Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
31. bře 2010

petap1: no u nas bude ivf vypadat nekdy v cervnu. Jo udelam si volno. Pokud se nahodou nejaka prace najde tak se najde a pokud ne tak muzu byt az do srpna na pracaku a pka se uvidi. Proste ted tomu necham evolny prubeh. Treba trochu pomuze ta mojziska. Jsem docela rada ze me ji napsala. Jo jeste me poslala znovu na imunologii jestli se tam treba neobjevi neco noveho nejaka nova zahada 😉 . No nez by jsi pak sla na OPU tak je treba udelat akorat predoperacni. Jinak neni pred IVF nic potreba (vetsinou genetiku a imuno delaji teprve po neuspesnem prvnim pokusu a nebo pokud mas neco v anamneze...). no odsupne se asi bude setrit na dalsi pokus ivf pokud by ten treti nevysel 😉 . Ta stimulace bude zalezet na tom jak ty se pak domluvis s dr zda na kratkem ci dlouhem protokolu....Pokud ale budes uz na stimulku domluvena budes mit pigara atd...tak pak uz se zacina druhy den MC. Je me se dneska nejak nechce cvicit. Pro dnesek jsem behani odpiskala, ale cvicit budu muset 😝

kacmelina
31. bře 2010

Tak mám za sebou první injekci 🙂 Nakonec jsem doplácela 2400,-Kč. UZ mám v pondělí 🙂

petap1
31. bře 2010

Inza: Přesně tak, jen si volno udělej..pokud budeš v pohodě tak všechno půjde lépe 🙂 Tak to je dobře, že není nic potřeba, uvidím, snad se na něčem konkrétním domluvíme. S tou imuno udělala dobře..co kdyby se tam to NĚCO objevilo a dalo by se to odstranit 🙂 Chápu, že se ti nechce..já jsem teď taky nějak lenivá. Ale už to začne..kolo, brusle atd. tak se zase rozhýbu 😎
Tu chalupu zítra ti závidím, taky bych hned jela 🙂

kacmelina: super a šlo to viď..ty jsi vlastně ta sestřička, viď 😀 a jka to že 2.400,- 😕 ?

inza
31. bře 2010

kacmelina: ty mas to pero a nebo ne? nejak jsem pozapomela 😀.

petap1: Tak cvico mam uz za sebou a dnesk ai bez psi asistence. Odpo jsme venku potkali jeho milenku a tak se navzajem pekne utahyli a dali si do tela tak ted tu nastesti lezi jak chcipla mrcha a ja mohla cvicit aniz bych mela v tu chvili na obliceji plysoveho medveda a nebo by na me cumel a snazil se me oliznout.. 😀. Ja si mylsim ze se urcite domluvite. vzdy je vse o domluve 😉. Doufam ze u i v Krkonosich nekde dole to uz bude taky na kolo a nebo si dam pekne cros leesem a bahynko bude letat. jj pristi tyden kdyz nebude prset tak se taky chystam vytahnout brusle. Kolo holt jenom na horach. My ho ani v Praze nemame.

petap1
31. bře 2010

inza: Tak milenku, jo 😀 Jsi šikula, zatím se držíš a poctivě cvičíš, věřím, že to vydržíš a nevynecháš 🙂 My taky více jezdíme na chalupě, ale tady v Praze taky máme trasu, takže když je hezky vyrazíme i tady. Taky pořád jezdíme s plným autem a přemísťujeme propriety 😀 co kdyby se nám chtělo na brusle či na kolo a my to neměli tady či na chalupě, že 😅 V sobotu má být hezky, tak možná vyrazíme na běžky do Pece...uvidíme.

inza
31. bře 2010

petap1: u Vrchlabi neni na brusle idealni teren. Nam se prave porad nechce premistovat kolo sem a tam a tak jsme je nechali na horach a kdyz jsem na chalupe tak je vytahnem dame cca kolem50 kilaku po kopcich a je pohodicka. Zatim cvicim, ale vim ze pristi vikend to asi nevyjde to jsem od patku do nedele na svatbe a tam to asi nepujde 😀 . Jinak v Pze je na kole plna krasnych tras. Treba podle reky na Karlstejna a pak dale na Srbsko. Nebo podle vody okolo ZOO a az do Kralup. Nebo lze dojet na Rip a pak na kole po cervene az do Phy. Pekna cca 50 kilaku dlouha vyjizka v terenu....

