Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
11. pro 2009

Jani - s tim vytokem u dvojcatek pozor, alespon to mi rekl muj gyn.dr. Mela jsem take fyziologicky vytok, tzn. mlecne barvy, nesvedici, nepachnouci. Je to normalni, jak se roztahuje deloha, u jednoho ditka se to neresi. Ale doktor mi predepsal cipky Macmiror, protoze u dvojcat se nesmi nic zanedbat a mohlo by to prerust v neco horsiho. Nos volne bavlnene obleceni, bavlnene kalhotky, pouzivej intimni sprchove gely, casto men rucnik a pozor na plavani. Pokud dostanes cipky, tak vlozku budes muset nosit, ale jinak bych take nic do kalhotek nenosila.

S tim pitim jsem na tom jako Nannynka, redene ovocne dzusy, micham si multak, jablko a vodu. Pak take tehotensky caj od teekane. Kafe mi voni, ale dela mi neplechu v zaludku, tak si sem tam dam bio meltu s mlekem (prodavaji v dm). Pokud ti to chutna, muzes pit i hermankovy caj nebo zazvorovy caj, oboje zklidnuje zaludek.

Ja jsem nakonec koupila rifle za 1.400, v sekacich neumim nakupovat a hlavne se mi je ted v chripkovem obdobi nechtelo obihat. Ale ty tvoje jsou teda kup, sikulka 🙂

lita
11. pro 2009

Ivarei - jeste budu muset manzela vyzpovidat, zda bude chtit byt u porodu. Jsem si skoro jista, ze urcite. Ale nejsem si jista, jestli ho tam budu chtit ja. Nechtela bych mu zpusobit nejaky sok, navic je cizinec, tak by tam mohlo v tom zmatku dojit k nejakemu nedorozumeni. Na druhou stranu je zase takova jistota, ze uvidi, co se deje s ditky, kam je nesou atd. Pri cisari muzu byt mimo, pak by se tam asi hodil, aby to pripadne trochu pohlidal. On nechce znat pohlavi dopredu, takze asi bude chtit byt u toho momentu vykouknuti detatek na svet.

janicka.slunicko
11. pro 2009

Holky děkuji za odpovedi,přiští tyden to řeknu memu gynekologovi.

Opatrujte se všichni.papa

petap1
14. pro 2009

Ahoj holčiny,

koukám, že u vás je vše v pořádku...tak je tak dál 🙂

U mě stále při starém..MS nikde..tak jsem se objednala do Gennetu na 12.1.2010. Prý ten týden od 4.1. tam jsou jen sestřičky. Taky jsem napsala email Vykysalé jestli mám před návštěvou začít brát léky co mi zbyly. Odpověděla mi skoro hned (je zlatá)...nic jíst nemám jen pokud bych MS dostala (je opravdu optimista 😀 ) tak je začít zobat (rozepsala mi jak) a pak se domluvíme co dál.
Je pro mě pozitivní, že vím aspoň co mám dělat, kdyby MS náhodou přišla, ale nijak tomu nevěřím, holt si musím zase počkat do toho 12.1..

Tak se tu mějte hezky a pěkně se o mimi starejte 🙂

ivarei
14. pro 2009

petap: Aspoň nebude nic na honem a v lednu na to bude čas, třeba kdyby sliznice narostla jen trochu, IUI by se nemusela povést. Takhle už třeba stihnou zapůsobit vitamíny, i když se říká, že je třeba užívat je tak dva měsíce... kdo ví. Navíc bude po vánočním rozruchu 😉 , věřím, že se to povede 🙂 , už tu dlouho nebyl nějaký úspěch, tak si říkám, že by se to vám "ledňáčkům" mělo podařit.

