Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
26. dub 2010

ahojkyy: to je super úrodička, gratulka 🙂 Myslím, že jim nejde o prašule..v Gennetu ne. Pokud ho měl horší, tak to tak je. Mohlo to být tím, že třeba prodělal nějaké nachlazení, nebo cokoli jiného..stres atd.. Neboj, pokud budete mít ICSI, tak vám oplodní všechny..to bude dobré. Už na to nemysli a těš se až budeš mít bobánky v bříšku 🙂 Dej vědět, moc držím palce, ať vyberete ty největší bojovníky 🙂

vveru
26. dub 2010

Ahojkyy, už víte kolik jich necháte zvést???

ahojkyy
26. dub 2010

takže je to ok? práve hladám po nete, kolko je optimum, čo sa týka vajíčok po OPU. Vačšinou majú vyšší pocet, tak dúfam, že to bude oki. Ale na pôrod stačí predsa len 1 😀
petap - manžel, ten je stále v strese. Len - bol dvakrát na spermio. a vždy to bolo ok. samozrejme, že sme dali na icsi, aby bola istotA.. je to istota?
vveru - ak bude možnosť, teda bude dobrý vývoj, tak dve. Tri nám nik nenavrhol.. jedno alebo dve, štandardne. Mne osobne pripadá lepšie zvýšiť šancu zavedením dvoch, aj ked sa priznám, neviem si predstaviť seba samu s dvojičkami.. 1000 km od rodiny.. nejak to zvládneme 😎 tak sme sa dohodli, resp. ja som sa rozhodla, manža kývol 😀
čo vy?

vveru
26. dub 2010

My se tak nějak dohadujeme, já bych chtěla dvě, pokud to vyjde a budou, manžel chtěl ze začátku jen jedno, ale teď to střídá jednou jedno, pak dvě . . . . uvidíme, teď musí být ze všeho nejdřív ta genetika. Zítr dej určo vědět.

ahojkyy
26. dub 2010

jasné. Majú mi volať dopoludnia, tak snáď ma netrafí niekde kde im zdvihnem mobil.. keď mi zahlásia, že nič z toho.
Dnes som vajíčkam v brušku vysvetľovala 😀 že pôjdu na čas preč a vrátia sa späť ku mne, nech sú oki a nech sa vyvíjajú 😀 tak snáď pochopili 😀 😝
vveru - ono, že by sme si priali dvojičky, to nemôžem povedať. Ale ak si predstavím, že mám ísť znova stimulovať, prežívať, čakať.. tak radšej nech mi škriekajú dve 😀

vveru
26. dub 2010

To bude dobré uvidíš 😉
To já už mám s dvojčátkama praxi, mamka měla také zdravotní problémy, na třetí pokus se povedly dvojčátka-kluci, jsme hodně od sebe takže jsem musela pomáhat a troufnu si říct, že mám praxi 😉

ahojkyy
26. dub 2010

🙂 tak to máš výhodu, vveru.
ja len, že sme raz odišli od rodiny. Jedna mamka je 1000 km vzdialená a je chorá, takže to by bolo dalšie dieťa navyše. Druhá mamka cez 1000 km vzdialená a radšej nech je tam, kde je 😀 ... tchýne 😀
tak ale nejak by sme to zvládli, určite. Len neviem, čo by som od toho mala očakávať..
Je ťažké rozhodovať o takých veciach, resp. rozmýšlať, ked sa človek proste snaží, aby sa jednoducho aspon zadarilo 😎

petap1
26. dub 2010

ahojkyy: já myslím, že je oplodní určitě..však každé vajíčko dostane jednu spermoňku 🙂 Třeba vám zbydou i mrazáčci 🙂
Tak to máte dobré, že jste se takhle domluvili. u nás je to stejné jako u vveru..já bych dala dvě a manža jedno 😅 o tomhle nepřemýšlej..to mi řekla kamarádka co má dvojčátka..nepřemýšlej, ono to přijde samo a zvládneš to ani nevíš jak..to je příroda...všechno zařídí 😀

vveru
26. dub 2010

Souhlasím 😉

ahojkyy
26. dub 2010

dúfam 😀
hlavne nepredbiehať, aj ked sa to oplodní, musí sa to oki vyvíjať. Tak hlavne, nech to len pokračuje tak jak má. Urobila som - sme pre to maximum, teda aspoň dúfam 🙂