petap1
31. bře 2010

inza: To v Poděbradech je kolem Labe super cesta na brusle cca 12km. Jj tady v Pze jezdíme kolem zoo do zadu..už jsme byli i v Kralupech 🙂 Ale já jen tak 50km nedám..spíš kolem těch 30km. Pokud je to na celý den, tak ju, ale po práci bych to asi nedala 😝 Taky nerada jezdím tam kde převládají kopce..ale mnž má naježděno, takže i v Českým ráji, kde je kopců plno, umí udělat trasu s minimem kopečků 😀 Na svatbě to bude horší, ale zacvičíš si ráno, po probuzení a bude to..tedy pokud budete spát sami 🙂

inza
31. bře 2010

petap1: jo o tech Podebradech jsem slysela ze super na brusle. Ja ted na brusle chodim do stromovky a pak pod Zoo az do Podhuri ci jak se to tam jmenu a zpatky a je to taky pekne makacka. Jezdim s kamaradem a jezdime vcelku v tempu. Na kole dobry dojet k jezu v Klecanech tam dat pivko sednout k vode a koukat na privoz a pak jet zpatky 😀 . My tekto obcas jdeme se psem respektive jedeme busem do suchdola a pak jdeme do Roztok..privoz v Klecanech a po ztezce zpatky do Phy aje to pekna prochazka 😀 Z toho Ripu to neni zase tak nahoru dolu az na jeden krpal myslim do Maslovic (tam clovek rodi jezky 🙂) No mylsim ze fakt cviceni rano nehrozi na svatbe. budu rada kdyz to ve zdravi prezijou jatra 😀 😀

petap1
31. bře 2010

inza: JJ je to tam moc hezký..podél té vody...romantika 🙂 Tady v Pze jezdíme od vodáků přes zoo taky až do zadu. Jak tam udělali ten nový asfalt, tak je to super 🙂 Koukám ty to máš všechno taky sježděný, viď 😉 Tvé tipy si píšu a přednesu doma 😀
To je pravda..hlavní starost bude o játra 😀 Tak já dnes už mastím z práce...pěkné odpo měj se

inza
31. bře 2010

petap1: no ja tu Stromovku nemam moc daleko od bydliste kdyz jsme byly prtata tak nas tam bral deda skoro denne na vylety. No a pred par lety zase nejakou dobu bydleni na Pze 4 a taky jsem jeden cas jezdila skoro kazdy tyden na Karlstejn a tak mam projetou i druhou stranu. Tak pekne odpolko 😎

petaloudi
31. bře 2010

petap1: tuším, že kacmelina neměla pero.... ta cena je teď asi standart, já stimuluju od soboty (injekce do zadku) a doplácela jsem 2205 Kč, a to ještě až pujdu na druhy UTZ, tak asi budu muset ještě dokoupit. Docela by mě zajímalo, kolik bysme platili za pero 😒

inza
31. bře 2010

petaloudi: ja v unoru doplacela za pero s davkou 900 jednotek cca 2600 Kc (plus minus nejake koruny) 😉 . Tak to neni nejak moc velky rozdil v tech injekcich, ale je velky rozdil v aplikaci 😀

petaloudi
31. bře 2010

no právě, to vědět, tak jdu do pera 😀 i když přítel zvládá píchání statečně 😉

Holky nemáte některá zkušenosti s endometriozou? Já jsem s ní nikdy problémy neměla (dokonce jsem až do dneška ani pořádně nevěděla, co to je) a když jsem byla dnes na prvnim kontrolnim UTZ, tak jsem ji tam měla. Takže nám Lovasová doporučila ICSI, i když máme v pořádku spermio.

evak99
31. bře 2010

inza, petap: tipy na kolo si píšu 🙂 i když my kola v praze taky nemáme...spíš jezdíme u našich, což je pomezí Českého ráje a Krkonoš, takže občas krpálky větší občas menší 🙂 ale na brusle chodíme v Praze 😉 teda já teď nechodím na žádný brusle ani kolo...já jsem vlastně ráda, že chodím 😀

inza
31. bře 2010

tak vsem mam vyridit pozdrvy od Lity a vsem preje hodne ststi a vydrz.. Pusti je snad pristi stredu ci malinko pozdej. Jeden z prcku ma jeste trochu zloutenku. Jinak pry papaj o sto sest. Proste maly nenazranci. Nastesti Lita ma pry mlika doss a pokud dobre dopadnou rozbory bude zsobovai Jipku 😀 : jo a pry kdyz prckove bumbaj tak tekaj svyma krasnyma kukadlama. Pry pres den koji tandem 😀. Jo a jeste pry je ted Lita jako zrava kyselina 😀 😉 😀

