Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
10. bře 2010

Lita: diky moc. Ono je to takovy byly cuckovaty, tak tipuju ze kolegyne kvasinky se asi jen tak nepustily...O bazenu se nechavam cele tehuleni jen zdat a o nejakem vetsim tuleni s muzem taky...Ale tech par tydnu to uz vydrzim 😉 Dneska jsem mela zabavu, Vendelinek mel asi 2 hodiny skytavku...az mi ho bylo lito....

nannynka
10. bře 2010

Fuj - bily 😀 a trochu to svedi

lita
10. bře 2010

Nannynko - mne ta klavesnice taky nekdy ujede, az par ziram, co se to tam objevilo 😉

Jestli to trochu svedi, tak si urcite nech udelat tu kultivaci. A bez k dr. co nejdriv, at mas jasno a klidek 🙂 Hlavne zadne posevni vyplachy, jak se nekdy clovek docte, to se v tehotenstvi nema.

Ja byla dnes na utz biometrii - Acko 1850 g (odpovida 33tt) a Becko 2050 g (odpovida 34tt). Acko je peknej rozpinak a utlacuje Becko, ktere je chudak natesnane uplne vlevo a Acko se mi roztahuje pres cele bricho 😀 A porad kope, na utz bylo videt, jak kopal Becko do oblicejiku, tak si ten broucek musel dat rucicku pred oblicej. Doktorka mi to vyfotila ve 3D 🙂

Skytavku take sem tam maji a docela jim trva dlouho, nez se vyskytaji. Proste jim ta plodovka asi chutna tolik, ze se ji presosnou 🙂

nannynka
10. bře 2010

Lirta: tak to je super, ja jdu na velky UTZ pristi tyden. No a musim rict, ze kopana dvou drobinku musi byt opravdu dobra. Me vcera rano rikal muz at kdyz se tulim, tak a se porad aspon nevrtim. Tak jsem mu oznamila, ze to se vrti jeho synator a ne ja 😉)

lita
10. bře 2010

Nannynko - to Vendelinek daval tatinkovi najevo, co se od nej muze po porodu cekat 😀 Anebo tatinkovi rika, at mu necha maminku, ze ji te bude potrebovat 😉
Manzel vzdycky nadskakuje smichy, kdyz citi nebo vidi, jak se mi bouli brisko.

Na velkem utz zase Vendelinka hezky uvidis a treba si kopne do sondy utz jako ti nasi 😉
Ja ted chodim na utz kazdy 2-3 tyden a za par tydnu uz si me bude dr. brat u Apolinare.

Ty jsi tam vlastne take registrovana, ze? Tak tady si muzes trochu zvednout naladu, protoze z toho Apolinar vychazi celkem hezky (nedavna diskuze, tudiz aktualni):
http://www.emimino.cz/diskuse/podoli-nebo-apoli...

Jeste ti stale dluzim dokonceni toho dlouhosahleho seznamu, vid. Ja jsem chytila nejakou paniku a potrebovala jsem dat dohromady nas seznam, abych konecne vse mohla objednat. Nejak to kolem me rodilo hlava nehlava a my doma nic nemame. Ale uz je plno veci na ceste 🙂 Takze brzy doposlu zbytek!

evak99
10. bře 2010

nanny tak to opravdu vypadá na ty kvasinky, ale jak píše lita, radši ať dr. udělá kultivaci!

holky, náš prcek taky děsně buší, zrovna včera, už jsme oba spali a manžel mi držel ruku na břiše a normálně nás ty její kopanečky oba probudili. ale je to fajn, mě to baví a cítím se klidně. i když když kopne do močáku nebo tlačí na žebra, tak nic moc 😅

lita: ti vaši kluci jsou pěkní dravoušci. hrozně jsem se pobavila tvým popisem, jak Ačko utlačuje Béčko 😀 jakej seznam nannynce posíláš? co je třeba všechno koupit? 😉