Holky, budu za blbce, ale marodím fakt poprvé. První měsíc mi ČSSZ vyplácela nemocenské za 2 dny, to jsem vyplnila číslo účtu a podepsala ten formulář. Další měsíc (listopad) už by měl být celý hrazený ČSSZ a já bych potřebovala vědět, jestli se znova píše číslo účtu na potvrzení o trvání PN, nebo ne. Pokud jo, tak jsem na to zapomněla a budu to tam teda muset nějak doplnit 😅 . Zatím mi dnes přišly peníze za ty dva dny v říjnu.

ivarei
14. pro 2009

Janičko, v kolikátém tt jsi? Taky mi moc nejde pít, po pití se mi zvedá žaludek víc než po jídle, a to jsem dřív pila hodně. Docela mě to překvapilo, protože všichni v okolí mají spíš opačnou zkušenost - neustálou žízeň.

evak99
14. pro 2009

ivarei: já to číslo účtu vyplnila na tu PN, ale já nedostávám žádný potvrzení o trvání PN...ale peníze jsem jsem teda nedostala od ČSSZ ještě žádný a to už jsem doma od cca druhé pol. října. Paní v účtárně u nás v práci mi říkala, že to dostanu nejdřív v lednu, že prý s těma výplatama nemocenských mají zpoždění, tak nevím...ale je to děs...

hypo
14. pro 2009

ahojky,
ivo na to potvrzeni se uz cislo uctu nevyplnuje ....... jen podepsat a odevzdat

hypo
14. pro 2009

evak - ja si teda nejsem moc jista, ale to potvrzeni o trvani neschopnosti potrebujes aby ti vyplatili penize kazdy mesic.....
jinak si CSSZ nic neda....... a mimochodem ja jsem na prvni penize cekala vic jak tri mesice... paks e to jakztakz srovnalo

petap1
14. pro 2009

ivarei: jj beru to tak, že se nemá nic dělat hrrr...pak to takhle dopadá..tělo stávkuje ☹ Začala jsem zobat ten kořen MACA a taky pít Kontryhel. Uvidím jestli to se mnou něco udělá 🙂
Snad bude leden ten pravý měsíc na to, aby se začalo dařit 🙂

Jinak s PN nemám žádnou zkušenost.

ivarei
14. pro 2009

evak, hypo: Uuufff, díky moc, to se mi docela ulevilo.

hypo, jak se cítíš? 😉

hypo
14. pro 2009

dneska to celkem ujde..... konecne jsem se vyspala tak jsem dobre naladena 🙂 ale mam ten pocit ze dnes zas spat proste nebudu...... vzdycky tak jednou za 3-4 dny se mi podari poradne vyspat ☹
zitra jdem do porodnice na monitory a poradnu tak se celkem tesim co se dozvim ale dle meho nazoru se stale nic nedeje...

ivarei
14. pro 2009

Po těch 3 - 4 dnech už musíš být tak unavená, že to ani nejde se nevyspat. Nezávidím ti to, já měla problémy se spaním, když jsem chodila do práce (na směny). Teď co jsem doma a těhu, tak mám zatím klid.

Jsem zvědavá, co ti zítra řeknou... Zas kdybys začla rodit už teď, tak budete mít Amálku doma pod stromečkem 😉

hypo
14. pro 2009

coz bych brala, klidne bych rodila uz ted...... jenze amalce se nejak od maminky nechce....
o vikendu uz budu zdobit stromecek aby tady byl kdyby me prepadl necekany porod 🙂 🙂 🙂

ivarei
14. pro 2009

jééé, to je krásný 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Já to tak miluju... včera jsme koupili stromeček a je nádhernej, už se nemůžu dočkat zdobení... jen to odzdobování kdyby pak místo mě dělal někdo jinej 😉

evak99
14. pro 2009

aha hypo a ivarei, tak tomu já říkám "papírek na peníze" a nosím to každý měsíc od dr. k nám do účtárny...tak to jo...ale tam se žádný číslo účtu ivarei nevyplňuje, jak psala hypo...no tak díky za uklidnění, že dostanu ty prašule opravdu až v příštím roce 🙂

ty jo mít Amálku pod stromečkem by bylo úžo, co? 😉

hypo
14. pro 2009

jo evak tak to je ono 🙂 papirek na penize

kez by byla amalka uz pod stromeckem, ale spis to vypada na silvestra 🙂

monivo
15. pro 2009

ahoj holky, k té PN, opravdu vám vždy musí dr na konci měsíce vystavit Lístek na peníze, který odnesete do mzdové účtárny a mzdovka to pak posílá na sociálku. Dle nějakého zákona mají na výplatu 30dní od té doby, co ten lístek na peníze obdrží. Tzn. pokud je to lístek za listopad, přijde sociálce tedy první týden v prosinci a peníze vám tedy vyplatí od té doby za 30dní, tzn. v první půlce ledna. Opravdu to tak je, mě už to teď takhle chodí. Ale první dva měsíce jsem si tam každých 14dní volala, myslím, že to pomohlo. Aspoň se zeptáte, zda již byly vyplaceny. Oni potom, co to vyplatí, tak to trvá cca 8dní, než to přijde na účet. Asi to jde až přes Austrálii či co 🙂

