. Pri te prilezitosti jsem se objednala na UTZ ve 20.tydnu.

S temi pohyby rozumim, chodim ted na kontroly co 3 tydny a vzdycky jsem predtim dost nervozni jestli je vsechno s malym OK. Dycky mi tlak musi merit az po ultrazvuku 😉 . Pani doktorka rikala, ze o Vanocich bych mohla zacit citit pohyby a pak uz se muzu zklidnit.

Otazka do plena: Tehulky nemate nejaka tip na obleceni pro prostorove vyraznejsi tehotne ? Hledala jsem, ale zatim je to dost bida....jde mi hlavne o kalhoty, vrsek nejak sezenu.

ivarei
9. pro 2009

hypo: Taky se těším, až ty nevolnosti vymizí 😒

nannynka: No to máš pravdu, já byla taky zvyklá na jiný tempo, při práci jsem jezdila do školy a dělala dva obory zároveň, končila jsem v září, tak mi to rovnou navázalo. Co můžu, tak dělám do práce z domova a hodně čtu, tak se doma nenudím - vlastně jsem se nenudila nikdy.

Tak snad to bude ten tripple test. Jdu na UTZ 22.12. do Hloubětína, protože Gennet bude mít zavřeno, ale na ty odběry v I. trimestru jdu zítra do Gennetu. Mám něco mít? Mám jen papír od dr. Vykysalé. A holky, mám být nalačno?

nannynka
9. pro 2009

ivarei: budou chtit vedet presnou vahu a myslim ze na lacno byt nemusis, ale na 100% si jista nejsem.

lita
9. pro 2009

Ivarei - POZOR - na ty odbery bys mela jit do Hloubetina!!!
Ty odbery v I. trimestru se davaji dohromady s NT screeningem, neboli prvnim velky UTZ ve 13. tt. Tudiz by to v Gennetu nemelo cenu. Nevim, v jakem tydnu jsi, ale pokud mas pred NT screeningem, tak ty odbery se urcite tykaji UTZ vysetreni v Hloubetine a to se musi delat na jednom miste. Zkus tedy do Gennetu a do Hloubetina zavolat. Na lacno byt nemusis. Zjistuje se jen hodnota hcg a papp.

lita
9. pro 2009

Ivarei - nebo ti v Gennetu rekli, ze mas jit k nim, i kdyz UTZ bude jinde? Treba jim to posilaji, nevim, ale radsi bych si to overila, je to docela dulezity test.

Nannynko - akurat jsem tu chtela napsat svou zkusenost s nakupem tehotenskych kalhot, tak je to aktualni 🙂
Rozhodne nedoporucuju kupovat po internetu! Ja to ze zoufalstvi tak udelala a rifle uz jsou v poste zpet. Vubec nesedly a to jsem objednavala dle tabulky, navic jsem jim tam do poznamek jeste psala znova vsechny miry, v jakem tt jsem a zduraznila, ze chci volnejsi pres podbrisek. A poslali mi tesne dziny, sice pekne, ale totalne mimo. Docela me to rozcililo, protoze jsem na ne cekala a pak se k tomu jeste postavili tak, ze pry nevedeli, ze chci volnejsi (ac jsem jim to 2x psala do objednavky) a ze jsem pry zvolila spatnou velikosti (bohuzel to bylo na zaklade jejich tabulky). Vubec bych se take neridila radou, ze mas objednavat velikost, co jsi nosila pred tehu. Kazdy nabere jinak, ja jsem nosila XS ci S a ted mi vyhovuji kalhoty M, protoze bych se proste z neceho tesnejsiho zblaznila. Hlavne kdyz si sednes, tak je to citit. Proste doporucuju vyzkouset.

Nakonec jsem zjistila, ze je obchod blizko me v obch. centru Sestka. Byla jsem tam vcera a moc se mi tam libilo, opravdova spokojenost. Uzasna pani prodavacka, moc mila a venuje se ti, veliky vyber dzin, kalhot, teplaku (ty mi prisly trochu drazsi) a dalsich, take podprsenek. Koupila jsem si jednu za necelych 300 pro doma, sportovniho typu, ktera je docela pevna ale prijemna. Rifle maji vsech ruznych strihu, kazdy holt preferuje neco jineho. Ja mam moc dobry pocit v kalhotech s tim pasem pres brisko, uplne si vrnim blahem. Vyzkousela jsem jich snad 10, ale nakonec jsem vybirala jen ze 2. A to na internetu proste nepoznas. Nakonec jsem koupila typ, ktery bych si nikdy neobjednala. A ty, po kterych jsem hned sahla, vubec nesedely. Ten obchod se jmenuje Bena a maji jeste pobocku ve Vrsovicich. Zde je jejich web http://www.bena-dite.cz/ je k nicemu (pracuji na nem), ale aspon tam mas kontakty. Jinak asi zjistis, ze snad 90% tehotenskych kalhot na ceskem trhu pochazi z Polska.