nannynka
10. bře 2010

Lito: v pohode, ja mam uz kufr vecicek na uplne mrne od kamaradek, nasi dneska volali, ze v akci koupili dva baliky plinek. Kocarek ma starosti nastavajici otec a vse ostatni se da poridit na jeden nakup 😉 Teda sedacku a postylku mame a dedime. Ty jsi na rade prvni, tak se hlavne priprav na ty svoje rarasky. Asi se u Apolinare nepotkame, ale musim rict, ze diskuse o pristupu v porodnicich nectu - dle zasady - "Dovnitr muze, ven musi." A taky proste vim, ze to nebude prijemny, ale ze to za to proste stoji....a ja nejak kdyz me neco hodne boli nevnimam, tak pokud nebudou extremne hnusny, tak mi to asi bude fuk 😉

evak99
10. bře 2010

nanny, řídím se stejným pravidlem jako ty..."když to šlo dovnitř, musí to jít i ven" 🙂 takže se tím porodem taky nestresuju. prostě to bude bolet, to je jasný, ale určo to bude krásný pocit mít mimíska konečně u sebe 😉

nannynka
10. bře 2010

evi -jj, presne tak 😉

lita
10. bře 2010

Holky - ta diskuze neni o tom, zda tam porod boli, ale spise o pristupu personalu. Celkem me to mile prekvapilo, protoze jsem slysela docela stiznosti na detske sestry. Ale stejne bych po navratu domu rada vyuzila sluzby v domacim prostredi, ktera je hrazena pojistovnami, viz:
http://www.anahita.cz/cs/poporodni-zdravotni-pece/

Ja take nechci stresovat, ani zatim neni jasne, zda to u nas bude prirozeny porod nebo cisar atd. Jen si nechci prozit nejake porodni trauma jako dve me kamaradky, ta jedna se z toho jeste po 4 letech nedostala, i kdyz by chtela dalsi dite, tak ma ten horor porad v pameti 😒 Jenze to se muze prihodit vsude a je to o osobnim pristupu personalu.

Evak - presne tak, je to seznam veci pro mimiska a posbirane rady, co a proc koupit nebo nekoupit nebo kde atd. Je to docela obsahlina, pokud budes chtit, tak ti to take po castech preposlu, jako nannynce. Jen je to docela roman na pokracovani 😉

Presne tak, jsou to pekni dravousi, at si lehnu jak chci, tak busi jeden nebo druhy a na zadech je to jako rozkaz pro jejich vzajemne postuchovani 🙂

evak99
10. bře 2010

lita: 😀 ; a za seznam na pokračování budu teda taky moc ráda... 😉 já si teď dělám seznam co koupit na tom veletrhu for kids, ale uvidíme. my s manžou nesnášíme davy a tak, takže nevím, zda se tam nakonec vypravíme a zda něco ulovíme... 🙂
na ten odkaz se jdu mrknout... 🙂

evak99
10. bře 2010

jo a liti a nanny, personál si stejně nevyberem. když bude chtít někdo být protivný, tak bude...ale to všechny víme. tak si musíme říkat, že nás to nepotká 😉

lita
10. bře 2010

Evak - prave ze pro mne nakupy v kamennych obchodech ted pri domacim zarachu nepripadaji v uvahu, tudiz sustim po netu a hledam a cmucham 😀
Jestli mi muzes do me IP poslat tvuj email, tak to bude nejjednodussi cesta - trochu ti zaplnim emailovou schranku 😉 A treba si nektere vecicky budes moci okouknout na tom veletrhu.

Personal si nevybereme, ani prubeh porodu, ale cestu za mimisky jsme uz nejak zvladly, tak zvladneme i cestu mimisku do nasi naruce 😉

pet.s
11. bře 2010

Teda berušky vy mi tu těhulíte a už plánujete, co koupíte. Chjo.Bledá závist. Kdyby to bývalo porvé vyšlo, tak jsem za 3 týdny porodila krásnýho kluka ☹
No jo no. Ponocuji. Pekla jsem neteři na zítra perníčky. budeme zdobit.-))

anlek
11. bře 2010

Pet.s nesmutni, takhle budes mit holcicku(ikdyz myslim, ze se tu vsechny dobre nasmejeme, az nakonec vykoukne pindik 😉 ) jen o par mesicu pozdeji. Urcite nekdo nekde nedel, ze tohle miminko je to spravne pro vas.

