Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ivarei
9. únor 2010

hypo: Jé, ty jsi tu... 🙂 Vykysalá je těhotná 🙂 Jak zvládáš péči o Amálku, je všechno v pohodě? Průběžně sleduju fotky, tak jen přidávej 🙂. Nevím, jestli jsi nás stihla dočíst, takže - miluška už je maminkou dvojčátek a monivo má holčičku, obě rodily 20.1.2010. Koukala jsem, že už máš dole váhu i bříško, jsi šikulka, já se bojím, že stím budu bojovat rok (ne-li déle).
petap: Jen buďte za prudiče, dají si aspoň pozor, u vás je to opravdu potřeba, protože tě provází smůla už od začátku.

natalie77
9. únor 2010

Paní doktorka Vykysalá není těhotná.....takhle vznikají drby...
😕
Bude tam opět od září cca na 2 dny v týdnu. 😉 🙂

petap1
9. únor 2010

natalie: já se ptala přímo sestřičky v Gennetu a ta říkala, že je 😕 tak teď nevím... ale mě je to fuk..hlavně ať mi pohoní výsledky z krve a pak budu chodit k Daňkovi 🙂

ivarei: jj smůla se mi lepí na paty..ale jednou jí to unaví a odtáhne pryč 😀

mandre
9. únor 2010

Petap: mi tam chodíme s manžou vždycky oba.
Taky jsem měla smůlu u 1.IVF. Brandejská mi na 1.UZ snížila dávku hormonů a na 2. UZ jsem musela k Daňková (byla někde na kongresu), ten mi to zvýšil zase zpátky a poslal mě na OPU asi brzo, páč byly vajíčka z víc jak půlky málo zralý, takže jsme měli z 9 jen 1 dvoudenní embryo a to se nechytlo 😠 😒. A u ET říkala Langerová, že to ještě chtělo trochu nechat ☹ ...že pro příště už to budou vědět 😒 😒. A Brandejská k tomu měla asi tolik, že je dobré chodit k jednomu Dr., že každý má své postupy, tak si vyber, když tam zrovna ten tvůj není. 😕
To jsem taky byla nasr...připadala jsem si jak debil. 😠 Takže já se ptám teď na všechno dvakrát a hlavně upozorňuju, co a jak kdy kde 😅 😅
A z dalšího IVF mám docela strach 😀

mandre
9. únor 2010

Daňkovi 😀 😀 😀

nannynka
9. únor 2010

natalie77: to neni, to je pravda...Ty vis co s ni je ?

handikpindik
9. únor 2010

Ahojky holky, postřehla jsem, že se bavíte o MUDr. Vykysalé, už jsem také slyšela, že by od února měla být mimo Gennet, ale nevím proč.
Hlavně mě mrzí, že mi ani neřekla, že by neměla být a hlavně tak dlouho.´
Každopádně by nás měla převzít Lovasová.
Čeká nás první IVF, tak doufám, že nedopadnu stejně jako ty Mandre.

ivarei
9. únor 2010

natalie: Aha, tak to se omlouvám, jen jsem to četla v diskusi. Beru zpět, nechci dělat drby 😉
petap: Neboj, smůla se lepit přestane, podívej na pet.s 😀

petap1
9. únor 2010

mandre: On by se mnou taky chodil, ale mě přišlo zbytečné, aby se mnou šel na UZ..ale asi to přehodnotím 🙂 Jj člověk by rád chodil k jednomu dr, ale když jsi v "procesu" a on tam není, taky by ten druhý měl věnovat velkou pozornost tvým záznamům a tomu co mu řekneš. Naštěstí tohle u mě Daněk udělal a díky bohu se podíval na úplně první papír v mé složce 😀 Chápu tvé obavy, taky bych je měla po takové zkušennosti, ale pěkně jim to tam 3x připoměň a oni si dají majzla 🙂

Téma Vykysalá ... Můžeme se shodnout, že se to týká nějakých rodinných záležitostí a budeme jí to přát 😀