inza
31. bře 2010

evak99: delate si nekdy vylet na kole primo do Krkonos? tam jsou pekny kopecky pekne nahoru a dolu. Hele ty tipy se ti pak hodi az budete drandit na kole a za sebou povezete prcka ve voziku. Nebo bruslarske tipy zase az vy na bruslik a prcek v kocarku pred vama. Treba se nekdy na tech bruslich potkame 😀 😀 . Jeste jde na brusle docela stezka podel Vltavy od VVtone az po Zbraslav. Vcelku dlouha, ale na nekterych mistech docela uzka a o vikendech obcas dost lidi

evak99
31. bře 2010

inza: jo jo o té podel vltavy víme. my ještě jezdíme z horních měcholup do horních počernic...
no na kole do krkonoš občas, ale jen po silnicích, ne nijak v terénu, to nás neba 😉 už se těším, až budeme jezdit s prckem
díky za zprávy od lity.

jechulka77
31. bře 2010

Ahoj holky,chtěla jsem se zepta. Před rokem jsem byla v Gennetu a dělali mi vyšetření na hormonální profil a byl v pořádku a moč taky,můj manžel spermio-výstavní 😀 naprosto . Pak jsem si udělala přestávku celý rok,/spoustu důvodů/ a tedˇ tam jedu na konzultaci v dubnu k mudr. Lovasové,jinak jsem u Vykysalé a ceká mě tedy ivf to vím,ale nevím jestli mi testy budou dělat znovu . Asi jo co?? Jen se bojím prolaktinu,naposledy byl tedy dobrý,tak snad to tak bude i po roce?? ☹

gabulle
31. bře 2010

ahoj vsechny zdravim,cerstvym maminkam moc gratulaci a tehulkam drzim pesti at je vse jak ma byt,a cekatelkam at se dockaj
spoustu holek uz tu ani neznam,ale ctu vas stale

pet.s mas stale stejne hlasky a pribehy holka moc ti fandim

jechulka ja byla u Lovasovy vcera a je hodne pecliva a me zene na vsechny vysetreni znova je fakt ze ja je mam 2-3 roky stare,a pred 3IVF chce vse cerstve ,nez se do nej pustime,taky doufam ze to bude nekdy kveten nejpozdeji cerven

holky drzte se

pet.s
31. bře 2010

petap kdepak nemám gloriolu klidné matky ...ječím, hysterčím, brečím, prosím..ale on mi je to stejně houby platné. Bára je prostě svá. Je to osobnost. Pro život asi dobrá vlastnost,ale kdo to má s ní vydržet. Jediné jak ji donutím,aby fungovala je, že má na výběr. Bud udělá(poslechne, přijde) nebo bude zaracha. To platí.
S klukem je to jinak. Bit byl jednou za život(podpálil sedačku). Zvýším na něj hlas jen v případě opravdu nejvyšší nutnosti. Jinak se vždy domluvíme. Ale je pravda, že to je z velké části jeho zásluha. On umí lámat hroty každému naštvání. On se usměje a řekne "Ano, mami" a ještě mě pohladí. nebo udělá nějakou vtipnou narážku a já mu nemůžu ani vynadat. Moje kamarádka má obdobného syna a když mu piotřebuje vynadat, tak mu napíše sms.
Jinak se to míjí účinkem, protože se během 5 minut musí smát a za 10 minut se mu už raději omlouvá🙂))

Ale pravda je, že se snažím si v životě mnoho věcí nepřipouštět. Neřešit, když to nejde.

Berušky zítra mě čeká ve 14 hod NT. Bojííím. Napíšu večer, co a jak. Pokud nenapíšu ležím v nemocnici na potratu

😢 😢 😢 😢

pet.s
31. bře 2010

Holky myslíte, že můžoz vyjít blbě NT screening a přitom může být miminko v pořádku?

ivarei
31. bře 2010

pet.s: Myslím, že může - míru poškození přeci někdy doktoři neodhadnou ani při narození - spoustě dětí předpovídají, že se nepostaví ani na nohy a pak s nimi rodiče dokážou zázraky. Těžko se něco říká se stoprocentní pravděpodobností. (Existuje stoprocentní pravděpodobnost?). Už jsem vypla počítač, ale řekla jsem si, že musím ještě napsat, ať víš, že na vás moc myslím a zítra budu netrpělivě čekat, až se tu objevíš. Věřím, že to dobře dopadne - MUSÍ. Opatrujte se a hlavu vzhůru 🙂 😉 🙂

jechulka: Asi udělají ty odběry znovu, mně je dělali s odstupem asi 6 měsíců - a výsledky se lišily. Na prolaktin držím palce, je to nejspíš strašák nás všech.