vveru
26. dub 2010

Tak to mi povídej, já už asi tři roky v kuse jím listovku. Co víme, že půjdeme na umělí ještě hlídám co jím a přidala jsem nějaké další vitamíny a manželovi jsem také nakoupila zásobu, co jsme zjistili ten špatnej spermiogram 😕

ahojkyy
26. dub 2010

Daněk tvrdí, že strava je dôležitá. Doplnky - sama robím do správnej výživy a neposúdim. Skôr to Daněkom spomínané - bez stresu, lážom plážom 😀
aspon myslím, že u toho môjho to bolo tým momentálne. Inak mal fakt oba razy za sebou normo.. možno to pre IVF embryolog hodnotí prísnejšie a neprešiel tým pádom cez vyššiu hranicu.. neviem. tak snáď to dopadne 🙂

evak99
26. dub 2010

ty jo nanny, tak to si dáváš 😉 já byla dnes taky v práci a jsem z toho teda pěkně unavená! 😉 a to jsem jen třídila bordel a obíhala vracení počítače atd...ale ode dneška jsem na md 🙂 tak to moc nepřeháněj v té práci, jo? 😉 Třeba proto Vojtík stávkuje a nechce se přetočit 🙂 Hele, já slyšela o případech, kdy se prcek přetočil 3h před plánovaným sc...takže ještě se může vše změnit. a jinak už máš vypráno? 😉

petap1: takhle hezky pozitivně se mi líbíš 😉

ahojkyy: 9 je dost. buď v klidu 😉

inza: být mimo prahu je fajn, i když teda makáte. ale zase přijdeš na jiný myšlenky. Posílám sílu k donucení se cvičit mojžu 😉

darkwitch: taky mám vypálený brýle a ještě připálený čelo 😉

vveru
26. dub 2010

Nám říkala genetička a dr. z imunologie co jíst za vitamíny a takový výcuc z toho co jíst a co ne mi dala taktéž paní dr.z genetiky.

ahojkyy
26. dub 2010

vveru - tak potom je to istota. My sa tu zaoberáme skôr vitamínmi pre športovcov, resp. "sypačkami" a potom u ludí s nadváhou - obezitou. Co sa týka tehuliek resp. snažiliek, to vedia skôr oni.
aj tak si však myslím, že stres je najvacsí zabiják.. 😖

inza
26. dub 2010

ahojkyy: ten horsi spermiogram u manzela muze byt dany nejakym jeho stresem ci treba pocinajicim nachlazenim. Na spermiu se projevi sebemensi neduh, stres v jeho zhorseni. Pokud to neni nutne tak urcite embryolog ICSI nenavrhuje. Ja si myslim ze 9 je dobre cislo. My meli taky devet 😉

petap: no ja mam taky masarkovej efekt 😀

inza
26. dub 2010

evak99: diky sila prisla a mam dneska odcviceno teda az na jeden cvick. Ten dnes vynecham. Je na protahovani a nejak me bolej trisla a tak dnes ma tento cvik stop. Jo makas ale dle sebe a venku jsi jak ty chces atd....Teda ted jsem zalezla zahnal me dest. Budes pomalu chystat veci pro mimouse,kdyz ted uz jsi na te zaslouzene "dovolene" 😀 😀

ahojkyy
26. dub 2010

jasne, to mi len tak napadlo, ked som pocula toho embryologa.. ze prave ten jeden dolezity odber, nie je rovnako ok ako tie ostatne.. tak snad to dobre dopadne a bude sa to vyvijat. ahojkyy

inza
26. dub 2010

ahojkyy: neboj bude to OK. Pri ICSI je hodne velika pravdepodobnost ze se vajucha oplodni bez problemu. 😀

ahojkyy
26. dub 2010

jasne, ak tam nebude imunologicky problem, alebo nieco ine.. uvidime, nestrasime 😉
zajtra budem vediet viac

petaloudi
26. dub 2010

No tak myslím, že má zítřejší návštěvu gennetu na test z krve bude spíše symbolická, páč jsem to dneska dostala... To je stejně ironie, asi dva roky bojuju s cyklama přes 35 dní a teď jako hodinky 30. den je MS tady... Tím, že jsem si pobulela už včera, to beru relativně v pohodě. Až se sama divím... Jediný, co mě štve je, že nemáme žádné eskymáčky v mrazáku... No nic, jedeme dál... Jak dlouhá musí být pauza mezi dalším IVF, tři měsíce? To bysme mohli v létě stihnout tu svatbu 🙂