anlek
11. bře 2010

nedel = vedel ... to bude tou hodinou 😅

evak99
11. bře 2010

přesně pet.s, souhlasím s anlek 😉

vveru
11. bře 2010

Ahoj holky, jestli Vám můžu vlést do diskuze, koukám, že jste už většina těhotných, jestli můžu, chci se zeptat, povedla se Vám miminka v Gennetu??? A po jaké době a u jakého lékaře?
Pravděpodobně nás to čeká, dozvíme se 24.3.
Moc Vám děkuji za odpověď a držím palečky!

nannynka
11. bře 2010

vveru: U nas to bylo na etapy. Zacali jsme tam chodit 12/2007, prvniho tehotenstvi jsme se dockali 7/2008(IUI), ale bohuzel spatne skoncilo. Od 4/2009(po pozadovane pauze) jsme tam chodili znovu a jsem tehotna od 8/2009 (1.IVF). Celkem mame za sebou 4xIUI (jeden uspech) a 1xIVF(soucasny uspech). Ale vsechno je to hodne individualni, my tam sli puvodne kvuli manzelovi spermiogramu a nakonec jsem se lecila hlavne ja, on se dal dokupy. Moc drzim pesti.

pet.s - rozumim, taky jsem si ted nedavno rikala,ze by prvnimu andelickovi byl ted rok....Musime jit dat a doufat. A Ty uz jsi na skvele ceste!

vveru
11. bře 2010

Ahoj nanny, já už jsem také byla jednou těhotná, ale skončilo to špatně, musela jsem na potrat-přestalo nám bít srdíčko, pořád jsem se z toho ještě nějak nevzpamatovala. To se nám povedlo normálně.
Teď to s náma vypadá na ICSI, já jsem podle dosavadních výsledků v pořádku, ještě mě čeká ve středu laparka+hysterka, ale manžel má špatný spermiogram.

lita
11. bře 2010

Vveru - podobny scenar byl u nas. Byli jsme na konzultaci v CARu, pak cestovali a vratila jsem se kupodivu tehotna, ac nam na prirozene otehotneni nedavali sance (kvuli spermio, vypadalo to jen na ICSI). Jenze za par tydnu jsem potratila, samovolne, na potrat jsem nemusela, ale psychicky me to dostalo stejne.

Dali jsme si chvili pauzu a pote se vratili do CARu, spermio bylo lepsi a v den OPU bylo spermio jeste lepsi, takze jsme podstoupili jen IVF, bez ICSI. A jsou z toho kopajici dvojcatka v brisku 😉 Ja mela hormonalni profil v poradku. Tudiz asistovane se nam povedlo 1. IVF. Kvuli spermio a veku nam IUI ani nenabizeli.

Chodila jsem ke vsem doktorum, jak to vyslo, kvuli cekackam a pak i dovolenym doktoru v lete. Nejvice asi k dr. Brandejske a dr. Dankovi. Jinak doktora na OPU a ET si nevybiras, dela to ten, kdo ma ted den sluzbu.

Pro prehled:
- prvni konzultace v CARu nekdy zacatek leta 2008, mezitim delsi cestovani, prirozene otehoteneni a pak potrat zari 2008
- dalsi konzultace v CARu cca duben 2009, mezitim delsi cestovani, cervenec dalsi a pak IVF srpen 2009

vveru
11. bře 2010

Tak to moc gratuluji k dvojčátkům, nechali ste si říct pohlaví???

Mě ten potrat ještě ke všemu zvorali, nechali mi tam kus placenty, tak jsem tam byla do čtyř dní zpátky, začala jsem hodně krvácet a musela jsem na to ještě jednou, no a to mě úplně odrovnalo . . .

Gennet na mě udělal moc dobrý dojem, takže jim důvěřuju a doufám, že se to povede!

lita
11. bře 2010

vveru - kdyz mi mrknes do pasu vedle jmena, tak tam na tebe vykoukne, ze cekame chlapecky 🙂
Ja pohlavi vedet chtela, ale manzel nechce, tudiz se muzim hlidat, abych se neprorekla a jeste se s nim musim na oko hadat o divci jmena, jinak by prokoukl, ze ihned souhlasim 🙂 Navic nesmi videt objednany kocarek, obleceni, povleceni, deky atd., protoze by to dle barev rozeznal. Alespon mam volnost ve vyberu a nikdo mi do toho nemluvi. Nechtela jsem kupovat jen neutralni bezovou a zlutou.