Koukám, že jste řešily trasy na brusle - já až do ET chodila každý den sem http://www.racice.info/

pet.s
31. bře 2010

ivarei díky...taky jsem tu něco nastudovala...prohlédla nějaké diskuze,ale moudrá z toho nejsem...no uvidíme zítra... :-

pet.s
31. bře 2010

zní to blbě,ale třeba je to poslední den v mém životě, kdy jsem těhotná...achjo.. 😢

kacmelina
31. bře 2010

Inza, Petap:
No holky, po šílenym strachu v první chvíli zvládla 🙂 Menopur si mám píchat do zadku, takže mi to píchal manža 🙂 To jsem měla ještě větší nervy 😀 Klepaly se mu ruce a já pořád křičela, že "Ještě néé" 😀 Pero nemám, mám normální injekce.
Já nevím, proč jsem tolik doplácela. Mám 2 balení a teď si mám píchat 220 IU 3 dny a pak 5 dní 150 IU od pondělí ještě k tomu 0,25mg Cetrotidu. V pondělí mám UZ, takže uvidíme. Těch 2400,-Kč byl jen doplatek!!!!! Takže kdybych to hradila celý, tak by mě to asi položilo ☹ 😅
A co Vy?!

Pet.s:
Musíš věřit, že to bude ok!!!! Nemysli na špatný věci, i když vím, že to je někdy těžké na to nemyslet. Budu Ti móóóc držet palečky ať to dobře dopadne!!!!

inza
1. dub 2010

pet.s: drzim palce at to vyjde. Neboj vse bude ok a v pohode. Jen zadne stresy.

Kacmelina: Tak pokud to byl doplatek za obe baleni tak pak to asi jde. To pero je doplatek za 900 jednotek cca 2600. To je jedno pero. Jo jinak za ten cetrotide je take doplatek myslim ze 26 kacek.

No tak ja pomalu padim na pracak se zaregistrovat. Tak zatim vsem pekny den

evak99
1. dub 2010

pet.s: nemysli na špatný věci! hele, můžou vyjít špatné výsledky a dítě být úplně v pohodě. stalo se to mojí mamce s mým bráchou. a je to úžasnej, 30tiletej kluk, naprosto zdravej! 😉 takže klídek a mamku strašili, že je vše špatně!!!!

inza: tak dej vědět, jaks tam dopadla

jechulka77: myslím, že ti testy budou dělat znovu, tohle se totiž vvšechno hrozně mění...

kacmelina: kdybys musela ty léky platit celý, tak by to bylo cca 15 tis. - to mi teda říkali v gennetu, když jsme stimulovali....

nannynka
1. dub 2010

pet.s - Peto, je to na bednu, ale vydrz. Za par hodin to mas za sebou a budes dalsich x mesicu v klidu. Moc na Tebe myslim a drzim vse co mam.

darkwitch
1. dub 2010

pet.s kdyz ti vyjde blbe NT tak te poslou na klky, stejne jako po tripplech na plodovku, takze ted se jeste nenervuj (sestre vysel NT blbe a klky vporadku)

petap1
1. dub 2010

Dobré ranko,

Peťs. : To je dobré..vynadat, tak pošlu sms 😀 Tak teď ti musím vynadat já...co je to za řeči !!!! Miminko je v pořádku a ty si žádné jiné možnosti nepřipouštěj ! Vím, že je to po předchozí zkušennosti těžké, ale věř tomu, že to bude v pořádku.
Moc na tebe myslím a držím palce 😉

inza: Tak se pěkně zaregistruj a ať ti tam najdou pěknou prácičku 🙂 A pak už hurá na chaloupku 🙂

evak99: jen si piš...s mimíšem ve vozíku se ti budou trasy hodit 🙂

kacmelina: Hm, statečný manžel 🙂 Hlavně, že jste na to měli a můžeš stimulovat 🙂