ahojkyy: držím palečky! smůlu jsem si vybrala už já, tak to bude určitě ok 🙂

ahojkyy
26. dub 2010

dik, petaloudi, a mrzi ma to, že to nevyšlo.. človek vždy dúfa. Hlavu hore, ďalej sa ísť proste musí.
Ináč viem, že medzi stimulovanými IVF by malo byť 3 mesiace pauza.. jedine KET, čo u Teba teda nepôjde, aelbo nativ. cyklus. Ale to Ti dá asi lepšie informácie doktor.. držím palce. ahojkyy

ahojkyy
26. dub 2010

ešte otázočka - dostala si MS aj pri braní ultrogestanu?

kacmelina
26. dub 2010

Darkwitch:
Děkuju. Jinak dneska test opět negativní... ách jo.... 😢

Petap1:
Já mám občas pocit, že mám doma dítě a né manžela 😀 Do té poradny jdeme ve čtvrtek. Po výsledku krve z Gennetu. Tak buď tam půjdu ubulená, nebo šťastná jak blecha a ani nebudu vnímat, co ta paní říká 😀

Petaloudi:
To mě mrzí!! 😢 I když já jsem dneska 12. den po ET a test stále negativní. Tak abychom se tam nesešly... 🙂 😒

inza
26. dub 2010

petaloudi: tak to je me lito ze Vam to nevyslo. Jo znam to,kdyz mrchu nechces tak prijde na cas. Me taky po IVF dorazila jako hodinky. Taky jdeme dal. Ted jsme ve stadiu pauzy mezi pokusama. Pauza ma byt 3 mesice, aby si telo odpocinulo. Nam taky zadne "nanuky" nezustali. Po prvnim |VF jsme teda meli 3 nanuky, ale neprezili rozmrazeni 😉 . Hodne sil do dalsiho snazeni. Hele co treba zkusit zacit cvicit Mojzisku?

ahojkyy
26. dub 2010

baby, nemáte nejaký typ na fakt dobrý hotel, kludný, nemusí byť zábava, ale dobrý tichý hotel a čistá pláž v Grécku? všade čítam také hrozné recenzie.. že už ani nemám chuť ísť..

a nestrácajte nádej, dôležitý je výsledok z krvi!

ahojkyy

pet.s
26. dub 2010

ahojky holky, tak máme za sebou 3D UZ. 😀 viz fotoblog 😀

nannynka
26. dub 2010

evak: Diky, snazim se byt pozitivne naladena, povidam si s nim a piju malinik a muz masiruje hraz. V praci je to masakr, ale neco jsem slibila, tak to chci dodelat. Aspon nemusim porad premyslet o malem. Ted jak uz ma pres 3 kila tak se moc nehybe a jsem z toho jinak poradne na budku 😉 .
Dneska jsem byla na druhe pulce predporodniho kurzu a povidali jsme se o tom co nas ceka v sestinedeli, jak na kojeni a jak na mimi. Bylo to moc fajn. No a zitra posledni kontrola u gyndr a ve ct prvni navsteva tehotenske poradny u Apolinare. Dneska zase byla na chodbe spousta miminek, tak to bylo krasny to videt.
Vyprano mam, musim jeste vyzehlit, jinak musim zaletet do lekarny pro vlozky a kalhotky a taky dokoupit nejaky veci pro prcka. Je to zvlastni, pokud se splni predpoklady pani doktorky, tak ze me bude do dvou tydnu mama.....jejda....

ahojkyy:u nas bylo 10 folikulu, z toho 9 vajicek, oplodneno 5, transfer 2, bez mrazeni - byli pomaly. takze myslim, ze to pujde. ICSI jsme nemeli.

pet.s: mam velikou radost, drz a opatruj se.

Holky drzte se a opatrujte, jdu chrnet.

darkwitch
26. dub 2010

pet.s gratuluju k holcicce 🙂 ac ruzovou nemusim ten overalek je krasny 🙂

ivarei
26. dub 2010

Péťo, gratuluju, tys to věděla 🙂 🙂 🙂