Ja si na Gennet stezovat rozhodne nemohu, pomohli nam tam a mela jsem z nich jen ten nejlepsi dojem, proste profici. Posledni dobou se tam ale pry hodne ceka a nektere holky si musely samy vybehat vysetreni, na ktere je z Gennetu neposlali a to docela podstatne. Ale stale si myslim, ze je to kvalitni CAR, kde se ti snazi pomoci a ne na tobe vydelat.

nannynka
11. bře 2010

vveru: Vítej v klubu nešťastnic 😉 Já mám taky díky "šikovnosti" za sebou double revizi během 5ti dnů + 2 týdny ve špitále na pokoji s těhotnýma...Moc milé, ale přežily jsme to a čekají nás jenom samé světlé zítřky a sociální jistoty 😀

Jinak jak psala Lita, v Gennetu jsem taky byla moc spokojená, já chodila hlavně k Vykysalé. A ani jsem si neuvědomila, že srpen byl tak úspěšný 😉.

Jinak jak se tu projevuje, v Gennetu uměj asi hlavně kluky 😉 U nás se chytlo "jen" jedno embryo a bude to chlap.

lita
11. bře 2010

nannynko - prevazne chlapecky 🙂 Ale Monivo i Hypo ma holcicku, Janicka ma parecek a Ivarei take ceka parecek. Takze sem tam zasadi nejakou holcicku 😀

Ano, ten srpen byl docela uspesny, i na dvojcatkove diskuzi je spousta holek s TP v kvetnu, i kdyz nekterym se podarilo prirozene.

A jedna z nich ma 4leteho chlapecka uz doma, tak ty dvojcatka s manzelem chvili rozdychavali, aby na ne pri utz ve 14tt vykoukla trojcatka!!! Ale maji z toho radost, jen to tehotenstvi bude asi narocnejsi.

vveru
11. bře 2010

Tak to ju, ještě tady nejsem tak zběhlá tak nevím kam juknout, ale je to fajn moc Vám to přeju a dál doufám . . .

iriel
11. bře 2010

vveru - Taky jsem tu nove, tak se pridavam. Byli jsme v Gennetu nejdriv u Dr. Hejtmankove, ted u Langerove, ktera mi teda moc nesedla, ale co uz. Ted nechava na nas, jestli IUI nebo rovnou IVF, manzel ma azoospermie, mame darce. Me ted ceka hysterosonograf a 30.3. jdem znovu na konzultaci, to te doby se mame rozmyslet...

inza
11. bře 2010

tak ve me nejak vrta cim dal vetsi cerv zda mam udelat tt ted a nebo pockat az na termin kdy mam😕. porad to hloda zda to vyslo ci ne...i kdyz se clovek snazi to nepripoustet...

lita: dneska nas milovnik pekne nechal na baraku u Vas vzkaz pro svou "milenku" 😀😀

vveru: musim teda rici ze ted v posledni dobe se teda Gennet trosku zhorsil. A i moje dr tam ted me prijde ze neni v pohode jako me prisla na konci lonskeho roku. Kdyz jsem se na neco ptala tak me i vcelku odbyla...ale jsou to take jenom lidi

iriel: no pokud ti dr nesedi tak dle meho mas sanci ho zmenit jak uznas za vhodne jsi preci jejich "klient" a mas narok na spokojenost...

iriel
11. bře 2010

inza - Ale vsak jo, ona asi bude v pohode, proste mi nesedne "lidsky", urcite to bude profesionalka a tak moc, abych zadala o zmenu, mi zas nevadi 🙂). Vlastne mi hlavne vadilo to, ze na prvni konzultaci s nama mluvila, jak s blbci, nebyla dvakrat prijemna a dokonce manzelovi rekla, ze se na ni kouka nevrazive, coz nebyla pravda 😀
proste lidsky faktor, no...

petap1
11. bře 2010

inza: a kolikátý den to dnes je ??

Holčiny, doufejme, že nový Dr., který nastoupí v dubnu, vše uvede do normálu a bude tam zase příjemná atmosféra 🙂
Doufám, že až tam půjdu, že už budou v normálu 😀
Jinak já jsem tam zatím spokojená (i přes chybu, kterou u mě udělali) 😎