Hypo, jsem na tebe zvědavá, bylo by fajn, kdyby jste obě již na štědrý den byly doma, viď 🙂

lita
15. pro 2009

Ahoj holky, dnes jsme byli v Gennetu na velkem utz ve 20.tt a mimisci jsou v poradku! Jak uz je to v Gennetu zvykem, budou to nejspise chlapaci 🙂

Ten napravo je aktivnejsi, porad sebou mrskal a kopal toho druheho do hlavicky, takze fotbalista 🙂 Je pravda, ze ho take v brise vice citim, zacala jsem pohyby citit nekdy pred tydnem a ted uz je jasne, ze to neni strevni cinnost 🙂 Je to spise takove simrani ci pobublavani, citim je uvnitr, navenek jeste moc ne.

Ted jsem cetla, ze pohyby muzete nejvice citit, kdyz lezite na zadech, mimiskum tato poloha moc nevyhovuje, protoze maji svou pater na vasi, proto sebou zacnou mrskat. A take jsou nejvice aktivni, kdyz jste v klidu, protoze se probudi, naopak vas pohyb je uspava. Je to pravda, ale ja je citim sem tam i pri cinnosti.

Kazdy ma cca 350 g, takze jsem rada, ze jsou vyrovnani.
Cekali jsme pres hodinu, ale nemohu si stezovat, dr. Hynek byl opet moc fajn.

Jen me zacala trapit bolest v krizi, kdyz treba vstavam z gauce, ale tehotensky pas se mi jeste nosit nechce. Brisko uz pekne vyskocilo a ted to pojede 🙂

nannynka
15. pro 2009

Lito, tak to moc gratuluju ke skvelym vysledkum !

Dneska jsem prave dumala, ze bych se Te zeptala jak jsi na tom s citenim pohybu. Ja to necekam nijak brzy, protoze mam nad pupikem i vlastni drive ziskany ozdobny tukovy prstenec, tak to asi bude trvat dele 😉.

My jdeme na velky UTZ do Gennetu 7.1. a po Vanocich na kontrolu ke gyndr, tak uvidim mrne par tydnu po sobe...a pak zase dlouho nic 😉.

Opatrujte se vsechny a nenastydnete! Ta kosa je priserna.

hypo
15. pro 2009

tak na porod to zatim nevypada dnes jsem byla v podoli v porodnici na monitorech i v poradne a oproti minulemu tydnu zadna zmena......
jen jsem v podoli ztvrdla 5 hodin des, monitor prvni byl spatnej tak jsem musela znovu
a byla jsem taky na velkem utz a amalka ma uz 3440g velka holka.......

lita
15. pro 2009

Nannynko, dekuju! Pohyby uvnitr ucitis i pres svou ozdobu, jak si ji hezky nazvala prstencem 😉 Prave ze ja je citim vice uvnitr, takove simrani, spise nez napovrch. Nejdriv si opravdu rikas, ze to je bublani ve strevech, ale pozdeji to bude silnejsi a poznas to. Ja to zacala rozpoznavat tak pred tydnem. Ja mrnata nevidela mesic a pul, takze jsem se na UTZ zaroven tesila, ale dnes v cekarne i trochu bala, aby byli v poradku.