Ivarei: Jj jednou to štěstí přijde i ke mě...jen doufám, že to nebude dlouho trvat 😀

nannynka
9. únor 2010

Souhlasim s petap1, prejme ji odpocinek od snazilek.

mandre
9. únor 2010

Petap: radši kdyby mi stačilo jen to IUI 😀 😀 , každej doktor má nějaký ten zářez na pacientovi 😠 😀, že...
sestra mi teď říkala, že Daněk má prý největší úspěšnost při IVF na sále. 😕 😕 Ještě nezveřejnili loňskou statistiku úspěšnosti na jejich webu... 😎

Handik: to těžko, to je malá pravděpodobnost 😀 S Lovasovou jsem zatím neměla tu čest se potkat.

inza
9. únor 2010

petap1:tak dobry ze jsi se vcera dostala. Neboj ten mesic utece jak voda ani ti to neprijde.

mandre: jo mas pravdu ze ted ty jejich casy nejak vaznou, ale co se da delat. Dle mych zkusenosti je to u vetsiny dr, ze te objednaj na nejakou hodinu a stejne tam cekas pak jak....i kdyz jsi objednana. Ja si mylsim ze tady u toho jak dopo delaj narkozy nemuzou presne odhadnout jak se kdo po ni bude chovat a staci jeden nestandardni projev a pak se jim cely casovy plan naboura. Jinak drzim palce at tam mas //

petap1
9. únor 2010

mandre: to máš rech..každý má nějakého kostlivce ve stříni 😀 Fakt, ju...tak to pokud půjdu na IVF, tak jedině k němu 😀 😀

inza: kéž by to byl jen ten měsíc..ale léčba asi taky zabere nějaký čas ☹ Ale už to nebudu řešit.. hodím se do klidu a budu to brát jak to bude postupně přicházet..žádné plány do budoucna....prostě hezky ze dne na den 🙂

inza
9. únor 2010

mandre: u me se povera ze Danek umi delat pri ivf deti nepotvrdila 🙂 , tak ted doufam ze nam pojistovna schvali druhe ivf a tam to uz dopadne dobre

mandre
9. únor 2010

Inza: děkuju 😵. A ty jak si na tom?

handikpindik
9. únor 2010

Mandre: tak to jsem ráda, že je to malá pravděpodobnost, ale víš jak to chodí... 😀
Já jsem o Gennetu ze začátku slyšela, že si pacientky stěžovaly, že nemají stálého doktora a pak mě překvapilo, že my máme pořád jenom pí Vykysalou.
Myslím si, že i co se týče CARu je to hodně individuální a je to kus o kusu.

Každopádně já si nemůžu stěžovat a jsem moc spokojená jak s přístupem tak s rychlostí jakou všechno řeší. Když to mám porovnat s jiným CARem do kterého dochází mé známé tak je Gennet špičkovej

Všem přeju, aby IVF dopadlo dobře a byly z toho krásný mimísci !!!

inza
9. únor 2010

mandre:no ted nic moc. V so mel byt KET, ale nakonec se nekonal, protoze blastocysty neprezili rozmrazeny, teda tak meto bylo receno tak nevim. Tak jsem volala dr (teda manza) a domluvily se ze zkusi poslat na pojistovnu zadost o dalsi schvaleni ivf (pokusi se to popohnat aby to udelali cca do 10 dnu) nez by mela prijit mrcha a pak by zacala stimulka na druhe ivf. Pokud se to nepovede tak zase cekani dalsi mesic. Do toho jeste hledani nove prace a to se hleda blbe kdyz clovek nevi jak co bude ci ne, takze to vypada ze me asi od dubna bude zamestnavat pracovni urad. Takze nic moc....
Jo jasne ze mesic a pak nejake leceni, ale porad lepsi kdyz je znama pricina nez porad zkousek IUI a davat enormni davky hormonu a nic z toho. Asi v tom jak porad na neco cekame tak nejaky mesic sem nebo tam je asi jedno. Rika se to pekne, ale realita je jina a kazde cekani je stale vice depresvni. Vidim to na sobe 🙂, ze cim jsme v Gennetu dele a nic se nedeje resp nic nevychazi tak je to na psycho narocnejsi a narocnejsi. Do toho jak clovek nechce tyto problemy ventilovat tak pak neni s kym si popovidat.
Kdyz se to sere tak se to sere a poradne coz je momentalne nas priklad ☹