Jo a kdyz jsem se videla v zrcadle u nich v kabince, tak jsem tam malem padla. Dost mi vyrostlo brisko, doma se v zrcadle moc nevzhlizim, tak jsem byla uplne paf 🙂

anlek
10. pro 2009

Nannynko, uvidis s pohyby. Ja jsem je zrejme mela uz v tom cca 16-17tt. Jen jsem si rikala, to je blbost, to je moc brzo. Ale zpetne to hodnotim, ze ty streva nebyly streva, ale prcek. 😀 Tehotenske obleceni, to je kapitola sama pro sebe. Ja fakt nejsem prostorove vyraznejsi a problem neco sehnat je. Diky tomu, ze jsem hodne doma, tak jako nejoblibenejsi kus mam teplako-leginy z HM, tusim, ze staly neco kolem 700 Kc a nosim je doma nonstop. Uz to doslo tak daleko, ze kdyz jedu autem dele nez 2 hodiny, tak jedu v nich. Dziny jsem shanela a jedny mam od kamaradky (ale ty mi porad lezou) a druhe jsem koupila tady pres konika. Pani byla z Prahy, tak jsme se dohodly, ze si je vyzkousim a vezmu jen kdyz mi budou. Byla jsem asi ve 2 obchodech a tam mi nabizeli dziny za 2000 Kc, na to ze jsem vlastne "doma", ikdyz teda porad nekde couram mi to prisel dost velky luxus. Kdybych chodila do prace, tak se na to asi divam jinak. Jinak jeste mi prijde uzasny vynalez ten uplet v pase, brisko je pekne v teple a to my tehule na zimu fakt ocenime. Treba byt tehotna v lete, tak ho asi nepotrebuju.

Ivarei, ono si zvyknes. Ja v 10tt jsem porad mela pocit, ze to, ze jsem doma, je neskutecne (30 tydnu pred sebou, co vlastne budu delat??? - hospodynka fakt nejsem). Pripadala jsem si jak vyzirka. Vzdyt mi nic moc neni ... Ale pak jsem to ocenila, parkrat se stalo, ze na me padla silena unava a ja prospala cely den. Nebo kdyz jsem omdlela. Proste s tim by se sice pracovat dalo, ale bylo by to stresujici, mozna i misty nebezpecne. Ted uz si to, ze jsem doma uzivam. Mam programu vic nez zvladam. Tehotenstvi uzivam. S druhym ditkem uz to nikdy nebude takove, uz nebudu mit cas si sednout, pohladit bricho, premyslet, jaky prcek bude ...

Jinak me potesila jedna vec, ja ackoliv jsem 25tt, tak mam nahore jen jedno kilo, jsem totalne mimo ten graf v prukazce, ale mama, kdyz byla se mnou tehotna, tak taky byla takhle mimo, takze uz zadne stresy, ze pribiram malo.

monivo
10. pro 2009

Ahoj holky, co říkáte na tu mateřskou? Doufala jsem, že ji přeci jen nesníží a ono přeci, o 23%, to je hodně ☹

ad Pohyby - taky už je pár týdnů cítím. Někdy skoro nic, ale třeba včera večer byla aktivní 🙂 Dokonce manžel si šáhnul a prvně opravdu cítil kopání. Předtím vždy, když přiložil ruku, tak přestala 🙂

evak99
10. pro 2009

ivarei na lačno být nemusíš. já byla včera v gennetu na tom utz v rámci NT a musím říct, že jsem poprvé byla zklamaná přístupem pana dr. nemůžu si na gennet stěžovat, vždy tam byli milí a snažili se vyjít vstříc, ale včera to bylo poprvé takové "nelidské". ten dr. byl profesionál, všechno nám popsal, co vidíme a tak, ale jinak byl hrozně nepříjemnej, třeba nám vynadal, když jsme se ptali na pohlaví. řekl, že mu to přijde neetické a nic nám říkat nebude... ☹ ale nám to neva, čekali jsme tak dlouho, že je jedno, jestli to bude holčička nebo chlapeček 🙂 nicméně testy vyšly dobře, tak jsem ráda 🙂

ivarei
10. pro 2009

Díky všem 🙂. Oni asi s Hloubětínem nějak spolupracují, protože mě tam poslali přímo z Gennetu, s tím, že na krev mám jít k nim a na UTZ do Hloubětína, dali nám kontakt a tam jsme to tak dohodli, tak by to mělo být OK. Jsem ráda, že nemusím být nalačno, chceme jet do Rakouska na víkend a myslela jsem, že bychom mohli rovnou přes Prahu, ale vyrážíme teď odpoledne, tak jsem si nebyla jistá, jak to s tím odběrem je.

evak: Co doktorovi přijde neetické by si měl nechat pro sebe :-/. My si pohlaví asi říct nenecháme, těšíme se na překvápko a je nám to vlastně i jedno, nevím, jestli bych měla větší radost z holčiček nebo kluků. Líbil by se nám páreček, ale nevím nevím. Četla jsem, že existuje studie o tom, že se po prodloužené kultivaci rodí spíše kluci 🙂.

lita: Díky za odkaz na obchod 🙂. Ségra nakupuje těhotenské v C a A nebo v Marks and Spencer 🙂, já koupila kalhoty přes internet a kupodivu mi sedly, ale měla jsem od téže značky několik střihů, takže jsem si to takhle troufla. Jsem docela ráda, protože jsem zatím v krámech žádné extra kalhoty neviděla.