Zima je fakt velka, ale to je dobre, alespon ty viry zmrznou a nebudou se tak rychle sirit. Vyhrabala jsem epesni bily kulich a nosim ho na venceni, moda ustupuje pohodli 🙂

Jak jste jiste take cetly, hodne si myt ruce vodou horkou, ze to sotva snesete. Kloktat vodu se soli nebo ustni antiseptik vodu, vytirat si nos vodou se soli a hodne smrkat. Pit horke napoje, aby se pripadne viry splachly do zaludku. Je to par joginskych rad, treba to pomuze drzet chripajzny za branami nasich domacnosti 🙂

evak99
16. pro 2009

no jo hypo, ale třeba to přijde než se naděješ 😉

holky, nevíte něco o milušce? ona se už dlouho neukázala, vím, že byla v nemo, ale už mi to přijde nějaký divný....

petap1
16. pro 2009

Ahoj holky,

lita: moc gratuluju. Je hezké to číst 🙂

Hypo: to je tedy kus ženské 🙂 o tom Podolí jsem už slyšela..2-3hodiny žádná doba ☹

U mě nic nového, takže ani nemám čím se pochlubit.
Všechny se opatrujte. Já sem vždy nakouknu jak se máte 🙂

lita
16. pro 2009

Evak, a kdy mela byt Milu v nemocnici? Tady se dlouho neukazala. Doufam tedy, ze jsou vsichni v poradku.

Petap, vsak uz to na tebe ciha za rohem, o Vanocich si odpocines a na leden budes nastartovana a vsechno pujde hladce 😉

petap1
16. pro 2009

lita: jj doufám, že to tak bude 😀

evak99
16. pro 2009

lito, no někdo nám to psal do naší diskuze, kam milu taky chodila, protože jsme společně stimulovaly, ale už nevím kdo...je to tak 2 týdny a nějaká holčina napsala, že je milu v nemo a že už brzy půjde domu...no ale už mi to přijde divný, je to docela dlouho.... ☹ tak já myslím, že pokud jsou v nemo, tak je vše ok...ale nepřeju jí to holce jedný, takhle před vánočkama....

monivo
16. pro 2009

Lito: mě chytly záda asi před cca 3týdny, na delší procházce. Vypadalo to jako bolest pravé kyčle, ale šlo to od zad. Když jsem našlápla na pravou nohu, tak jako by mě tam někdo dloubl šroubovákem. Byla jsem u praktický a poslala mě k MUDr., která dělá rehabilitace apod. Zkusila na mě baňkování, říkala, že to mám ztuhlý, ale za 5dní to opravdu přešlo, dnes jsem tam byla ještě jednou. A taky říkala, že asi pomohlo, že nosím těhotenský pás. Já být tebou, brala bych to jako prevenci a nosila ho. Já ho začala nosit, až když to bolelo. Až tě začnou bolet úplně, tak to bude opravdu nepříjemný! Já měla problém se otočit v posteli z boku na bok, vstávat z postele či gauče apod.

Dnes jsem byla v poradně, dostala jsem magnesium. Ptala jsem se, jak se projevuje tvrdnutí břicha a občas to asi mám, tvrá to ale chvilku. Takže preventivně budu každých 8hodin jíst magnesium. Jinak jsme obě v pořádku 🙂

Co se týče pohlaví, kde jsou nějaké holky? 🙂 Mám trochu pochybnosti, jestli se tedy dr. na UTZ nespletla, když je to tady jen klukovský 🙂 Už vidím, jak pod stromečkem bude něco růžovýho a kdyby se spletli, tak by chudák klučina byl v růžovým 🙂

hypo
16. pro 2009

tak uz finisuju s pokojickem, dnes jsme veseli zaclony a zaves 🙂 jen doladit detaily a je to 🙂
jen musim prestehovat postylku do loznice..... tak to tam bude nejaky poloprazdny

nannynka
16. pro 2009

Hypo: tak to je super, ze uz ma Amalka pripraveny pokojicek...ted uz jen at se ji zachce na svet a mate ji pod stromeckem. 😉

monivo: tak to musi byt osklivy s tema zadama. Me bohuzel od pocatku tehotenstvi trapi 1-2 zachvaty migreny tydne, Uz je to lepsi, byla jsem i na neurologii, kde mi rekli, ze to v tehotenstvi spis odchazi, ale ja to mam uplne opacne. Zmenou postaveni tela se mi blokuje krcni pater, ale rehabky jsem sehnala az od ledna. Tak jsme vymenili postel, polstar a denne cvicim....

Jinak me dnes muz prekvapil. Privezl takovou malou krabicku, ktera se da prilozit na brisko a pak je mozne poslouchat jak prcek boucha. Pry to mam na to, az me zase popadne blazniva jestli je Vendelin v poradku. A on ho teda dneska nadsene poslouchal jak malej Jarda 😉 .

Opatrujte se.