pet.s
9. únor 2010

Holky mně je zle...bliju a bliju,

nannynka
10. únor 2010

pet.s - Holka nestastna...kdybys to psala o par minut pozdeji, tak to bereme jako ranni nevolnosti...ale takhle...no preju aby to byla "jen" dietni chyba nebo tehunevolnost. Doufam, ze jsi se aspon trochu vyspala.

petap1
10. únor 2010

inza: tedy to mě mrzí..člověk se těší a pak nic ☹ Jak říkáš, když už tak už ☹ Každý měsíc na víc je pak jak rok...Tak moc, moc držím palce ať sebou pojišťovna hejbne a stihneš to hned v tomhle cyklu 😉

pet.s: jak píše nannynka..snad jsi se aspoň trošinku vyspala...drž se...třeba jsou to těhu nevolnosti..i když ne ranní, ale půlnoční 😅

mandre
10. únor 2010

Inza: tak tyhle pocity mám taky, vždycky dostanu takovou "ťavku", že jsem pak úplně zdeptaná až na kost, a pak časem se to zase zvedne, já si pořád představuju, jak ho máme doma v postýlce 😉 a koukám na něj, jak krásně spinká 😵....krásná představa budoucí matky, která ještě neví, co je to mít děti 😀 😀 😀

Vy nemáte teda zjištěnou jednoznačnou příčinu, jestli tomu dobře rozumím 😒 ??? Jak dlouho už čekáte...
S tím plánováním je to blbý 😖 😖 , my jsme kvůli tomu ještě ani nejeli na svatební cestu (půl roku po svatbě), manža se bojí, aby kdyby náhodou, ať jsem v blízkosti doktorů 😝 😝 🙄 , ale už mě svrbí ta moje cestovatelská mánie 😀 😀 😀 Asi to zlomím a pojedem 😀 😀

Petap: manža se těší každý měsíc 😀 😀 , že už to musíme prolomit 😕 😅

petap1
10. únor 2010

mandre: Jj manža taky, ten si i kolikrát tak nějak tajně myslí na to, že se to samo zvojtí a nám se to podaří samo...už by mimi moc chtěl...což já taky, že 🙂 🙂

Jinak ty pocity asi máme všechny stejné..jsme plné očekávání a pak se něco zhatí ☹ A zase se zvedat ze dna...ale my to zvládneme a mimi se všechny dočkáme 🙂

Já dnes volala Vykysalé, že jsem tedy byla na těch odběrech a jaký to byl pan Dr. tak říkala, že si tam zítra zavolá a pak mi dá vědět co a jak. Asi tam chce volat, až si prostuduje ty mé papíry v Gennetu. Tak jsem zvědavá, zda něco zmůže a zkrátí mi dobu čekání a nebo ne. Radši s ničím nepočítám, nechci být zase zklamaná.

mandre
10. únor 2010

Petap: jestli je tam zná, tak to asi půjde rychleji 😉 🙂
Já to zase teď nehrotim, nemám plán, kdy co bude a tak, na podzim jsme měli plány...a stejně to pak dopadlo úplně jinak 😨 😕 Tak uvidím, co bude za 14 dní a pak se uvidí. Cvičím tu Mojžíšovou, dělá mi to dobře, tak aspoň tak. 😀 😀
Dělala mi tu mobilizaci, bylo to v pohodě, nebolí to 😅 a po těch všech vyšetřeních vystrčit na někoho prdku 😀 😀 mi už nic nedělá s psychikou 😀 😀 Musím zaťukat, že záda se po tom zlepšily.