Holky, budete mít manžela/partnera u porodu? Naše paní doktorka obvodní byla dost vykulená, když jsem říkala, že tam manžela nechci.

ivarei
10. pro 2009

evak: A hlavně gratuluji k dobrému výsledku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evak99
10. pro 2009

holky díky za tipy na ty obchody, já už budu muset taky někam vyrazit, zatím se cpu do svých džín, ale už to začíná být neudržitelné.... 😉

ivarei: já bych taky pohlaví vědět dopředu nemusela, ale manžel je zvědavý, tak se ptal...a on ho fakt děsivě odbyl. i s dalšíma dotazama, no prostě, včera jsem měla po dlouhé době blbej pocit. chápu, že jsme pro ně "kusy", ale když se člověk tak dlouho snaží o mimino a pak ho najednou má vidět, tak je z toh paf a nepotřebuje k tomu nějakýho ne úplně milýho pána 🙂

nannynka
10. pro 2009

ivarei: no ja ho tam chci, uz proto, ze mam z neznameho lekarskeho prostredi trochu fobii.A kamaradka co to mam za par a je zaregistrovana taky u Apolinare, tak prvorodickam tatinka doporucila, protoze je to nekdy pri porodu jedina osoba se kterou je maminka schopna srozumitelne komunikovat. On se sice moc netvari, ale slibil mi to.

ivarei, evak99: Ja puvodne pohlavi vedet nechtela, ale v pondeli to bylo na UTZ neprehlednutelne....tak jsem pani doktorce rikala, jestli vidim dobre, tak rikala, ze holt budeme muset vzit i kluka 😉 . Evi a neni ve 13.tt na urceni pohlavi brzo ?

evak99
10. pro 2009

nany asi jo, ale četla jsem, že když se bobek dobře natočí, tak je to vidět a na tom dobrým utz, co mají v gennetu už by to vidět bylo...ale panu dr. se nechtělo 🙂 ale nám to neva...jen, že byl takový hulvátský v odpovědích 😒
tak ti gratuluju k chlapečkovi... 🙂

janicka.slunicko
11. pro 2009

ahojik holky, u mě celkem nic noveho, jdu priští tyden na gyndu. Už mi je celkem dobře nezvracím občas mě teda bolí zaludek když mi něco nesedne,jako napřiklad včera.. 🙂 Akorat toho moc nevypiju,to se musím přemahat abych pila,nic mě napití nechutná,akorát cola. Co vy holky pijete..
Dneska dorazí manžel zase domu,tak vyrazíme na chatu.

Jak jste psaly s tim pohlavím miminek.Ja jsem si pořad říkala že to budu chtít vědět,ale postupem času si říkam že se necham překvapit..Každej mi říká tak už víš co to bude a kdy nam to povíš,tak mi to tak pořad říkaj že si to nenecham říct,a říkam že to bude překvapko. a nebo si to necham říct jenom pro sebe..a budeto.

Stim oblečením to je fakt hruza ,jsem také byla v kramě a tam na mě také vybalila že stojej dva tisíce tak jsem si to rozmislela. Kamaradka mi poradila at zajdu do sekače, že si tam také koupila,tak jsem tam zašla a jedny mi tam padly a staly 170 korun. tak to jsem měla radost, to je zachvilku budu moc nosit, pěkne mi narostla břiško a normalní džíny jsou už nepohodlné.

Holky mate také někdo také vytok, kamaradka ho měla také a na gyndě jí doktorka nic na to nedala že je to normální.

nannynka
11. pro 2009

Jani, to jsem rada, ze je Ti lip. Ja se do piti taky musim trochu nutit, ale kvuli krevni srazlivovosti a miminku se snazim. Piju redene 100% dzusy, ovocne caje, vodu a moc mi chutna tehotensky caj od teekane. Pak si davam obcas kafe bez kofeinu s mlikem, ale na to jaka jsem byla driv kafarka, tak ted si dam tak 3 do tydne. Kdyz me zlobi zaludek, dam si malou sklenicku (velkeho frtana) coly.

Jak ses ptala na ten vytok, ja s tim mam taky trochu problemy, protoze na to nejsem zvykla. Jednou uz teda diagnostikovali pocinajici mykozu, ale jinak je vse v poradku s tim, ze zvyseny sekret je v tehotestvi normalni. Pokud to nesvedi nebo nepali nemam to resit. A poradili mi, ze nemam nosit ani intimky ze je to pak jen horsi. A na myti mam Lactacyd ten modrej a musim ho jen chvalit.

Ja taky nechtela znat pohlavi, ale holt se to nedalo prehlidnout 😉. A kdyz to manzel rekl svym rodicum, tak nerikat to nasim mi prislo blby. Kor kdyz u nas v rodine to bude po dvou generacich prvni kluk po mem tatovi. On mel 6 sester a povedly se mu jen baby 😉. Deda byl to samy.....Jenze ted mi prijde prechlapovano, tak holcicku dame v druhem kole za par let.

Opatrujte se vsichni, budte pekne zdrave a v pohode.