Já taky věřím, že to prolomíme 😉 😵 Máma čekala na bráchu 3 roky, důvod neví, tenkrát se to ještě nedalo nijak zjistit a to jsem se já povedla napoprvé 😀 😀 😀. A to mi chtěla už adoptovat sourozence, táta to nechtěl, tak se na to vyprdli a bum, těhotná. Taky se s tim nervila, asi to dělá i psychika a stáří (ho měla ve 36 letech), to tenkrát byla "úkaz" 😀 No mě už taky "bijou" hodiny jak blázen 😀 😀 😀, no co se dá dělat, když nebyl vhodný tatínek dřív 😀 😀 😅 .

petap1
10. únor 2010

Mandre : Moc držím palce ať jsou za 14 dní // 🙂 Ta Mojžíšovka opravdu pomáhá..aspoň co jsem slyšela 🙂
Jj psychika dělá divy, ale já se od toho nějak nedokážu oprostit ☹ Mě taky bijou hodiny pěkně na hlas 🙂, ale jak píšeš, te PRAVÝ se našel až teď, takže si ani vnitřně nevyčítám, že jsem netěhotněla dříve..aspoň to pro sebe můžu udělat..nevyčítat si to 😀

nannynka
10. únor 2010

petap1: beres to za spravnej konec...bio hodiny jsou mrcha....ja se zacala s manzou snazit o dite tesne pred svatbou (2002 - bylo mi 26). Poprvy jsem po serii nestastnych zdravotnich prihod otehotnela az 2008 v Gennetu (konec zname) a ted (klep klep ) mam termin porodu presne na sve 34.narozeniny. Chci jeste min.jedno dite,takze celim navratu do prace ve ctyriceti....a stejne si ted obcas od "chytrych" sester nebo doktoru vyslechnu - no zase jedna co to odkladala....kopala bych to ve velkym...zrovna dneska me to zvedlo ze zidle.

To zvladneme, je tam svetylko....vzdycky tam je...

mandre
10. únor 2010

Holky a dělali Vám v Gennetu nějaké stěry z čípku na bakterie a plísně apod.? Co když tam je zakopaný pes 😲 😝 ? Mě teda gyndař dělá akorát cytologii, jinak nic.

nannynka
10. únor 2010

Mandre: V Gennetu mi to nedelali, ale delal to gyndr kdyz nam neslo otehotnet. Neco o tom, jestli prostredi uvnitr nezabiji muzovi ocasky.

petap1
10. únor 2010

nannynka: Jo, takové řeči mě taky rozpalují do běla. Jak to může někdo říct, když neví důvod, proč se mimi podařilo až teď, a nebo proč se o něj snažíme až teď ! Takové lidi bych poslala někam 🙄
Já taky tajně doufám, že porodím ve 34 😀 to sebou ale musím hodit..mám na to zhruba 13 měsíců 🙂

mandre: mě nic takového nedělali. Mě ho dělala moje gyn. před nástupem do Gennetu.

aleluli
10. únor 2010

Ahoj holky,
ja se tu prihlasovala v polovine ledna, asi dva dny pred prvni navstevou v Gennetu. Dekuji nannynce a evak99 za odpovedi. Prestoze neprispivam do vasich debat, jsem tu vlastne s vami a prubezne vas procitam. Prijde mi to, ze jsem na drbach u kamosek, ktere maji stejny problem a ja jen tise sedim a posloucham 🙂 Chodim k dr.Langerove a jsem po prvni IUI. Bohuzel neuspesne. Pet.s moc gratuluji k tehotenstvi. Co bych ja dala za to, aby mi bylo taky tak blbe a klidne bych i blila. A myslim, ze nejenom ja...... Vsak se ale urco vsechny dockame...... Tak holky drzim vam vsem palce, netehotnym at to vyjde co nejdrive a tehotnym hladky tehotensky prubeh a zdrava krasna mimina.

dracekmracek
10. únor 2010

Ahoj holky,tak jak válčíte?Pets chudinko ale na druhou stranu je to dobře je vidět že mimi je silné 😉

paní doktorka je těhotná když už se to tady tak veřejně řeklo.A vím to 100%.obdivuju jí že se vrátí tak brzy do práce.
Co monivo nové zprávy?
a co těhulky jak se chystáte na porod? 🙂